menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3341  
Nieprzeczytane 06-03-2014, 21:39
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Do Susła: nie wszyscy maja tak dobrze jak województwo Twoje!! Polska jest podzielona nie wiadomo na jakich zasadach na a i b.Taka jest prawda!!! Pozdrawiam!
Jednej rzeczy nie moge pojac dlaczego w jednym NFZecie moga przestrzegac przepisu ktory mowi ze fundusz ma 30 dni na zakwalfikowanie lub nie a w innym czeka sie na kfalifikacje miesiacami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3342  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 20:16
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał barteczek
"... wczoraj było 108 dzisiaj 122... dlaczego?..."
Tak się niestety dzieje i nie tylko w Twoim oddziale. I nikt nie wie dlaczego, a fundusz tłumaczy ten fakt jak mu wygodnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3343  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 20:46
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Aż dziw bierze. Moje wyliczenie na razie się sprawdziło. 9 września 2013r. wyliczyłam, że na dzień 9.03.2014r. powinnam mieć numer 12354. Jest 12351 Ale czy ta tendencja się utrzyma, to wątpię, bo w tym tygodniu moja kolejka zaczęła się śli-ma-czyć Miłego wypoczynku w weekend życzę wszystkim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3344  
Nieprzeczytane 08-03-2014, 11:49
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

No cos sie zatrzymalo bardzo malo zeszło pewnie NFZ zwolnil wysłał na świeta i czeka na zwroty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3345  
Nieprzeczytane 08-03-2014, 13:48
ciotunia's Avatar
ciotunia ciotunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: RUMIA
Posty: 167
Domyślnie

Witam no mój mąż ma 630 no jestem ciekawa kiedy dostanie zawiadomienie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3346  
Nieprzeczytane 08-03-2014, 16:31
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Ciotuniu - Gizelo : ja w ubiegłym roku dostałam Kołobrzeg przy numerku koło 400 i czekałam na wyjazd 35 dni.
Dla nas krakusów wyjazd nad morze do gratka , morze twój mąż dostanie jakąś atrakcyjną lokalizację sanatorium pozdrawiam i życzę tego Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3347  
Nieprzeczytane 08-03-2014, 18:23
uuu uuu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 28
Domyślnie

Witam oczekujących w kolejce.U mnie w tym tygodniu zeszło 1477 numerków , myślę że to niezły wynik ale do pokonania zostało jeszcze 58361 . pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3348  
Nieprzeczytane 08-03-2014, 18:33
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 116
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Aż dziw bierze. Moje wyliczenie na razie się sprawdziło. 9 września 2013r. wyliczyłam, że na dzień 9.03.2014r. powinnam mieć numer 12354. Jest 12351 Ale czy ta tendencja się utrzyma, to wątpię, bo w tym tygodniu moja kolejka zaczęła się śli-ma-czyć Miłego wypoczynku w weekend życzę wszystkim
Najprawdopodobniej część ludzi zwraca w lutym skierowania i nie jadą.
Jak umotywują odmowę chorobą, to za miesiąc dostaną następne skierowanie.
W ten sposób miejsca w sanatoriach są nie wszystkie wykorzystane,
bo rezygnację z powodu choroby ( np. ciężkiej grypy) składa się tuż przed wyjazdem.
Na takie odmówione sanatorium może się czasem załapać ktoś inny szybciej niż wynika to z kolejki.
Trzeba tylko uzgodnić z NFZ , że jest się gotowym do wyjazdu i czeka się na "okazję" pod telefonem.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3349  
Nieprzeczytane 09-03-2014, 10:21
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał gratka
"...Jak umotywują odmowę chorobą, to za miesiąc dostaną następne skierowanie.
..."
Ja jednego roku zwróciłam skierowanie z powodu niedyspozycji i NFZ odpisał mi, że moją rezygnację uznają za zasadną i wyznaczą mi inny termin, ale nie określił mi nawet "pi razy oko" kiedy dadzą mi to drugie skierowanie. Dobiegało ponad 3 miesiące, a fundusz milczał, więc w lipcu wyjechałam sobie prywatnie do Dusznik. Następne skierowanie szykowano mi prawdopodobnie na wrzesień, bo parę dni po powrocie z Dusznik otrzymałam z NFZ pismo ponaglające, by niezwłocznie przysłać aktualne wyniki badań, ale ja wówczas pismo to już po prostu zignorowałam. Także wcale nie za miesiąc dostaje się następne skierowanie! W moim przypadku byłoby to przynajmniej 5 miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3350  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 14:23
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 116
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Także wcale nie za miesiąc dostaje się następne skierowanie! W moim przypadku byłoby to przynajmniej 5 miesięcy.
Halu ja się nie upieram, że dokładnie za miesiąc, ale chciałam zaznaczyć, że już się nie czeka latami. Ja dostałam za cztery tygodnie...
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3351  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 16:28
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Jednej rzeczy nie moge pojac dlaczego w jednym NFZecie moga przestrzegac przepisu ktory mowi ze fundusz ma 30 dni na zakwalfikowanie lub nie a w innym czeka sie na kfalifikacje miesiacami.
No i już w łódzkim się czeka...znajoma składała wniosek w grudniu, a dopiero teraz jej przysłali pismo...czekała 3 m-ce i ma napisany okres oczekiwania już 19 m-cy. Powiada, że wcześniej dzwoniła z zapytaniem, co się dzieje...kazali czekać i koniec dyskusji.

