menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #921  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 09:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Nie jestem pewna, bo nie miałam takiej sytuacji - ale chyba moderator Polityki, ewent. Admin. może przywrócić post, tak, aby był widoczny. - cz
Bardzo dziękuję Mimozo za udzieloną pomoc. Wstyd mi, że jestem taka słabiutka w technice komputerowej. No cóż,na błędach też człowiek się uczy.Dzięki Tobie już wiem jak kasuje się posty.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 06-06-2011 o 20:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #922  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 10:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ludzie przeciw ludziom wszystko potrafią, najpierw AIDS, potem Świńską grypę a teraz coś nowego
http://jaron.nowyekran.pl/post/16120...cherichia-coli

Jeśli się okaże, że to świnstwo zmutowało się przy udziale pomysłów i ekologicznych wynalazków, których nikt nie kontrolował pod względem sanitarno-epidemiologicznym, to będą zdrowe jaja na pogrzebach.
Poczekajmy jeszcze conieco, bo codziennie nowe sensacje się pojawiają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #923  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 10:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 642
Domyślnie

Grecki rząd dokonał kolejnych cięć wydatków o wartości 6,4 mld euro, by zmniejszyć swój deficyt w tym roku. Zrobił to, bo liczy, że w zamian dostanie dodatkowe kredyty pomocowe. Cięcia obejmują m.in. obniżenie pensji minimalnej młodych Greków (do 25. roku życia) o ok. 20 proc., podwyżkę podatku od nieruchomości oraz anulowanie większości odliczeń podatkowych m.in. z racji leczenia u prywatnych lekarzy (skala tych zmian jest na razie jest poufna). Grecja liczy na zwolnienie kolejnej transzy 12 mld euro kredytu od UE-MFW

Kazik - zdobędzie twoja opcja władzę będziecie musieli zająć się reformami bo my nie jesteśmy lepsi, gonimy greków ciągle pożyczając lub weźmiecie Rostowskiego to wam zamiecie długi pod dywan.
Możesz zdradzić tajemnice jak z tym problemem sobie poradzicie?
Czy jak poseł Marek Jurek msza przed obradami sejmu o zmianę pogody tym razem o gotówkę w banku która jak mana spadnie wam z nieba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #924  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 15:03
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

wankabor - jeden z usuniętych przez Ciebie postów, wrócił na swoje miejsce.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #925  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 16:01
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Wacławie-Pis sobie poradzi w naprawie tego co PO spartoliło.

Rząd Donka jest rozrzutny. Bardziej niż Grecy. Po co dwu dniowe wybory? Kasa się nie domyka od nadmiaru gotówki? To 50 milionów dodatkowo należy wydać? A może 2 dni wyborów aby w nocy był "cud nad urną"? Metodą Łukaszenki?

Ile żłobków czy przedszkoli można wybudować za 50 mln? Bo Bul ustawę podpisał w obecności kamer, ale samorządom ani grosza na te żłobki i przedszkola. Pijar idealnie czysty.

A pomysł ukradziony Napieralskiemu, bo on to pierwszy mówił. Pis sobie poradzi. Nawet obniżenie akcyzy na paliwo to tylko chwilowa obniżka wpływu do budżetu. Ale rozkręci się popyt (niższe ceny) i podaż wzrośnie a więc budżet zyska.

Czy pamiętasz jak obniżenie cen wódki kiedyś spowodowało wzrost wpływu do budżetu? Nie jest to idealny przykład, bo wzrost był, ale też spowodowanie większego picia, ale też z mniejszego przemytu.

A czym więcej PO wyprzedaje majątku, to mniejsze wpływy będą w przyszłości. Gdyby Rosja kupiła Lotos (rafineria Gdańsk) to nie tylko nas zaduszą ceną paliwa, ale zyski zabiorą do siebie. Bo oprócz podatku to są jeszcze ogromne zyski dla budżetu lub na inwestycje w zakładzie.

