menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5181  
Nieprzeczytane 03-12-2014, 21:25
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Się wtrącę. U mnie kotykoty śpią na jednym łóżku, nawet dość blisko siebie mając często psich współspaczy. Tylko ludzka postać wśliźnie się pod kołdrę i już któreś ucieka. Najczęściej Dusia.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5182  
Nieprzeczytane 03-12-2014, 22:02
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Się wtrącę. U mnie kotykoty śpią na jednym łóżku, nawet dość blisko siebie mając często psich współspaczy. Tylko ludzka postać wśliźnie się pod kołdrę i już któreś ucieka. Najczęściej Dusia.

Oj, Halinko jakbym chciała, żeby moje wszystkie tak spały!
I pamiętam kilka miesięcy temu jeszcze tak było. Ale przez ten czas wydoroślały i zdecydowały, kto tu pan i władca.
Tak mi żal pełnego miłości Bratusia, który tyle ma z tej miłości, że rano wskakuje na łóżko i mnie delikatnie pyszczkiem budzi.
Albo nękana przez oba kocurki Kajusia. Tak przydałaby się jej ostoja, przynajmniej w nocy.
Chociaż też pamiętam trudy nocnego "spoczynku" ( ) kiedy z jednej strony kot, z drugiej strony kot, a na nogach trzeci kot
Dla mnie ciekawe jest, że to Antoś stał się przewodnikiem stada. To kot nie tylko najmłodszy z trójki, ale i najmniejszy. W dodatku płaczek i łakomczuch. Uwielbia być w centrum zainteresowania. Ale nie jest agresywny. Nie rozumiem do końca uległości pozostałych kotów wobec niego. Nie rozumiem, dlaczego pozwalają jemu sobą rządzić.

I tak macie gorzej ode mnie, bo nie tylko koty, ale i psy (przepiękne ) na pościeli wam zalegają.
No cóż, to tylko dowodzi, że ci, którzy mają niby gorzej, to mają jednak lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5183  
Nieprzeczytane 04-12-2014, 07:35
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie pupilki i ich Panie!Już w niedzielę wróciłam i jaka była radość,miauczenie i oczywiście stanie w przedpokoju!Mufka sprawowała się dobrze,sąsiadka przychodziła z synkiem,który pobawił się papierkiem z nią.Ale jak ktoś szedł po schodach to chodziła do drzwi i słuchała!Teraz mam jeszcze jednego domownika.Znowu kocia sierota!!!Malutka samiczka prawie zamarznięta!Znalazłam pod klatką a właściwie to ona mnie znalazła bo zawodziła okropnie i prosiła się na ręce!Jest z nami 2 dni,ale już trochę odżyła.tylko raz zaniosłam ją do kuwety a już wie gdzie jest toaleta.Po prostu chciała mieć dom!!Wybieram się do weterynarza na przyszły tydzień.Mufka zaakceptowała ja ale bez entuzjazmu!Pozdrawiam i odezwę się niedługo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5184  
Nieprzeczytane 04-12-2014, 20:53
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Danusiu niech ci się spełni wszystko o czym zamarzysz za to serce szczerozłote. A do weterynarza jak nic złego się nie dzieje idź za dwa tygodnie. Daj jej czas na upewnienie się, że luksus będzie z nią na mur beton, że nie ma się co martwić.
Estello w czasie poznawania zwierzęcego świata tuż obok nas trwającego nauczyłam się podstawowej rzeczy. Psy i koty są jak dzieci. My marzymy , że będą mądre, słodkie, zgodne i takie jak sobie wyobraziliśmy, a one od naszych wizji odstają i dobrze im z tym. Może dla Bratusia ważne jest to powitanie ranne po długim niewidzeniu słodkiej pańci, a nie spanie obok ciebie. Kto wie? A Kajusia myśli sobie, że faceci są nieznośni, ale jakby nudno byłoby gdyby nie oni. Dusia też ma kłopoty z Mamrotkiem ( kto z nim nie ma), ale jak kocurek długo grzeczny to podchodzi do niego i pcha swój pyszczek tam gdzie on się wygrzewa. No to facecik się budzi i zaczyna rządzić wtedy Dusia podnosi wrzask wcale nie sentymentalny i psy lecą na ratunek. Dostają za to po paszczach od kota i po sprawie. Co do mądrości to bardziej o dzieciach myślałam. Zwierzęta mam jak ty bardzo inteligentne. Potrafiły przecież przeorać moją i męża psychikę, że szczęście odnajdujemy w służeniu czworonogom.
Takie kołdry bywają.


