menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #601  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 13:11
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam Was wszystkie i pozdrawiam.Dokąd jesteśmy w stanie wychowywać nasze dzieci to mamy największy wpływ .Z chwilą,gdy wejdą w dorosłe życie i założą swoje rodziny to idą swoją wytyczoną drogą-to co wyniosły z domu,osoby,które uczestniczyły i uczestniczą w ich życiu,geny.Czasem łza się zakręci w oku bo nie jest tak jak rodzice sobie życzą ale to jest życie i nikogo po głowie nie głaszcze.Nie możemy też kochając swoje dzieci pozwolić by nam działa się krzywda.Anna.
witaj!Chciałabym opisać moje doświadczenie z córką!Od jej dzieciństwa mieszkałyśmy razem.Odkąd skończyła 18 lat zaczęła uciekać z domu,znalazła sie nawet w areszcie za kradzież z włamaniem.No i zaczęła wracać do mnie z 1 dzieckiem w drodze potem z 2 i w sumie ma 3 dzieci każde z innym partnerem!Kiedy zle traktowała dwoje starszych wystąpiłam do sądu rodzinnego o rodzinę zastępczą.Przez rok nie wychowywała dzieci.Miała kuratora.Ja sprzedałam mieszkanie w Gdańsku i kupiłam 2 oddzielne.Jedno na wsi odstąpiłam córce która zaczęła być nagle dobrą matką i córką.dojrzała wreszcie do tej roli!!Ja mieszkam w mieście nie tak daleko od niej.Dlatego postanowiłam być sama i z daleka przypatrywać się życiu moich wnuków.Córka ma już pełną władzę rodzicielską w tym roku sąd jej przywrócił!Ale się rozpisałam!To dlatego żebyście nie smuciły się nad swoim życiem bo ktoś przeżył o wiele może gorsze dramaty a jednak wyszło się i jest dobrze!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #602  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 13:28
klaudiatmp klaudiatmp jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 9
Domyślnie

Moja babcia często chodziła z nudów po kardiologach w warszawie i innych lekarza ale od niedawna zaczęła bardziej aktywnie żyć, zapisała się do Uniwersytetu III Wieku, tam poznała nowe osoby i teraz ciężko ją zastać w domu umawia się na nordic walking albo na kawę, nawet stwierdziła, że woli jeździć autobusem żeby być bliżej ludzi i cieszyć się codziennością
Odpowiedź z Cytowaniem
  #603  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 14:49
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam.No i mamy nowy temat.Jak spędzamy wolny czas? każda jak moze,jakie ma warunki,Jak jej zdrowie pozwala,A ja wyszywam obrazy,jak tylko czas i pogoda pozwala jezdze na rowerem.Wychowuję jedenastoletniego wnuka ,dla ktorego jestem rodzina zastepcza.Mimo tego czuję sie samotna,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #604  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 15:03
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Witajcie!
Lucy 100 lat w dobrym zdrowiu i szczęściu.
Ja nie przyznaję się do urodzin a na imieniny wyjeżdżam. Gratuluję Danusiu cierpliwości i wielkiego serducha. Nie każdą matkę na to stać. Szczególnie jak dzieciątko jest już dorosłe.
Że też te dzieci muszą wszystkiego doświadczyć na sobie i nie chcą korzystać z naszych doświadczeń. Rozumiem burzę hormonów i nie chciałabym być znowu młoda. Wolę rozumowo kontemplować starość. Chciałabym natomiast wrócić do dojrzałości - wieku 35-50 lat. Bardzo!
Zen zazdroszczę tego basenu.
Lubię do Was zaglądać. Jak poczytam Wasze posty to odczuwam przymus mobilizacyjny i gdzieś się ruszę. Generalnie jakoś brak mi motywacji i na codzień robię tylko to co muszę (nakarmić kota, psa, wyczyścić kuwetę, posprzątać, napalić w piecu itp. kręcenie się za własnym ogonem ).
No cóż "aby do wiosny".
Serdecznie pozdrawiam wszystkie dziewczęta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #605  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 15:18
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Witajcie Miłe
Jak to się mówi każdy ma swojego mola,co go gryzie
Myśle że na ogół nie jest z nami tak żle.
Chociażby umiejętnośc korzystania z internetu,obsługi
tej skrzynki
Przecież Człowiek samotny nie staje się wyobcowany,
nie jest sam,zawsze znajdzie gdzieś w Polsce takiego
podobnego do siebie,z którym można zamienić kilka
zdań,nie wszyscy starsi ludzie są dla siebie wilkiem!
Ja jestem do końca optymistą,wieże w ludzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #606  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 08:08
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Naszej drogiej jubilatce, życzę zdrowia i dobrego samopoczucia.Miło mi jest gdy codziennie oglądam ta miłą i uśmiechniętą buzie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #607  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 08:35
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie przyjazń

