menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 10:16
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 053
Domyślnie

Miłego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 14:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 639
Domyślnie

Rachelo część postów przeczytałem i dziwię się niektórym seniorom że stwierdzenie Polska w ruinie odbierają za prawdę a nie za przenośnię i manipulacją pod potrzeby nie wyedukowanej grupy wyborców.
Polska w ruinie była w 1946 roku przy czym część ziem zachodnich poza Wrocławiem była mniej zniszczona i ci co tam się przenosili duża ich część zyskała dobra pozostawione przez Niemców tak samo jak w 1939 przez Polaków wyznania judaistycznego. Te mini rewolucje były dziełem Niemców i Rosjan .Pokolenie pracujące 46-56 dokonało dużego wysiłku zmieniając Polskę z rolniczej na przemysłową likwidując analfabetyzm i elektryfikując wieś. Taka prawda historyczna i gdyby nie było rozwoju nie było by sytuacji jaka powstała w 1981r.

Dobrze że jest wątek gdzie bzdury którymi nas karmią media i politycy mogą być tematem wymiany poglądów.Nawet na naszym SC mamy tego typu sprawy jak badanie opinii publicznej i wpisy :
Jestem dziennikarzem. Pracuję nad artykułem na temat tego, co różne grupy społeczne oczekują od państwa, rządu. jak za Gierka -pomóżcie bo co dopiero wróciłem z Marsa i nie znam reali w Polsce . Nie wiem komu ten pomysł za pączkował Akomorski/Ankap by sklecić jakiś program wyborczy przez jakąś partię kanapową i mundrego dziennikarza lub polityka. Jesteśmy przecież przed wyborami Parlamentarnymi i tego rodzaju wpisy nas śmieszą.

Walka na fotki nic nie wnosi do tego że coś jest a czegoś nie ma też pisanie zła służba zdrowia to tylko ocena skutków bo przyczyna to brak środków .Nikt się nie wypowiada jak je zwiększyć albo jak nimi dystrybuować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 14:30
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Dlatego chciałam, aby wątek był o pokroju krajoznawczym, abyśmy zobaczyli na fotografiach, które ludzie robią ze swoich miejsc zamieszkania i się tym chwalą, ale mi go do polityki wsadzili tylko dlatego, że PiS twierdzi, że mieszkamy w totalnej de...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 16:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 639
Domyślnie

Kijów kupi tramwaje od Pesy. Pieniądze ma mu pożyczyć Polska .Czeka nas nowa podwyżka podatków bo ktoś za ten dil musi zapłacić też i odsetki , przecież Ukraina jest bankrutem , ogłosiła ze nie będzie spłacać zadłużenia. Rząd III RP dysponuje tylko naszymi pieniędzmi z podatków ,o tym należy pamiętać. Nie ma pieniędzy na podniesienie kwoty wolnej od podatku a topienie pieniędzy na Ukrainie jest ???

Ale jest dobra też wiadomość , jeszcze na dobre nie rozkręciła się sprawa szybkiej kolei Chiny -Rosja a już wiemy kto będzie uczestniczył w tym przedsięwzięciu prócz firm rosyjskich i chińskich jest i Simens
Który prócz kontraktów związanych z przemysłem wydobycia i przesyłu gazu będzie realizował współpracę z kolejami FR. Będzie miejsca praca dla tych Polaków co pracują w firmach Simensa.
Poza Angielskim warto nauczyć się Niemieckiego .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 16:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 413
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
a także tylu samobójstw na tle ekonomicznym.
Honoratko...Bo była praca od przedszkola do emerytury a teraz trzeba sobie samemu ja zorganizować i słabi odpadają jak słabe osobniki w przyrodzie. Honoratko, chyba Ty o tym nie myślisz.
Polecam dla relaksu po ciężkiej pracy hotel Marine w Kołobrzegu aby odgonić samobójcze myśli. Chociaż wkoło zgliszcza to i myśli mogą być samobójcze.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 17:21
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rachela
Dlatego chciałam, aby wątek był o pokroju krajoznawczym, abyśmy zobaczyli na fotografiach, które ludzie robią ze swoich miejsc zamieszkania i się tym chwalą, ale mi go do polityki wsadzili tylko dlatego, że PiS twierdzi, że mieszkamy w totalnej de...
A gdybyś tak zechciała zaspokoić moją ciekawość, wyrażoną nieśmiało już kilkanaście postów wcześniej – jak ma się do tego ów cytat z Twaina, będący tytułem lub mottem tego wątku?
Całkiem się w tym zgubiłem i nie wiem, czy statystycznie mieszkamy w „totalnej de...” („de” to pewnie skrót od destruction), czy może taka jest rzeczywistość, a statystycznie i krajoznawczo jest OK...?
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 17:46
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A gdybyś tak zechciała zaspokoić moją ciekawość, wyrażoną nieśmiało już kilkanaście postów wcześniej – jak ma się do tego ów cytat z Twaina, będący tytułem lub mottem tego wątku?
Całkiem się w tym zgubiłem i nie wiem, czy statystycznie mieszkamy w „totalnej de...” („de” to pewnie skrót od destruction), czy może taka jest rzeczywistość, a statystycznie i krajoznawczo jest OK...?
A co tu tłumaczyć, skoro wątek w zamyśle miał mieć inny klimat:

