menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #861  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 13:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Biorą przykład z większość , ciekawe co większość mówi przez sen pewnie o miłosierdziu dla innych, szkoda, że tylko przez sen
Ja miłosierdzie przejawiam tylko do istot słabszych ode mnie, z innymi stosuję a jak trzeba wymierzam sprawiedliwość.
Czym się różni sprawiedliwość od miłosierdzia? Sprawiedliwość, to skazać sadystycznego mordercę na powolną śmierć. A miłosierdzie, uśmiercić go szybko. Zamiana wyroku śmierci na dożywotnie wakacje, to frajerstwo. Co do ateistów nie mam zdania, bo to też ludzie. Czasem zagubieni czasem...... .
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 02-01-2013 o 13:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #862  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 13:41
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Co do ateistów nie mam zdania, bo to też ludzie. Czasem zagubieni czasem...... .
Pod nogi podejmuję za przyznanie łaski bycia człowiekiem, co do zagubienia to raczej je widze u wierzących ale cóż punkt widzenia zależy od punktu patrzenia
PS
Wątek o ateiźmie przekształca się z wolna w wątek o ludziach chorych psychicznie, zagubionych, kłamliwych, hienach cmentarnych.
A może ktoś z Państwa otworzy nowy wątek dla swoich odkrywczych wynurzeń?
Wiem, że to trudne ale raczej nie niemożliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #863  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 13:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 675
Domyślnie

http://www.ethnomuseum.pl/wystawy-cz...jne-do-wystawy Polecam tym co odwiedzą Warszawę\
…w Polsce zarejestrowanych jest 158 różnych kościołów i związków wyznaniowych?
…w Czermnej znajduje się barokowa kaplica wyłożona trzema tysiącami czaszek i kości ludzkich, ofiar epidemii i wojen?

W wyniku globalizacji i masowych migracji, w miastach Europy spotykają się ze sobą religie świata. Przedstawiamy tę różnorodność w formie wystawy. Ukazuje ona poszczególne wyznania nie z perspektywy historycznej czy teologicznej, a poprzez pryzmat praktyk ich wyznawców. Dzięki temu uzmysławia odbiorcom uniwersalizm zagadnień o charakterze religijnym, a zarazem pokazuje partykularny charakter praktyk. Wystawa skonstruowana jest wokół następujących obszarów: Punkty odniesienia, Wizerunki bogów, Zaświaty, Przejścia, Cykle, Kulty, Miejsca, Ciało, Pośrednicy, Konflikty i współistnienie.

Wielkim atutem wystawy jest jej nowoczesna forma – gotowe panele, zawierają, obok tekstów, fotografie, filmy i nagrania dźwiękowe. Istotnym elementem ekspozycji jest przedstawienie teatralne, prezentowane na co dzień w formie filmu, ilustrujące ostatni z wymienionych obszarów – Konflikty i współistnienie. Wystawie towarzyszą muzealia ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie oraz fotografie ilustrujące polski krajobraz religijny autorstwa Łukasza Zandeckiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #864  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 14:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alice
I o to sie rozchodzi szanowny panie J.
Mogę dodać, że czasem dobry żart bliski prawdy bywa.

Mój przyczynek do dyskusji powielę:
niestety, wiernych ubywa! i taka jest prawidłowość wynikająca z dostępu do wiedzy.