A u mnie po tygodniu ślimaczenia kolejka ruszyła z kopyta...dziś (-209)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3352  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 16:50
uuu uuu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 28
Domyślnie

Ja po złożeniu wniosku czekałam na odpowiedz prawie 7 miesięcy ( mazowieckie ). a okres oczekiwania na sanatorium napisali ok. 25 m. Pozdrawiam oczekujących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3353  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 17:11
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

31 stycznia wróciłem z sanatorium. 10 marca (wczoraj) lekarz rodzinny wystawił nowy wniosek. Ciekawy jestem kiedy odezwie się NFZ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3354  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 20:16
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał lahatiel
31 stycznia wróciłem z sanatorium. 10 marca (wczoraj) lekarz rodzinny wystawił nowy wniosek. Ciekawy jestem kiedy odezwie się NFZ
Może u Ciebie będzie tak i oby tak było, jak w wielkopolskim u susła Ale u nas też do tej pory odpowiedź przysyłano zgodnie z rozporządzeniem. Teraz coś się porobiło dziwnego! Trudno to wszystko zrozumieć Dojdzie do tego, że będziemy prawie rok czekać na odpowiedź NFZ, a potem 3 lata na sanatorium, a jeszcze specjalistycznie leczył nas będzie lekarz pierwszego kontaktu ...żyć, nie umierać Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3355  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 20:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

[quote=hala51).... a jeszcze specjalistycznie leczył nas będzie lekarz pierwszego kontaktu ...żyć, nie umierać Pozdrawiam[/QUOTE]


Dla mnie byłoby to dobre bo od kilku już lat mam problem z dostaniem się do endokrynologa....muszę chodzić prywatnie , a co za tym idzie, wszystkie badania również muszę robić na własny koszt bo lekarz z prywatnego gabinetu daje tylko płatne...
Moja lekarz rodzinna nie może mi dać na żadne badania specjalistyczne i leki również przepisuje mi na 100% ....jak będzie mogła leczyć jako specjalista to rozwiąże się problem z lekami ( bo u specjalisty należą się z ulgą ) no i może wreszcie zrobię badania na koszt NFZ a nie prywatnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3356  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 21:18
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Dla mnie byłoby to dobre bo od kilku już lat mam problem z dostaniem się do endokrynologa....muszę chodzić prywatnie , a co za tym idzie, wszystkie badania również muszę robić na własny koszt bo lekarz z prywatnego gabinetu daje tylko płatne...
Moja lekarz rodzinna nie może mi dać na żadne badania specjalistyczne i leki również przepisuje mi na 100% ....jak będzie mogła leczyć jako specjalista to rozwiąże się problem z lekami ( bo u specjalisty należą się z ulgą ) no i może wreszcie zrobię badania na koszt NFZ a nie prywatnie
Jestem tym wszystkim przerazony jesli moj lekarz rodzinny bedzie mnie leczyl jako kardiolog i neurolog to moje dni sa policzoe a moze o to chodzi aby emeryci i rencisci wczesniej przenosili sie na tamten swiat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3357  
Nieprzeczytane 12-03-2014, 12:05
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

A ja sobie nie wyobrażam żeby mój lekarz rodzinny (pierwszego kontaktu) leczył mnie ginekologicznie - śmichu warte A czy zna się na onkologii?
Gdy poszłam do niego z ostrym bólem kręgosłupa, to nawet nie wstał zza biurka. Zapytał jeno co mnie sprowadza, wysłuchał i wypisał receptę na lek przeciwbólowy. Wsjo! Nawet nie kazał mi wykonać jakiegokolwiek ruchu...nic, zero badania!
No, suseł chyba ma niestety rację: cyt. "...o to chodzi aby emeryci i rencisci wczesniej przenosili sie na tamten swiat..."

