menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #321  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 12:31
renia-60's Avatar
renia-60 renia-60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: polska
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Onet
Lubelska prokuratura oskarżyła prof. KUL ks. Stanisława T. o plagiat. Profesor nie przyznał się do zarzutu. Wcześniej w postępowaniu dyscyplinarnym na uczelni został ukarany naganą.
Akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu nauczycielowi akademickiemu KUL Stanisławowi T. został skierowany do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Według prokuratury Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów w publikacji "Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku".

W lipcu 2008 r. złożył on publikację w wydawnictwie KUL i wskazał siebie jako wyłącznego jej autora, podczas gdy w książce zamieszczone zostały obszerne fragmenty innych prac, bez wskazania ich rzeczywistych autorów. Chodzi o fragmenty publikacji autorstwa pięciu osób.

W toku śledztwa prokuratura przywołała opinię biegłego z zakresu ochrony własności intelektualnej. Jak zaznaczyła Syk-Jankowska, z opinii tej wynika, że uchybienia, które znalazły się w badanej książce ks. Stanisława T. - np. treści przepisane z innej książki bez podania autora, brak zaznaczenia obszaru cytowania innych autorów - stanowią plagiat bądź autoplagiat.

Wielokrotne naruszenie cudzych praw autorskich ks. Stanisławowi T. zarzucił prof. Wacław Uruszczak, kierownik Katedry Historii Prawa Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przestudiował 14 prac opublikowanych przez duchownego w latach 2003-2008.

więcej: ksiądz-oskarżony-o-plagiat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #322  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 13:03
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Lilu myślę że nie zapomniałaś dyskusji w naszym Sejmie i pomysły PO-PSL-PiS na temat pedofilii. .
proponuję zebrać podpisy w kościele pod tą propozycją obywatelską i wysłać do Przewodniczącego partii PiS J.Kaczyńskiego a kopię do Premiera D. Tuska

Ależ Wacławie, nie zrozumiałeś.
Ja tylko Tobie podpowiedziałam metodę, jakże skuteczną w przypadku kocurów i koni.

Przyznaję, szatańska wyobraźnia nasunęła mi obraz tysięcy Anulek Grodzkich w czarnych szatach i kolczykach z różańca,
ale rozumiem, że nie o to Ci chodziło.
Wszak kastracja księży to kara za ich wyuzdanie,
a ten drugi przypadek to nagroda za cierpienie i - rzec można- wniebowstąpienie do stanu damskiego.

Miłego dnia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #323  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 13:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Wszak kastracja księży to kara za ich wyuzdanie,
W żadnym wypadku tak nie można stwierdzić dla wyznawcy może być to namaszczenie obcowanie z osobą tak duchową i mir wśród wyznawców. Ja mam inne kryteria etyczne i uważam pedofilię za naganną .

Anka Grodzka startowała z Krakowa i nie możesz potwierdzić bo nie ma zapisu wideo na kogo głosował Dziwisz czy nie na Ankę Grodzką.Przecież jak spojrzysz na mapę Dominikańska jest przecznicą Grodzkiej .To znajomi tak samo jak Kłopotek Palikot Tusk Kaczyński czy Miller mówimy znajomi z Sejmu i przecież gdzieś jadają i się spotykają i są z kadencji na kadencję.

Dzisiaj Piątek potrzeba zapalić świeczkę i udać się na zasłużony odpoczynek po tygodniu bumelowania bo kilka godzin zajęć w tygodniu to przecież nie ciężka praca.Pozdrawiam z Krakowa. http://www.krakow4u.pl/panoramy/062_...zbiterium.html To dla tych co lubią architekturę i zabytki.-można też zwiedzać wirtualnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #324  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 15:24
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Zamiast odpowiedzi, zapodam pewne zdarzenie. Kilka lat temu mój współpracownik opowiedział o pewnym pogrzebowym incydencie w własnej wioski. Pewna starsza para, bez dzieci i majątku, żyjąca w starej chałupinie pod Tczewem, za cały majątek miała starą krowinę, trzy kurki i koguta. Brakło na wszystko, szczególnie na leki i oczywiście "na tacę".
Staruszek zmarł po długiej chorobie w wieku ponad 80 lat...
Gdy ksiądz usłyszał ile wdowa może dać na pogrzeb, to się wkurzył.
Nie przekonał go płacz kobiety i zapewnienia, że nie ma pieniędzy.
" To sprzedaj krowę i pieniądz będzie" - odparł...
"Ale to moja jedyna żywicielka" - odparła staruszka
"A co to mnie obchodzi"- odparł ksiądz...
Mój współpracownik w tym czasie czekał w korytarzu na swoją kolej, bo chciał zamówić chrzest ...
Potem całe zdarzenie opisał i wraz z fotką i adresem plebani wysłał do redakcji "FiM".
Na pochówek staruszka złożyli się mieszkańcy tej wsi wraz z sołtysem i pochowali go w sąsiedniej parafii.
Wycinek z gazety mój współpracownik nosił w portfelu i pokazywał niedowiarkom..
Lepsze bajki czytałem np "o krasnalach i cichodajce Marysi"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #325  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 15:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
l Jarosław II napisał-lepsze bajki czytałem np "o krasnalach i cichodajce Marysi"
Jarosławie II to prawie jak święta księga.
Czy uważasz ze Józef już nie mógł bo bo nie było wiagry ? Historia się lubi powtarzać miałeś taką sytuację? że ci sąsiad pomógł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #326  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 15:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przyznaję, szatańska wyobraźnia nasunęła mi obraz tysięcy Anulek Grodzkich w czarnych szatach i kolczykach z różańca,
ale rozumiem, że nie o to Ci chodziło.
Wszak kastracja księży to kara za ich wyuzdanie,
a ten drugi przypadek to nagroda za cierpienie i - rzec można- wniebowstąpienie do stanu damskiego.

