menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 15:19
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Forumowicz Senior AP jest proszony o niepouczanie mnie!
Nie rzucam oszczerstw, cytuję Twoje słowa.
Ty nawet prośbę o zastanowienie odbierasz jako atak, Seniorze!

A jeśli będę miała zarzuty - wiem, co z nimi zrobić.
  #22  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 15:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Poczytaj wyzej - bylas proszona a nie pouczana !
To wielka roznica.
Zastanowienie,prosba,atak - rozumiesz te pojecia ?
Co masz w zamiarze do zrobienia absolutnie mnie nie interesuje.
Wywyzszanie sie jest bardzo zla cecha charakteru czlowieka .
  #23  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 17:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A ja mysle,że cos poplatalismy-jak mozna pisac ,że Niemcy byli lepsi od Rosjan.Zastanowcie sie Niemcy-wyksztalceni,kulturalni.majacy w swej kulturze nazwiska tej miary co Beethoven,Wagner (-chociaz to byl ulubiony kompozytor Adolfka,i sam o zapedach mocno nazi)ida na lep filozofii marnego malarzyny o wyzszosci jednej rasy nad druga,z zimna krwia przyjmuja istnienie obozow zaglady,uczestnicza w tej haniebnej zbrodni.Narod mocno-niestety oglupialy i dajacy sie ogłupiac.Rosjanie nie sa gorsi -oni byli TACY SAMI-sama wladza sowiecka rowna hitlerowskiej-zauwazcie -i jedni i drudzy mordowali rowniez swoich.Takim narodom trzeba li i tylko igrzysk i chleba.I jednym i drugim dali to Hitler i Stalin.Tylko jak pisalam -Niemcy maja za soba takich olbrzymi dorobek kulturalny-do ktorego mieli dostep.A Rosjanie?-narod ogłupiały,gnebiony przez stulecia przez swoich wlasnych rzadzacych,nauczony wszystkiego,co najgorsze-jak w takich ludziach mozna bylo zabic zwierzece instynkty w warunkach wojennych,kiedy poczuli sie panami calej Europy.NIE MA ROZNICY POMIEDZY JEDNYM NARODEM A DRUGIM.

Tu chodzilo o odpowiedz, kogo by wybrala dawna wiezniarka obozu koncentracyjnego. Prosze przeczytac dokladnie post! Nie bylo mowy kto byl lepszy. Teoretyczne pytanie - teoretyczna odpowiedz.

Jedni i drudzy byli kryminalnymi przestepcami! Ale jak stoisz przed wyborem, ktorego DIABLA wybrac......?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #24  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 19:21
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Nie lubię ...ruskich 2......

Ale się porobiło.....Powstała ogromna dyskusja na temat zachowań żołnierzy Armii Czerwonej w okresie wojny...To jest moim zdaniem odrębny temat...
Każdy żołnierz,obojętnie w której służy armii jest narażony na pokusy bo między innymi musi odreagować na adrealinę w czasie wojny.
To sprawa raczej zamknięta.........
Mnie chodzi o fakty...Fakty,które jako młody chłopak były na codzień w moim mieście w czasie wojny....Widziałem i słyszałem co robiło NKWD we Lwowie w 1940 roku do czerwca 1941 oraz od 1944 roku do nadal.........
W moim domu w 1940 roku ,zawsze w porach nocnych,( godz.3-4 ) zbiry NKWD aresztowały ludzi niewygodnych (polaków)....Widziałem to osobiście na ulicy,jak zabierali ludzi do kibitek...Rodzice też mówili,co NKWD robiło we lwowskich więzieniach.......
W naszej kamienicy mieszkał major Iwan Poddubny,oficer NKWD,który po pijanemu ( a był stale pijany)...mówił..ile to polaczków wysłał na Sybir....
Tak to będąc dzieckiem a potem chłopcem na własne oczy widziałem co potrafią dzielni żołnierze Armii Czerwonej i zbiry z NKWD.....
Nasz daleki krewny jan Bedryło zginął w Katyniu.......
Jeszcze ten mord w 1941 roku we więzieniach we Lwowie.Tysiące ludzi
zlikwidowali przed wejściem niemców.....Styl mordowania bł taki sam jak w Katyniu....w tył głowy......
Tak to nasi "starsi bracia" pozbywali się "wrogów"....też braci polaków.....
Ohyda.........
Ja mam już 76 lat....przeżyłem wszystkie ustroje....wodzów i sekretarzy...
ale nie mogę im zapomnieć mojego łwowa....bandyckich wysiedleń...zniewolenia Polski....i strasznej obłudy i cynizmu....To tylko oni
potrafią po mistrzowsku manipulować ludzmi......Takiej strasznej sytuacji
to tylko mógł szatan wymyślić.......
__________________
zdzislaw1
  #25  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 23:43
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Znam te historie z opowiadan rodzicow.
Lipiec 44,ruscy stoja na lini Wisly.
Rabuja,gwalca,morduja,
Gospodarz z sasiedztwa,pojechal na jarmark,w domu zostala ciezarna zona z kilkuletnim synkiem.
Gdy wrocil zastal zamordowana zone,przestrzelil zboj drzwi i stojaca za nimi kobiete,synka znalaz na strychu, po paru godzinach.Maly byl smiertelnie przestraszony,podobno nie mowil kilka miesiecy.
Jakis niedopity dran chodzil po domach za bimbrem,pewnie ona nie chciala otworzyc drzwi,wiec zabil.
  #26  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 11:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja nie bylem ani razu we Lwowie ale bardzo czesto w Przemyslu (sluzbowo i prywatnie) nasluchalem sie wiele o Lwowie i Lwowiakach,ich pieknych piosenkach,melodyjnym glosem .Nabralem przekonania,ze to "ta joj" dobry narod a ze troche pomieszany krwia z Ruskimi i innymi zamieszkujacymi tamte tereny,to pozwole sobie zauwazyc ,ze i pewna "swolocz" w tamtych kregach sie znalazla i nie wazne czy to byla,ruska,ukrainska lub zydowska ale byla i wiele ludziom krwi natrula i upuscila.

