menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 17:56
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Wątek przepiękny, dziękuję. Solanko, nie probuj nawet usuwac tych wspaniałych fotek syn, to Twoja krew przecież. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję.
Basieńko, dziekuję

Jak tu nie kochać ludzi... Nie da się

To dla Kryni i Basi. Moja robota.


__________________
  #302  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 18:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Wracamy do Torunia, trochę po tym magicznym Toruniu połaziliśmy, może zdało by się pojechać dalej tramwajem, ale on dalej nie jedzie on stoi przed Dworem Artusa:

Dwór Artusa zewnątrz prezentuje się super, podobno neorenesans niderlandzki, ale tak mi mówili, nie jestem znawcą, mieli chyba rację, super wygląda ten neorenesans, ale i wewnątrz można toruńskie pierniki kupić też super wyglądają, więc kupujemy, plecak za mały, trzeba coś jeszcze dobrać, dobieramy do firmowej torby, no trzeba kawę wypić bo czasem trzeba coś pić, i lądujemy w Kafeterii Artus, piękna stylowa, przeszklona i jest tam kura, no oprócz przepysznej kawy, jest właśnie kura, fotkę jej niestety zgubiłem, albo nie wyszła, ale co to jest kura to już jest:
.
przepraszam, że trochę trzeba wzrok wysilić, ale jaki fotograf...no dobra jeszcze się uczę, a światło niezbyt było, ktoś zasłaniał,
Posileni wędrujemy dalej , pod nogami plątają się gołębie, wspaniały i swojski widok

a gołębie chyba pocztowe, no bo wałęsają się przed poczta, która też wzrok przyciąga bo sam budynek piękny, styl podobno neogotycki, wrażenie robi poczta, nie wiem jak wewnątrz pocztówki, czy też równie urodziwe jak budynek, nie wchodziłem...

no i znowu miejsca brak a jeszcze coś warto by pokazać, i jednak okazuje się, że niektórych coś co chciało by się pokazać nie ma na zdjęciach albo zdjęcia do kitu, a nie swoje trochę nie fer wklejać..... Za jakąś chwilę wracamy do wedrówki po Toruniu a teraz na chwilę do realu.....
  #303  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 18:40
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

O rety, już mnie "nogi" a właściwie palce od klikania zabolały.
Tyle pięknych i ciekawych miejsc zwiedziłam za pośrednictwem Waszych fotek.
Oby tak dalej
A to jesienne zjawiska

__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
  #304  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 19:16
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

witajcie w tym pięknym wątku....nie ukrywam jest bardzo ciekawie ...
Kryniu, zapytałaś jp50 i jakempę o zdjęcia wnętrz cerkwi ( cyt. Mam pytanie do jp5o i do jakempy czy macie jakieś zdjęcie z wnętrza cerkiewki ? ) ; mam trochę w swoich zbiorach i pozwolę sobie pokazać kilka zdjęć cerkwi, które zwiedziłam w ub.roku w pażdzierniku będąc w sanatorium w Polańczyku
Na początek cerkiew w Czarnej...
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #305  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 19:26
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

Dziękuję za tak miłe na wątku powitanie.
Napatrzeć się nie mogę, a oglądania multum. I cerkwie biszczadzkie, i Toruń i, ... dużo by wymieniać. No i jesień z paletą barw.
Dzisiaj parę zdjęć w temacie jesieni z pięknego (o każdej porze roku) Parku Szczytnickiego we Wrocławiu. Jednego z największych wrocławskich parków (ok 100 ha), jednego z najpiękniejszych i... tego, do którego 'rzut beretem', który codziennie niemal odwiedzam.
Pozdrawiam





__________________
-------------------
http://czayka.flog.pl/
-------------------
http://green-mix2.blogspot.com/
-------------------


Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy. /José Saramago/
  #306  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 19:32
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cerkiew greckokatolicka pw. św. Wielkiego Męczennika Dymitra (ob. parafialny kościół rzymskokatolicki)

Czarna to obecnie duża, bieszczadzka wieś na trasie wielkiej obwodnicy. W latach 1944-1951 Czarna należała do ZSRR. Po powrocie w granice Polski ludność wysiedlono w głąb Ukrainy a w Czarnej osiedli wygnańcy z Sokalszczyzny, którzy przybyli tu wraz z księdzem Edwardem Godlewiczem z Waręża. Głównie dzięki nim ocalała cerkiew, która od roku 1951 pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.




i wnętrze - niekompletny, oryginalny ikonostas z 1882 roku.

