menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3061  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 10:48
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Jednakże w III cz. 'Dziadów' jest dwuwiersz;

Chrześcijaninem jestem i Polakiem.
Witam cię Krzyża i Pogoni znakiem.


No tak. Pogoń już nieaktualna, 'Dziady' z programu edukacji wyrzucone.
Jeszcze Krzyż się broni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3062  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 11:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 673
Domyślnie

Cytat:
Lilas napisała-Jeszcze Krzyż się broni.
To czy krzyż prawosławny , rzymskokatolicki , gwiazda Dawida, swastyka , to prywatna sprawa każdego człowieka a przestrzeń publiczna powinna być wolna od symboli religijnych.
Nikt nie walczy z symbolami religijnymi musimy wszyscy zrozumieć że żyjemy w XXI wieku gdzie kultury się mieszają i nikomu to nie przeszkadza .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3063  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 12:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat: Chrześcijaninem jestem i Polakiem.
Witam cię Krzyża i Pogoni znakiem.
U mnie się wita jednym i drugim.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3064  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 20:40
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Jaka jest zależność ateistów od katolików. Ateiści katolikom nie są wcale potrzebni, to dla nas margines ilościowy, jakościowy i społeczny. Nic nie znacząca niszowa społeczność, którą można nawet nie zauważać.

[IMG][/IMG]
Natomiast katolicy dla ateistów są oczywistą oczywistością, nie może istnieć ateizm bez wyszydzania, wyśmiewania i piętnowania wyimaginowanego wroga. Bez takiego wroga taka niszowa społeczność nie ma prawa przetrwać. Poza tym my mamy coś czego ateiści nigdy nie będą mieli i nie mają. Mamy wiarę, która przetrwała wieki i przetrwa następne a oni nie mają nic, ani wiatry ani autorytetów ani nawet miejsca zbiórki do głoszenie swoich wydumanych teorii o przeszłości i przyszłości. Nawet na tacę nie zbierają aby wynająć salkę na spotkanie aby wypić jakiś ateistyczny trunek i odbyć swoje rytuały.

[IMG][/IMG]

Strach i jaszcze raz strach i przerażenie to jedyne uczucie towarzyszące ateistom od urodzenia aż do zamiany w kupkę…..pierwiastków.

[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 08-11-2013 o 20:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3065  
Nieprzeczytane 08-11-2013, 21:48
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 514
Domyślnie Kto tu taki BOGACZ?????

Cytat:
Napisał renia-60
Podobno Jezus powiedział, że
prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogacz do królestwa Bożego.
.....................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3066  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 12:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 673
Domyślnie

Dzisiaj sobota i okres weekendów i dni wolne które możemy przeznaczyć na refleksyjne podejście do życia.

Głupie pytania-krótki kurs filozofii _Jan Hartman książka którą warto przeczytać a w niej odpowiedzi autora na egzystencjalne pytania :
-Czy istnieje Bóg
-Co będzie po śmierci
-Skąd wziął się świat
-Co to jest prawda
-Czy jesteśmy naprawdę wolni
-Jak odróżnić dobro od zła
-Jak żyć
-Jak dobrze urządzić ten świat
Polecam a do tych spraw jeszcze powrócę na naszym forum.
Od wiedzy i innych nisz nasze poglądy jeszcze nikt nie umarł , ale od zimna ,część armii napoleońskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3067  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 15:15
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 514
Domyślnie Czy ta wiadomość jest sprawdzona?

