menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 21:49
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie Nasze sliczności

  #82  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 19:10
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja może trochę poważniej napiszę. Takie kilka punktów, które pomogą wam zorientować się w stanie zdrowia pupili.Często zastanawiamy się czy inne zachowanie psiaka nie jest czasem objawem groźnej choroby..
Chciałam bardzo skrótowo przedstawić kilka ważnych objawów, które powinny nas skłonić do wizyty w lecznicy.
1 Duże pragnienie. Czasem może to być związane z upałem lub intensywnym treningiem, ale jeśli ilość wody jest od jakiegoś momentu zawsze duża to nie będzie to związane z czynnikami zewnętrznymi, ale z chorobą.
Tu dodam, że za niefizjologiczne uważa się picie wody ponad 100ml/kg masy ciała.
2 Oddawanie przez dłuższy czas dużej ilości moczu.
3 Trudności w oddawaniu moczu lub zbyt mała ilość.
4 Długotrwałe zaparcia.
5 Biegunka trwająca ponad trzy dni lub krócej, ale z krwią i śluzem.
6 Częste wymioty.
7 Utrata apetytu trwająca dłużej niż dwa dni.
8 Nagły, bardzo duży wzrost apetytu.
9 Gwałtowne chudnięcie.
10 Zmiany zachowania psa w domu np. wydłużenie snu.
11Wszelkie zmiany charakteru psa: nagła agresywność, pobudliwość lub osowiałość.
12 Znaczne powiększenie się brzucha bez przytycia w innych partiach ciała.
13 Zmiana w wyglądzie sierści i świąd.
14 Ciężki, szybki oddech połączony z kaszlem w trakcie odpoczynku zwierzęcia.
15 Duży wypływ z nosa, oczu, cuchnący zapach z uszu.
16 Cuchnący zapach z pyska jak i ślinienie się trwające ponad dwa dni.
17 Niechęć do żucia.
18 Kulawizna.
19Wszelkie wrzody, strupy utrzymujące się na skórze psa ponad tydzień.
20 Nagłe pogorszenie wzroku.
  #83  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 21:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Moja 3 letnia bokserka Saba - często wymiotowała.Postanowiłam, po kolejnych próbach wycofać z posiłków Kaszę.
Wymioty ustały, je posiłki z apetytem i przytyła.
Czy jest możliwe, że psy nie mogą jeść kaszy, poprzednia bokserka Vena żyła 13 lat, jadła kaszę - nie tylko- bez problemu.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #84  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 22:00
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Miałam 3rasowego pudla, cocielspaniela i kundla w jednym. Żył 17 lat, był zwariowany. Nie wolno mu było podawać, zresztą nie chciał jeść kaszy, ziemniaków. Uwielbiał ryż lub makarony z mięskiem z dodatkiem kilku kropli przyprawy do zupy. Jadł gołąbki razem z kapustą, pierogi ruskie / podziabane/, rosół z makaronem. Gotowałam na dwa garnki. Psu osobno i nam.Teraz nie mam psa i mam pustkę. Marzy mi się malutki jork lub shitsu. Acha - mój pies tańczył i śpiewał jak chciał nas wyciągnąć na spacerek. był śliczny, mądry i trochę wredny - nie lubił dzieci, łapał je za czubki bucików, leciutko, dając do zrozumienia aby go nie zaczepiać nawet nie patrzeć i pokazywał zębiska.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #85  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 18:03
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie ******

Cytat:
Napisał nutaDo
Moja 3 letnia bokserka Saba - często wymiotowała.Postanowiłam, po kolejnych próbach wycofać z posiłków Kaszę.
Wymioty ustały, je posiłki z apetytem i przytyła.
Czy jest możliwe, że psy nie mogą jeść kaszy, poprzednia bokserka Vena żyła 13 lat, jadła kaszę - nie tylko- bez problemu.
Kasza nie wskazana jest dla piesków proszę poczytać a już biała kompletnie ,ja wiem z własnego doświadczenia , ale nie chciały jeść natomiast makarony, płatki, ryż,oczywiście mieszane z mięsem a kasza jak już to gryczana moja nawet lubidobrze dodawać łyżkę oliwy.
  #86  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 18:13
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie Wyglądają na mamę na papusiu

  #87  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 18:30
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Psy z reguły nie trawią kaszy jęczmiennej.Są jak to w naturze wyjątki. Może jakiś czworonóg do tej kaszy się przyzwyczaić i nic mu po takim jedzonku nie będzie.Ale psy tak jak ludzie cierpią na celiakię i gluten wywołuje chorobę. Taki pies nie może dostawać tego produktu. Podobna sytuacja występuje przy podawaniu mleka. Niektóre piją mleko i są szczęśliwe z tego powodu. Większość reaguje biegunką.To co jest dobre dla naszego Azorka, może powodować choroby u innego. Coraz więcej psów ma alergię pokarmowe lub nietolerancję pokarmową. Jeśli na jakiś produkt nasz pies reaguje bólem brzucha, biegunką, niepokojem, drapaniem, lizaniem łap to szybko rezygnujmy z tego typu jedzenia.Nie podajemy też naszym pupilom rosołków. Mięso gotujemy i wyjmujemy z wywaru, na którym my sobie gotujemy np. pomidorową. Pies zjada samo mięso z ryżem, makaronem, kaszą gryczaną i warzywami gotowanymi na wodzie. Do tego pewna ilość oliwy, oleju i od czasu do czasu jakieś suplementy witaminowe.
  #88  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 19:03
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie a teraz rezolutny Reksio...pamiętacie ?????