__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #307  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 19:41
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Chrzcielnica z pokrywą zdobioną motywem owoców i winnej latorośli (XVIII w.), pochodzi z nieistniejącej cerkwi w pobliskim Lipiu, która spłonęła w roku 1981.



przywiezione z Sokalszczyzny figury, na wprost fragment ikonostasu - wizerunek św. Mikołaja.


Przy cerkwi dzwonnica drewniana z XX w z dzwonem z roku1886.
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #308  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 19:42
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

Jeszcze... dwa z moich ulubionych parkowych zakątków, jeden ze stawów (a jest ich sporo)...





I drewniany kościółek z przełomu XVI i XVII wieku, pod wezwaniem świętego Jana Nepomucena. Zbudowany przez cieśli ze Starego Koźla tam też początkowo stał. W XVIII w. został przeniesiony do Kędzierzyna, a stamtąd w 1913 do Wrocławia, pod kierownictwem wrocławskiego architekta Theo Effenbergera. On też polecił ustawić przy kościele, obecny do dziś, średniowieczny krzyż pokutny, zrekonstruować drewniane podcienie i całość otoczył drewnianym płotem.
Wokół juz z dala czuć specyficzny zapach drewna, zawsze na trasie moich parkowych spacerów. Na dzisiaj, miejsce, gdzie artyści, często amatorzy, mają przyjemność swoje prace prezentować.



__________________
-------------------
http://czayka.flog.pl/
-------------------
http://green-mix2.blogspot.com/
-------------------


Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy. /José Saramago/
  #309  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 19:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

No i dalej po Toruniu pochodzimy, odpoczęliśmy to do przodu. Za dużo wygłupiać się nie możemy bo jeszcze będziemy musieli osła dosiąść a wygląda na niezbyt wygodnego, ma 1,5 m wysokości i 2 m długości, jest sympatyczny i uroczy, choć kiedyś służył do karania.:

podobno niektóre dziewczyny też go dosiadają, ale te co im dokucza już bycie dzie.... , dobra bo jeszcze będzie trzeba też dosiąść.. ale poważnie - stoi on u zbiegu ulic Mikołaja Kopernika i Żeglarskiej. To właśnie tam, w pobliżu budynku straży miejskiej zwanego odwachem, na początku XVII wieku pojawił się jego pierwowzór - drewniany osioł z wyostrzonym grzbietem obitym blachą. Na czworonoga sadzano mieszczan i strażników, którzy podpadli za różne przewinienia.
Idziemy dalej, drogę zagrodził nam piesek jakiś znajomy... oczywiście to Filuś z kapeluszem i parasolem prof. Filutka z przekroju - powstał w 87 rocznicę urodzin Zbigniewa Lengrena - twórcy tych postaci:

niektórzy powiadają, pociągnięcie jego ucha ma przynieść szczęście, a dotknięcie ogona zwiastować wielką miłość.
Ja zaś chyba zrobiłem odwrotnie to jest pociągnąłem za ogon i pogłaskałem ucho a nawet podrapałem go za uchem i pewno dlatego nic nie dało, ale jeszcze czekam....
Idziemy dalej popatrzeć w niebo, jedziemy albo lecimy w kosmos, do najdalszych zakątków wszechświata, wreszcie można zobaczyć gwiazdy z bliska, polecieć sobie szybciej jak światło, pobujać w gwiazdach, ale to trzeba zobaczyć, usłyszeć i poczuć samemu, naprawdę warto a można to zobaczyć w planetarium:

byłem jeszcze w muzeum T.Halika istnieje od niedawna, i w kilku innych miejscach, ale nie mam fotek, więc nie opisuję, żałuję że nie udały się fotki z kościołów, bo warte są pokazania toruńskie kościoły, ale może ktoś też po Toruniu łaził i zechce się kościołami i nie tylko pochwalić i uzupełnić moje braki... nie byłem natomiast w imperium.....
  #310  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 19:54
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

wnętrze cerkwi w Czarnej - c.d.
Cerkiew ulokowana jest na wzgórzu, w niewielkiej odległości od trasy obwodnicy, dojazd jest oznakowany (na Czarną Dolną)



Ikona Matki Bożej Pokrow (XVIIw.).


