menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #941  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 11:43
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 115
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Wacek! Co tobie pisać skoro masz z prostymi zdaniami problem
w pisaniu, a jeszcze większy w czytaniu i z ich zrozumieniem.
Już dzieci w podstawówce uczą, że Śląskie to nie Śląsk i one to potrafią zrozumieć bo się uczą.
A w kwestii ateizmu moge jedynie tyle, że ateiści dzielą się na mądrych ludzi i tych do których ty należysz i którzy zbiorowości ateistów wstyd nieuctwem przynoszą.
Amen.
Piszę wolno, bo wiem, że wolno czytasz, a jeszcze wolniej pojmujesz coś uskładał z liter.
Co za elokwencja, elegancja argumentów porażająca wprost!
Jak w polityce, gdzie bywa straszno i śmieszno. Tu tylko straszno.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #942  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 12:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 798
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Co za elokwencja, elegancja argumentów porażająca wprost!
Jak w polityce, gdzie bywa straszno i śmieszno. Tu tylko straszno.

Ty tak w zastępstwie? Czy dla jaj? Żeby smieszniej było?
Bardzo sie wystraszyłaś, czy tylko tak trochę.
Jesli bardzo to może adresatowi mojego postu wytłumaczysz, że to nie jest ładnie i mało grzecznie traktować z buta to w co wierzą ci, którym do ateizmu daleko.
Mnie jest wszystko jedno z jaka elegancją to zrobisz. Byle skutecznie, czyli tak, żeby .... zrozumiał.
Bo w tym departamencie ma spore luki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #943  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 12:29
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Koalo, dalej jestem koalistką. Dlatego, że w Twoim wydaniu ateizm jest tym, czym jest dla mnie: humanizmem i racjonalizmem, wolnością umysłu i tolerancją dla innych.
Nie ma w ateizmie niczego nadzwyczajnego, nie jest powodem do dumy ani powodem do wstydu. Istnieje w moim umyśle, jak prawa fizyki i matematyki, jak wiedza o teorii względności, budowy materii i wszechświata. Istnieje jak zasady pokojowego współistnienia i normy etyczne.
I komu to może przeszkadzać? I dlaczego?

Całkowita zgoda, nie ma w ateiźmie niczego nadzwyczajnego. Kieruje sie wyłącznie sprawdzalną wiedzą. Szacunek dla innych ludzi jest podstawą współistnienia
Przykro mi, ale jestem tylko człowiekiem i daję się wyprowadzić z równowagi , jako okoliczność łagodząca wskażę uporczywe nękanie, nawet wytrzymały karaluch ma ograniczoną wytrzymałość .
Ale nic to, karawana jedzie dalej.
Babko Gratko, wszędzie jest straszno, a jak zdarzy się czasem śmieszno to trzeba sie cieszyć. Bywają przyspieszacze ośmieszacze, szkoda tylko, że skutek tego weselenia mizerny .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #944  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 12:47
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 525
Domyślnie I ja też!

Cytat:
Napisał zen
Na wątek wchodzę codziennie

Sprawdzam czy jeszcze nie zamknięte....




Miłego dnia wszystkim!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #945  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 13:35
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Sprawdzam czy jeszcze nie zamknięte....
Miłego dnia wszystkim!

A przeszkadza???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #946  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 13:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 681
Domyślnie

Cytat:
Co za elokwencja, elegancja argumentów porażająca wprost!
Jak w polityce, gdzie bywa straszno i śmieszno. Tu tylko straszno
Powiesi sobie prostak jakiś bohomaz i myśli że spłynie na niego i bliskich wiedza i mądrość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #947  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 15:12
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
[b]

Aby wejść na teren bardziej przyjazny, otworzę watek o feminizmie. Oczywiście nie obędzie się bez ankiety.....
nie obedzie sie rowniez bez tematu o "opetaniach"

cyt z wczesniej naniesionego tu linku:
"ofiarami opętania również padały głównie kobiety (stąd poświadczone historycznie na skalę masową zjawisko kobiecego czarostwa oraz – w konsekwencji – polowania na czarownice; do tego zjawiska historycznego odwołują się współczesne ruchy feministyczne, traktując je jako jeden z ważnych elementów swej legendy założycielskiej)."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #948  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 15:23
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 079
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Powiesi sobie prostak jakiś bohomaz i myśli że spłynie na niego i bliskich wiedza i mądrość.