Cytat:
Napisał sabcia
Witam.No i mamy nowy temat.Jak spędzamy wolny czas? każda jak moze,jakie ma warunki,Jak jej zdrowie pozwala,A ja wyszywam obrazy,jak tylko czas i pogoda pozwala jezdze na rowerem.Wychowuję jedenastoletniego wnuka ,dla ktorego jestem rodzina zastepcza.Mimo tego czuję sie samotna,
Hej Sabciu!Nie czuj się samotnie!!My tu jesteśmy!Możesz zwierzyć się podzielić radościami!I poradzimy Ci szczerze.Uszy do góry!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #608  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 08:41
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Właśnie ja też tak czuję!Wierzę w ludzi chociaż tyle razy się zawiodłam!Ale już do tych co mnie zawiedli podchodzę ostrożnie ale nie zrywam kontaktów całkowicie.Może im będę jeszcze potrzebna!Bez wypominania!!I nie licząc na wyrazy wdzięczności.Czy też tak czujesz?Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #609  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 08:53
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie przyjazń

Cytat:
Napisał Jozef52
Witam drogie Panie. Jestem nowy na forum, ale che być stałym bywalcem. Niestety jestem bardzo samotnym wdowcem, nie mam dzieci i jestem całkiem sam...
Witaj nowy!Ja też jestem nowa i siedzę tylko w tygodniu kiedy nie pracuję!Jest tu dużo tematów które cię zainteresują!No i masz już nowe koleżanki!!Wszystkiego dobrego w NOWYM 2013 Roku!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #610  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 11:22
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich,którzy tu sa i czuja się samotni.Kazdy ma jakieś problemy i stara sie je rozwiazac.Kiedy słyszalam gdzieś tą myśłJezeli problem idzie rozwiazać,to po co się martwić.Jezeli nie idzie to też nie trzeba sie martwić,bo to nic nie zmieni
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #611  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 13:14
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Kochane dziewczynki.
Bardzo dziękuję za życzenia urodzinowe i dobre słowa skierowane pod moim adresem.
Szczególną uwagę poświęcam sabci , aniak ,danusii,rslucji i zen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #612  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 13:19
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Wczoraj przekonałam się , że datę 08 . 01 pamiętają moi najbliżsi : synowie , wnuczka i siostra.
Rodzina dalsza przysłała również życzenia , otrzymałam wiele SMS - ów.
Na naszej klasie też pojawiły się życzenia......
Nie jestem samotna , tylko mieszkam sama .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #613  
Nieprzeczytane 09-01-2013, 21:42
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam .Jest nas więcej co mieszkamy sami ale nie znaczy ,że samotni.Miło gdy mamy z kim porozmawiać nawet tel.lub spotkać się.Przeczytałam może tu na forum taki wpis.,
Pamiętaj!
Że każdy napotkany człowiek czegoś się boi.
Coś kocha i coś stracił.
Jakie to prawdziwe i dotyczy każdego człowieka .
Lubię czytać książki i wróciłam do klasyki .Czytam Chłopów Reymonta i przyznam,że rozśmieszają mnie niektóre urywki i bardzo fajnie mi się czyta.Warto nieraz wrócić pod "strzechy"Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #614  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 09:40
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam .Jest nas więcej co mieszkamy sami ale nie znaczy ,że samotni.Miło gdy mamy z kim porozmawiać nawet tel.lub spotkać się.Przeczytałam może tu na forum taki wpis.,
Pamiętaj!
Że każdy napotkany człowiek czegoś się boi.
Coś kocha i coś stracił.
Jakie to prawdziwe i dotyczy każdego człowieka .
Lubię czytać książki i wróciłam do klasyki .Czytam Chłopów Reymonta i przyznam,że rozśmieszają mnie niektóre urywki i bardzo fajnie mi się czyta.Warto nieraz wrócić pod "strzechy"Anna.
Hej Anno!Właśnie chciałam się pochwalić że też czytam klasykę.Jest to J.I Kraszewski.pt."roboty i prace"i "powrót do gniazda".Chcę przeczytać wszystkie jego książki!Kiedyś czytałam kilka ale teraz inaczej je odbieram.Lubię opisy przyrody i domów gospodarstw własnie u Kraszewskiego.Mogę sobie wyobrazić jak tam jest.pozdrawiam i dobrego czytania!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #615  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 09:43
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucy001
Wczoraj przekonałam się , że datę 08 . 01 pamiętają moi najbliżsi : synowie , wnuczka i siostra.
Rodzina dalsza przysłała również życzenia , otrzymałam wiele SMS - ów.
Na naszej klasie też pojawiły się życzenia......
Nie jestem samotna , tylko mieszkam sama .
Całuski dla ciebie!Wszystkiego co najlepsze przez cały rok!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #616  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 09:53
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie Samotność

