menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3501  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 09:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Wiadomo, że zło będzie towarzyszyć dobru do końca świata, tak jak teraz nam towarzyszy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3502  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 10:50
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Zaczerpnięty z mitologii nick sam w sobie mówi z kim mamy do czynienia...

za Wikipedią.....
Puszka Pandory to symbol nieszczęść, czegoś, co wywołuje mnóstwo nieprzewidzianych trudności, źródło niekończących się smutków i kłopotów.

Wyrażam swoje zdanie....należy olać , zlekceważyć, zapomnieć, nie widzieć....bo reagowanie spowoduje samokarmienie się "wampira wątkowego"

Ze względu na specyfikę wątku i z serca dobre intencje niesienia pomocy tym, którzy tu się znaleźli...nigdy na tym wątku nie dopuściliśmy do "pyskówek" a nawet nieeleganckich zachowań....pozostańmy przy takim klimacie mimo smrodu, który czasem się wkrada....ze względu na szacunek dla tych, którzy Tu szukają bycia z drugim w trudnym czasie....

Ostatnio edytowane przez Malwina : 15-02-2014 o 11:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3503  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 11:42
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 331
Domyślnie

P-andoro, p-orado, Malagenio, Mataxie, praczko......Tobie tylko kanapka u specjalisty pomoże, przemyśl to nim zaczniesz swoje wynurzenia, pouczenia, oświecanie staruszków, co to prawie już w "demencji" i nie wiedzą co czytają i co robią.
Niektórzy pamiętają co wypisywała do Kundzi, Marion, Danam, teraz znalazła nową ofiarę i nie może odpuścić, bo to taka natura i szkoda czasu i atłasu na taką osobę.
I tak gwoli pouczeń P-andoro, to takie działanie nazywa się stalking albo mobbing.

Ostatnio edytowane przez bogda : 15-02-2014 o 11:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3504  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 13:30
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 026
Domyślnie

Bogda dodaj jeszcze szczęśliwa. Wczoraj odwiedziła Rozmowy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3505  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 14:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Jak sobie po mnie jeździła a wtórowała jej Fionka (tutaj pod innym Nickiem ) to była dla Was gwiazdą, nawet nazywana zielonooką przyjaciółką. Tak to bywa miedzy kobietami, przepraszam przyjaciółkami. Jesteście Panie tak piękne w swojej naiwności, że nic dziwnego, że tylu oszustów matrymonialnych ma pole do popisu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3506  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 14:44
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Może jeszcze coś ode mnie, jestem chyba jedyną osobą, która była w domu Ostatka przed pożarem. Zostałam przyjęta przez Tosię z Małżem w domu pełnym książek, pysznym obiadem w jadalni na stole z obrusem chyba rękodziełem gospodyni. Na oczy nie widziałam pomieszczenia czy pomieszczeń gospodarczych. Mam nadzieję, że w ten sposób insynuacje zostają zakończone. Nie myślałam, że oszczerca posunie się tak daleko. Jestem żyjącym świadkiem.
PS
Wątpiący Jasinku wierzę pisze się przez rz .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3507  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 15:14
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Szkoda, że nawet takie grzeszki się wytyka,trudno
jestem naiwny:

Wątpiący Jasinku wierzę pisze się przez rz .
_-------------------------------------------------_


Ze względu na specyfikę wątku i z serca dobre intencje niesienia pomocy tym, którzy tu się znaleźli...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No więc tylko słowa,słowa,słowa nie daj boże jak nie poprawnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3508  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 15:46
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

P-andora
przemawia przez Ciebie zazdrość,żazdrość i jeszcze raz zazdrość!!!!
Na zaufanie ludzi trzeba sobie zaslużyć,widać Tosia zaslużyla!!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3509  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 15:54
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 255
Domyślnie

Pandoro vel Porado vel Hien Stado
po kiego grzyba przylazisz nam tu wtykac w oczy PRAWDE?
kazdy robi co uwaza
ma swoj rozum i nie potrzebuje twojego
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3510  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 16:43
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

No tak, trzeba przyznać: przed pożarem Tosia z mężem zamieszkali w jakimś pomieszczeniu gospodarczym, zeznał to osobiście małżonek miejscowemu dziennikarzowi. To jest ten podkreślany fakt. Nieważne, że w celach remontowych. Ważne, że ciepłą wodę w kranie, bibliotekę, dokumenty, komputer zostawili kochanym kotom - a co, niech mają to okno na świat! Nawet im (przecież nie sobie) Tosia udekorowała świątecznie ganek domu; dowód na popożarowym zdjęciu !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3511  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 20:02
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Nie miałam zamiaru wtrącać się w dyskusję... bo myśleć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej... i nie należy (czasami bolesnego) procesu przerywać.