https://www.youtube.com/watch?v=yfMA...ature=youtu.be

Teraz tytuł można zmienić, bo skręcił na złą drogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 17:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 413
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rachela
Teraz tytuł można zmienić, bo skręcił na złą drogę.
Trzeba dzwonić po pogotowie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 18:02
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Trzeba dzwonić po pogotowie.
Jarosławie, a Tobie co tak pycho się cieszy i po cichu szepnę, że liczyłam na udział Twój w tym wątku, bo wiele podróżujesz i Wstajesz i Wiesz i Widzisz jak Polska się zmienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 19:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 413
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rachela
Jarosławie, a Tobie co tak pycho się cieszy i po cichu szepnę, że liczyłam na udział Twój w tym wątku, bo wiele podróżujesz i Wstajesz i Wiesz i Widzisz jak Polska się zmienia.
Już się wyleczyłem z pisania wesołych i ciekawych rzeczy okraszonych pięknymi zdjęciami. Masz w tym też swój udział. Tu tylko ruiny, obory, stajnie i ptaszarnie i spa w remizach. Taki klimat cmentarny. Widocznie tu tacy smutni i przegrani ludzie przebywają. Ja swoje zdanie mam ale nie do oficjalnych wynurzeń na tym forum.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 19:21
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Masz w tym też swój udział.
Możesz mi przypomnieć jaki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 20:47
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 053
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rachela
Jarosławie, a Tobie co tak pycho się cieszy i po cichu szepnę, że liczyłam na udział Twój w tym wątku, bo wiele podróżujesz i Wstajesz i Wiesz i Widzisz jak Polska się zmienia.

Ty też Wstajesz i Wiesz ....przez te kilka dni co jesteś z nami.

A co Ci przeszkadza dawać linki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 20:49
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 053
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Kijów kupi tramwaje od Pesy. Pieniądze ma mu pożyczyć Polska

Kto wpadł na ten genialny pomysł, wiesz może?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 20:51
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 053
Domyślnie

Polska jest piękna, każdy o tym wie..
http://polskajestpiekna.eu

Tylko problem z władzą niestety.
Możemy sobie podziwiać budowle, tylko kiedy za nie zapłacimy?
Wie ktoś ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 21:03
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Myślę,że Rachela oszczędziłaby sobie rozczarowania reakcją na wątek jaki otworzyła,gdyby swego czasu bardziej uważała na lekcjach historii.
Począwszy od czasów Piasta Kołodzieja a kończąc na dniu dzisiejszym,jeśli pominąć okresy wojen,Polska permanentnie się rozwija.Każde pokolenie,łącznie z tymi z okresu zaborów i w daleko mniej korzystnych warunkach, dokładało do tego rozwoju swoją cegiełkę.
Cóż zatem jest nadzwyczajnego w tym,że z każdym rokiem przybywa nam dróg,domów i innych dóbr?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 22:09
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Tak, tak nie uczyła się i tak dalej, ale wie jak jechała do pewnego miasta dwie godziny po drodze dziurawej jak sito, dwie bite godziny, a teraz jedzie godzinę po wypasionej autostradzie bez żadnych wstrząsów, gładko i powabnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 22:25
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Szybko, gładko i powabnie.
"Być kobietą, być kobietą..."
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 22:29
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Szybko, gładko i powabnie.
"Być kobietą, być kobietą..."
Czy to ujma i grzech?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 22:31
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 053
Domyślnie

Taaak, szkoda tylko, że ludzie od tej powabności nawiewają.

Dlaczego nie wrócę? List młodego i wykształconego.

Cytat:
Moja niezwykle wysoka informatyczna pensja była finansową manufakturą umów dziełowo-pracowych po to, by jak najwięcej oszukać system emerytalno-podatkowy. A tak na marginesie: nawet uczciwie i w pełni go opłacając, to co dostałbym w obfitości, będzie głównie gestem Kozakiewicza mojej drogiej ojczyzny. Jeśli nie ukradną lub znacjonalizują, to pewnie zgubią, jak to się ostatnio przydarzyło 3 mln moich rodaków. Nie było dla mnie nadziei jako spokojnego obywatela. Mój bank, kraj, uczelnia, urzędy dały mi prosty wybór: musiałem stanąć w szranki odwiecznej wojny polsko-polskiej. Zaradni kontra frajerzy.

Po studiach w końcu dotarło do mnie, że moje relacje z ojczyzną może opisać jedynie wulgarny język pijanej bramy. Jako człowiek raczej spokojny, nie lubię wchodzić oknem, kiedy wyrzucają mnie drzwiami. Z lekkim smutkiem pożegnałem kolegów i pojechałem ku zachodzącemu słońcu do miejsca, gdzie jest zagranica, a wszystko smakuje lepiej. Jak się z czasem okazało, do lepszego smaku szybko się przyzwyczaiłem. Jedyne zaskoczenie to to, że nie czuję się lepszym człowiekiem. Jestem natomiast bardzo szczęśliwy z faktu, że nie czuję się gorszy. Niebo, piwo i samochody są prawie takie same, ale jako rezydent jestem tutaj lepszy niż obywatel w swojej Polsce.

Do widzenia mój kraju, mam nadzieję, że wkrótce już cię nie będzie, takim jak teraz. Wole cię pamiętać z historii poprzednich pokoleń. Dobrze jest być Polakiem i będę nim razem z innymi Polakami już zawsze. III Rzeczpospolita jest dla mnie tworem, który okupuje ludzi i ziemię, z której wyrosłem, i krzywdzi, tak jak mnie skrzywdziła.”

http://www.polishexpress.co.uk/dlacz...-popularnosci/

I to jest właśnie ta ruina o której mówiono.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 19-06-2015, 22:45
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Młodzi nawiewają bo chcą szybko wszystko i od razu, ale czemu seniorzy tu piszący tkwią w tym gie....?

https://www.facebook.com/grzegorz.fo...type=2&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kłamstwa....... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 18 16-03-2008 07:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.