Cytat:
Napisał klaudiatmp
Moja babcia często chodziła z nudów po kardiologach w warszawie i innych lekarza ale od niedawna zaczęła bardziej aktywnie żyć, zapisała się do Uniwersytetu III Wieku, tam poznała nowe osoby i teraz ciężko ją zastać w domu umawia się na nordic walking albo na kawę, nawet stwierdziła, że woli jeździć autobusem żeby być bliżej ludzi i cieszyć się codziennością
Bardzo dobrze zrobiła twoja babcia!!Nie czuje się samotna a może stać się nawet potrzebna!W U III Wieku dużo jest osób w podobnej sytuacji.Ja też poznałam koleżankę i spotykam się z nią.A z kijkami lubię chodzić sama.Wtedy myślę o rodzinie o tym co mam zrobić dziś jutro,itp....Tak trzymać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #617  
Nieprzeczytane 10-01-2013, 10:18
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

A mi do kompletu na tydzien dolozono cztero i półletnia wnuczkę.Samotność nie dokucza mi teraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #618  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 06:22
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witaj!Gratuluję wnusi!Ja też mam 2 letnią.Są rozkoszne w tym wieku!Pozdrawiam odezwę się za tydzień bo wyjeżdżam do babci z alzhaimerem.Jestem potrzebna!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #619  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 09:41
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Gdzieś na forum przeczytałam ,że każdy dzień niesie ze sobą coś pięknego , coś z czego się cieszymy.....
To jest prawda.
Sabcia cieszy się wnuczką , a danusiia chorą babcią ! Są potrzebne.
Ja też wczoraj dostałam zadanie , będę pomagać rodzicom dzieci niepełnosprawnych na zabawie karnawałowej.Sama , dzięki Bogu , nie mam dziecka niepełnosprawnego.
Jestem jeszcze potrzebna !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #620  
Nieprzeczytane 11-01-2013, 11:59
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Halo witam dzisiaj.Wczoraj to u nas była pozna jesien a dzisiaj jest wczesna zima A ja czekam na wczesna ,ale wiosnę.Mimo tego wystawiłam rower i pare spraw załatwilam.Wnuczka jest wspaniala,I twierdzi ze najbardziej kocha,Babcię Sabcię.

Ostatnio edytowane przez sabcia : 11-01-2013 o 14:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.