Takie poduszki.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5185  
Nieprzeczytane 04-12-2014, 21:21
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Witajcie pupilki i ich Panie!Już w niedzielę wróciłam i jaka była radość,miauczenie i oczywiście stanie w przedpokoju!Mufka sprawowała się dobrze,sąsiadka przychodziła z synkiem,który pobawił się papierkiem z nią.Ale jak ktoś szedł po schodach to chodziła do drzwi i słuchała!Teraz mam jeszcze jednego domownika.Znowu kocia sierota!!!Malutka samiczka prawie zamarznięta!Znalazłam pod klatką a właściwie to ona mnie znalazła bo zawodziła okropnie i prosiła się na ręce!Jest z nami 2 dni,ale już trochę odżyła.tylko raz zaniosłam ją do kuwety a już wie gdzie jest toaleta.Po prostu chciała mieć dom!!Wybieram się do weterynarza na przyszły tydzień.Mufka zaakceptowała ja ale bez entuzjazmu!Pozdrawiam i odezwę się niedługo!

Danusiu! życzę Tobie tyle szczęścia z kotkami, ile ja mam z moją trójcą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5186  
Nieprzeczytane 04-12-2014, 21:55
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Uśmiech Halinko

Zauważyłam już u siebie skłonność do układania życia moich zwierzaków zgodnie z moim wyobrażeniem o ich potrzebach.
Tłumaczę sobie, że Antoś, to typowy samiec alfa, on rządzi w domu, decyduje kto i gdzie ma spać, oba starsze kotki godzą się z tym więc ja nie mam tu nic do roboty. Jednak czasem nie wytrzymuję
Pewien sukces jednak mam na swoim koncie!
Swego czasu pisałam, że oba kocurki gonią i gryzą słabszą od nich Kaję. Kaja wrzeszczy, mnie się serce kraje Sposobem na wspieranie kotki jest odwracanie od niej uwagi kocurków, a z drugiej strony wzmacnianie pozycji Kajusi. Mechanizmy stosuję różne, ale efekt zaczynam osiągać (po kilku miesiącach!).
Kaja o wiele chętniej się bawi, mnie zaprasza do gonitw, oraz - i to jest ta szczególna nowość - zaczyna bawić się z Antosiem (główny dręczyciel) w szeleszczącym tunelu: ona wpada w jeden jego koniec, a Kaja w drugi . I powtórka!

PS: rozczulające te zdjęcia Nie wiem, kto szczęśliwszy: zwierzaki, czy obłożony nimi pancio
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5187  
Nieprzeczytane 05-12-2014, 19:21
Jagoda52's Avatar
Jagoda52 Jagoda52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 945
Domyślnie

Halinko przepiękne zdjęcia. koty takie duże i dorodne i nieprawdopodobna przyjaźń między kotami, a psem.
Pozdrawiam Ciebie i Twoje zwierzaczki , które wyglądają takie szczęśliwe, że aż milo patrzeć.
__________________
Istniejemy póki ktoś o nas pamięta.......

Ostatnio edytowane przez Jagoda52 : 05-12-2014 o 21:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5188  
Nieprzeczytane 05-12-2014, 21:37
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Jagodo ja pamiętam jaka Nadia była w pierwszych dniach u ciebie. Teraz to ona wygląda cudnie. Przypominam sobie też niezadowolenie Oskarka z powodu przybycia dziewczyny. Jaki był oburzony i obrażony na cały świat.
A Mamrocio potrafi psy pobić. Jak mu się nie podoba, że zbyt blisko są to pac, pac łapą po paszczy i niech no pies mruknie.



Estello ty pewnie poradziłabyś sobie z wychowaniem Mamrocia. Z piekła rodem typ, ale go kocham.
Myślę, że każdy opiekun ma jakieś wizje jak ma wyglądać życie z pupilami. Ty obserwujesz, sprawdzasz ich zachowania wobec bodźców i wybierasz takie swoje działania, które powinny przynieść wymarzony efekt. Jeśli nie to szukasz dalej i według mnie to jest najlepsza droga do sukcesu. A może tak zdjęcia jakieś?
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.

Ostatnio edytowane przez bronczyk : 05-12-2014 o 21:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5189  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 10:00
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie Witajcie w niedzielny poranek!

Internet u mnie wysiada. Od sierpnia, najpierw w smartfonie, a teraz w laptopie sieć chyłkiem mnie opuszcza i ginie w sinej dali. Czasami na chwilę zagląda, żeby z nagła i niespodziewanie znowu zginąć.
Fachowiec nie może dojść przyczyny tych sieciowych figli, a ja nie mogę normalnie funkcjonować. Miałam zamówić kolejną partię jedzonka dla kotów i prezenty na święta. Rachunki płacę "na piechotę". Zdjęć nie wysyłam.
Jutro zatrudniam innego fachowca, który może sprawi, że sieć spotka się z moim laptopem i się polubią już na zawsze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5190  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 21:29
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Estello trzymam kciuki za odkrycie przyczyny grymasów sieci. Smutniej się żyje bez wieści o trzech kocich szczęśliwcach.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5191  
Nieprzeczytane 14-12-2014, 21:49
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Estello trzymam kciuki za odkrycie przyczyny grymasów sieci. Smutniej się żyje bez wieści o trzech kocich szczęśliwcach.


Dzisiaj działa od rana, nie wiem, jak będzie jutro. Jak będzie ok, może uda mi się podesłać aktualne wizerunki moich piękności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5192  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 21:03
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Estello czy sieć nadal grymaśna?
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5193  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 21:18
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Estello czy sieć nadal grymaśna?