Przeczytałam posty i doszłam do wniosku, że całkiem kiepsko to zaplanowałam. Zabrakło mi wiedzy po_rady vel p-andory. Cóż za niedopatrzenie... spalić dokumenty, księgi wieczyste, akty własności, polisy ubezpieczeniowe, ciuchy, książki, zapasy, a nawet laptopa, którego będę spłacać jeszcze 14 miesięcy, że o antenie internetowej, telewizorach też z anteną sat. i domu nie wspomnę.... Naprawdę, byłoby o niebo lepiej gdybym spłonęła czy też zadusiła się dymem. Niedopatrzenie Losu albo Niebios, bo jednak żyję, mam ochotę odbudować dom i być cholernie szczęśliwa. I to wszystko bez pomocy gminy, innych samorządów i po_rady/p-andory.

Proszę, nie przeszkadzajcie p-andorze w dziele tfu-rczym. Osoby, które nie mają czego żałować nigdy nie zrozumieją tych, co utracili rzeczy dla nich ważne.
Wyniosłam z pożaru dodatkową wiedzę, także o ludziach. Dobrą i złą. Wiedza dobra dodaje mi sił, ta druga złości ale zmusza do działania, które w efekcie też nie jest złe. I powiem szczerze - nikomu podobnej wiedzy i przeżyć nie życzę.

Myślę, że brak Waszych odpowiedzi zniechęci 'gawędziarza'. A ja nie zamierzam się tłumaczyć, kto był - widział. Kto ma sprawne szare komórki - niech myśli. A ja za dwa lub trzy dni może się dowiem, że w ziemiance mieszkałam lub Czy-psom 'suche' z misek wyjadałam... kto wie? Albo, że teraz powinnam w lisiej jamie zimować, no bo czemu nie, skoro np. gotuję w narzędziowni Małża (obok imadła, ale pod dachem) i w mroźne poranki odkuwam lód z kranu? A jeśli taka masochistka byłam/jestem, to po kiego robić cokolwiek? Że też nam się chce...

Pozdrawiam. Uprzedzam p-andorę, że nie podejmę bezowocnej dyskusji. Może za rok lub dwa, gdy będę w nastroju rozrywkowym... i zacznie mnie bawić cudza 'wiedza' doskonalsza od fachowej i likwidatorskiej. Na razie tylko się dziwię. I oby w stan chroniczny owo zdziwko nie przeszło.
Przy okazji dziękuję za 'odkurzenie' albumów sprzed wielu, chyba ośmiu albo więcej, lat. Zapomniałam o nich.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3512  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 20:50
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 255
Domyślnie

Ostatku! pieprzyc pandore!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3513  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 21:07
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 722
Domyślnie

Ostatek cyt:
jednak żyję, mam ochotę odbudować dom i być cholernie szczęśliwa.

I tak trzymac Tosiu uda ci sie napewno chociaz lekko nie będzie
Uda ci sie napewno .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3514  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 21:46
obra obra jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