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Jarosław II elita elit właściciel tysiąca herbów.
.................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3068  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 17:11
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Po tym co mi zalinkowałeś to jeszcze bardziej się utwierdzam, że bez nas katolików wy nie istniejecie ani mentalnie, ani fizycznie ani nawet biologicznie, musicie mieć żer, fachowo to się nazywa pastwa dzikich zwierząt.
Słuszne stwierdzenie, ale my nie chcemy istnieć, mamy to w głębokim poważaniu, każde z nas to osobna jednostka wolna od wiary i czasem jak czytam takie "grzeczne" posty to nie wiem czy mam się śmiać, dawać z liścia czy dać sobie spokój z pisaniem na forum dla talibanu, chyba to ostatnie jest najzdrowsze.
PS
Ci co idą po nas pewnie załatwią jakiś konsensus.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3069  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 18:38
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Wątek przerobiono tak, że ostatnie kilka stron nadaje się do kasowania, ale to już nie moja sprawa.
Jako modek na walizkach, popatrzę jak "światłe umysły" manifestują to, co inni uważają za wstydliwe. Więc papatki...!! Niech bardziej kompetentni brzytwiarze mnie wyręczą..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3070  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 19:12
renia-60's Avatar
renia-60 renia-60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: polska
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Cytat:
Napisał Jarosław II
Po tym co mi zalinkowałeś to jeszcze bardziej się utwierdzam, że bez nas katolików wy nie istniejecie ani mentalnie, ani fizycznie ani nawet biologicznie, musicie mieć żer, fachowo to się nazywa pastwa dzikich zwierząt.
Słuszne stwierdzenie, ale my nie chcemy istnieć, mamy to w głębokim poważaniu, każde z nas to osobna jednostka wolna od wiary i czasem jak czytam takie "grzeczne" posty to nie wiem czy mam się śmiać, dawać z liścia czy dać sobie spokój z pisaniem na forum dla talibanu, chyba to ostatnie jest najzdrowsze.
PS
Ci co idą po nas pewnie załatwią jakiś konsensus
Oczywista, oczy wiście śmiać się
bo,
każda wiara naiwnością się pasie, a naiwność to siostra głupoty.
Z żadnego liścia! w odwecie można oberwać podstawowym logo katolika,
albo jakąś "świętą figurką"; głupotę, chamstwo, prostactwo zwalczać dosadną ironią.

Przeminęli starożytni bogowie, przeminą obecni.
Pewnie jakiś cwaniak łasy na kasę założy kolejną religię,
o którą zaczepi się masa przygłupów, bo tych nie brakuje.

Tak myślą ci, którzy idą po nas:
wyniki głosowania internetowego odnośnie obecności religii w szkołach:




Cytat:
Napisał Bogda-501
Wątek przerobiono tak, że ostatnie kilka stron nadaje się do kasowania, ale to już nie moja sprawa.
Jako modek na walizkach, popatrzę jak "światłe umysły" manifestują to, co inni uważają za wstydliwe. Więc papatki...!! Niech bardziej kompetentni brzytwiarze mnie wyręczą..

Ej, czym tu się stresować, że dla niektórych od wiedzy ważniejsza jest wiara w bajki. Dobrze jest wiedzieć z kim się ma do czynienia.
Może ktoś rozpozna swego sasiada.
Szczególnie ważne w temacie ateizmu są te blachy rodowe.
Można wydzielić jakieś miejsce na pisaninę nawiedzonych, /ale to nie mój cyrk/
niech się do woli naklepią w klawisze, aż się zasmarkają.

Cytat:
Napisał John Deer-Testament

Niech nad mym grobem oszust czarny
Nie wznosi w niebo swoich dłoni
Na nic mi jego obrzęd marny
Gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie


Nic mi martwemu z pustych zwrotów
Obłudnych próśb i modłów płatnych
Faryzeusza, który gotów
Wziąć od biedaka grosz ostatni

Niech mnie nie żegna świątobliwy
Wilk przyodziany owczą skórą
Przejrzałem jego serce chciwe
I myśli podłe pod tonsurą

Nie wskrzeszą mnie nabożne gesty
Ani organów głośne granie
Liść mnie pożegna swym szelestem
I gwiazd odległych migotanie

Szum lasu niech mi towarzyszy
I pieśń srebrzysta górskiej rzeki
Gdy w wiekuistej spocznę ciszy
Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3071  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 21:10
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 514
Domyślnie Mam pytanko:

[quote=renia-60]

Szum lasu niech mi towarzyszy
I pieśń srebrzysta górskiej rzeki
Gdy w wiekuistej spocznę ciszy
Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki.


To jak to właściwie ma być?! W wiekuistej będąc ciszy jeszcze śni?! Czyli jednak żyje ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3072  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 21:22
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
To jak to właściwie ma być?! W wiekuistej będąc ciszy jeszcze śni?! Czyli jednak żyje ....
Całkiem być może. Twoje pytanie wzięło się stąd, że ten wiersz odczytałaś jako ateistyczny. A on jest tylko antyklerykalny.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3073  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 21:27
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 514
Domyślnie Aaaaa....to mi pasuje....

Cytat:
Napisał martok
Całkiem być może. Twoje pytanie wzięło się stąd, że ten wiersz odczytałaś jako ateistyczny. A on jest tylko antyklerykalny.
*
Jestem za ....