"Oni skazali i rjezali dajut dobre utro !"

Obawiam sie,ze historia moze sie powtorzyc.

Polski Przezydent tak miluje Ukraine,poprzedni nam ja bratal.
  #27  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 11:24
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Chylę czoło przed tymi, którzy doświadczyli okropieństw wojny.
  #28  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 11:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Smutne

Cytat:
Napisał Basia
Chylę czoło przed tymi, którzy doświadczyli okropieństw wojny.

Basiu, Ty chylisz czolo, bo jestes Polka. Czytalam inne posty i wlosy mi deba staja na glowie. Zdecydowanie niektorzy nie zrozumieli o co chodzi na tym watku.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #29  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 11:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Doswiadczyli i nadal doswiadczaja wojen ale nikt im do glowy nie kladzie,ze kto mieczem wojuje od miecza ginie !
Spojrzcie na dzisiejsze wojny,potrzebny jest ludziom kolejny HOLOCAUST ?
Nie rozpoznajecie tych co wszczynaja wojny ???
  #30  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 12:52
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 081
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Doswiadczyli i nadal doswiadczaja wojen ale nikt im do glowy nie kladzie,ze kto mieczem wojuje od miecza ginie !
Spojrzcie na dzisiejsze wojny,potrzebny jest ludziom kolejny HOLOCAUST ?
Nie rozpoznajecie tych co wszczynaja wojny ???
Ja rozpoznaję..
Zawsze Sowiety..albo niosą żagiew rewolucji,albo podpuszczają inne narody,aby urwać jeszcze te parę mórg dla siebie.Nacja taka..

ps.o Ukraińcach się nie wypowiadam.Jeden diabeł ,tylko gorszy.
  #31  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 13:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A kim byli sowieci,przeciez to nie rdzenni Rosjanie ,za carow ich nie bylo ?
  #32  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 22:09
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Sowieci, Rosjanie i Ukraińcy to według mnie prawie tacy sami ludzie. Wszyscy mają manie wielkomocarstwowości.
Byłam kilka razy w Rosji i w Ukrainie. Było to jeszcze kiedy był ZSRR. Ukraińcy i Rosjanie mieli do nas Polaków pretensje o to, że dlatego im się ciężko żyje ponieważ muszą utrzymywać Polske. Nie wiem czy taka była u nich propaganda , czy ludzie sami sobie to ubzdurali , ale z takimi opiniami spotykaliśmy się dość często.
  #33  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 22:17
Barbara13's Avatar
Barbara13 Barbara13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Jarosław
Posty: 453
Domyślnie

Po prostu prano im mózgi, podzielam w pełni zdanie jp50
  #34  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 22:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Sowieci, Rosjanie i Ukraińcy to według mnie prawie tacy sami ludzie. Wszyscy mają manie wielkomocarstwowości.
Byłam kilka razy w Rosji i w Ukrainie. Było to jeszcze kiedy był ZSRR. Ukraińcy i Rosjanie mieli do nas Polaków pretensje o to, że dlatego im się ciężko żyje ponieważ muszą utrzymywać Polske. Nie wiem czy taka była u nich propaganda , czy ludzie sami sobie to ubzdurali , ale z takimi opiniami spotykaliśmy się dość często.
Wyobraz sobie i ciagle maja. Na Costa del Sol przez przypadek poznalam Rosjanke z Moskwy, ktora jest w moim wieku. Jednego dnia zaczela mi opowiadac jak im bylo zle, bo pracowali na nas "darmozjadow". Zapewniam cie, ze uslyszala co miala uslyszec. Oczy otwierala ze zdziwienia kiedy jej wkladalam do lba, ze caly Komekon pracowal na Ruskich, ze u nas byly puste polki bo nam cale jedzenie zabierali dla Rosji. Ludzie z Rosji przeszli potworna pralnie mozgu, ze potrzebujemy dwoch pokolen aby rozsadnie kontaktowali.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #35  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 07:58
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Niczego sami sobie nie ubzdurali.