A moze w tej gminie nie toleruja madzejszych, bo 6 tys. Ksiazek robi jednak wrazenie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3515  
Nieprzeczytane 15-02-2014, 22:07
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał sarey
A moze w tej gminie nie toleruja madzejszych, bo 6 tys. Ksiazek robi jednak wrazenie !
Poprzedni proboszcz (Kalita czy jak mu tam było), do Ostatka przychodził na nauki z zakresu religii pod pretekstem poświecenia domu czyli kolędy.
Widocznie ostatnia święta woda nie podziałała (przeterminowana ..??)..
Czy nowy przyjdzie na zgliszcza..? hmm... nie sadzę, bo brać nie ma czego- a dawania w seminarium nie uczyli...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3516  
Nieprzeczytane 16-02-2014, 09:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja myslę , że czas skonczyć tę dyskusję-olać to wszystko co napisala jakas hiena( nie obrazając hieny)-dalej pisać. pomagac w miarę mozliwosci. A Tosia -no coż,pamietam jak wiele tu dzialo się złego- głowa do góry- porzadkuj co masz do porzadkowania, dbaj o małża,my zaś do pomocy. Koniec kropka- nie lubie rozpamiętywania głupot.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3517  
Nieprzeczytane 16-02-2014, 09:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Oooo! Nowi Moderatorzy. Czas się wybierać na cmentarz.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3518  
Nieprzeczytane 16-02-2014, 10:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Ostatku - Tosiu



Juz kwitna, wszystko zolciutkie.

PS. Nie wiem czy mozna tu wstawiac "obrazki" - jezeli nie, mysle, ze Moderator bedzie laskawy i nie wywali w Kosmos.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3519  
Nieprzeczytane 16-02-2014, 10:18
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Bogda501
Poprzedni proboszcz (Kalita czy jak mu tam było), do Ostatka przychodził na nauki z zakresu religii pod pretekstem poświecenia domu czyli kolędy.
Och, nie. Nie tak. Nie ośmieliłabym się nikogo pouczać (także wizytujących mnie wczoraj świadków Jehowy). Rozmowy z poprzednim Wielebnym były szybkie i ulotne. Od katarów do Piotra I, platońskiej duszy i nauki religii w szkołach, filozofii i codzienności, po straszenie stosem. I stało się. Auto-da-fé było widowiskowe, tylko co książki były winne? To ja powinnam spłonąć.
Najfajniejszym było odesłanie mnie do 'zapisków na skrawku dysku'. Powieka mi nie drgnęła, Małż się zapowietrzył.
Cytat:
Napisał Bogda501
Czy nowy przyjdzie na zgliszcza..? hmm... nie sadzę, bo brać nie ma czego- a dawania w seminarium nie uczyli...
Z obecnym nie potrafię się porozumieć, co jest bez wątpienia moją winą. Jestem mało komunikatywna, wycofana w siebie, w własny wycinek świata. Nowe książki (podobnie jak stare) bardziej 'jeżą' niż prowokują do rozmowy. Cóż, zawsze gustowałam w lekturach niesłusznych (darczyńcom gorąco dziękuję). Czas emerycki miał być przeznaczony na książki i przemyślenia, na które w zawodowym życiu brakowało czasu.
Nie wiem czego uczą w seminariach, bom tamtejszych nauk nie pobierała, choć miałam w zbiorach kilka podręczników. Myślę, że wiele rzeczy można dać bliźniemu, niekoniecznie kasę. I że tego uczą pisma wszystkich religii.

Ilość książek nie robiła na mnie wrażenia, długo żyję, długo kolekcjonowałam. Tyle się zebrało i już. Każda uratowana jest dla mnie prezentem Losu. Nawet ta nadpalona i mokra. Być może kogoś dziwi moja pasja; mam prawo do podobnych zdziwień patrząc na innych.

Babcielu, pamiętam. Jako początkująca forowiczka dałam się wciągnąć... nauczka była bolesna, acz nie bezowocna. Nigdy więcej nie pozwoliłam się wmieszać w podpuchy i rozgrywki; i nie pozwolę! Nauczyłam się spokoju.

Basiu, dziękuję.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3520  
Nieprzeczytane 16-02-2014, 10:53
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 463
Domyślnie Jasinku , ja mam program zainstalowany ,który...

Cytat:
Napisał jasinek123

No więc tylko słowa,słowa,słowa nie daj boże jak nie poprawnie!
mi podkreśla na czerwono błędy .....nie ma sprawy z ortografią....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Apel i prośba marion Choroby, badania, terapie 528 17-08-2009 23:22
Apel I ProŚba!!! marion Choroby, badania, terapie 514 19-04-2009 18:15
APEL i PROŚBA lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 13 07-02-2009 22:50
Apel Markus Ogólny 1 05-01-2009 00:14
APEL do KOPIOWACZY Mar-Basia Różności - wątki archiwalne 203 11-10-2008 13:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.