  #89  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 22:30
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

my się zimy nie boimy...
__________________
  #90  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 13:23
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Po dzisiejszej przygodzie z listonoszem http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...ge30-3820.html (#444) pomyślałam, że powyższe foty powinny być zatytułowane inaczej: np. "czekamy na listonosza", lub: "dej pozór, listonosz idzie".
__________________
  #91  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 13:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Myślę, że one oprócz zimy listonosza też się nie boją, a odwrotnie jest, co prawda też na bramie mam ostrzeżenie o ostrym psie........
  #92  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 14:57
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał jip
Myślę, że one oprócz zimy listonosza też się nie boją, a odwrotnie jest, co prawda też na bramie mam ostrzeżenie o ostrym psie........
Jip-ku drogi, właśnie o tę odwrotność biega. Listonosz panicznie boi się moich, najłagodniejszych w świecie, bernardziorów. Przesyłki u sąsiadów zostawia, mówi, że do furtki nie podejdzie, bo one pożrą go razem z czapką, torbą i służbowymi kamaszami... płot przewrócą, dziurę w furtce metalowej wygryzą - aby go dopaść tylko... hm, karmię je przecież, nawet nie wiem czy ludzinę lubią, bo nigdy człowieka nie napoczęły... Szczekliwe też nie są. O tym, że ktoś stoi przed furtką informują jednym, góra dwoma, szczeknięciami. Czy to moja wina, że takie duże urosły? Jedno i drugie na rękach do domu przyniosłam i się nie zmęczyłam. Ostrzeżenia wiszą, bo taki jest obowiązek, ale nie jest napisane na tabliczce: "zły, ostry, gryzie, uwaga"... pod fotą piesiów krótki napis: "PSY" się znajduje.
A może baryłki z rumem (alternatywnie: piwem, winem, okowitą) na szyjkach im powiesić? No nie wiem... wolne psy zmuszać do pracy? Czy tak się godzi?
__________________
  #93  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 15:29
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie Pozdrawiam wraz z moimi pieskami .

__________________
WITAM
  #94  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 15:51
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie

ja mam sunię, która była sterylizowana, mogę w czymś pomóc?
  #95  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 15:53
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie

przepraszam, to była odpowiedź do niki, tylko mi się źle wcisnęło
  #96  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 16:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
A może baryłki z rumem (alternatywnie: piwem, winem, okowitą) na szyjkach im powiesić? No nie wiem... wolne psy zmuszać do pracy? Czy tak się godzi?
Ostatku ale mój pies uwielbia pracować. Jest do tego stworzony. Z ochotą ciągnie sanki z Olą jako pasażerem. Kwestia tylko ta, że ścieżki są obficie posypywane piaskiem i to mu bardzo utrudnia swobodne ciągnięcie ich.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #97  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 16:13
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Ostatku ! rozumiem Twoje zdenerwowanie zachowaniem listonosza - są ludzie (mali), którym wszystko przeszkadza i się nakręcają bez powodu; nawet znam takich z najbliższego otoczenia.... i bardzo mnie to wkurza ....ale nie zmienisz tego - dzwonek przy furtce i skrzynka na zwykłe listy rozwiąże ten problem , a głupi listonosz niech się dalej boi - a może był po kielichu a psy to od razu wyczują ; żeby się tylko kiedyś nie wystraszył własnego cienia i nie umarł na zawał....
***********************************************
"kto jest serdeczny do zwierząt jest i dla ludzi "
  #98  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 16:17
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Moje małe psinki też nie lubią listonosza ,nie wiem dla czego ,zawsze robią tyle hałasu ,ale na całe szczęście krzywdy nie robią nikomu.
__________________
WITAM
  #99  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 16:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A ja nie dziwię się listonoszom. Są różne psy i bywają agresywne. Wielu z nich zostało pogryzionych. Mój Atos też jest łagodnym psem ale jego wielkość i podobieństwo do wilka może odstraszać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #100  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 17:24
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

re Pozytywna-dzięki,dostałam na privie kilka sensownych porad.Moja Funia ma sie juz dobrze.
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dla tych co kochają psy Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 545 16-11-2008 16:34
Jakich mężczyzn kochają Polki? - komentarze Mar-Basia Ogólny 10 09-07-2008 08:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.