Pax vobiscum.
Ale mnie siurpryza spotkała, jeszcze mi ateista pokoju nie zaproponował najwyżej rozejm albo koalicję.
I bardzo dobrze, że wiernych ubywa, to nie PZPR premii tu nie przydzielają, a takich wiernych tylko co czegoś oczekują, roszczeniowców nic w zamian nie dając nie trzeba. Kościół ma zasoby duże datków nie trzeba a jak będzie trzeba to wyjmę z głębokiej kieszeni, przecież moje. Myślisz że wiedza to wszystko. Liczy się sumienie, wiara, uczucia. U mnie ważne jest Bóg, Honor, Ojczyzna. Z wielu deklaracji czym ta ateistyczna duma napompowana, pomijając pierwsze, bo nieznane, pozostałych dwóch w deklaracjach ateistycznych nie usłyszałem. Za to harmider jednego ogierka z rozwianą grzywa był słyszalny aż z Huty Lenina. Całe stadko wątkowe przy nim się skupiło i osłania sutkami.
Pax vobiscum.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #865  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 14:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Wątek o ateiźmie przekształca się z wolna w wątek o ludziach chorych psychicznie, zagubionych, kłamliwych, hienach cmentarnych.
W czym problem przecież to główny "inicjacyjny" jak wyżej odchodzi od tematu głównego, pewnie weny na uzasadnienie dumy brakło. Teraz muzea na tapecie Tez dobrze skoro ateista to też człowiek to do muzeum zajrzy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #866  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 15:24
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uwaga

Cytat:
Napisał Jarosław II
weny na uzasadnienie dumy brakło. Teraz muzea na tapecie Tez dobrze skoro ateista to też człowiek to do muzeum zajrzy.
Odpowiadam, z nadzieją na to, iż piszący tutaj zgodzą się ze mną -
ateista jest dumny z takich samych powodów jak teista,
z jedną różnicą -
teista jest dumny z wiary w boga bądź bogów,
ateista jest dumny ze swojej niewiary.

PS - skończyło się pisanie o gorszości ateistów, zaczęło się o wyższości katolików. Gratulacje. Nie kijem (ateistę!) to pałką.
W dyskusji - w powodzi tematów różnych, zabrakło miejsca tylko dla cyklistów i masonów. Ups, nie do końca... Mickiewicz był masonem, co prawda doszedł tylko do stopnia czeladnika... aleć zawsze... doszedł...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #867  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 17:19
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaroslaw II
Ale mnie siurpryza spotkała, jeszcze mi ateista pokoju nie zaproponował najwyżej rozejm albo koalicję.

Ważne kim jest dana osoba na codzień, a nie jej wiara w leśne duszki, czy inne fantastyczne wydmuszki.

Cytat:
Napisał Jaroslaw II
I bardzo dobrze, że wiernych ubywa,

No, nie wiem czy to dobrze klientów ubywa interes podupada i firmę trzeba będzie zamknąć

Cytat:
Napisał Jaroslaw II
to nie PZPR premii tu nie przydzielają,
a takich wiernych tylko co czegoś oczekują, roszczeniowców nic w zamian nie dając nie trzeba.

Oj nieładnie, brak szacunku dla klienta!!!
Oni tak niewiele pragną! chcą jedynie życia wiecznego.

Cytat:
Napisał Jaroslaw II
Kościół ma zasoby duże datków nie trzeba

E, tam! Ma duże, bo naiwnych nie brak, ale jest ich coraz mniej /na jego nieszczęście/,
więc Bank Vaticano pewnie nie pogardzi praniem brudnej mamony.

Cytat:
Napisał Jaroslaw II
a jak będzie trzeba to wyjmę z głębokiej kieszeni, przecież moje.

Nic mi do twojej kieszeni, waści onaż jest! /że se takom polszczyznom polecem, co to jest wieldze
pożondana we towarzystwie klaczy z wyleniałom grzywom/

Nieładnie jest kiedy za łaski i obietnice bez pokrycia drenowane są kieszenie ubogich!
Jesienią młody człowiek kopał ogródek i żalił się na postępowanie swojej ciotki emerytki,
która co miesiąc nosi 200zł do kościoła, bo kościół w potrzebie /organy, nowa ambona itp/
a wnukom pod choinkę kupuje torebkę lizaków, i narzeka, że nie ma pieniędzy na leki!
oprócz głębokiej wiary wierzy,
że jak PiS dojdzie do wlaszy to na pewno podwyższy głodowe emerytury.


