menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 06:02
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Witajcie, to pewnie wiasna konczaca sie, ma wplyw na nasza prace. Jesienia bedzie wiecej czasu i znowu godzinami bedziemy sie kontaktowaly i robily obrazki.
Gdy tak ostatnio robie bardzo malo obrazkow, mniej sie ucze... stwierdzilam jednak, ze nie przestaje o tym myslec i slicznie sobie utrwalam to czego sie nuczylam.
Tutaj podaje link do Dz. Janka...
http://dziadek.webd.pl/viewtopic.php?t=423
To jest konwertowanie pedzli. Podrzucila mi ten link Maryshia. Dziekuje za pomoc. Przyda sie tutaj, bo ja szukalam, i nie znalazlam. A mozna znalesc niezmiernie duzo "pedzelkow" do Ps. Sa piekne tylko nie mozna ich zainstalowac w PSP, a po "zmianie" w abrViewer, dzialaja. Pokaze wam pozniej piekne, okragle ramki azurowe.
Milego dnia zycze...
__________________
  #282  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 07:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Zrobilam obrazek wedlog tuto.

...
http://creabarbouille.fr

Ciekawostka, mozna zrobic ramke innym sposobem. Juz to robilam, ale teraz uswiadomilam sobie i bede uzywac czesciej, bo ladnie to wyglda.
Gdy obrazek skonczony, idziecie do Obrazek- wielkosc obrazka, tam dodajecie tyle pixeli, ile ma miec ramka.
Widzicie potem obrazek powiekszony o te "niby ramke" przezroczysta.
Nowa warstwa, zalewacie ja kolorem jakim chcecie, i przesuwacie te warstwe... na dol!!!
Wyglada to tak: tlo kolorowe i obrazek jako warsta, z przezroczystymi brzegami.
Na obrazku-warstwie- dokladacie cien!!! Zcalacie.
I obrazek wyglada jak podniesiony nad ramke.
Wroce...
__________________
  #283  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 07:53
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 726
Domyślnie

#398 Dzisiaj, 07:41
Iluzja
Stały bywalec Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 4 123
--------------------------------------------------------------------------------

Tar- ninko. Od roku "zmuszno mnie" do odpowiadania na zadane pytania. Od kilku dobrych miesiecy musze wyjasniac kazde moje posuniecie. Tlumaczyc wszystkim, ze moj sposob nauki odpowiada mi, mimo ciaglych krytyk.
Wspaniale i wolno czulam sie na twoim watku. Uczac sie, zaczelam przekazywac moje wiadomosci nabyte... innym.
Wszystko bylo w porzadku, do momentu... kiedy, nagle!!! zaczeto pisac, ze nasze zrzuty przeszkadzaja w "kontemplowaniu" zamieszczanych obrazkow.
I moze lepiej by bylo, gdybym otworzyla nowy watek z nauka.
A poniewaz, juz kilka miesiecy temu, byla uwaga tego samego typu, ale chodzilo tu o "mieszanie w glowach" spowodowane moimi pytaniami...postanowilam, po calodziennym przemysleniu... otworzyc watek, w ktorym nikomu nie beda przeszkadzaly... zrzuty!!!
A u ciebie bedziemy zamieszczaly obrazki, jak dawniej, i zapytalam nawet, czy moge w tekim razie zamieszczac obrazki zrobione w tuto czy tylko wlasne. Odpowiedzi nie bylo.
Skoro zadalas pytanie, w ktorym miejscu mnie wywalilas?... odpowiadam: w miejscu gdzie zgodzilas sie "ze wszystkimi"!!!
Bo byc w zgodzie ze wszystkimi sie nie da. Moglas powiedziec, ze ci nie przeszkadzaja zrzuty, zostalybysmy u ciebie. Albo powiedziec... i tego nie zrobilas, zatrzymalas sie na "zgodzie ze wszystkimi".
Jak okazuje sie, "swinstwa" jak to nazwala Hannabarbara, wielkiego wam nie uczynilam, w towarzystwie przyjaznym umieszczacie sobie obrazki. Dlaczego ciagle jestem "sola w oku"?...
Na to pytanie nie musisz odpowiadac. I straszac mnie, ze bedziesz wszedzie pisala!!! nie powoduje u mnie podniesionego cisnienia. Zawsze uwazalam ze wszystko trzeba sobie wyjasnicdo konca, zeby nie bylo niedomowien.
Ale, skoro juz wam nie zawadzam, dlaczego ciagle wam przeszkadzam?...
Jezeli uwazasz, ze moje wyjasnienie nie jest kompletne, ja moge pisac bez konca!!! Tak samo jak uczyc sie godzinami.
Wystarczy tylko zadac mi pytanie.
Pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie.
================================
  #284  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 08:06
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 726
Domyślnie

Iluzjo to jest post w ktorym cie strasze,

Iluzja cyt:
To co powiedziala Tar-ninka, przeczytajcie. Warto
, bo nagle, po wywaleniu mnie z watku, ktory jej sie pieknie rozwinal, przjela go z radoscia, i rzadzi sie... zarzucajac mi ze jej watek rozwalilam. Jakim sposobem watek osiagnal XIV czesci?..