Konkretnie jaki bohomaz? Bo mnie ciekawość zżera?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #949  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 16:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

A może coś z dziedziny absurdu. Ostatek napisała na którymś wątku, że kilka , a może kilkanaście dziewic porodziły dzieciątka i nadal pozostały dziewicami. Czyż ja mam być gorsza od tych dziewic? Absolutnie nie. Ja tez jako dziewica urodziłam troje dzieciaczków zawsze będąc dziewicą aż do chwili obecnej. Uogólnię, wszystkie kobiety mające dzieci są zawsze dziewicami. Powie ktoś , że to absurd., że zatraciłam zmysły, że potrzebny psychiatra. Może i potrzebny ale tak dla mnie i jak dla tych wszystkich co takie absurdy wymyśleli, pisali, nawet przekazywali i przekazują innym jako dogmaty , a łatwowierni wierzą. Ha, ha, ha. Niech będzie troszkę na wesoło. Ateistka to brzmi dumnie.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 04-01-2013 o 17:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #950  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 17:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 798
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A może coś z dziedziny absurdu. Ostatek napisała na którymś wątku, że kilka , a może kilkanaście dziewic porodziły dzieciątka i nadal pozostały dziewicami. Czyż ja mam być gorsza od tych dziewic? Absolutnie nie. Ja tez jako dziewica urodziła troje dzieciaczków zawsze będąc dziewicą aż do chwili obecnej. Uogólnię, wszystkie kobiety mające dzieci są zawsze dziewicami. Powie ktoś , że to absurd., że zatraciłam zmysły, że potrzebny psychiatra. Może i potrzebny ale tak dla mnie i jak dla tych wszystkich co takie absurdy pisali, nawet przekazywali i przekazują innym jako dogmaty , a łatwowierni wierzą. Ha, ha, ha. Niech będzie troszkę na wesoło. Ateistka to brzmi dumnie.

Wandeczko!
A kto śmiałby jakieś absurdy podejrzewać w tej kwestii?
Chyba jakis biedak słabo rozwinięty.
Już po wielekroć media donosiły, że rozpustne mieszkanki IRANU dokonują renowacji zużytych atrybutów dziewictwa przy pomocy medyków z sytuacji kiedy trafia im sie kandydat na małżonka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #951  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 17:28
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał pluto37
Jesli bardzo to może adresatowi mojego postu wytłumaczysz, że to nie jest ładnie i mało grzecznie traktować z buta to w co wierzą ci, którym do ateizmu daleko.
Sorry, Pluto... ja tylko w zastępstwie, więc żeby nie było całkiem na mnie, posłużę się cytatem z sieci...
"Katolicy w Polsce wywalczyli sobie zapis prawny, że praktycznie cokolwiek może naruszać lub obrażać ich zdaniem uczucia religijne. Obraza uczuć religijnych jest czymś mglistym, trudno namacalnym, bardzo łatwo pod to cokolwiek podciągnąć. Następuje dziwna reakcja, gdy ktoś pozwoli sobie na krytykę czegokolwiek, co według katolików ma związek z ich wiarą.

Dlaczego nie ma czegoś takiego jak np. „obraza uczuć ateisty”? Jak mają reagować ateiści, jeżeli czytają coś takiego: „ateizm, jako choroba psychiczna”? Czy to nie jest obrażanie ich uczuć jako ateisty ? Dlaczego mają szanować „uczucia religijne”, skoro katolicy nieustannie obrażają uczucia ateistów?"
http://www.4lomza.pl/forum/read.php?...17922&t=217922
I żeby nie było, iż prawo w jedną stronę działa... pod cytatem link do artykułu, który warto przeczytać... choć to Racjonalista... tylko. A do unijnej 'sprawiedliwości' daleko jakby.
Istotne wnioski dla polskich sądów wypływają też z orzeczenia Europejskiej Komisji Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Matki Boskiej w masce gazowej na okładce tygodnika Wprost: "...członkowie wspólnoty religijnej muszą tolerować i akceptować negowanie ich przekonań religijnych, a nawet propagowanie zasad wrogich ich wierze..."
http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,369
Cytat:
Napisał zen
nie wierzę, że w tej dyskusji można przekonać kogokolwiek
Też nie wierzę. I nie próbuję nawet. Piszę swoje zdanie dla zasady.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #952  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 17:40
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Proponuję wzięcie pod uwagę zniewagę kolejnej ikony .
A Kraków się dusi i wielu umiera.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #953  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 18:26
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
"Katolicy w Polsce wywalczyli sobie zapis prawny, że praktycznie cokolwiek może naruszać lub obrażać ich zdaniem uczucia religijne. Obraza uczuć religijnych jest czymś mglistym, trudno namacalnym, bardzo łatwo pod to cokolwiek podciągnąć. Następuje dziwna reakcja, gdy ktoś pozwoli sobie na krytykę czegokolwiek, co według katolików ma związek z ich wiarą.