Cytat:
Napisał Jaroslaw II
Myślisz że wiedza to wszystko. Liczy się sumienie, wiara, uczucia.
U mnie ważne jest Bóg, Honor, Ojczyzna.


Cogito
że, dla jednych wiedza, dla innych wiara. Każdy orze jak może i na ile szare pozwalają.
Ateiści, prócz przekonania w potęgę umysłu,
też posiadają sumienie i uczucia, honor i Ojczyzna są im bliskie.
Samoloty, komputery z wiary nie powstały
siedziałbyś w drzewianym domku, drwa rąbał, zamiast radia kogut i gdaczące kury.

Cytat:
Napisał Jaroslaw II
Z wielu deklaracji czym ta ateistyczna duma napompowana, pomijając pierwsze, bo nieznane,
pozostałych dwóch w deklaracjach ateistycznych nie usłyszałem.

Ateista co najwyżej może byc dumny ze swego szeroko pojętego człowieństwa,
a bajki opowiada dzieciom na dobranoc.
Czasem trafia się ateista, który nie bardzo potrafi zrozumieć z czym to się je,
a jego ateizm sprowadza się do wytykania księżowskich przywar - a przecież to też ludzie niewolni od pokus.
Ksiądz, to zawód jak każdy inny, i tak należy postrzegać 'posłannictwo' sukienkowych; bez ulgowej taryfy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #868  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 18:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie Do Alice byle nie do Puchały

Cytat:
Napisał Alice
No, nie wiem czy to dobrze klientów ubywa interes podupada i firmę trzeba będzie zamknąć
Jednych ubędzie innych przybędzie. Jakość się liczy a nie liczenie w szeregu. Ile było figurantów w solidarności a ilu internowanych. Polak robi z przekory wszystko na pokaz. gdzie pancie bedą futrzaki z naftaliny wynosic na sobie jak nie do koscioła aby sąsiadka i nowe kamasze zobaczyła.. Jakość, jakość a nie co pod futrem.
Cytat:
Napisał Alice
Oj nieładnie, brak szacunku dla klienta!!!
Oni tak niewiele pragną! chcą jedynie życia wiecznego.
Życia wiecznego za datki się nie kupi, ja muszę bo grzeszę dużo i często a co dopiero w myślach patrząc na Twój awatar
Cytat:
Napisał Alice
E, tam! Ma duże, bo naiwnych nie brak, ale jest ich coraz mniej /na jego nieszczęście/,
więc Bank Vaticano pewnie nie pogardzi praniem brudnej mamony.
Byłaś w Watykanie, na placu Piotra, obejrzałaś się w koło? To teraz zamknij oczęta i pomyśl, od takiej ubogiej szopki zaczynali i do czego doszli? A jeszcze pieniądze Templariuszy maja schowane głęboko albo i innych zbirów danych w depozyt za grzechy mordercze.
Cytat:
Napisał Alice
Nieładnie jest kiedy za łaski i obietnice bez pokrycia drenowane są kieszenie ubogich!
Jak PiS dojdzie do wlaszy to na pewno podwyższy głodowe emerytury.
Nikt mnie nigdy przez 65 lat nie drenował kieszeni, ale jak trzeba to na każde skinienie Boga jestem w stanie oddać wszystko.
Na PiS czekam nigdy mi nie było tak dobrze jak za nich. Gów.o się znali na gospodarce a tylko afery węszyli co im podsuwali a ja spokojnie robiłem swoje. Teraz też będą tępoić Tuska a ja se polecę na stratach na giełdzie ze 100% jak poprzednio
Cytat:
Napisał Alice
że, dla jednych wiedza, dla innych wiara. Każdy orze jak może i na ile szare pozwalają.
Ateiści, prócz przekonania w potęgę umysłu,
też posiadają sumienie i uczucia, honor i Ojczyzna są im bliskie.
Jesteś pewna, że posiadają? W większym procencie jak katolicy? To już się zapisuję. Powiedz mi tylko jak ateista czekiście prawdę jak wy tą spowiedź przed sobą robicie? Jak w narodowym, że każdy sobie mruczy a potem okrzyk jestem wolna, czy przed lustrem? Bo nie ma to jak patrzyć sobie samemu w twarz, ja tak robię rachunek sumienia wtedy nie ma szans się samemu oszukać.
Cytat:
Napisał Alice
Ateista co najwyżej może byc dumny ze swego szeroko pojętego człowieństwa,
a bajki opowiada dzieciom na dobranoc.
Czasem trafia się ateista, który nie bardzo potrafi zrozumieć z czym to się je,
a jego ateizm sprowadza się do wytykania księżowskich przywar - a przecież to też ludzie niewolni od pokus.
A o czym te bajki, aaaaaa penie o Bogu. Za górami za lasami był sobie Bóg....Takie bajki jak dzisiejsza homilia Papieża. A że z nudów, otępienia czy dewiacji ateista wytyka księżowskie przywary to wiem. Tu na forum jest taki łowczy i gończy zarazem. Ale tacy też mają prawo do życia przecież Pan Bóg stworzył dobro, zło i .....śmiech.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #869  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 18:56
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Ostatek "teista jest dumny z wiary w boga bądź bogów,
ateista jest dumny ze swojej niewiary.

