menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61241  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 10:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Cytat:
- Najważniejszym drogowskazem, którym premier musiała się kierować, tworząc rząd, było podarowanie czegoś wszystkim najważniejszym frakcjom w PO. A to oznacza, że celem numer jeden był interes partii, a nie interes państwa - mówił w Poranku Radia TOK FM Leszek Miller, szef SLD.

Wczoraj jeden spec bredził o tym, że rząd prowadzi kampanię wyborczą, a dziś nastepny opowiada kolejne głupoty.
I gdyby to był amerykansky tłuk ze zadupia, czy inna lokalna rozwielitka, to jakoś dałoby się to zrozumieć, ale jak takie bzdety głosi były - na szczęście- premier i dwukrotny szef partii, który dla "dobra' tej partii klepał różne dziwne numery, to może dziwić.
Chyba faktycznie błędem premier Kopacz było to, że nie zaproponowała Millerowi fuchy vice nr3 i nie zrobiła go szefem MSW. Wtedy nie byłby to rząd interesu partyjnego PO.

Jak Miller z SLD wygra wybory to jego rząd bedzie w pierwszej kolejnosci zaspakajał interesy partyjne dając towarzyszom fuchy. I raczej nie będzie odosobniony w tym dziele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61242  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 10:56
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 055
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
Orliki dla seniorow.

Tak krytykowane tu orliki dla seniorów są w/g mnie bardzo przydatne.
Nie kazdy lubi rozrywkę w postaci kłotni na portalach,nie każdy również lubi przebywać w wirtualnym świecie,jak również nie każdy posiada zwierzątko z ktorym należy wyjść na spacer,nie mówiąc już o ruchu we wlasnych włościach.
Koleżanki odwiedzając mnie opowiadały,że właśnie w taki sposób spędzają niemalże codziennie część dnia.Spotykają się ,rozmawiają i ćwiczą na przyrządach dostosowanych do wieku seniorów.Zapewne nie jest to rozrywka szczytu marzeń,ale ludzie wychodza z domow,spotykają się a przy tym robią coś pożytecznego dla zdrowia i zachowania sprawności.
Nie wszystkich stać na osobistego trenera lub do chodzenia na siłownię.
W ten sposób można przebywać w towarzystwie innych osób,zawierać nowe znajomości,przebywać na powietrzu a nie zamykać się w czterech ścianach.Do tego dochodzi niewątpliwa korzyść jak poprawianie sprawności fizycznej.

Ja uważam ,że jest to pomysl. na 5+,brawo !! pomyslodawcy.
Krytykowanie tego pomyslu świadczy o małym zrozumieniu wielu niejednokrotnie samotnych seniorów.

Pijesz do mnie jak zwykle zresztą, bo ja pisałam o orlikach,
ja mam zwierzątka i włości do spacerów.
Może skup się i czytaj uważnie, lub chociaż staraj się zrozumieć.
Nie mam nic przeciwko, ale te pieniądze miały iść dla ludzi po 75 roku życia, z emeryturami poniżej 1000 zł i na bezpłatne leki.

Wyginaj śmiało ciało na orliku, szczując okoliczne dziadki, czemu nie?
Ale do licha nie pokazuj, że tamtych masz w doopie. Mają zdechnąć, byś Ty schudła?
Jeśli nie ma na jedno i drugie, powinno się wybrać wyższą konieczność. Zresztą poczytaj i tutaj, jak ludzie się zmagają z kosztami leczenia.

Ani jedna, ani druga grupa mnie nie interesuje w sensie uczestnictwa. Mam obok różniste szlaki rowerowe i kijkowe,
a orlik jest zamknięty przeważnie.
Poza tym nie lubię spędów w grupie określonej wiekiem. I żeby było jasne,
pisałam TYLKO w kontekście kasy.

Gratuluję empatii.
I....miłego weekendu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61243  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 11:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Cytat:
Według informacji "Rzeczpospolitej" przez opóźnienie publikacji ustawy o rajach podatkowych budżet straci 3 mld zł. - ....

