menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3401  
Nieprzeczytane 31-01-2014, 10:40
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Wójt z sołtysem kury maca. Z filmu dowiemy sie, że wójt biedy nie klepie i pięknie mieszka. Może w lutym i marcu zamieszka z żoną (sołtysem) -w kontenerze ostatka ... Niech by my doopsko wymarzło..!!
http://www.youtube.com/watch?v=yymLclBN0FI

Propozycja wcale, wcale....zamiast kontenera oplacanego przez prywatnego "anonimowego" ofiarodawce proponuje namiot z plastiku opartego na 4 kijach ...albo pod "gwiazdami".

Dobrze, ze napisalas przez "oo", bo jak inaczej - lot w Kosmos zagwarantowany.Czasami tak niektorzy maja
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3402  
Nieprzeczytane 31-01-2014, 10:42
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 722
Domyślnie

Szkoda Bogdo że nie mozna pod tym filmem wpisac komentarzy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3403  
Nieprzeczytane 31-01-2014, 10:58
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Szkoda Bogdo że nie mozna pod tym filmem wpisac komentarzy...
Pod filmem na YT - nie można, ale na stronce "nasza gmina zadzim"- już można. Zachęcam do posiadania profilu na Facebook i polubienia oraz dodawania komentarzy tej stronki: https://www.facebook.com/pages/Nasza...04712136414850
ale nie rezygnowania z komentarzy na tej stronie... https://www.facebook.com/pages/Gmina...059388?fref=ts
Niech czują nasz oddech na plecach..!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3404  
Nieprzeczytane 31-01-2014, 12:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Propozycja wcale, wcale....zamiast kontenera oplacanego przez prywatnego "anonimowego" ofiarodawce proponuje namiot z plastiku opartego na 4 kijach ...albo pod "gwiazdami".
Coś mi się wydaje Basiu, że w tej gminie już nikt nie będzie chciał sołtysić.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3405  
Nieprzeczytane 31-01-2014, 14:28
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Przydałoby się kilka zdjęć kontenera, sanitariatu, ujęcia wodociągowego , "zabezpieczonych" zgliszcz i.t.p. można je pokazać światu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3406  
Nieprzeczytane 31-01-2014, 18:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Coś mi się wydaje Basiu, że w tej gminie już nikt nie będzie chciał sołtysić.
Jeżeli już to wójtować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3407  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 14:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie A mnie się coś wydaje ,że MOPR policzył Tosi....

pomoc od znajomych i sam już czuje się zwolniony ....Wiem coś o tym bo kiedy na zasiłku przedemerytalnym pobierałam pomoc z MOPR to miałam zgłaszać jeśli bym dostała coś od znajomych lub rodziny ....

Osoby i rodziny, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, są zobowiązane poinformować o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej i majątkowej, która wiąże się z podstawą do przyznania świadczeń. Świadome wprowadzenie w błąd pracownika socjalnego może spowodować zmianę decyzji na niekorzyść strony oraz naliczenie nienależnie pobranych świadczeń. Świadczenia nienależnie pobrane podlegają zwrotowi, niezależnie od dochodu rodziny.

http://mopsbydgoszcz.pl/?page_id=604

Ostatnio edytowane przez Siri : 01-02-2014 o 14:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3408  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 16:05
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
pomoc od znajomych i sam już czuje się zwolniony ....Wiem coś o tym bo kiedy na zasiłku przedemerytalnym pobierałam pomoc z MOPR to miałam zgłaszać jeśli bym dostała coś od znajomych lub rodziny ....

Osoby i rodziny, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, są zobowiązane poinformować o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej i majątkowej, która wiąże się z podstawą do przyznania świadczeń. Świadome wprowadzenie w błąd pracownika socjalnego może spowodować zmianę decyzji na niekorzyść strony oraz naliczenie nienależnie pobranych świadczeń. Świadczenia nienależnie pobrane podlegają zwrotowi, niezależnie od dochodu rodziny.

http://mopsbydgoszcz.pl/?page_id=604

Najpierw musza udowodnic, ze Ostatek "cos" dostala na wlasny uzytek. Z tego co wiem - (ha ha, szpiegi podatkowe napewno juz czytaja i wentyluja ten watek)....Tosi zostaly WYPOZYCZONE pewne sprzety.

A tak naprawde, smutna ta rzeczywistosc polska. Nie wiele sie zmienilo od czasow komuny...wyglada, ze nawet na gorsze.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3409  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 16:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
pomoc od znajomych i sam już czuje się zwolniony ....Wiem coś o tym bo kiedy na zasiłku przedemerytalnym pobierałam pomoc z MOPR to miałam zgłaszać jeśli bym dostała coś od znajomych lub rodziny ....