Dlaczego nie ma czegoś takiego jak np. „obraza uczuć ateisty”? Jak mają reagować ateiści, jeżeli czytają coś takiego: „ateizm, jako choroba psychiczna”? Czy to nie jest obrażanie ich uczuć jako ateisty ? Dlaczego mają szanować „uczucia religijne”, skoro katolicy nieustannie obrażają uczucia ateistów?"

Może dlatego, że katolicy nie obrażają naszych uczuć , ale nasze osoby.

Uczucie, to tylko określony stan psychiczny... Nie da się go obrazić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #954  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 18:29
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Może dlatego, że katolicy nie obrażają naszych uczuć , ale nasze osoby.

Uczucie, to tylko określony stan psychiczny... Nie da się go obrazić.
Trudno się nie zgodzić, ale czy w takim razie jest możliwe dochodzenie z powództwa cywilnego o zniesławnie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #955  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 18:34
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 525
Domyślnie A broń Boże!

Cytat:
Napisał koala
A przeszkadza???


Jest nawet ciekawie

Właśnie dostałam pouczenie od ks.po kolędzie....Spuszczam zasłonę miłosierdzia....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #956  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 18:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 681
Domyślnie

Cytat:
Editch napisała -nie obedzie sie rowniez bez tematu o "opetaniach"
Myślę ze cię zaciekawi rodzaj epilepsji polegający na tym ze chora nie doświadcza objawów motorycznych, ale rodzaj napadu psychicznego,który objawia się zmianą osobowości,hiperreligijnością (obsesja na punkcie religii i poczuciem pewności religijnej), fałszywym poczuciem czyjejś obecności, a często towarzyszom tym zaburzeniom omamy słuchowe.(słyszy głos utożsamiamy z głosem bóstwa..Wydaje się że część znanych z historii proroków,męczenników i przywódców cierpiała właśnie na epilepsję skroniową.

Przed ogłoszeniem że jest święta wymagane są badania lekarskie dla sceptyków kierujących się wiedzą lub przyjęcie że jest święta na wiare wtedy nie potrzeba badań bo kierowane jest do specyficznej grupy społecznej wierzących.Opisy przypadków znajdziesz w sieci -Badania religijności u pacjentów z epilepsją skroniową .Pisz po angielsku będziesz miała źródła z całego świata i sobie poczytasz.Możesz sobie taką usługę zamówić i będziesz na bieżąco otrzymywała materiały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #957  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 19:01
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Trudno się nie zgodzić, ale czy w takim razie jest możliwe dochodzenie z powództwa cywilnego o zniesławnie?
Jeśli "uczucie" złoży pozew i OSOBIŚCIE stawi się na rozprawie, .... to dochodzenie jest możliwe..
Sądzę jednak, że zwykły brak postaci cielesnej oraz dowodu tożsamości, to jednak spory szkopuł.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #958  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 19:11
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Jeśli "uczucie" złoży pozew i OSOBIŚCIE stawi się na rozprawie, .... to dochodzenie jest możliwe..
Sądzę jednak, że zwykły brak postaci cielesnej oraz dowodu tożsamości, to jednak spory szkopuł.....
Coś mi się nie zgadza. Jak to jest, że w przypadku obrazy uczuć religijnych katolików dochodzenie dotyczy osób z dowodami osobistymi, czyli kto składa pozew? Przecież nie uczucie
Były takie przypadki; Doda, Nergal i co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #959  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 19:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Bianko, nie kasuj swoich postów. Czasami i na tym wątku da się rozmawiać merytorycznie czyli rozsądnie. Wszystko zależy od dyskutantów. Prawie wszyscy tu piszący jesteśmy z dużym doswiadczeniem życiowym.A czy z dużą wiedzą? Jedni mają dużą wiedzę, inni dużą wiarę. No tak, ale to nie jest to samo. Mimo wszystko warto dyskutować. Być może jedni od drugich coś skorzystają albo więcej wiedzy ,albo więcej wiary.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 04-01-2013 o 19:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #960  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 20:00
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Wandziu, razi mnie ten ciągle podkreślany podział na ateistów i katolików. (bo tylko tacy są tu w ogóle brani pod uwagę). Razi mnie przypisywanie to jednej to drugiej grupie tego sztucznego podziału to głupoty, to choroby psychicznej, to braku poszanowania prawa itp. itd. Razi mnie również idealizowanie którejkolwiek z tych grup. Razi mnie biało-czarne widzenie i brak elementarnej nieraz kultury słowa. Kilka osób tutaj myśli rozsądnie, ale te osoby są zagłuszane. Nie widzę tu ani dyskusji, ani chęci jej prowadzenia. Widzę głównie żale i pretensje wylewane wiadrami na uczestników, przekonanie o własnej nieomylności i brak poszanowania innych.
Jakoś mam już tego dość.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.