Cytat:
- Jeśli to prawda, to bardzo ubolewam nad tym i zarówno minister finansów, jak i Ministerstwo Finansów, które przygotowało tę ustawę, to ostatnia instytucja i organ, który by chciał, aby tak się stało - skomentował tę sytuację Szczurek. Dodał następnie, że nie jest to ustawa, której brak wywraca do góry nogami finanse publiczne.

Teraz jak postuluje m.in. Żakowski tymi, którzy zawalili publikacje tej ustawy powinny się zająć CBA i prokuratura, bo w najlepszym razie było to kosztowne olewanie obowiązków przez urzędnika, a w tym gorszym gospodarczy sabotaż.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61244  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 11:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ciekawe czemu pani poseł z pisu wczoraj w wystąpieniu nie poruszyła innych ciekawych wątków związanych ze Smoleńskiem. Jak zaczęli ryć to się i doryli. Tresowana świnia doryje się do drogocennych "trufli".
http://www.youtube.com/watch?v=Y38f6xBEXZQ
http://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE
http://www.youtube.com/watch?v=Gf9zDoDGuPQ

Ty to jestes. Jak Amelia co najmniej!
Kaczyńskich pod sąd i na dożywocie ZA ZDRADĘ OKRĄGŁEGO STOŁU???? No! Jak można??? I jeszcze to masoństwo. Nie dość że judeopolonia -jak mawia jedna czujna znawczyni tematu- to jeszcze masony. Ale jak tak się przyjrzeć, to taki Błaszczak, albo inny Lipiński, czy Naimski, albo Dorn, nie mówiąc juz o vice Gosiewskim, Jasiński, Kryże...jakis Polaczek zamiast POLAKA.. kurde! Że też tego ślamazara Kamiński z agentem Kaczmarkiem nie wyniuchali i tracili czas na duperele w postci jakiejś Sawickiej i doktora.
I ten Antek ujawniający, że rząd Jarosława Kaczyńskiego był zinfiltrowany przez wrogów. Jak ten najlepszy z premierów mógł tego nie zauważyć i na dodatek SAM Antek M?
Brrrrr! Aż strach pomyśleć co działoby się gdyby rząd Kaczyńskiego potrwał jeszcze kilka miesięcy. Musiałaby nastąpić ZAGŁADA. HOLOKAUST na narodzie że zacytuję Rydzyka i amerykanskych obrońców nacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61245  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Ale się porobiło!!
.
Cytat:
"Historyczny dzień! Nasza Ambasada wydała pierwszą wizę imigracyjną do USA dla polskiego małżonka tej samej płci. Łączymy rodziny. Gratulacje!" - ten krótki facebookowy wpis Ambasady USA w Warszawie poróżnił internautów

I jak teraz Waszczykowski z Kaczyńskim będą kochać się z Ameryką? No! Jak????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61246  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:06
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał pluto37
Ale się porobiło!!
.


I jak teraz Waszczykowski z Kaczyńskim będą kochać się z Ameryką? No! Jak????
No właśnie tak !
Kto ich tam wie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61247  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I sciął wydatki maksymalnie w porównaniu z zastanym budżetem.

W 'moim" ulubionym kawałku świata właśnie kilka dni temu skończył sie strajk nauczycieli. A dzieci powinny od miesiąca tupać do szkoły a to podobnie zorganizowana związkowa bezwzględna banda dojącą budżet bez litości..... To ja już wole te stopniowe redukcje w tej branży "z przyczyn naturalnych".

A przywileje? Tez stopniowo ulegają redukcji. I o jakim rozdawnictwie mówisz?
Maksymalnie?
Policz, ile z tego mamy korzyści finansowych na teraz.
To będzie procentować, ale później.