Dziś młodzież glosująca na PO obudzi się z ręką w nocniku jak zostaną emerytami (albo nawet wcześniej) Bo od sprywatyzowanych (sprzedanych) będzie tylko wpływać podatek. Tak jak od dużych sklepów typu Makro, Tesco. A robią tak, że niby zysku brak, więc i podatku też.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #926  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 16:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 642
Domyślnie

http://www.portalsamorzadowy.pl/inwe...-a2,18115.html
Chińska firma Covec powinna zapłacić 741 mln zł odszkodowania za niedokończoną budowę autostrady A-2. Rzecz w tym, że nie ma żadnego majątku w Polsce, a jej gwarancje bankowe opiewają na zaledwie 130 mln zł - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Redaktor pyta gdzie był Grabarczyk jak podpisywano kontrakt na pewno w Polsce .Dobrze że Chińczycy wybudowali nam kawałek autostrady bo byśmy nie mieli nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #927  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 18:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał stasienko
wankabor - jeden z usuniętych przez Ciebie postów, wrócił na swoje miejsce.

Wielkie dzięki Stasienko, jestem Ci bardzo, bardzo wdzięczna. Tak bardzo się napracowałam pisząc post, a przez nieuwagę albo nawet przez nieumiejętność wszystko skasowałam. Było mi smutno, a teraz już nie jest , dzięki takim dobrym duszkom jak Ty. Babcia Wanda

Ostatnio edytowane przez wankabor : 06-06-2011 o 18:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #928  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 18:28
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Posłanka PiS usłyszy zarzut za "pocałować w d..."


Prokuratura chce postawić posłance PiS zarzut znieważenia policjantów. Prokuratorzy z warszawskiego Żoliborza wysłali wniosek o uchylenie immunitetu Annie Sikorze - dowiedziało się Radio ZET. Posłance może grozić od grzywny do roku więzienia.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...c_w_d____.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #929  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 18:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie


Im kultura nie zabrania
Wnosić takiego żądania
Jakby nie było te one są z lepszego żoliborskiego podwórka.
Wielbicielka PiSu -Lili Droga- tez składała podobne zapotrzebowanie na tym forum.
Widać taki zwyczaj mają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #930  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 18:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Ad1][b] ]. czytaj uważniej (przetrzyj oczęta)--wtedy coś może zrozumiesz. umyj oczy jak mi doradzasz, albo mam pisać większe litery? Nie rozglądaj się jak czytasz posty. Będzie lepiej.
Szanowny Kaziku, uczyniłam wszystko co mi zaleciłeś, umyłam oczy, założyłam inne okulary "lepiej widzące" więc nie musisz pisać dużą czcionką, nie rozglądam się jak czytam, ale rozpraszają mnie Twoje kocie oczęta, stale mrugające do mnie. Stąd problem ze zrozumiem tekstu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #931  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 18:39
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Co za debile! Skandaliczne słowa w biurze PiS

Czy to im zaszkodzi w wyborach, czy pomoże, oto jest pytanie.

http://www.fakt.pl/Co-za-debile-Skan...,105631,1.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #932  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 19:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Rząd Donka jest rozrzutny. Bardziej niż Grecy. Po co dwu dniowe wybory? To 50 milionów dodatkowo należy wydać? A może 2 dni wyborów aby w nocy był "cud nad urną"?

To prawda , rząd Tuska jest rozrzutny, ale rząd PiS nie był wcale oszczędny. Pamiętasz ile milionów zł. wydał np. na agenta Tomka, a to funta kłaków nie było warte.

, Ile żłobków czy przedszkoli można wybudować za 50 mln?