Miłego dnia życzę.
Nie wiem czego bardziej zazdrościć czy jak "facet" stanie się kobietą czy jak kobiecie doszyją penisa. O związkach partnerskich takich "ludzi" z takimi suplementami nawet sobie nie mogę wyobrazić. Się zastanawiam czy zoofilia to też związek partnerski. Przecież owieczce też można zapisać spadek. Ludzie tak już robią, że zapisują zwierzętom majątki. Łatwiej by to chyba przeszło bocznymi drzwiami w sejmie. Teraz wszystko w rekach ....niewierzących.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #327  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 15:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Jarosławie II to prawie jak święta księga.
Czy uważasz ze Józef już nie mógł bo bo nie było wiagry ? Historia się lubi powtarzać miałeś taką sytuację? że ci sąsiad pomógł
O Józefie Cyrankiewiczu mówisz? Nie wierz w to. Łysi mogą do śmierci, dlatego jeszcze przyszłość przede mną. Jak bym tak przyjechał na spotkanie małopolskich dziewic, to pierze by się sypało a pod "bramką" by się zaraz łyso zrobiło.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #328  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 16:12
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Lepsze bajki czytałem np "o krasnalach i cichodajce Marysi"
Zarzucasz mi kłamstwo nie mając dowodów, czyli szukasz zwady...!
Cyzelujesz pięknie swój profil ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #329  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 17:03
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Pogrzeby coraz droższe, księża chciwość rośnie jak na drożdżach...
Jedni w pięknych karawanach przy pieniu kapłana...inni na prymitywnych wózkach, pod hasłem : "Spoczywaj gnoju w pokoju"... wędrują do piachu..

Odpowiedź z Cytowaniem
  #330  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 17:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Pogrzeby coraz droższe, księża chciwość rośnie jak na drożdżach...
Jedni w pięknych karawanach przy pieniu kapłana...inni na prymitywnych wózkach, pod hasłem : "Spoczywaj gnoju w pokoju"... wędrują do piachu..

Ci co nosili to albo nie wytrzeźwieli albo wyjechali nosić za granicą.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #331  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 17:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał czy zoofilia to też związek partnerski. Przecież owieczce też można zapisać spadek. Ludzie tak już robią, że zapisują zwierzętom majątki.
A czy swojej suczce zapisałeś coś? Czy koło swojej figurki postawisz figurkę swojego pieska ?Będą następczynie w miocie miały swoje miejsca do zaznaczenia swojej obecności .Postaw figurkę na zewnątrz inni właściciele piesków też skorzystają z tego miejsca. Nie zapomnij o poświeceniu .
Cytat:
Jarosław II napisał -Jak bym tak przyjechał na spotkanie małopolskich dziewic,
"To bym pewnie narobił w gacie ", zapomniałeś dodać . Jest profil na forum gdzie dzieciaki szukają sponsora w Krakowie może napiszesz normalnie że poszukujesz seniorów SC jako sponsorów dla twoich bliskich. Uprawiasz seks z małolatami że się tak chwalisz o tym "pierzu” czy tylko zwierzątka. Czy to lubisz zespołowo rodzinnie czy solo, myślę że nam to powiesz bo nasz szokujesz innymi sprawami a ty jesteś nuworysza , śląski biznesmen którego stać na wszystko ,kapliczkę , obrazy , zdjęcie rodziców z początku biznesu lub owieczkę.
Jarosławie II czy tobie coś wnuczka lub wnuczek nie mówił o bajce w której występuje Józef który ma dziecię z in-vitro chodzące po falach i Maryja wieczna Dziewica której odrasta błona dziewicza i sąsiad musiał ją zapłodnić by Józef który nie miał zwodu , w myśl tej bajki „skonsumował małżeństwo’ sąsiad trzymaj się literatury z bajkami dla grzecznych dzieci .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #332  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 17:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Zarzucasz mi kłamstwo nie mając dowodów, czyli szukasz zwady...!
Cyzelujesz pięknie swój profil ...
Ani kłamstwo ani zwada. Kiedyś dostałem taki tekścik od osoby wysoko postawionej w hierarchii forumowej. Cyt: „Proszę o wskazanie poważnych źródeł, nie źródełek typu Wikipedia, strony katolickie czy fora towarzyskie..” Dlaczego mam Ci wierzyć skoro takie tuzy mają wątpliwości co do źródeł?
Mojemu profilowi już nic nie zaszkodzi a na poprawę nie mam szans. Byle by wszystko było zgodne z regulaminem. Księdzem nie jestem więc o pedofilię mnie trudno posądzić.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #333  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 17:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Moi mili spieracie się nie wiem o co po 50 latach nic poi was nie zostanie nawet czaszka w naszej szerokości geograficznej dwa pokolenia czy trzy i wszyscy o was zapomną jeżeli nie jesteście z elit którzy znaleźli się w Wikipedii. Tylko możecie zaistnieć jak coś napiszecie mądrego.Wasze miejsca pochówku też przez następców zostaną sprzedane bo liczy się pieniądze a parafia też może zbankrutować, a wasze straszenie z zaświatów , nie dla żyjących. Prężenie muskuł jak dzieciak starający się głupkowi zaimponować.Zacznijcie normalnie myśleć a nie żyć w malignie.