Osoby i rodziny, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, są zobowiązane poinformować o każdej zmianie w ich sytuacji osobistej i majątkowej, która wiąże się z podstawą do przyznania świadczeń. Świadome wprowadzenie w błąd pracownika socjalnego może spowodować zmianę decyzji na niekorzyść strony oraz naliczenie nienależnie pobranych świadczeń. Świadczenia nienależnie pobrane podlegają zwrotowi, niezależnie od dochodu rodziny.

http://mopsbydgoszcz.pl/?page_id=604
To nie jest tak, Ostatek nie pobiera świadczeń z gminy, dostała jedynie zapomogę losowa która jest niezależna od dochodu czy pomocy innych ludzi. Niczego nikomu nie musi zgłaszać, jednorazowa zapomoga z tytułu kataklizmu jakim jest pożar jest bezzwrotna i nie powiązania z niczym, Ustawa o pomocy społecznej dokładnie to precyzuje. Możemy pomagać Ostatkowi bez obaw, że będzie miała z tego powodu kłopoty, ma wystarczające z racji pożaru. Inna jest oczywiście sytuacja osób pobierających stałe zasiłki z MOPS wiążą się z wysokością dochodów na członka rodziny i prawo do ich pobierania ściśle reguluje Ustawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3410  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 16:34
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co? Siri,

Chwila, przeczytałam dość uważnie Ustawę o pomocy społecznej i doklejkę: Program Wspierający Powrót Osób Bezdomnych do Społeczności. Znalazłam chyba z 12 artykułów, których GOPS nie zauważył, nie zna lub nie stosuje.
Sorry, Siri. Dom nie zmartwychwstał, nie podniósł się z ruin, czyli - nic się nie zmieniło; jesteśmy bezdomni. Nie wymagam od gminy odbudowy (q-rcze, do końca życia mieszkałabym w lisiej norze), podkreślam obowiązki wynikające z ustawy, nie z łaskawości urzędników. Kilka artykułów mówi o bezwarunkowej pomocy, bez względu na osiągane dochody, pomoc rodziny czy przyjaciół. Żeby było śmieszniej... od tej pomocy nie zwalnia gminy nawet "obowiązek osób fizycznych lub osób prawnych", bo nie tylko o zasiłki pieniężne (stałe lub okresowe) tutaj chodzi.

MOPR, podobnie jak POPR, ma nieco inny zakres działania. Powiedzmy, łagodniejszy. Rzadziej działa w sytuacjach klęsk, kataklizmów, niespodziewanych zdarzeń.

Mar-Basiu, nie rozśmieszaj mnie. GOPS nie jest zainteresowany... dodatkową pracą. Dlatego nie zainteresowali się losem pogorzelców podczas mrozów... mogliśmy na Policję zadzwonić z płaczem, że zamarzamy.

Dopisek:
dokładam link, żeby gołosłowia nie było: http://poddebice.net.pl/index.php/co...etny-komunikat
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 01-02-2014 o 17:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3411  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 17:43
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Czy ktoś mógłby zrobić u ostatka zdjęcia zanim mróz puści lub podesłać jej expresem aparat foto..? Taka dokumentacja warunków, w jakich bytują pogorzelcy w środku europy w XXI wieku- to ewenement i może być niezłym atutem. Jak przyjdzie wiosna, to wpadnie wójt, pogratuluje przetrwania i wręczy ciepłe kapcie jako wielkoduszny prezent od gminy.. i może jeszcze będzie podziękowan oczekiwał..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3412  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 18:20
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Nie ma co pokazywać. Pomieszczenie gospodarcze z jednym okienkiem i dziurawymi drzwiami (trzy m.kw. na głowę, licząc głowy ludzkie i psie) + kontener. Kto był - widział. Dziś dobry dzień, odwilż. Woda nie zamarzła i jedzenie przygotowałam w temperaturze bliskiej zera (niestety, kuchenka gazowa znalazła miejsce w nieogrzewanej 'narzędziowni' Małża). Full wypas. Inni mają gorzej... żyją tak na stałe i to w pojedynkę bez perspektyw na lepiej(?).