===============.
Iluzjo wczoraj zadalam ci pytanie ..
Prosilam abys napisala w ktorym poscie i w jakich slowach wywalilam cie
Prosze dokladnie zacytowac mi te slowa .!
Druga sprawa watek ja zalozylam i spodobal sie i rozwijal jeszcze zanim przyszlas . a mowienie ze ktos sie rzadzi na swoim watku jest... sama sobie powiedz .
Nalegam abys odpowiedziala jezeli jeszcze masz troche honoru..
Mozesz sobie wziasc wszystkie moje watki ale tych slow nie podaruje .
jezeli nie odpowiesz bede cytowac twoja wypowiedz na ogolnym forum
i nie tylko ..
---------------
Zadalam ci pytanie a ty nie odpisalas ,
Nie moge pozwolic aby mi ktos zarzucal ze kogos wywaliłam w twoim poscie nie ma na to w dalszym ciagu odpowiedzi .
Jezeli podzielanie lub nie czyjegos zdania oznacza wywalanie to wybacz cos tu jest nie tak
Napisalas konkretnie ..wywalila mnie i oto mi sie rozchodzi

Wybacz ze przenioslam twoj post" do ciebie
Ale obiecalam w grafice ze juz tam nie bedzie zadnych pyskowek . i nie bedzie .
Nie chcialam tez robic tutaj, dlatego zadalam pytanie tobie na priv ..
Wiem ze gdybym cie nie "postraszyła " napewno bys nie odpisala w dalszym ciagu..
Jestesmy dorosli i za swoje słowa odpowiadamy ..
  #285  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 08:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Nie postraszylas mnie!!! Ja mam po prostu naprawde dosc tlumaczenia bez konca tego co robie, i dlaczego.
Przeciez takie historie wyprowadzaja czlowieka z rownowagi. Moze nie wszystkich, ale mnie tak.
I ciagle uwazam, ze szczegolnie przyczepiono sie do mnie, bo nikomu od miesiecy nie zarzucano niczego, a mnie nawet to, ze ucze sie robiac obrazki wedlog tuto.Co do napisania, ze "wywalila mnie"... to sposob mowienia, bo tak sie poczulam!!! Tez mam prawo czuc sie "wywalona" tak samo jak tobie "wlasnie" to stwierdzenie przeszkadza.Ciesze sie ze nie nie bedzie wiecej historii. Oby!!!
ps: burza w szklance wody!!!
__________________
  #286  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 09:55
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Zrobilam obrazek, zeby pokazac wam "pedzelki" do Ps. Zmienilam je w tym malym programiku o ktorym juz mowilam. Te rameczki sa piekne. Mam ich kilka.
No i nareszcie wiem jak robic rameczki takie jak lubilam robic w PFS. To ten sposob, ktory wam opisalam wczesniej.

...

Milego dnia wam zycze... U mnie jest pieknie.
ps: dodam, ze w momencie, jak polaczycie wszystkie warstwy i macie obrazek... trzeba go zmienic na "warstwe". Kliknac prawym, zmienic na warstwe normalna. Tak jest tam napisane. I dopiero wtedy isc do "Image-obrazek" ... i tam robic tak jak opisalam.
__________________
  #287  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 10:33
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Wiem Iluzja o tym programiku piszesz Ty, doradzają na forum Dziadka Janka zobaczę jak go zainstalować, ale boję się nadmiaru programików
są, potem ich nie używa się, pędzelki mi się podobają tak jak maski,tło obrazka jest potem piękne. Znajduję róże pomocne linki między innymi różne pędzlki do programu PSP czy warto instalować program,
chyba że jest ten programik bez instalacji, jeszcze nie sprawdzałam, nie mam obrazka niczego nie zrobiłam.
  #288  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 17:44
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie, wróciłam z działki. Nie wiem czy dzisiaj dokończę obrazek, bo na razie zrobiłam tło, takie złote jak w poprzednim obrazku. Coś mi podpasowały te kolory #fff695 i #bf7d2f.