W nawie poprzecznej znajdują się przywiezione przez przesiedleńców z Sokala rzeźby ukrzyżowanego Chrystusa, Matki Bożej, św. Jana, Piotra i Pawła,
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #311  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 20:42
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Centrum Kultury Ekumenicznej w MYCZKOWCACH - Miniaturowe świątynie
- foto z pażdziernika 2008
Centrum Kultury Ekumenicznej powstało z inicjatywy księdza Bogdana Janika, dyrektora ośrodka Caritas w Myczkowcach 16 października 2007 i zostało zadedykowane Janowi Pawłowi II - wielkiemu orędownikowi ekumenizmu.



Na blisko hektarowej powierzchni zgromadzono tu 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławanych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Wszystkie miniatury wykonano w skali 1:25 a dokonał tego zespół osób kierowany przez Janusza Kuliga z Chmielnika koło Rzeszowa, natomiast architekturę terenu przygotował Norbert Piekarski z Bliznego. Znajduja się tu świątynie istniejące do dziś, jak i te, których na żywo już nie zobaczymy.

[IMG][/IMG]..mapka usytuowanych miniatur - kliknij i powiększ

na początku trasy - w alei głównej, na wprost bramy - wita nas Jan Paweł II - na pomniku postać Ojca Św. w naturalnej wielkości
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #312  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 20:47
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Centrum Ekumeniczne c.d.
Teren został podzielony na 10 niewielkich wzgórków, na których stanęły obiekty z poszczególnych regionów, pogrupowane tematycznie. Makiety otoczono miniaturową roślinnością, podobną do tej, która znajduje się przy poszczególnych świątyniach. Po kamieniach płyną potoki, szumi woda a z cerkiewek (bo tych jest najwięcej) rozbrzmiewają starocerkiewne śpiewy.







__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #313  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 20:51
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Poszczególne sektory to Pogórzanie, Zamieszańcy, Łemkowie, Łemkowie słowaccy, Grupa Polsko-Ruska, Dolinianie, Teren mieszany, Bojkowie i Bojkowie ukraińscy.







__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #314  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 20:58
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Centrum Kultury Ekumenicznej ma m.in. sprzyjać spojrzeniu, że ponad tym co dzieliło poszczególne wyznania i ponad zaszłościami historycznymi powinna zapanować Miłość. Tę prawdę przypomina wszystkim wchodzącym do CKE napis znajdujący się nad główną bramą: "Ponad wszystkim niech będzie miłość".







__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #315  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 21:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dziewiątka - fajnie, że nam to miejsce pokazałaś, fajnie, że są ludzie, którzy potrafili to wymyślić, zrobić i innym ludziom pokazać no i oczywiście mieć nad tym pieczę....dzięki...
  #316  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 21:18
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Dziewiąteczko....dzięki za to co pokazałaś...
  #317  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 21:26
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Dziewiątka - fajnie, że nam to miejsce pokazałaś, fajnie, że są ludzie, którzy potrafili to wymyślić, zrobić i innym ludziom pokazać no i oczywiście mieć nad tym pieczę....dzięki...

..a ja dziękuję za Toruń....wstyd się przyznać ale nigdy nie byłam w Toruniu ....piękne miasto...ale wszystko przede mną
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #318  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 21:26
krynia's Avatar
krynia krynia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 11 771
Domyślnie

Moi Kochani - chyba mogę tak powiedzieć .To jest fantastyczne. Dzieki i za cudowną jesień i za wnętrza cerkiewek i za Toruń a przede wszystkim za to że jesteście ze mną i chcecie pokazywać piękno.
__________________
Choć to życia popołudnie, może być cudnie

  #319  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 21:27
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Dziewiąteczko....dzięki za to co pokazałaś...

...poniekąd właśnie Ty Jadziu zainspirowałaś mnie do tego pokazując zdjęcia z Wysowej...pozdrawiam
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #320  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 21:27
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Tak sobie myślę, że to co teraz pokażę też warto pokazać, chociaż nie jest miniaturą ale jak miniatura wygląda, ale najpierw dojazd i urocza, jesienna droga:

no i kiedyś była to normalna siedziba rajców tego miasteczka, które się Sulmierzyce zwie:


Złośliwi mówią, że podczas deszczu mieszkańcy wpychają ratusz pod szopę, żeby nie zmókł.....
ale teraz nie był pod szopą, bo nie padało, myślę, że wart ratusz pokazania...
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.