menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #621  
Nieprzeczytane 19-03-2010, 12:29
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Antylko ! Eldeland !

Na bocianki jeszcze sobie poczekamy, dlatego proponuję zinteresowanym odwiedzenie skrzynek legowych Malcolma i Elizabeth. Oni tam mają 3 box'y. W box'ie no.1, trwa aktualnie ciekawa rywalizacja między parą modraszek i parą bogatek.Wystarczy kliknąć "Latest Entry".
Niestety, para bogatek, która ma wielką ochotę na zajęcie box'a, nie może się dostać do środka, mimo wielu prób, bo otwór wejściowy jest za mały. Modraszka (blue tit) nie ma z tym problemu i chyba ostatecznie wygra konkurencję z bogatką (great tit). Jak podaje Malcolm w podpisach obok zdjęć,RSB (Royal Socity for Bairds), otwór 28mm dla bogatek, w tej okolicy, jest za mały.
Ciekawae jest obserwować rozwój sikorek od jajeczka do opuszczenia przez nie box'a.
Przy okazji można sobie przypomnieć angielski.
http://www.biggonline.co.uk/
  #622  
Nieprzeczytane 20-03-2010, 22:13
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Kaziu, dziękuję za adres tej bardzo ciekawej stronki. Te sikorki są przeurocze. Do mnie do karmnika przylatuje taka maleńka sikoreczka - właśnie modraszka, jest bardzo sprytna i inteligentna. Potrafi przechytrzyć w karmniku nawet wróble i dzwońce. Wykorzystując swoje minimalne rozmiary wpada między gromadkę wróbli i błyskawicznie porywa upatrzony łup, nim wróble zdążą się zorientować, już jej nie ma , a za chwilę znowu wraca po następny kąsek.
Cieszę się że będę mogła obserwować rozwój sikorek, tym bardzie że "moja" modraszka już niedługo będzie u mnie gościć.
Pozdrawiam
  #623  
Nieprzeczytane 20-03-2010, 22:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witam .witam

Jestem jestem i cieszę się że na bieżąco mamy wiadomości o naszych małych śpiewających przyjacielach.Dzisiaj znowu leciały gęsi i zawróciły,czyżby straciły orientację.Ciekawe??.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #624  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 09:20
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Witam w niedzielny poranek!!! Jest lekko pochmurne niebo, co nie przeszkadza nam w obserwacji wijących nowe gniazdo SROK.Są trzy, a wnioskujemy z tego,że Pani Srokowa ma dwóch absztyfikantów, którzy pracowicie z sąsiednich lip znoszą patyczki.Niepokoi nas to, że często odlatują na dłużej - może łaskawej Pani nie podoba się lokum?Może szuka lepszego miejsca? Są to ptaki na tyle duże, że nawet mój roczny wnuczek zauważa je /na moich rękach i naprowadzaniu na cel/ i klaszcze w rączki.
__________________
ANIA
  #625  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 09:28
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie



Piękne są!!!!
__________________
ANIA
  #626  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 09:35
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

A boćków jeszcze nie ma!!!
__________________
ANIA
  #627  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 12:45
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Ansty !

A Niemiachy znowu nas wyprzedziły o przeszło miesiąc. Tam już jest nawet pierwsze jajo !
  #628  
Nieprzeczytane 22-03-2010, 18:57
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Ależ te "niemieckie" bociany są dumne ze swojego jaja
Dumne i piękne!!!
  #629  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 00:11
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Witam w niedzielny poranek!!! Jest lekko pochmurne niebo, co nie przeszkadza nam w obserwacji wijących nowe gniazdo SROK.Są trzy, a wnioskujemy z tego,że Pani Srokowa ma dwóch absztyfikantów, którzy pracowicie z sąsiednich lip znoszą patyczki.Niepokoi nas to, że często odlatują na dłużej - może łaskawej Pani nie podoba się lokum?Może szuka lepszego miejsca? Są to ptaki na tyle duże, że nawet mój roczny wnuczek zauważa je /na moich rękach i naprowadzaniu na cel/ i klaszcze w rączki.
Ansty, sroczki są piękne, ale też są okropnymi szkodnikami! Żywią się jajkami i pisklętami innych ptaków. Tam, gdzie zaczynają się gnieździć, znikają wróble i inny ptasi "drobiazg". A że od pewnego czasu obserwuje się coraz większą migrację srok z obrzeży do centrum miast, stąd naszych dotychczasowych "stołowników" coraz mniej. Ja sama pamiętam, że jeszcze kilka lat temu sroka w mieście była ewenementem, a dziś wszędzie ich pełno!
  #630  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 17:35
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Oj - tego nie wiedziałam!!! A właśnie dziś w naszej alejce lipowej Urząd Gminy zafundował nam obcinanie gałęzi lip .Panowie obcinali ostro, ale uprosiłam, żeby to srocze gniazdo ocalało.Zlitowali się nad sroczkami i gniazdo jest, zobaczymy co będzie dalej.
__________________
ANIA
  #631  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 15:03
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Antylko, Ansty, Cruello !