Masz klasyczny przykład rozpasania związkowego.
Karty nie ruszono i pewno nie wiesz, ile tam można zaoszczędzić likwidując ją w całości.
Ile kosztuje utrzymanie jakiejś szkółki w terenie, gdzie w klasach masz kilkoro dzieci?
Ile kosztują płace kadry + dodatek wiejski oraz utrzymanie budynku?
Takich szkółek mamy mnóstwo.
Tusk Joasi postawił zaporę.
Cytat:
No wiem, ale końcu i tam coś się dzieje w większym wymiarze. Zobaczymy co przyniesie ta zapowiadana reforma sądownictwa, co to ma być w stylu amerykańskim.
To wszystko się ślimaczy, niestety, a potrzeba większego tempa pracy i tego, kto będzie tych leniuchów poganiał.
Pamiętasz? Tusk obiecał nadzór, nawet do sejmu miał się przenieść, żeby mieć bliżej i co?
Nic, dlatego te święte krowy robią, co chcą, czyli się obijają niezależnie od opcji.

Sejm stał się kabaretem i miejscem kłótni nie na temat, a nie miejscem solidnej pracy.
Sienkiewicz miał rację mówiąc, że państwo nie funkcjonuje jako całość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61248  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:17
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pijesz do mnie jak zwykle zresztą, bo ja pisałam o orlikach,
ja mam zwierzątka i włości do spacerów.
Może skup się i czytaj uważnie, lub chociaż staraj się zrozumieć.
Nie mam nic przeciwko, ale te pieniądze miały iść dla ludzi po 75 roku życia, z emeryturami poniżej 1000 zł i na bezpłatne leki.

Wyginaj śmiało ciało na orliku, szczując okoliczne dziadki, czemu nie?
Ale do licha nie pokazuj, że tamtych masz w doopie. Mają zdechnąć, byś Ty schudła?
Jeśli nie ma na jedno i drugie, powinno się wybrać wyższą konieczność. Zresztą poczytaj i tutaj, jak ludzie się zmagają z kosztami leczenia.

Ani jedna, ani druga grupa mnie nie interesuje w sensie uczestnictwa. Mam obok różniste szlaki rowerowe i kijkowe,
a orlik jest zamknięty przeważnie.
Poza tym nie lubię spędów w grupie określonej wiekiem. I żeby było jasne,
pisałam TYLKO w kontekście kasy.

Gratuluję empatii.
I....miłego weekendu.
Jak zwykle,pełna kultura,szacun.

Ja mogę wyginać cialo na swoim trzepaku,rower i kijki też mam i korzystam.
Nikogo nie mam w d.....,ale po prostu pokazałam zalety takich placow,a więcej ruchu znaczy też ograniczenie przyjmowania niejednokrotnie lekow,tak że korzyści są i do tego bezplatne.
To że Ty nie lubisz ,nie znaczy że inni nie korzystają z bliskości innych ludzi.
Włości też posiadam,a wyginam się na szczęscie jeszcze przed swoim dziadkiem.
Również milego weekendu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61249  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
..., ale jak takie bzdety głosi były - na szczęście- premier i dwukrotny szef partii, który dla "dobra' tej partii klepał różne dziwne numery, to może dziwić.
Chyba faktycznie błędem premier Kopacz było to, że nie zaproponowała Millerowi fuchy vice nr3 i nie zrobiła go szefem MSW. Wtedy nie byłby to rząd interesu partyjnego PO.
Twoja sympatia dla Millera jako "cywilizowanego" i przewidywalnego polityka jeszcze nie wygasła?
Cytat:
Jak Miller z SLD wygra wybory to jego rząd bedzie w pierwszej kolejnosci zaspakajał interesy partyjne dając towarzyszom fuchy. I raczej nie będzie odosobniony w tym dziele.
No właśnie, tak robią wszyscy.
Tusk też ma ten grzech na sumieniu i mnóstwo błędów, jeśli chodzi o politykę kadrową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61250  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:24
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał POLA
Jakoś nie mam ochoty biegac za nim po wszystkich mediach.

autor wyraźnie przestrzelił
Nie musisz, ale skoro tak, to Twoje opinie oparte na wyrywkowych skrótach, streszczeniach nie są wiarygodne.