Na razie (odpukać!!!) działa.
Zrobiłam zakupy w kocim sklepie, ale ze strachem, że w momencie płatności sieć mi padnie. A kotom kończy się jedzonko. No i prezent dla nich wymyśliłam pod choinkę, to znaczy nie pod choinkę - bo każde drzewko rozbiorą na części pierwsze - zamiast choinki będą dekoracje na karniszach, na lampach, tam gdzie koci wzrok sięga, ale jego łapki już nie
Na prezent dostaną leżaczek na grzejnik, nowe myszki i piórka.

Dobry jest ten koci sklep: wybór jedzenia i kocich (i nie tylko) akcesoriów duży, są bonusy, dostarczają w ciągu 1-2 dni, to jeszcze - i to dla nas ważne - zyskiem dzielą się z fundacją opiekującą się bezdomniaczkami.
Porobiłam moim zdjęcia, umieściłam w fotosiku, ale nie rozgryzłam, który link mam użyć do wklejenia. To zadanie na jutro
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5194  
Nieprzeczytane 15-12-2014, 21:27
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Czekam na zdjęcia jak na bal.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5195  
Nieprzeczytane 17-12-2014, 06:20
kaiko's Avatar
kaiko kaiko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Mazury Zach.,Polska
Posty: 463
Domyślnie Fotosik

Estelko jeśli masz abonament na fotosiku wykupiony, to możesz dodawać zdjęcia większe, jeśli nie, to tylko miniaturki.Kliknij na zdjęcie, pod zdjęciem masz taki napis "pobierz kody", wybierasz ramkę z napisem kody na fora internetowe i kopiujesz kod, który wybrałaś, więc albo pierwszy, albo ten ,który jest zatytułowany 500x500, ale ten to tylko , gdy masz abonament.
I wklejasz tu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5196  
Nieprzeczytane 17-12-2014, 08:03
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Nic nie mogę zrobić. Kolejny specjalista internetowy nie widzi przyczyny zanikania dostępu z mojego laptopa do Internetu. Laptop dobry, sieć ma zasięg, a ucieka mi nie wiadomo dlaczego. Od wczorajszego południa jestem tylko na smartfonie. Siąść i płakać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5197  
Nieprzeczytane 17-12-2014, 20:18
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Estello skoro magicy od czarownych maszyn nie widzą u ciebie przyczyny zanikania sieci to skontaktuj się z operatorem. Oni z pewnością będą próbowali się migać i twierdzić, że u nich jest ślicznie, a tylko u ciebie źle. Przedstaw wtedy zdania fachowców.
Kaiko po co płacić za abonament jak są hostingi darmowe i to bardzo dobre. Ja wstawiam zdjęcia w Picasa Web Album i to nie tylko te co wklejam na wątkach, ale też takie bezcenne. Gdyby dysk mi padł, albo coś innego mam kopie fotek w sieci.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5198  
Nieprzeczytane 18-12-2014, 06:46
kaiko's Avatar
kaiko kaiko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Mazury Zach.,Polska
Posty: 463
Domyślnie Zdjęcia

Tak Halinko, ale co jakiś czas, te zdjęcia znikają z forum, gdy się przekroczy limit zdjęć na hostingu.
Abonament miesięczny to 3,60.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5199  
Nieprzeczytane 18-12-2014, 15:06
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Witam... dla mnie najprostszym sposobem zamieszczenia zdjęć na forum, jest umieszczenie ich w galerii w moim profilu,
a potem skopiowanie ich w odpowiednim wątku...
Czy ja o czymś nie wiem, że omija się galerię seniorka?
Rozumiem, jak ktoś zamieszcza dużo zdjęć, ale to chyba też nie problem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5200  
Nieprzeczytane 18-12-2014, 16:25
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie witajcie !

Oddałam laptop w ręce obcego człowieka, ale ktoś mówił, że jest dobrym fachowcem.
W ciągu ostatnich 3 miesięcy, odkąd zamieszkaliśmy w świeżo wyremontowanym nowym lokum, mieliśmy 3 poważne awarie (kanalizacja, piec gazowy - groził wybuchem, sieć elektryczna). Do tego awaria telewizora, smartfona (2naprawy), a teraz kłopoty z siecią, a może z laptopem, a może z modemem (kto to wie?). Dzień bez awarii, to dzień stracony !!!

Te wszystkie problemy osładzają mi moje koty. One sprawiają, że moja radość życia nie uciekła jeszcze w siną dal.
A tymczasem nie mogę podzielić się z wami moim potrójnym szczęściem. Fakt, nie potrafię jeszcze wkleić zdjęcia na forum, ale to najmniejszy mój problem. Się naumiem!
W moim nowym smartfonie mam trochę nowych zdjęć, mogę je wysłać na adres e-mailowy.
Halinko, jeśli się zgodzisz, wyślę je do Ciebie (podaj tylko na priv swój mail), i Ty wkleisz najlepsze na wątek?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.