menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41001  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:02
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Zmieszany

Pod wpływem "słusznej" krytyki dokonuję korekty mojego wcześniejszego postu.
Otóż napisałam:
Cytat:
Jaruś ,idź na całość ! Ambiwalentny ,to niemal .........schizofreniczny !

Schizofrenia - rozdwojenie jaźni (lewica ? prawica? bógwico? ),zwidy,omamy,urojenia,patologiczna podejrzliwość itp .

Oto uzupełnienie do # 40997

No,chyba, żeby ich nazwać, tak po prostu i bardziej dla nich zrozumiale - "establisz - mętami".


Na podstawie tekstu kanonicznego - copyright by Lila
Cytat:
Napisał Lila
Jak się okazuje, order dla Jarosława Kaczyńskiego wzbudził niezdrowe emocje '' establisz-mętów''.
Myślę,że teraz już będzie dobrze,zrozumiale i bez obrazy.



Ps. Po 30 miesiącach wśród Zulusów, może należy się nauczyć ich języka nawet jeśli jest wstrętny dla uszu?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 31-07-2013 o 15:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41002  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie 69 lat uplynelo

Ilu z Was pamieta...ilu nie bedzie sie blotem obrzucalo 1 sierpnia? Ilu z Was wspomni o pomordowanych...ilu z Was zapali jutro znicz ????

Cytat:
giez33680
Cytat:
Użytkownik anonimowy
Do dziś pamiętam okrzyk na podwórku kamienicyolacy, kto w Boga wierzy na barykady! Do dziś pamiętam ryk pikujących bombowców rozrywających się pocisków, dym palących się domów, zaduch piwnicy, głód, brak chleba i wody! Do dziś noszę blizny od odłamków na nodze i czole, do dziś mam przytępiony słuch od dwumiesięcznego huku walk, do dziś mam przed oczami studnie-groby poległych warszawiaków kopane pod oknami naszego mieszkania. Do dziś podziwiam heroism walczących z Niemcami warszawiaków, wśród których był i mój ojciec! Do dziś pamiętam upokorzenie kapitulacji i łzy w oczach warszawiaków po jej ogłoszeniu.Do dziś pamiętam męczeństwo i niedolę w obozie pruszkowskim i strach przed wywiezieniem do Oświęcimia, gdyż pociąg, do którego nas zapędzono, jechał w tamtym kierunku. Do dziś pamiętam,że władze PRL-u nie chciały uznać tragizmu przeżyć tych warszawiaków. I do końca życia nie zapomnę, że obecne władze odpowiedziały mi, że "represje te nie były represjami" /cytat dosłowny/, gdyż urzędnicy IPN-u wydali negatywną opinię o prześladowaniach tych warszawiaków!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41003  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie RM: "Ks. Lemański narzędziem szatana"

Takie i podobne teksty można usłyszeć w owych jedynie polskich i obiektywnych mediach.
Cóż robi ten wyklęty przez niektórych "niepokorny" duchowny?
Kontynuuje swoją dawną misję.
Cytat:
W ostatnią sobotę każdego miesiąca prowadzi pielgrzymkę wiernych do Treblinki. W lipcu odbyło się to w ostatnią niedzielę - żeby po szabacie mógł dołączyć przyjaciel księdza Michael Schudrich, naczelny rabin Polski. Zajechały dwa autokary parafian, z Jasienicy i Siedlec. Lemański w wyświeconej, wycerowanej sutannie. /.../
Pomyślałem, że ten ksiądz - "gorszyciel" i "narzędzie szatana" - powinien prowadzić tutaj ze sobą co miesiąc pielgrzymki młodych katolickich seminarzystów.
http://wyborcza.pl/1,75968,14361985,...#ixzz2acxgMl7b
Nie poprzestałabym na seminarzystach, ale...
Prawdą jest, że w starych drzewach-hierarchach nie da się pewno zaszczepić innego myślenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41004  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:16
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Żarówka

Cytat:
Napisał POLA
Takie i podobne teksty można usłyszeć w owych jedynie polskich i obiektywnych mediach.
Cóż robi ten wyklęty przez niektórych "niepokorny" duchowny?
Kontynuuje swoją dawną misję.

Nie poprzestałabym na seminarzystach, ale...
Prawdą jest, że w starych drzewach-hierarchach nie da się pewno zaszczepić innego myślenia.
Chrześcijaństwo przeżyło już niejedną schizmę i bywało,że zaczynała się od jednego niepokornego człowieka.
Jeśli ks. Lemański ma być takim człowiekiem,to ja nie mam nic przeciwko.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41005  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Coś ci się znowu pomyrdało. z Ukrainą pomyliłeś.

Mam zawołać admina, czy przypomnieć ci bajkę o wężu???????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41006  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:42
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Ilu z Was pamieta...ilu nie bedzie sie blotem obrzucalo 1 sierpnia? Ilu z Was wspomni o pomordowanych...ilu z Was zapali jutro znicz ????