Cytat:
Jarosław napisał.-Księdzem nie jestem więc o pedofilię mnie trudno posądzić.
Czy ty myślisz ze tylo pedofilami są księżą? Jarosławie czy wszyscy na śląsku są tak jak ty myślący prymitywnie ?. To jesteś w błędzie ,przecież występujesz jako Jarosław II bo by dopiero sąsiedzi o t6bie by napisali weryfikując twoje konfabulacje o dobrym Jarosławie II którego możemy przyłożyć do rany.Z twoimi pokropkami ,akcją charytatywną czy genialnymi wnuczkami potrafiącymi grać i śpiewać kolędy.Ubawiłeś mnie zgodny z regulaminem,bo co mogą mi na takim forum zarzucić kiedy przeczytają regulamin.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 01-03-2013 o 17:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #334  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 17:37
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ani kłamstwo ani zwada. Kiedyś dostałem taki tekścik od osoby wysoko postawionej w hierarchii forumowej. Cyt: „Proszę o wskazanie poważnych źródeł, nie źródełek typu Wikipedia, strony katolickie czy fora towarzyskie..” Dlaczego mam Ci wierzyć skoro takie tuzy mają wątpliwości co do źródeł?
Ty wierzyć nie musisz, gdyż moje wpisy nie są zarezerwowane wyłącznie dla ciebie.
A co do źródeł, to faktycznie: Wiki... nie jest zbyt wiarygodna z racji wielu autorów, a strony katolickie- jako stronnicze też są nieobiektywne.
Znacznie lepiej niż owocna dyskusja - Jarosławie - wychodzi ci prowadzenie bloga na wątku: "Katolickie Getto"...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #335  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 19:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Ty wierzyć nie musisz, gdyż moje wpisy nie są zarezerwowane wyłącznie dla ciebie.
A co do źródeł, to faktycznie: Wiki... nie jest zbyt wiarygodna z racji wielu autorów, a strony katolickie- jako stronnicze też są nieobiektywne.
Znacznie lepiej niż owocna dyskusja - Jarosławie - wychodzi ci prowadzenie bloga na wątku: "Katolickie Getto"...
Inni niech czytają i "wierzą" nie moja to sprawa.
Blog piszę gdzie indziej, tu musiał bym zakładać blokady, a że poczytność duża to widać po odwiedzinach. Ci co boją się pisać niech chociaż czytają to dla nich jest adresowane.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #336  
Nieprzeczytane 02-03-2013, 10:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Ciąg dalszy o młocie na innowierców Pani Fedyszak Centrum Myśli JPII
Fedyszak podała, że aż 80 procent Polaków jest zdecydowanie przeciw aborcji. Słabszy rezultat był trudny do osiągnięcia, bowiem aprobatę dla usuwania zygot mierzono za pomocą następującego pytania:” Czy według Pana/i opinii mają rację ludzie, którzy mówią, że zawsze i niezależnie od okoliczności ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci?”. To tak jak gdyby zapytać: Czy według Pana/i mają rację ludzie, którzy mówią, że zawsze i niezależenie od okoliczności należy pomagać staruszce leżącej na torach tramwajowych?