U mnie na osiedlu też jest dużo srok, i, być może zjadają jajeczka i małe wróbelki. Taka jest przyroda, ale sroki to ładne ptaki i nikt ich nie dokarmia, więc same muszą sobie radzić tak, jak mogą.
Kochani ! W Estonii podpatrywałem dwa lata temu gniazdo czarnych bocianów. W zeszłym roku nie było ich, a w tym roku jeszcze się tam nic nie dzieje i nie wiem, czy coś będzie działo. Oglądam też natomiast obraz z kilku innych kamer. Karmnik dla małych ptaszków: sikorki,dzwońce,kowaliliki.Ostatnio pogląd tego karmnika zamknięto a jakichś powodów.Inne karmniki, a raczej polany leśne, do karmienia zwierzą leśnych jak (forest camera 1 i 2): sarenki i dziki.Niestety, nie mogę skopiować obrazów z karmienia, ponieważ wysyłany obraz tv nie daje się skopiować. Ja odbieram go przez windows media player'a. Znakomity, duży obraz.Oprócz obrazu jest dźwięk. Dziki przychodzą wieczorami,w dużych stadach, gonią sie, sarenki (na innej polanie) skubią sianko w dzień, przychodzą po parę sztuk. Jest też gniazdo orłów rybołowów, podobnych do naszych bielików,(white-tail's eagles).
Jak widać na załączonym zdjęciu, w gnieździe jest jeszcze śnieg. W poprzednich latach obserwowałem rozwój orłow od jajka do opuszczenia przez nie gniazda, ich karmienie przez rodziców. Link do tego miejsca w Estonii, jeśli go jeszcze nie znacie.
http://www.looduskalender.ee/en/node/5978
Ps. Teraz wiem, dlaczego przerwano transmisjie z karmnika dla ptaszków. "Spring has come and the Bird Feeder Camera closes." Zima się skończyła, to i dokarmianie się skończyło ! Radźcie sobie teraz same, sikorki,wróbelki itp. Do roboty "darmozjady".

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 24-03-2010 o 16:24.
  #632  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 16:19
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witam i pozdrawiam.

Witam i powiadam że Orły są tak piękne że mogłabym je oglądać codziennie.Dostojny i przepiękny Ptak.

Nawiązując do Niemieckich "Bocianów" to są Polskie Boćki Wojtki,tylko u nas za zimno było i co miały szukać na białym puchu.
Wszystkie Bociany są Polskie.
Wszystkie Wilki są Polskie.

Jest jeszcze więcej naszych Narodowych Zwierząt,które czasami odwiedzają inne strony,jak my polacy włóczymy sie po całym Swiecie.


A Misie też nasze.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #633  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 16:59
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Eldeland !

Cytat:
Napisał eledand
Witam i powiadam że Orły są tak piękne że mogłabym je oglądać codziennie.Dostojny i przepiękny Ptak.

Nawiązując do Niemieckich "Bocianów" to są Polskie Boćki Wojtki,tylko u nas za zimno było i co miały szukać na białym puchu.
Wszystkie Bociany są Polskie.
Wszystkie Wilki są Polskie.

Jest jeszcze więcej naszych Narodowych Zwierząt,które czasami odwiedzają inne strony,jak my polacy włóczymy sie po całym Swiecie.
A Misie też nasze.

Widzę,że lubisz potężne,mocarne, ptaki, to napewno te Cię również zachwycą. Amerykański orzeł -Bald Eagle,ale mieszka w Kanadzie.
Ale, nie byłbym taki zachłanny, jeśli chodzi o bociany. Zresztą, czy to teraz takie ważne. Dobrze, że 70% bocianów urodziło się w Polsce i do niej wraca.
http://www.hornbyeagles.com/
  #634  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 17:21
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witam ponownie.

Kazimierz.Zachwycona jestem ogromnymi pięknymi rozłożystymi skrzydłami.
Tak nawiasem mówiąć trochę śmiechu też trzeba stworzyć na Forum.Z reguły jestem śmieszkiem i to dodaje mi energii życiowej.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #635  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 17:37
sarunia sarunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 437
Domyślnie Witam

Piękny i bardzo ciekawy wątek. Przeczytałam prawie wszystko.
Jeżeli pozwolicie będę tu zaglądała często.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
__________________
zapraszam
krzyżyki i nadmorskie klimaty
  #636  
Nieprzeczytane 25-03-2010, 10:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Kochani !