A może autorka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61251  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Teraz jak postuluje m.in. Żakowski tymi, którzy zawalili publikacje tej ustawy powinny się zająć CBA i prokuratura, bo w najlepszym razie było to kosztowne olewanie obowiązków przez urzędnika, a w tym gorszym gospodarczy sabotaż.
Słuchałam rano Szczurka.
Tutaj w całości: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wy...es,nId,1529723


To rzeczywiście wygląda jak sabotaż.
Winni będą, czy znowu się wszystko rozpłynie tylko już nie wiadomo, z czyjej niemocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61252  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 12:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jak

rozłożyć finanse publiczne?
Co zrobić, żeby nie płacić podatków w Polsce?
Cytat:
Jak uciekać z podatkami z Pomorza i z Polski na Cypr - szczegółową instrukcję poznali uczestnicy konferencji finansowanej ze środków unijnych, która odbyła się w sopockim hotelu pod szyldem "Innowacyjne Pomorze".

Jest luty 2014 r. W luksusowym Mera Hotel & Spa położonym przy sopockiej plaży odbywa się konferencja "I Forum Inwestorów Kapitałowych", organizowana przez samorządową Agencję Rozwoju Pomorza, pomorski samorząd i Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Celem spotkania dla biznesmenów jest pogłębienie wiedzy i wymiana doświadczeń, wszystko finansują instytucje publiczne, dlatego udział jest bezpłatny.
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmias...#ixzz3F4taxKZQ
Czy Ewa będzie w stanie zrobić z tym porządek, czy znowu ktoś coś skręci?
Warto przeczytać cały artykuł.
Jakoś nasze rządy nie potrafią zrozumieć, że nadmierny fiskalizm nie przynosi zysków, ale na ogół mniejsze wpływy do budżetu.
No i jeszcze harce naszych urzędów skarbowych nastawionych na udowodnieniu uczciwemu, że jest oszustem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61253  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 13:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Entuzjastom

wydawania kasy na orliki dla seniorów polecam ten tekst:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,1409..._za_12_zl.html

Nie mam pewności, czy bohaterowie tekstu podzielają wyrażony tu zachwyt nad "placami zabaw" dla seniorów.
Nie jestem przeciwnikiem takich akcji, ale w tej chwili środki należy adresować tam, gdzie one są naprawdę niezbędne do przetrwania.
Cytat:
Ludmiła każe mi odłożyć ziemniaki i prowadzi do swojego skarbca. To szafka wypełniona pudełkami. Z tego z napisem "Kasza jaglana" wysypuje to, za co musi przeżyć przez miesiąc. Ledwie 371 zł. Z pudełka po ryżu opłaca mieszkanie, gaz, prąd i telefon (503 zł), a z tego po kaszy jęczmiennej - lekarstwa (71 zł). Razem w skarbcu ma ukryte 945 zł, bo tyle dostaje emerytury na rękę. Ale każdego dnia może sobie pożyć najwyżej za 12 zł.
Ilu takich starszych ludzi mamy, nie wiem.
Jeśli są dwa źródła dochodu, nawet niewielkie, żyje się nieco lżej, ale ile mamy jednoosobowych gospodarstw?
Czy do kogoś na górze dociera, że społeczeństwo się starzeje?
W jednym niewielkim osiedlu liczącym zaledwie ok. 1200 mieszkań, 1/3 to właśnie gospodarstwa jednoosobowe, na ogół emeryci, renciści.

Nie zachwycają mnie orliki dla seniorów.
Tych schorowanych, drepczących z trudem po osiedlowych ścieżkach chyba też nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61254  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 13:32
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
rozłożyć finanse publiczne?
Co zrobić, żeby nie płacić podatków w Polsce?