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3074  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 22:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Słuszne stwierdzenie, ale my nie chcemy istnieć, mamy to w głębokim poważaniu, każde z nas to osobna jednostka wolna od wiary i czasem jak czytam takie "grzeczne" posty to nie wiem czy mam się śmiać, dawać z liścia czy dać sobie spokój z pisaniem na forum dla talibanu, chyba to ostatnie jest najzdrowsze.
PS
Ci co idą po nas pewnie załatwią jakiś konsensus.
Cokolwiek nie zrobisz, będzie dobrze. Przy określeniu zależności między katolikami a ateistami zapomniałem dodać, że jak wszędzie i od zarania świata są ludzie i ludziska, tak też jest z katolikami i ateistami. Są tacy co mają wiarę lub jej brak dla siebie i są jej godni (nie mylić z dumą), bo czerpią z niej siłę do życia i są też inni, dumni co czerpią z niej siłę do robienia czegoś co jest sprzeczne z kulturą a także wielowiekową cywilizacją aby tylko zaistnieć. Burzenie takiego porządku tylko dla samego burzenie uważam za absurd i bezsens. Człowiek jako jedyna istota rozumna powinna się dogadać i zamiast nieraz wydumanych argumentów poznać smak kompromisu bo konsensus to porozumienie osiągnięte w wyniku dyskusji i kompromisu. Czyli jesteśmy blisko, jednak nie wszyscy do tego dorośli. Może jednak lepiej aby ten konsensus za nas osiągnęli ci po nas, bo nasze pokolenie jest tak skażone że nie osiągnie tego co w dyplomacji nazywa się odejściem od stołu obydwu stron jednakowo niezadowolonych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3075  
Nieprzeczytane 10-11-2013, 10:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 673
Domyślnie

Cytat:
Jarosłąw II napisał-Są tacy co mają wiarę lub jej brak dla siebie i są jej godni (nie mylić z dumą), bo czerpią z niej siłę do życia i są też inni, dumni co czerpią z niej siłę do robienia czegoś co jest sprzeczne z kulturą a także wielowiekową cywilizacją aby tylko zaistnieć. Burzenie takiego porządku tylko dla samego burzenie uważam za absurd i bezsens.
Wątek ten jest ateistyczny i poglądy tu reprezentowane są na przeciwnym biegunie od teizmu ale nie w sposób ortodoksyjny .

O wielu sprawach dawniej nie poruszanych z różnych przyczyn obecnie mogą być przedmiotem wymiany zdań. Przecież my decydujemy pisząc jakiś post o tym czy nie jest on nacechowany emocjami i czy nie może wywołać u drugiej strony reakcji tak samo emocjonalnej. To nie to że nasze pokolenie nie dorosło do rzeczywistości tylko brak umiejętności dyskusji i brak argumentów zastępuje się inwektywami a ten lepszy /kto drugiemu dokopie w przenośni/ oglądalność największa.

Czy kwestionowanie dominacji jednego wyznania i poszerzanie jego na przestrzeń publiczną jest burzeniem porządku społecznego i chęcią zaistnienia ? Nie . Kiedyś kiedy żyliśmy za” żelazną kurtyną „ a podróżowali z ORBIS-em wybrani zaradni Polacy ,nie mieliśmy żadnych porównań do innej rzeczywistości na linii państwo – wyznanie niż ich opowieści . Obecnie mamy Internet nie mówiąc już o tym że sami czy nasi bliscy widzieli na własne oczy że można żyć inaczej.

W naszej młodości co tylko wybrani dysponowali biblią a okresowe wznowienia rozchodziły się ja świeże bułeczki nikt tak naprawdę z nas tej książki w naszej młodości nie czytał to skąd mógł wiedzieć co w niej jest napisane. Wiedza była ograniczona i większość ograniczała się do wiadomości uzyskanych w kościele lub od rodziców .Czy myślicie że w IIRP było lepiej z tą wiedzą religijną? Opinie na niektóre sceny opisowe w Biblii są dla niektórych z was atakiem na wyznanie czy kościół.