Ostatnio edytowane przez hala51 : 12-03-2014 o 12:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3358  
Nieprzeczytane 12-03-2014, 12:41
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Nasze opinie w tym temacie są różne i tak powinno być ....w końcu każdy/każda z nas na co innego choruje i w związku z tym chodzi do innego specjalisty....ginekolog, onkolog, neurolog - owszem....oni muszą zbadać i wystawić odpowiednie orzeczenie
Natomiast ja odniosłam się do endokrynologa których jest bardzo mało i najchętniej przyjmują prywatnie ...150 zł wizyta + jak pisałam wyżej wszystkie badania i leki na 100%..
Od prawie 20 lat łykam leki na tarczyce i coś wiem na czym polega badanie endokrynologiczne....przynajmniej ja z takim jak do tej pory miałam do czynienia...
Wszystko polega na zrobieniu odpowiednich badań oraz USG tarczycy ...no i umiejętnym ich odczytaniu ....dobry internista też to potrafi ....wszystko jest w internecie i często sama sobie sprawdzam czy mam dobre wyniki.... a zresztą....i tak cały czas jestem pod kontrolą internisty bo jak pisałam endokrynolog albo prywatnie....albo wcale
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3359  
Nieprzeczytane 14-03-2014, 16:10
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie O jakim numerku mowa ...

Słyszę wszędzie w koło o numerkach, ale ja poprzednim razem nic takiego nie otrzymałam. Dostałam od razu skierowanie do sanatorium po trzech miesiącach. Teraz też mam już wyslane skierowanie, ale jeszcze nic nie dostałam, czekam co będzie... jak wszyscy, tylko co z tymi numerkami, jedni mają a inni dlaczego nie ? Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3360  
Nieprzeczytane 15-03-2014, 10:50
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do ulanie

Cytat:
Napisał ulanie
Słyszę wszędzie w koło o numerkach, ale ja poprzednim razem nic takiego nie otrzymałam. Dostałam od razu skierowanie do sanatorium po trzech miesiącach. Teraz też mam już wyslane skierowanie, ale jeszcze nic nie dostałam, czekam co będzie... jak wszyscy, tylko co z tymi numerkami, jedni mają a inni dlaczego nie ? Pozdrawiam
Może miałaś skierowanie poszpitalne i dlatego już po 3 m-cach dostałaś sanatorium.
A teraz gwoli wyjaśnienia słów kilka o numerkach:
1. Składasz do NFZ wniosek o sanatorium od swojego lekarza;
2. Wg rozporządzenia Min. Zdr. w ciągu m-ca powinna być odpowiedź z NFZ (to jakoś ostatnio nie jest przestrzegane ), czy lekarz balneolog zakwalifikował Cię do leczenia sanatoryjnego. Jeśli zostałaś zakwalifikowana to:
3. Otrzymujesz pismo NFZ, w którym zawarta jest informacja, jak długo musisz czekać na skierowanie do sanatorium (tzw. czas oczekiwania w danym oddziale wojewódzkim). W piśmie NFZ informuje Cię również, że zostałaś wciągnięta na tzw. listę oczekujących (po prostu wpisana w kolejkę) z numerem takim to, a takim. NFZ podaje Ci także numer Twojego skierowania.

Ja np. rok temu zostałam wpisana na listę oczekujących (w kolejkę) na pozycji 39187. Ta kolejka z dnia na dzień się zmniejsza, bo NFZ sukcesywnie wysyła pacjentom skierowania. My te swoje numery śledzimy w przeglądarce skierowań (https://skierowania.nfz.gov.pl/‎) wpisując w odpowiednie miejsce swój nr skierowania i wiemy ile numerów już nam z kolejki ubyło. Dziś mam numer 11645 (czyli jeszcze tyle ludzi przede mną czeka w kolejce na skierowanie zanim ja je dostanę). I to są właśnie te numerki, o których "...w koło..." słyszysz . I to o nich właśnie sobie tu na forum piszemy. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.