Czy Ewa będzie w stanie zrobić z tym porządek, czy znowu ktoś coś skręci?
Warto przeczytać cały artykuł.
Jakoś nasze rządy nie potrafią zrozumieć, że nadmierny fiskalizm nie przynosi zysków, ale na ogół mniejsze wpływy do budżetu.
No i jeszcze harce naszych urzędów skarbowych nastawionych na udowodnieniu uczciwemu, że jest oszustem.
Zupełnie się z tym zgadzam,mam tylko pewną gorzką wątpliwość ,czy gdyby tak Polakom podatki obniżyć najniżej jak to możliwe,czy przestali by wtedy oszukiwać i okradać własne państwo,równocześnie domagając się bezpłatnej medycyny,oświaty i szeregu świadczeń socjalnych.
Tak jak Ty z pobudek na poły masochistycznych słuchasz RM ,tak ja kilka razy w tygodniu słucham w Superstacji programu nocnego Bez ograniczeń. To co się dzięki temu programowi dowiaduje o rodakach i ich poziomie wyedukowania prawnego,ekonomicznego oraz obywatelskiego i to bez względu na sympatie polityczne,napawa mnie przygnębieniem.
Doprawdy gorzka refleksja Lemańskiego nie tyczy się tylko i wyłącznie biskupów polskich.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61255  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 13:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Twoja sympatia dla Millera jako "cywilizowanego" i przewidywalnego polityka jeszcze nie wygasła?
Brzydko sie bawisz. Nie wstawisz mnie w buty wielbiciela Millera. Nie da rady. Tym niemniej Miller w porównaiu z Kaczyńskim prezentuje - w miarę obiektywnie patrząc- o niebo wyższy poziom i dlatego na jego tani i prymitywny populizm zwróciłem uwagę.
Cytat:
No właśnie, tak robią wszyscy.
Tusk też ma ten grzech na sumieniu i mnóstwo błędów, jeśli chodzi o politykę kadrową.
No! Ma. I to żadne odkrycie. Tylko dyktator na miare Kaczyńskiego sie nie myli. Wcale
A co do "tak robi wszyscy" to masz jakiś pomysł na to, żeby nie robili? Taki realny do zrealizowania? I żeby rząd miał kontrolę nad spółkami skarbu państwa jesli one w realu istnieją?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61256  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 13:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 413
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jakoś nasze rządy nie potrafią zrozumieć, że nadmierny fiskalizm nie przynosi zysków, ale na ogół mniejsze wpływy do budżetu.
No i jeszcze harce naszych urzędów skarbowych nastawionych na udowodnieniu uczciwemu, że jest oszustem.
Widzę, że u Ciebie bardziej liberalne poglądy. Zawsze to mówiłem. Dzisiaj słyszałem, że z tego powodu ma stanąć Huta Mittal Steel, bo Hindus powiedział, że mu się nie opłaci, i przenosi produkcję gdzie indziej. Umowa wygasła o może to zrobić. A do tony naszego rodzimego węgla państwo ma dokładać 80 % nie licząc odszkodowań za środowisko aby tylko utrzymać nierentowne kopalnie i pasibrzuchów związkowych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61257  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 13:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

[quote=POLA][quote=pluto37]
Cytat:
Nie musisz, ale skoro tak, to Twoje opinie oparte na wyrywkowych skrótach, streszczeniach nie są wiarygodne.
Ja nie mam az takiej chcicy na Palikota, eby śledził wszystkie jego występy poczynając od zórz porannych az po nocne Polaków rozmowy od tvn-u, przez 4 rozgłośnie radiowe i Polsat z TVrwam
jakich streszczeniach. Chyba że uznać to co gaworzy w jednej stacji streszcza w kolejnej