O tak, i to też prawda. Jeszcze można by te 2 miliony dzieci głodujących nakarmić, i stypendia dla biednych studentów przydzielić, ilu chorych można by wyleczyć, ilu bezdomnym zapewnić minimum socjalne itd można by tu wyliczać gdyby te 6,5 miliarda zł każdego roku nie zabierał nam biedakom kościół watykański ( przez przeklęty konkordat)

Czy nie zastanawiałeś nad tym prawie barbarzyńskim czynem.?A czy Twoje złote serduszko nie reaguje nad tym bezeceństwem.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 06-06-2011 o 20:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #933  
Nieprzeczytane 06-06-2011, 21:37
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik

A czym więcej PO wyprzedaje majątku, to mniejsze wpływy będą w przyszłości. Gdyby Rosja kupiła Lotos (rafineria Gdańsk) to nie tylko nas zaduszą ceną paliwa, ale zyski zabiorą do siebie. Bo oprócz podatku to są jeszcze ogromne zyski dla budżetu lub na inwestycje w zakładzie.


Jasne, jasne

PiS cudnie sprzedaje - PZL Mielec

I cudnie kupuje - Mozejki

ops. cudacznie
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #934  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 07:04
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Oto Jarosław Kaczyński, jakiego nie znacie


"Nie lubi sprośnych dowcipów, ale lubi kolekcjonować haki na swoich podopiecznych. Na wiecach potrafi porywać tłumy, ale nie potrafi wejść do księgarni bez obstawy ochroniarzy" - czytamy w publikacji tygodnika "Wprost", zatytułowanej "Prawdziwe życie prezesa".


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/oto-j...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #935  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 07:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie


Scarlet!
Przecie toto puszczone luzem na miasto rozwali sie o pierwszy lepszy słup oświetleniowy.
Dlatego musi mieć psa przewodnika.
jak go do sklepu zaniosło to biedaczek wyjścia samodzielnie znaleźć nie umiał. Dopiero Szydło mu pokazała droge do limuzyny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #936  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 10:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 642
Domyślnie

Jeżeli to prawda że wiedział to co napisała prasa to jest Cezary Grabarczyk jest kompletnie nieodpowiedzialnym człowiekiem , nie mającym pojęcia co to biznes .Szkoda tych prywatnych firm które utopiły w tym przedsięwzięciu pieniądze bo wiele może zbankrutować.To tak jak kolesia bez pojęcia stawia się na stanowisku i się chroni.Pociągnięcia jak z epoki minionej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #937  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 10:18
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Ta wiadomość wstrząśnie polską polityką. Jesienią Zbigniew Ziobro (41 l.) zostanie ojcem! Jak dowiedział się Fakt, europoseł PiS kilka miesięcy temu wziął tajny ślub kościelny, a teraz spodziewa się potomka. Szczęśliwą wybranką polityka jest była dziennikarka Patrycja Kotecka (32 l.)
http://www.fakt.pl/Ziobro-i-Kotecka-...,105690,1.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #938  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 11:41
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie NIK: Rok przed EURO jesteśmy w proszku

http://www.tvn24.pl/-1,1705902,0,1,n...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #939  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 12:40
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 413
Domyślnie

J. Gosiewska chce się spotkać z Obamą

Jadwiga Gosiewska, matka Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, napisała list do prezydenta USA Baracka Obamy, w którym prosi o spotkanie i pomoc w rozwikłaniu przyczyn katastrofy TU-154. - czytamy w "Super Expressie".
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jadwi...wiadomosc.html
To musi być jakiś ważny facet od rozwikłań, ten Obama
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #940  
Nieprzeczytane 07-06-2011, 12:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
.Jadwiga Gosiewska, matka Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, napisała list do prezydenta USA Baracka Obamy, w którym prosi o spotkanie i pomoc w rozwikłaniu przyczyn katastrofy TU-154. -

Powinna napisać list do Benadykta XVI . Z pewnością by ją wysłuchał, a czy pomógł ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SENIOR PRASĘ CZYTUJE - CZASEM CHĘTNIE KOMENTUJE.cz.17 jolita Polityka - wątki archiwalne 503 01-04-2010 14:48
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.