Ale bardzo mnie wkurza główne okno PSP, coś się w nim poprzestawiało i materiały i warstwy są ruchome. Przedtem miałam je stale w jednym miejscu po prawej stronie w oknie głównym. Teraz warstwy się chowają i dopiero jak najadę myszką to się otworzą, ale potem zaraz znów się to okienko z warstwami zamyka. Wszystkiego próbowałam i nie mogę zrobić tak jak miałam i lubiłam.
Dopóki nie rozwiążę tego problemu, to nic nie chce mi się robić w tym programie.Jeszcze poszukam w necie, może zapytam u Dziadka Janka.

Na razie tego programiku o którym pisze Irenka - do pędzli, nie będę instalować. Ostatnio ściągnęłam trzy polecane na sąsiednich forach : Terragen, Shape Collage i Fractal Snowfl.

Czas trace na szukanie rozwiązania z tymi oknami, a jutro jadę do mamy.
__________________
  #289  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 17:54
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam ja wim,że potrzebne by mi byly dodatkowe pluginy by robić tyle rozmaitosci.Prozę mi powiedzieć skąd można mieć i jak dodać AS nie mam takiej funkcji.
__________________
  #290  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 19:35
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Obrazek choć taki dzisiaj zrobiłam, jest ciepło lepiej iść do ogrodu.
Inka daj sobie skrypt programu AS, do programu PSP jest taki skrypt do pobrania na moim hostingu pisze skrypt do PSP i daj do skryptów zaufanych.
__________________
  #291  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 19:50
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Skrypty zaufane i skrypty ograniczone znajdują się folderze PSP tam trzeba dodać AS do skryptów zaufanych , ale Inka nie wiem czy dasz radę, ja już mam te nazwy pozmieniane nie pamiętam jaka była początkowa nazwa, ponieważ były tam tylko cyfry zmieniałam na odpowiednie nazwy takie jak mi poradzono teraz mam Languges i tam są skrypty zaufane i ograniczone pisze po polsku.Do skryptów zaufanych trzeba dodać skrypt do animacji, skoro Ci ciężko dodać skrypt to radziłam Ci u mnie pobrać program AS darmowy, mam go od znanej graficzki na innym forum z jej Chomika pozwoliła pobierać.
Inaczej pobiera się trial na jakiś czas z innych linków.
__________________
  #292  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 20:07
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ninko ja jeszcze dodam, że Jasia podała ci dokładnie w poście nr 142 skąd masz pobrać AnimationShop.
__________________
  #293  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 20:22
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Urszula mnie porady z tego linku bardzo pomagają , podawałam ten link ale skoro go mam podaję jeszcze, potrzebny każdemu kto ma PSP.
http://www.scribd.com/doc/9777757/Pa...Pro-XXI-Porady
  #294  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 20:28
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Urszulko może w twoim problemie pomoże ci przywracanie systemu, wiem że na tematy kompusia wiesz dużo więcej i można a nawet trzeba się od ciebie uczyć ale miałam podobny problem i przywracanie systemu to poprawiło ło z tego też skorzystała Małgosia ze swoim problemem.Wiem że przy tej okazji można coś stracić ale jeśli to nie działa daleko wstecz wszystko można na nowo ściągnąć. Pozdrawiam
__________________
  #295  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 21:07
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Dziękuję Jasiu i Aniu. Na razie nie pomogło ani przywracanie systemu, ani zmiana /cofnięcie/ daty. Jeszcze nie robiłam przywrócenia ustawień standardowych, to polecają w tych poradach, które Jasia podała. Wstrzymuję się z tym, bo wtedy wszystko trzeba od poczatku, a ja już mam inne rzeczy poustawiane. Ale może będę musiała.
Zobaczę jutro.
__________________
  #296  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 22:48
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Wg tutka 107 donny
Tubki z netu
__________________
  #297  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 23:45
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Pouczyłam się troszkę na forum Donny Gwiazdki z filtrem Xenofex 2 tutek opracowała Donna, udało mi się zrobię to lepiej ale to najważniejsze jest dla mnie w animacji.
__________________
  #298  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 00:22
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Jestem pod wrażeniem że mi się udało teraz tylko ulepszać.
  #299  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 01:52
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Tą pracę całkowicie już sama wymyśliłam siedziałam tak długo aż pojęłam.
  #300  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 05:08
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 796
Domyślnie

Przepraszam dziewczynki, ale mialam inne sprawy na glowie i nie wpadlam nawet na chwilke.
prcujecie, swietnie. To dodaje otuchy.
Urszulko, popatrz, tak mam ustawione. Sprawdz jak jest u ciebie.


To moze tutaj jest cos nie tak.
__________________
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 830 Wczoraj 03:38
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.