Centrum Badania Opinii Społecznej kilka miesięcy przed badaniem CMJP2 zadało szczegółowe pytania w sprawie aborcji. I wyniki nie powinny dr Fedyszak napawać nadmiernym optymizmem. Na pytanie, czy przerywanie ciąży powinno być dozwolone, gdy zagrożone jest życie matki, „tak” lub „raczej tak” odparło 87 procent ankietowanych. CBOS zapytało również, czy można skrobać, gdy zagrożone jest zdrowie matki. „Tak” – odpowiedziało 79 na 100 badanych. Ośrodek zapytał o dopuszczalność przerywania ciąży, gdy jest ona skutkiem kazirodztwa lub gwałtu – 78 procent respondentów było za.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #337  
Nieprzeczytane 08-03-2013, 16:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...xzz2 MwNKPDkV Klecha radzi jak wychowywać dzieci .Wykład o zgubnych skutkach czytania książek i gier wideo http://www.youtube.com/watch?feature...&v=9VhSf692dNc ale jak zwykle na straży są egzorcyści.Co ci nauczyciele duchowi przywódcy kato-islamu nie wymyślą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #338  
Nieprzeczytane 08-03-2013, 16:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Właśnie dlatego po takim wychowaniu młodzieży w duchu ateizmu i gier komputerowych z wirtualnym zabijaniem w najbardziej bandyckiej dzielnicy Krakowa im Lenina strach nawet w dzień chodzić ulicą. Kosa, maczeta, łańcuch, struna od gitary to na co dzień urządzenia do zabijania. Dawniej młodzi szanowali, nauczycieli, rodziców i ludzi starszych. Dziś nie mają wzorców tylko bezstresowe wychowanie na wzór unijnego kołchozu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #339  
Nieprzeczytane 08-03-2013, 20:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Jarosłasw II napisał-...Krakowa im Lenina strach nawet w dzień chodzić ulicą. Kosa, maczeta, łańcuch, struna od gitary to na co dzień urządzenia do zabijania
Jarosławie to sam wymyśliłeś czy pomysł ci podsunął twój Mzumu na dzisiejszym spotkaniu ranną porą.Spożyłeś dzisiaj jego ciałko i popiłeś krwi jego że masz takie odkrywcze myśli? Pozdrawiam z Krakowa i zapraszam na zakupy może coś kupisz pozostałości z JPII dla swojej firmy.
To wątek ksiądz też człowiek może nam napiszesz o spotkaniach twoich z księdzem i siostrami zakonnymi na plebani.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #340  
Nieprzeczytane 09-03-2013, 10:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,1...paign=FB_TokFm ......Zdaniem prof. Bartosia kazus Matki Teresy można rozszerzyć na cały Kościół katolicki, w którym wiele rzeczy pozostaje w sferze prywatnej i nie ma nadzoru przy obrocie pieniędzmi. - Wątpię, by Matka Teresa zarządzała pieniędzmi przez fundację. Pewnie środki były przesyłane na wskazane przez nią prywatne konta - stwierdził teolog, dodając, że fundacja zapewniłaby tu przejrzystość finansową. Prof. Bartoś nie chciał spekulować, co było powodem tych błędów. Zła wola? Nieumiejętność poruszania się w świecie? - Wyszło jak wyszło. Niesmacznie.................

Temat już wcześniej był poruszany przez BBC a materiał z wywiadów ludzi którzy znali sprawę zakonu Matki Teresy i ich opinie umieszczony w internecie .Poruszany był na tym wątku dobrze się stało że sprawa doczekała się bezstronnego zbadania i mit tworzony wokół " świętej Matki Teresy " pękł jak bańka mydlana. Ci co kreują rzeczywistość muszą sobie zdawać sprawę że po pewnym czasie obudzą się ci kreatorzy z " ręką w nocniku " .Wielu oburzonych seniorów wcześniejszymi informacjami umieszczonymi na tym forum myślę że zmieni pogląd na sprawę "świętości " tej zakonnicy.

Ten sam kazus świętości jest kreowany wokół JPII nawet kreatorzy medialni rzeczywistości pisalii mówili o pokoleniu.Teraz też zaczyna się patrzeć krytycznie na ten pontyfikat i sami hierarchowie kościelni i media zaczynają widzieć rysy na tej świętości .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stary człowiek = chory człowiek? Seniorzy w Polsce - komentarze elzbietab44 Ogólny 10 19-09-2011 10:37
Człowiek bez nóg zdobył Everest - komentarze 89.228.8.xxx Ogólny 1 03-05-2011 22:52
ksiądz po kolędzie Mary Grace Społeczeństwo - wątki archiwalne 118 26-07-2009 15:47
dobry człowiek Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 97 01-01-2009 11:35
Pascal - wspaniały młody człowiek lawenda Różności - wątki archiwalne 5 15-03-2008 21:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.