Mnie nie zależy na tym że ktoś zmienia wyznanie na inne jest to sprawa indywidualna istnienie Boga czy nie istnieje jest osobiste przez to ze to pojęcie jest w naszej podświadomości i różnie możemy to odbierać ,w zależności od posiadanej wiedzy też i tej religijnej.
To przecież nasz umysł generuje myśli że ktoś w coś uwierzył i jest przekonany do tego. Porządek wiary i wiedzy nie schodzą się w kwestii ostatecznej co do tego że Bóg istnieje.
Próby z dyskusji na temat słowa Bóg wywoływały na forum już agresje ,przecież jest to słowo a my to możemy przy pomocy słów opisać to pojęcie różnie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3076  
Nieprzeczytane 10-11-2013, 15:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 673
Domyślnie

Dalsze rozważania filozoficzne z Katarzyną Gruczalską i o terminie używanym przez Hegla "duch" http://www.youtube.com/watch?v=oLKgtXOR7BA
Jak już to wiemy to pomyślmy Duch absolutny, afirmacja myślenia i filozofii możemy przejść do bardziej skomplikowanych pojęć. http://www.youtube.com/watch?v=GUC7M9xiLyY
A każdy ma swoje poglądy i z waszego punktu wszystko może wyglądać inaczej.

Posłuchajcie nie jest to długie i warto coś więcej wiedzieć o tym jak myślą inni ludzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3077  
Nieprzeczytane 10-11-2013, 20:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Czy nie prościej i zasadniej by było aby i ateiści i katolicy zostali przy swoich poglądach i nie wchodzili sobie w drogę rozważaniami co jest lepsze wiara czy wiedza i czy Bóg istnieje czy nie istnieje. Dla jednych jest to bardzo ważne a dla innych nieistotne. Niech każdy idzie swoją drogą do uzdrawiania świata, globalizacją i nauką, która jest w powijakach i opiera się tylko na teoriach, które ciągle się zmieniają i są obalane przez inne następne teorie i nikt nie wie czy przetrwają, mimo, że nagrodzone Noblem. Świat byłby piękniejszy gdyby zapanowało trochę spokoju, a ludzie żyli by dłużej bez stresów.
Cyt:" Porządek wiary i wiedzy nie schodzą się w kwestii ostatecznej co do tego że Bóg istnieje." I bardzo dobrze, po to człowiek jako jedyna istota ma rozum i wolną wolę aby sam sobie o tym decydował.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3078  
Nieprzeczytane 11-11-2013, 11:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 673
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-
Czy nie prościej i zasadniej by było aby i ateiści i katolicy zostali przy swoich poglądach i nie wchodzili sobie..
A czy tak nie jest w sprawach światopoglądowych? Przecież tu nikt nie straszy za to że światopogląd teistyczny spowoduje jakieś konsekwencje po naszym zgonie,nie ma w ateizmie słów takich jak piekło-niebo.

Każdy ma prawo do pisania o swoich poglądach rozwój społeczny cały czas postępuje jak również postęp techniczny.Czy ktoś w Polsce broni żyć jak Amisze ? nie .Jak się komu to podoba droga wolna.Przecież nikt nie zmusza np ortodoksyjnego katolika do zażywania lekarstw może się przecież modlić to on podejmuje decyzje bo głęboko w to wierzy i może sobie tą teorie sprawdzić na sobie.

Porządek wiary i wiedzy nie schodzą się w kwestii ostatecznej co do tego że Bóg istnieje to ma też głębsze podtekst że wiara nie powinna mieszać się w sprawy nauki ,wiara nie zastąpi wiedzy .Religia powinna się dostosować do zdobyczy nauk a nie odwrotnie.Natomiast w sprawach społecznych powinno być wyraźnie rozdzielenie sacrum od profanum

A czy mamy wolną wolę czy też nie zgodnie z pojęciem obowiązującym ogólnie . Mamy obecne nowe wyzwanie dla tych co zajmują się zagadnieniami związanymi z pracą mózgu.Nie jest to obecnie stwierdzenie które by odpowiadało jednoznacznie że wolna wola jest.

Jako ciekawostka czym się indoktrynuje dzieci i tworzy kalekich ludzi w pojmowaniu dobra i zła
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,9..._bezbozny.html

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 11-11-2013 o 12:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3079  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 15:12
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 514
Domyślnie A może być jeszcze religijny grzesznik....





http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,9..._bezbozny.html

Jest to człowiek z SZEROKIM SUMIENIEM....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3080  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 16:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri




http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,9..._bezbozny.html

Jest to człowiek z SZEROKIM SUMIENIEM....
Nie judź, bo dążymy do porozumienia, zresztą to już było.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.