Cytat:
Alice "Ateista co najwyżej może byc dumny ze swego szeroko pojętego człowieństwa,

Gdy kogoś etykietuję , przestaje rozumieć . Każda etykieta już sama w sobie,jest oceną .
Ta więc , może zamiast uogólnień tak szeroko na tym wątku stosowanych , konkretnie o ...Marysi , Jasiu , Wacusiu

Aha ! Ja jestem Jędruś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #870  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 19:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Odpowiadam, z nadzieją na to, iż piszący tutaj zgodzą się ze mną -
ateista jest dumny z takich samych powodów jak teista,
z jedną różnicą -
teista jest dumny z wiary w boga bądź bogów,
ateista jest dumny ze swojej niewiary.

PS - skończyło się pisanie o gorszości ateistów, zaczęło się o wyższości katolików. Gratulacje. Nie kijem (ateistę!) to pałką.
W dyskusji - w powodzi tematów różnych, zabrakło miejsca tylko dla cyklistów i masonów. Ups, nie do końca... Mickiewicz był masonem, co prawda doszedł tylko do stopnia czeladnika... aleć zawsze... doszedł...
Jak dla mnie to za mało, to wręcz nic a skąd wiesz, że tylko tyle dumy w teistach. A gdzie Ojczyzna, a gdzie Honor. Tylko niewiara? To nawet dziecko w przedszkolu potrafi wymienić więcej pozytywów z których ono i rodzice są dumni. A gdzie cała martyrologia i przodkowie, a gdzie duma, że żyjemy w wolnym od pięćdziesięciu lat od komunizmu kraju. A gdzie duma, że jesteśmy równi w europie, że możemy iść na Uniwersytet Trzeciego Wieku a nawet za rękę z Puchałą i wnuczkiem do muzeum. Tylko niewiara???? Tych "innych" nikt nie deklarował, może wstyd?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #871  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 19:24
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak dla mnie to za mało, to wręcz nic a skąd wiesz, że tylko tyle dumy w teistach. A gdzie Ojczyzna, a gdzie Honor. Tylko niewiara? To nawet dziecko w przedszkolu potrafi wymienić więcej pozytywów z których ono i rodzice są dumni. A gdzie cała martyrologia i przodkowie, a gdzie duma, że żyjemy w wolnym od pięćdziesięciu lat od komunizmu kraju. A gdzie duma, że jesteśmy równi w europie, że możemy iść na Uniwersytet Trzeciego Wieku a nawet za rękę z Puchałą i wnuczkiem do muzeum. Tylko niewiara????
Jarku, nie jesteśmy wolni od komunizmu od piędziesięciu lat, ale dobre i to co teraz czyli ostatnich dwadzieścia