Bogda, stawiam prawa rękę przeciwko garści orzechów, iż włodarz gminy się nie pokaże. I będzie wiedział dlaczego... Miał czas, został poinformowany (w dwóch osobach: wójta i prezesa OSP) o zdarzeniu, podczas dogaszania pożaru około godz. 6, przez sołtysa (też w dwóch osobach: sołtysa i druha)... teraz jakiekolwiek wizytacje nie mają sensu. Szkoda czasu i atłasu, bo nie 'towarzystwo' było nam potrzebne, a konkretne działania. Tych nie było i nie będzie... honor urzędniczy nie pozwoli.
Żeby nie było, ostrzegam - jeden zakład wygrałam. Zdjęcie 'miłosierdzia gminy' czyt. darów GOPSu, zrobione przez redaktora Dz.Ł., nie wyszło. No, nie miało prawa, dlaczego - zrozumiałam dobitniej po przeczytaniu komentarzy na portalu miasteczka.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3413  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 18:33
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Zdjęcie 'miłosierdzia gminy' czyt. darów GOPSu, zrobione przez redaktora Dz.Ł., nie wyszło. No, nie miało prawa, dlaczego - zrozumiałam dobitniej po przeczytaniu komentarzy na portalu miasteczka.
Dlatego musza być zdjęcia które WYJDĄ..! Tu nie chodzi o pokazywanie czy chwalenie się, nawet nie o to, by wójta w oczy nią kłuć.... ale taką dokumentację powinnaś mieć..!! Teraz jedyna okazja by ja zrobić, a nigdy nie wiadomo, kiedy może być potrzebna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3414  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 18:52
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Bogda501
/.../taką dokumentację powinnaś mieć..!! Teraz jedyna okazja by ja zrobić, a nigdy nie wiadomo, kiedy może być potrzebna.
Tia... kiedy zgrzybieję całkiem, po album sięgnę i wrócę do wspomnień. Pod warunkiem, że przeżyję szaleństwo Losu.
Wolę pamiętać dobre - bezinteresowną pomoc, przyjaźń, serdeczność. Płonący dom, sople pod kranami, próby upokorzenia i wdeptania w glebę śnią mi się po nocach. Wystarczy. Wolę zapomnieć. Niech to obciąża cudze sumienia i cudze wspomnienia, aczkolwiek... nie wymagam podobnego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3415  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 19:09
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie Pisałam do Was i gdzieś wcięło....

W m.przypadku tak było ,Wam życzę wytrwałości i powodzenia ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3416  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 19:12
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie Na gorsze , na gorsze ....

Cytat:
Napisał Mar-Basia
A tak naprawde, smutna ta rzeczywistosc polska. Nie wiele sie zmienilo od czasow komuny...wyglada, ze nawet na gorsze.
niestety trzeba to stwierdzić, pod każdym względem.......
Degrengolada....totalna i tyle w temacie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3417  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 19:28
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Przeżyłam to na własnym grzbiecie!
W dniu 4 kwietnia 1995 r o godzinie 5 rano zostałam wyciągnięta z płonącego domu i trafiłam prosto na Ojom.
Po powrocie nie miałam domu, pieniędzy ani ubrania.
Z gminy dostałam 400 zł słownie czterysta zł.
Przetrwałam dzięki pomocy dobrym ludziom i to nie z sąsiedztwa
ale dawnych znajomych z Trójmiasta.
Dzisiaj dym wyczuwam na odległość.
Trzymaj się Ostatku, wiem że dasz radę.
Pozdrawiam
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3418  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 19:52
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie M.sąsiadka przyszła na świadka na sprawę karną...

Cytat:
Napisał Honoratka
Przetrwałam dzięki pomocy dobrym ludziom i to nie z sąsiedztwa
ale dawnych znajomych z Trójmiasta.
była po alkoholu ....czułam od niej woń....Zeznała na temat eksa ,że jest b.miły i mówi jej DZIEŃ DOBRY....Tyle mi,, pomogła"....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3419  
Nieprzeczytane 01-02-2014, 20:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Siri, Honoratko - serce sie sciska jak Was czytam. Niestety tak jest w zyciu, ze kiedy chodzi o pomoc w nieszczesciu, prostym podaniu reki potrzebujacemu - wszyscy podwijaja ogony pod ....... i znikaja z horyzontu. Niby "przyjaciele" - w takich sytuacjach nie istnieja. Cale szczescie, ze swiat mimo wszystko jest pelen ludzi dobrej woli...i to sie liczy.

Ostatku - glowa do gory. Kiedy bedziesz w nowej chatce, wlasnej, cieplutkiej - bedziesz pamietala wszystkich bezinteresownych-anonimowych przyjaciol, ktorzy zdecydowanie sa !!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3420  
Nieprzeczytane 04-02-2014, 17:15
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Lucynka, nasza Kundzia przeszła wylew krwi do mózgu, lekarze sądzili, że to takie objawy po chemii, ale to nie było po chemii, to całkiem nowa "jakość". Kundzia porusza się z trudem, robi z wolna postępy. Jeżeli ktoś może pomóc w zakupie nierefundowanych leków to mogę podać konto, a jak ktoś je zna to dziękuję w imieniu Kundzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Apel i prośba marion Choroby, badania, terapie 528 17-08-2009 23:22
Apel I ProŚba!!! marion Choroby, badania, terapie 514 19-04-2009 18:15
APEL i PROŚBA lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 13 07-02-2009 22:50
Apel Markus Ogólny 1 05-01-2009 00:14
APEL do KOPIOWACZY Mar-Basia Różności - wątki archiwalne 203 11-10-2008 13:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.