Nareszcie są i u nas w Przygodzicach i w Warszewie k/Szczecina.Nie mogłem się ich doczekać. Ale, najważniejsze, że są i mam do nich podgląd.
Zmieniła się sceneria podglądu w Przygodzicach. W ubiegłym roku gniazdo było na blaszanym dachu dużego budynku, a w tym roku jest na jakimś osiedlu domków jednorodzinnych. O wiele ładniejszy widok. Często widać przechodzących ludzi.Ciekawe, kiedy pokaże się pierwsze jajo. Narazie jest chyba tylko 1/2 pary. Nareszcie nasze polskie bociany, w polskich domach, w polskich komputerach, prawda, Elu ? Co tam orły.
  #637  
Nieprzeczytane 25-03-2010, 18:13
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Kazimierzu, to bardzo ciekawe, nie wiedziałam, że są takie stronki z obrazem z kamer zainstalowanych "gdzieś, w przyrodzie". Teraz, kiedy robi się ciepło, częściej będę podglądać naturę "na żywo", ale na przyszłą jesienną szarugę i zimę jak znalazł! Bardzo ci dziękuję! Ja z kolei polecam strony z głosami ptaków, na podstawie których można rozpoznać, co to takiego ukrytego gdzieś w gąszczu, się odzywa. Np. taka:
http://ptaki.polska.pl/multimedia/in...ow,cid,966.htm

P.S. Też uważam sroczki za piękne ptaki, choć to takie szkodniki!
  #638  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 10:28
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Cruello i Inni !

Dziekuję za link z głosami ptaków.Coraz więcej bocianów zasiedla nasze gniazda. Dzisiaj ok. 10.00,przyleciał pierwszy do Łaska. Bardzo ładne miejsce sobie wybrał . Co ciekawe, nasze gniazda mają podgląd telewizyjny ittv, którego jedynym manakamentem jest to,że nie można go kopiować. Ale nic to. Grunt, że obraz jest "na żywo", doskonałej jakości.
http://www.lask.pl/bociany/

Ps. A w Łasku już jest para, hura !

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 26-03-2010 o 18:24.
  #639  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 18:00
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Kochani !


W parku Luisenpark w Mannheim znajduje się obecnie 30 gniazd bocianich par,czym Manheimczycy bardzo się szczycą i zorganizowali nawet wiosenny bociani byznes. Główną atrakcją jest pluszowa maskotka bociana Anthon, pierwowzoru obecnej maskotki o tym imieniu (na zdjęciu).
Wszystko zaczęło się w 1985 roku, gdy w parku założyła gniazdo pierwsza para i od tej pory ilość gniazd ciągle rosła. W latach 70tych miała Bedenii-Wirtembergii katastrofa ekoloogiczna i liczba par spadła do 15, ale od tej pory sytuacja ekologiczna uległa diametralnej zmianie.
Dotychczas "pogłowie" bocianów urodzonych w Mannheim urosło do 900 sztuk.
W zasadzie po staroniemiecku "bocian" to "Aderbar" i oznacza przynoszący szczęście.
Mam nadzieję, że u nas też narodziło się już myślenie ekologiczne i staniemy się największą ojczyzną białych bocianów.
"Wojtuś" będzie naszą maskotką, tylko kto pierwszy wpadnie na ten pomysł bocianiego byznesu ? A może,już ktoś wpadł i robi na tym kasę ?

Ps.Anton klein als Schlüsselanhänger: 5,- Euro
Anton groß: 12,- Euro
Ganz gut !
  #640  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 13:10
antyla's Avatar
antyla antyla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 334
Domyślnie

Witam wszystkich tu zaglądających. Dawno tu nie zaglądałam.
Dnie ostatnio jak dla mnie trochę za krótkie, a w nocy trzeba spać
Kaziu, dziękuję za ciekawą stronkę, orły to wspaniałe , królewskie ptaki, podziwiałam je zawsze, kiedyś widziałam je na żywo. Czarne bociany to też rzadkość, kiedyś będąc na Kaszubach miałam okazję je oglądać na żywo, teraz na razie tutaj.
Wspaniała wiadomość że nasze boćki już przyleciały, zaraz wsiadam w samochód zobaczyć czy "moje" już wróciły.
Wieczorem zdam relację. Pozdrawiam wszystkich.
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
donos na bociany BUNIA Różności - wątki archiwalne 58 13-04-2008 11:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.