Dla ateisty honor, Ojczyzna, konstytucja, tu kiedyś wyśmiany przez PiSlilę mój mały wnuk, to wartości wszystkich Polaków. Nie religia nas jednoczy tylko wartość naszego państwa, jego niepodległość i dobro. A kim byli komuniści walczący o wolną Polskę? Odbierzesz im to prawo, wyszli z Berezy i poszli na wojnę. To nie moja bajka ale bądźmy sprawiedliwi, oczywiście jeżeli katolicy rozumieją co to sprawiedliwość jeszcze w tym życiu, niekoniecznie boska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #872  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 19:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Dla ateisty honor, Ojczyzna, konstytucja, tu kiedyś wyśmiany przez PiSlilę mój mały wnuk, to wartości wszystkich Polaków. Nie religia nas jednoczy tylko wartość naszego państwa, jego niepodległość i dobro. A kim byli komuniści walczący o wolną Polskę? Odbierzesz im to prawo, wyszli z Berezy i poszli na wojnę. To nie moja bajka ale bądźmy sprawiedliwi, oczywiście jeżeli katolicy rozumieją co to sprawiedliwość jeszcze w tym życiu, niekoniecznie boska.
I historia ta prawdziwa, wyzwolona i świadkowie i przykłady mówią, że komuniści zawsze walczyli o swoją Polskę. To tak jak z prezydentem, jeden mówi prezydent a inni to nie mój tylko wasz, nasz był ten co poległ. To samo z tą wyzwalaną Polską nawet w w czasie ostatniej wojny, każdy miał swój cel. Ale zaraz, zaraz przecież ateiści to pacyfiści to jakże to maja walczyć?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #873  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 19:39
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał only
Gdy kogoś etykietuję , przestaje rozumieć . Każda etykieta już sama w sobie,jest oceną .
Ta więc , może zamiast uogólnień tak szeroko na tym wątku stosowanych , konkretnie o ...Marysi , Jasiu , Wacusiu

Aha ! Ja jestem Jędruś
Zaczepiasz mnie osobiście, cytując fragment postu. Odpowiadam zatem -
Etykiety zawarte są w ankiecie, wystarczy spojrzeć na początek strony. Żeby było śmieszniej... każdy etykietkę przypiął sobie sam. Konkretnie, choć anonimowo. 33.96% jest dumnych z własnego ateizmu lub przynajmniej się go nie wstydzi.
Dopytywanie się poszczególnych userów o wyznanie jest tak samo nieeleganckie jak pytanie o wysokość zarobków/emerytury... lub pokazywanie palcem. Dla ścisłości - oddałam głos w ankiecie; prawdziwy.

Nadal nie tracę nadziei, iż piszący tutaj zgodzą się ze mną.