Cytat:
Napisał jp50
Sowieci, Rosjanie i Ukraińcy to według mnie prawie tacy sami ludzie. Wszyscy mają manie wielkomocarstwowości.
Byłam kilka razy w Rosji i w Ukrainie. Było to jeszcze kiedy był ZSRR. Ukraińcy i Rosjanie mieli do nas Polaków pretensje o to, że dlatego im się ciężko żyje ponieważ muszą utrzymywać Polske. Nie wiem czy taka była u nich propaganda , czy ludzie sami sobie to ubzdurali , ale z takimi opiniami spotykaliśmy się dość często.

Wyprano im mózgi skutecznie i szybko nie zmienią zdania. To wymaga wysiłku.
  #36  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 11:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja bedac w Rosji tez-niestety słyszalam od nich opinie -że u nich jest tak jak jest-gdyz cale życie musieli utrzymywac nas -Polakow.W dalszym ciagu stado baranow,a Niemcy sie z nimi poza naszymi plecami- dogaduja-jak to historia sie powtarza.Twiardze że wart Pac palaca i pałac Paca-niestety nie jestesmy otoczeni przyjaciolmi
  #37  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 11:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja bedac w Rosji tez-niestety słyszalam od nich opinie -że u nich jest tak jak jest-gdyz cale życie musieli utrzymywac nas -Polakow.W dalszym ciagu stado baranow,a Niemcy sie z nimi poza naszymi plecami- dogaduja-jak to historia sie powtarza.Twiardze że wart Pac palaca i pałac Paca-niestety nie jestesmy otoczeni przyjaciolmi
Swieta prawda, osobiscie nie lubie ani jednych i ani drugich. Zdania nie zmienie!!!!!!!! Byli gadami, sa gadami i zostana gadami!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #38  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 14:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Sowieci,Rosjanie,Ukraincy to wedlug mnie prawie tacy sami ludzie...." ,pisze jp50 z czym ja sie nie zgdzam.
Sowietami mozna nazywac ludzi "Zwiazku Sowietckiego" - kim oni byli i nadal sa ich potomkowie ?
To ludzie z odpowiednio zaszczepiona ideologia "wirusem Lenina" jednego z tworcow Komunizmu - kim ten czlowiek byl kazdy dzisiejszy swiatly czlowiek wie ,lacznie z jego pochodzeniem i zyciorysem.Podrzuconym Rosjanom do zaplanowanych przeobrazen ustrojowych pzrez moznych tego swiata i dosc szczodrze finansowanym aby rewolucja sie udala.
Faktycznie rewolucja w Rosji sie udala lacznie z wymordowaniem rodziny carskiej oraz dziesiatek tysiecy prawowitych Rosjan.
Ci wlasnie Rosjanie sprawiedliwi i uczciwi przeszkadzali rzadzacym swiatem,zreszta po dzisiejszy dzien tacy ludzie sa niszczeni i w dzisiejszej Rosji , "bestia komuna" nawet odcietym ogonem jeszcze merda !
Inna sprawa jest z wypraniem mozgow Ukraincom a takze i Gruzinom. Przez dziesiatki lat rosyjskiego komunizmu prano ludziom mozgi i to co wyzej piszecie wlasnie ci wyprani smarowali wam farmazony propagandowe ,ktorymi ich przez cale zycie nafaszerowano.
Dzisiaj ,kiedy madrzy ludzie doszli do wladzy oczywiscie tego nie moga sobie darowac kolejni mozni i tworcy nowego ustroju globalistycznego ,dlatego tez zaczelo sie polowanie na "uczciwa Rosje i Rosjan",tylko,ze swiat zapomnial o jednym,ze prawda zwyciezy ,byc moze nawet i moskiewska !
Rosjanie juz dosc maja obcej obludy i nie pomoze tu nawet obce faszerowanie mlodych pokolen zachodnia demokracja i burdelem dawnych rosyjskich republik.
Madry Rosjanin to uczciwy czlowiek i tej uczciwosci nalezy go uczyc nawet w osobistych spotkaniach,naprawic to co zepsul komunizm !
  #39  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 15:05
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 081
Domyślnie

Senior,niniejszym przyrzekam uroczyście,że każdego spotkanego Rosjanina ,za krawat wtaszczę do pierwszej bramy,aby mu zrobić wykład o uczciwości...

Ciekawe .Zrozumie ,czy zacznie wzywać karetkę ?
  #40  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 15:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Doczekasz sie spotkan z uczciwymi Rosjanami - masz to zapewnione jak w szwajcarskim banku !
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego Poznań nie jest mi obojetny lorison Poznań 171 11-12-2017 23:50
Patriotyzm tak, nacjonalizm nie - dlaczego? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 99 13-08-2008 21:16
Po co to forum? Dlaczego ludzie piszą? kufa86 Różności - wątki archiwalne 58 07-05-2008 21:15
Dlaczego klamiemy? inka-ni Różności - wątki archiwalne 86 08-08-2007 10:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.