Z pamięcią jest całkiem dobrze. Starzy pamiętają,bo pamiętają,a kolejne pokolenia jeśli tylko chcą znać historię swgo kraju ojczystego, to obecnie nic nie stoi na przeszkodzie. I o dziwo wielu młodych żywo się nią interesuje.
A co do błota, to poczekamy i zobaczymy, kto pierwszy się schyli by sięgnąć po błoto,kamień,a może coś jeszcze bardziej paskudnego.
Zobaczymy,kto zakłóci ciszę,skupienie, zadumę i powagę chwili ........
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41007  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Zadam pytanie retoryczne. Cze nasz prezydent dał zezwolenie na przyjecie tak wysokiego odznaczenia Kaczyńskiemu? Z tego co pamiętam takie zezwolenie jest konieczne i jak był poprzedni prezydent to przez dwa lata wstrzymywał takie zezwolenia kilku Polakom. Ten odznaczony widocznie miał jeszcze takie zezwolenie od brata ale bał się wcześniej polecieć.

Jarku!
Ten przepis dotyczy poważnych odznaczeń a nie swiecidełek jakie zazwyczaj daje się murzynom ze środka dżungli.
A tu obdarowany były i obdarowujacy na odlocie i zagrożony pierdlem jak jego byly premier.

A co do poprzednika obecnego prezydenta, to gdyby urzędy działały z takim samym zaangażowaniem w pracę jak on, to na wymiane prawa jazdy czekałbyś ze dwa dziesieciolecia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41008  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 15:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
asny gwint
30 lipca o godz. 11:17

Jakiś ksiądz z dumą powiada; „Religijność jest naszą narodową specjalnością, inne kraje mają przemysł, rozwój techniczny, innowację, a my mamy wiarę.” Otóż to, my mamy wiarę.

Wandziu!
A czemu piszesz MY?
I czemu do NAS? Nie możesz tego osobiscie bp Ryczanowi przekazać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41009  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 16:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dziękuje za linka z kontaktem ponieważ chciałem sobie powiększyć pośladki na ostatnio modne wystające do tyłu, przynajmniej się będą za mną oglądać geje, bo tak są trudno rozpoznawalni. Na tym wątku można się wszystkiego dowiedzieć.
No to jak jesteś zadowolony i mi dziękujesz, to jeszcze coś dodam, bo też pytałeś:
Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak taki tani ten botoks to zapytam, czy tylko do twarzy się wstrzykuje?
Wprawdzie to nie o polityce, ale liczę że nam nie wytną te posty skoro zapytujesz to odpowiem.

Możesz kazać sobie wstrzykiwać nawet w miejsca tzw. intymne. Tak czuję że oto właśnie ci chodzi. No jeżeli coś się komuś marszczy lub więdnie--to można. Cennik w poście już znalazłeś.
Nie ujęte w cenniku życzenia to do uzgodnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41010  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 16:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
A znasz jakiegoś pisowca lub pisoluba, który nie kłamie?
.....

NIE!
Bo one -moja Pani- kłamiom nawet jak śpiom.
Czego dobitnym dowodem są te wyroki sądowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41011  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 16:49
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Histeria w służbie narodu

Nawet Goebbels‎ by tego tak sprytnie nie wymyślił.

Cytat:
Warto popatrzeć, na jakich instrumentach gra ta orkiestra.

Tusk w oczach opozycji jest winny wszystkiemu, także w sprawach, za które nie odpowiada i do których wręcz nie wolno mu się wtrącać.
Tusk w oczach opozycji jest winny wszystkiemu, także w sprawach, za które nie odpowiada i do których wręcz nie wolno mu się wtrącać.

W zależności, jaki rodzaj histerii trzeba wywołać, raz używa się wizerunku Tuska bezradnego, a raz diabolicznego. W sprawie katastrofy smoleńskiej oba występują jednocześnie. Tusk bałaganiarski, dający się wodzić za nos Kremlowi, za mało sprytny na kagiebowca Putina, nie przewidział, nie rozumiał, nie przygotował się. Ale też Tusk tajemny, spiskowy, rozmawiający po cichu z carem północy na sopockim molo, zmawiający się nad planem zguby polskiego prezydenta.
„Państwo nie działa” zatem z dwóch powodów do wyboru: bo Tusk nad niczym nie panuje, gdyż jest niezgułą, albo – bo Tusk celowo nad niczym nie panuje, bo taki ma złowieszczy pomysł na upadek kraju i wchłonięcie go przez europejskie dominium. Tuskowi wprost przypisywane są złe intencje, a kiedy zapytać, po co miałby z premedytacją niszczyć swoją ojczyznę, padają dwie odpowiedzi, bo „Tusk nie lubi Polski” lub – bo coś na niego mają, w Moskwie albo Berlinie, albo gdzieś. Najczęstsza insynuacja: „Tusk się boi i on wie dlaczego”.


Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...#ixzz2adOF6dmg
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41012  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie wiadomość dla Kazika

Cytat:
Napisał Kazik
2008-08-11 22:50

Lech Kaczyński we wtorek uda się do Gruzji; o swojej misji prezydent rozmawiał w poniedziałek wieczorem z prezydentem USA Georgem Bushem - poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.
.....

A Bush wiedział, że rozmawiał???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41013  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Poproszę osobiście Adama Michnika,aby Ci przysłał przeprosiny za to, że, ma własne poglądy - odminne od Twoich -, którym jest wierny całe życie. Aha,no i oczywiście podziękowania za to, że go ceniłeś kiedy Ci się zdawało,że rozumiesz o co ONI walczą. Ale tylko Ci się zdawało.
Odpowiem za Miecia. Mówienie Niemcom że już przed Hitlerem mieliśmy obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej to jest wyraz patriotyzmu?

Niemieckie gazety tylko czekają na wypowiedź takich „autorytetów” jak naczelny GW. A Ty to nazywasz jedynie „własne poglądy Michnika”? To może pochwalisz też tych za granicą co piszą „polskie obozy koncentracyjne”? Przecież oni też mają jedynie własne zdanie.

Ktoś kto powie, że Polak to faszysta, złodziej, nierób, nacjonalista i morderca—to też ma wyłącznie własne zdanie. Ale jeżeli to rozsiewa ktoś z obywatelstwem polskim, to nazwanie go bydlakiem lub kreaturą, będzie o wiele za mało.

W GW on tego nie napisze bo by stracił czytelników, którzy mają chociaż odrobinę honoru i takimi jak on się brzydzą. No to tam za granicą daje upust swojej frustracji a niemieckim gazetom pożywkę. No i się cieszą starzy Niemcy, a młodzi sobie wyrabiają zdanie o Polsce. No bo skoro sam naczelny GW tak mówi, to musi być prawda. Raduje się też Erika S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41014  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:11
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A Bush wiedział, że rozmawiał???
A możesz linka podać....
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41015  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
A co do błota, to poczekamy i zobaczymy, kto pierwszy się schyli by sięgnąć po błoto,kamień,a może coś jeszcze bardziej paskudnego.
Zobaczymy,kto zakłóci ciszę,skupienie, zadumę i powagę chwili ........

Dawniej, wiele rzeczy w Polsce mnie dziwilo...dzisiaj juz nie. Walory honoru, pamieci patriotycznej staja sie "unikatem" . Wszystko leci pod "noz"....pst..."pod but".No coz, z kogos nasza mlodziez w koncu bierze przyklad.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41016  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:29
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Dałeś taki cytat z mojego postu. Tak skopiowałem to ze strony--razem z datą.
Cytat:
Napisał Kazik
2008-08-11 22:50

Lech Kaczyński we wtorek uda się do Gruzji; o swojej misji prezydent rozmawiał w poniedziałek wieczorem z prezydentem USA Georgem Bushem - poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.
Cytat:
Napisał pluto37
A Bush wiedział, że rozmawiał???
Dałem cytat. Nie wiem jak długi, czy ująłem też że kancelaria L.K. podawała, że to Bush dzwonił. Mało ważne. Nie będę wracał do tyłu ileś tam stron i dziesiątki postów.

Podajesz w wątpliwość że wtedy w 2008 kancelaria prezydencka podała nieprawdę i rozmowy nie było? Proszę bardzo. Przecież możesz mieć swoje odrębne zdanie. Nawet że ziemia jest płaska--również. Jestem dziś wyjątkowo tolerancyjny.

No i kończę ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41017  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A możesz linka podać....
Nie! Biały Dom nie potwierdził informacji mr H. I głowne media też wizyty dostojnego gościa nie zauważyły.
Złośliwi twierdzili, że obaj panowie przez przypadek spotkali sie w WC. Ale, ze tłumacza przy tym nie było, to każdy pozostał przy wypełnianiu swoich obowiązków słuzbowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41018  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:36
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

Nie. I zupełnie nie wiesz, na czym polega praca w komisjach sejmowych.
Czy Ty znasz się absolutnie na wszystkim?
Wystarczy że mamy tu Polę, która się na wszystkim zna i poseł nawet zasięga opinii [uwagi] do ustawy. Napisałaś że ten poseł już posłem nie jest. Nie będę dopytywał, czy zaszkodziło mu jak te Twoje uwagi przekazał dalej.

Chyba wystarczy korespondencji w tym temacie? Mnie wystarczy. Ale jak chcesz, to sobie ulżyj. Odpowiedzi nie będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41019  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:47
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Żal ściska pośladki o ten order gruziński. Jakie to jednak bolesne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #41020  
Nieprzeczytane 31-07-2013, 18:49
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Dawniej, wiele rzeczy w Polsce mnie dziwilo...dzisiaj juz nie. Walory honoru, pamieci patriotycznej staja sie "unikatem" . Wszystko leci pod "noz"....pst..."pod but".No coz, z kogos nasza mlodziez w koncu bierze przyklad.


Basiu, nie masz co szukać daleko z kogo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.