Jarosławie... przed zacytowaniem przeczytaj, proszę wpis i staraj się zrozumieć. Nie jesteś lepszy od ateisty, a dokładniej - znajdziesz wśród nich lepszych i gorszych od siebie; odwrotnie też. Od niego różni Cię tylko wiara w boga osobowego. Proszę, postaraj się spokojnie przeczytać wpis jeszcze raz... zanim odbierzesz ateistom wszystkie wartości... na swoją i innych katolików, korzyść.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #874  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 19:41
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
I historia ta prawdziwa, wyzwolona i świadkowie i przykłady mówią, że komuniści zawsze walczyli o swoją Polskę. To tak jak z prezydentem, jeden mówi prezydent a inni to nie mój tylko wasz, nasz był ten co poległ. To samo z tą wyzwalaną Polską nawet w w czasie ostatniej wojny, każdy miał swój cel.
Jakoś nie zwróciłam uwagi na innych, walczących o swoją Polskę. Takie odniesienie wydawało mi się niegodne, ale skoro tak uważasz to niech będzie, że każdy walczy o swoją Polskę Niunas tkwił w tym 1939 roku, ale jak go nie widzisz to trudno .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #875  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 19:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Nadal nie tracę nadziei, iż piszący tutaj zgodzą się ze mną.
Jarosławie... przed zacytowaniem przeczytaj, proszę wpis i staraj się zrozumieć. Nie jesteś lepszy od ateisty, a dokładniej - znajdziesz wśród nich lepszych i gorszych od siebie; odwrotnie też. Od niego różni Cię tylko wiara w boga osobowego. Proszę, postaraj się spokojnie przeczytać wpis jeszcze raz... zanim odbierzesz ateistom wszystkie wartości... na swoją i innych katolików, korzyść.
Może coś nie doczytałem lub zinterpretowałem ale Tobie też się zdarza. Nie zrobiłem tego celowo ani za przyszłe Królestwo.
Teraz też późno zatrybiłem, piszesz o NADZIEII???
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 02-01-2013 o 20:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #876  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 19:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Jakoś nie zwróciłam uwagi na innych, walczących o swoją Polskę. Takie odniesienie wydawało mi się niegodne, ale skoro tak uważasz to niech będzie, że każdy walczy o swoją Polskę Niunas tkwił w tym 1939 roku, ale jak go nie widzisz to trudno .
Teraz widzę, że trzeba było Rosjan poprosić o pomoc ale ja jestem wielbicielem Piłsudskiego i IIRP teraz dla mnie męka żyć tym nijakim kraju, dlatego wybieram mniejsze zło.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #877  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 20:07
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Teraz widzę, że trzeba było Rosjan poprosić o pomoc ale ja jestem wielbicielem Piłsudskiego i IIRP teraz dla mnie męka żyć tym nijakim kraju, dlatego wybieram mniejsze zło.
No cóż, jeżeli mój post upoważnił Cię do insynuacji, że sugeruję pomoc Rosjan to mogę napisać z bólem serca (damy nie powinny sie tak wyrażać, przepraszam Mamo) spadaj na sosnę, najlepiej betonową. Na tym kończymy "dyskusję".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #878  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 20:33
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie Jarosławie !

ATEISTA NIE RÓWNA SIĘ KOMUNISTA

tak ja


KATOLIK NIE RÓWNA SIĘ FASZYSTA

chociaż i komunistów wśród ateistów znajdziesz
I znajdziesz też faszystów wśród katolików. I to niemało !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #879  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 20:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 675
Domyślnie

Niewiuem tak naprawdę w czym problem 17,92 % procent wyznawców to rzymskokatolicy.
Cytat:
Jartosła II jak zwykle nic nie wiedzący o swoim wyznaniu pyta-Powiedz mi tylko jak ateista czekiście prawdę jak wy tą spowiedź przed sobą robicie
Superkatolik nie rozumie że spowiadanie się przed jakimś wątpliwym autorytetem który ma go rozgrzeszyć kiedy moralność i mądrość mądrości jednego i drugiego jest też wątpliwa. Jaka kara go czeka za ciężkie pobicie lub gwałt ?Odmówienie różańca lub pielgrzymka Jeden mądry w konfesjonale drugi mądry przed nim na klęczkach. Ten w konfesjonale ma komórkę od czasu do czasu dzwoni by śię skonsultować Przecież to kompletna głupota ,spytajcie wyznawców Jehowa katolicy z sekty rzymskokatolickiej to się dowiecie co to etyka na czym polega pomoc wzajemna w ramach przynależności do grupy wyznawców .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #880  
Nieprzeczytane 02-01-2013, 20:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
No cóż, jeżeli mój post upoważnił Cię do insynuacji, że sugeruję pomoc Rosjan to mogę napisać z bólem serca (damy nie powinny sie tak wyrażać, przepraszam Mamo) spadaj na sosnę, najlepiej betonową. Na tym kończymy "dyskusję".
Przestań z tymi insynuacjami, sam to wymyśliłem, nawet nie znam Twoich preferencji politycznych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.