Cytat:
A może autorka?
może. w tym szale "dżenderowym" to już pogubić się można. Do cna W końcu tragedia bedzie, jak kto pomyli zacier z zacierką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61258  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 13:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 413
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Zupełnie się z tym zgadzam,mam tylko pewną gorzką wątpliwość ,czy gdyby tak Polakom podatki obniżyć najniżej jak to możliwe,czy przestali by wtedy oszukiwać i okradać własne państwo,równocześnie domagając się bezpłatnej medycyny,oświaty i szeregu świadczeń socjalnych.
Nie masz racji. Nikt nie domaga się zniesienia podatków tylko rozsądnej polityki fiskalnej, ja zamiast 150 ludzi mógłbym zatrudnić 250 ale mi się nie opłaci ani zatrudnić więcej ani bardzo inwestować i zadłużać się. Wolę to robić ze środków własnych, wolniej. A nawet zwolnic cześć ludzi (30%) wprowadzając automatyzację. Za maszyny nie płaci się zusu,
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61259  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 14:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
.....
Nie zachwycają mnie orliki dla seniorów.
Tych schorowanych, drepczących z trudem po osiedlowych ścieżkach chyba też nie.

Lecisz populią jak Leszek Miller.
Co tam orliki. Przecie państwo nie powinno budować dróg, autostrad, filharmonii, muzeów i różnych takich bo jest w państwie tyle schorowanych, drepczących z trudem po osiedlowych ścieżkach.
A przypadkiem nie chciałabys spytać gdzie są ...rodziny tych zniedołężniałych starych ludzi? Przecie nie wszyscy są całkiem samotni? Emerytury wypracowuje sobie każdy sam.
W tym przypadku jesteśmy grupą pokrzywdzoną pokoleniowo. Jak mam łzy wylewać nad przypadkiem innej pani która w 50-letnim żywocie przepracowała może z rok? Choć baba piec? Z obiema lewymi? A co tymi zniedołężniałymi co piwkują pod sklepem, a co z narkolami? ......I w końcu jest cos takiego jak ...opieka społeczna. Tylko jesli zwiększych liczbe jej pracowników, to zaraz usłyszysz, ze ...administracja się rozrasta, a PiSu było mniej, a za SLD .........nie było jej wcale.
A może to nie głupi pomysł jest, żeby zapędzć stare babska z ławek popychajce pierdoły na każdy temat i obrastające w tony tłuszczu, i z petem w gębie żeby sie ruszały na ile moga, to mniej na leki trza będzie wydawać?
A moze warto byłoby w ramach tej orlikowej akcji na takich blokowiskach wesprzeć przez rząd i samorząd budowy basenów?
To że społeczeństwo się starzeje to jedno, a utrzymanie go w mozliwie dobrej kondycji to drugie. Wtedy może więcej szmalu trzeba będzie dopłacać do leków dla tych co je najbardziej potrzebuja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #61260  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 14:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie masz racji. Nikt nie domaga się zniesienia podatków tylko rozsądnej polityki fiskalnej, ja zamiast 150 ludzi mógłbym zatrudnić 250 ale mi się nie opłaci ani zatrudnić więcej ani bardzo inwestować i zadłużać się. Wolę to robić ze środków własnych, wolniej. A nawet zwolnic cześć ludzi (30%) wprowadzając automatyzację. Za maszyny nie płaci się zusu,


W czym nie mam racji? Nie pisałam o Tobie ,a Ty piszesz o sobie. Chcę wierzyć ,że tak jak piszesz postępujesz i chcesz uczciwie płacić podatki,choć niektóre Twoje wypowiedzi dają do myślenia.
Ja pisałam o moich obserwacjach,a te są niewesołe i niepochlebne dla znacznej części polskiego społeczeństwa. Nie ma w nas poczucia dobra wspólnego,choć co dzień z niego korzystamy bez zmrużenia okiem. Ci którzy się do niego przyczyniają i ci którzy nieszczególnie.
Po prostu nam się należy,a słabi i frajerzy niech płacą.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.