menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 01-05-2009, 23:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madone

10.Aleja Augusta

Na koncu aleji jest impresjonujacy, pokryty mchem , granitowy posag Augusta.






11.Ogrod w stylu mauresque.

Przedluzeniem basenu z Venus jest nastepny basen w stylu mauresque, z malymi fontannami i ciekawym pomieszczeniem z lat 30-tych na ptaki tzw golebnikiem. Wlasnie w tej czesci ogrodu Major Johnston oswajal rozne ptaki egzotyczne : ibisy, papugi, zlote fesany, czaple....




__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 00:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Serre de la Madone

12. Fontanna Daturas

W tym miejscu czas stworzyl wspanialosci. Stare kamienie i niekontrolowana przyroda daje w rezultacie ciekawy zakatek. Stara fontanna z XVIII wieku zawsze byla otoczona krzewami Datury, ktore daja kwiaty w ksztalcie trabek anielskich, przyciagajacymi swoim zapachem w cieple letnie noce i jednoczesnie stanowiacymi niebezpieczna trucizne.







Mysle, ze informacje 1 - 12 pomoga Wam odnalesc sie w ogrodach Serre de la Madone.
Hihihi - to nie koniec. Jest jeszcze sporo do zwiedzenia w Mentonie i jego okolicach.
Prosze o troche cierpliwosci.

Dla przypomnienia pelny komplet ( czesci 1 - 4) slidow do zwiedzenia ogrodu Majora Johnstona.


1. Serre de la Madone – Menton – czesc. I – kwiecien 2009
http://www.slide.com/r/GxvZtTTF5D-FjwxhlwX_Yom1Eburs0PK?previous_view=mscd_embedded_ url&view=original

2. Serre de la Madone – Menton – czesc II – kwiecien 2009
http://www.slide.com/r/MKVM4VZFoD_uctfvl_SirxX6esAcC4X5?previous_view=msc d_embedded_url&view=original

3. Serre de la Madone – Menton – czesc III – kwiecien 2009
http://www.slide.com/r/IOFwMw6XxD_0veJYYOUQbOyzZA66Owv9?previous_view=msc d_embedded_url&view=original

4. Serre de la Madone – Menton – czesc IV – kwiecien 2009-05-01
http://www.slide.com/r/Maniwg0R7D_VrdopGjms1HAcH7fmkOjr?previous_view=msc d_embedded_url&view=original

Zycze milego weekendu - moze znajdziecie troche czasu na odwiedzenie ogrodu w Menton. Naprawde warto.






__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 17:13
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Uśmiech

A ja pokaze ryneczek w malym miasteczku austriackim.



TO NIE ODBICIE W AUCIE TO REKLAMA NA AUCIE.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 17:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał stara
A ja pokaze ryneczek w malym miasteczku austriackim.



TO NIE ODBICIE W AUCIE TO REKLAMA NA AUCIE.




Anno, sliczne i czysciutkie miasteczko. A "cacka" w roznych kolorach dech zapieraja.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 18:19
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
OK

A to miasteczko jest moim ukochanym miejsce w Austrii, pieknie polozone u podnoza pasma gorskiego Dachstein, zeby sie do niego dostac, trzeba przejechac tunelem wybitym w skale, na jednej z gor jest wjazd do kopalni soli. Miasteczko nazywa sie Hallstatt i jest polozone na malym skrawku ziemi nad jeziorem o tej samej nazwie.





Jest cicho, bardzo cicho, na jeziorze nie ma lodzi motorowych, od czasu do czasu przejedzie samochod bo to koniec drogi. Procesja Bozego Ciala odbywa sie na lodziach na tym wlasnie jeziorze. Cudowne przezycie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 18:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Anno, Hallstatt - przepiekne, krajobraz przypomina niemiecka Szwajcarie - wyobrazam sobie cisze. Dziekuje, prosze o kontunuacje - liczymy na Ciebie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 20:31
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 081
Domyślnie

Drogie Autorki

Na tym wątku pozostaję niemym forowiczem, ale chcę, abyście wiedziały, że czytam i oglądam w niemym zachwycie!
W ogrodach jest jakaś tęsknota za rajem.
A miasteczko na cyplu nad jeziorem to też rajski widok!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 19:46
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Drogie Autorki

Na tym wątku pozostaję niemym forowiczem, ale chcę, abyście wiedziały, że czytam i oglądam w niemym zachwycie!
W ogrodach jest jakaś tęsknota za rajem.
A miasteczko na cyplu nad jeziorem to też rajski widok!
Cieszę się, że Babka Gratka napisała przede mną, moge tylko przyłączyć się do prośby, piszcie i zamieszczajcie zdjęcia, Świat jest cudowny, bardzo dziekuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 20:16
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Również mam takie skojarzenia, ogród=raj. A najpiękniejszym rajem do którego trafiłam to ogrody Majorelle"a w Marrakeszu. To już Afryka, ale cudo - raj na ziemi.
Wątek wprawdzie europejski, ale wklejam kilka zdjęć. Najwyżej trafią na smietnisko







Zdjęcia robiłam w drugiej dekadzie kwietnia. A juz było bajkowo.
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 21:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tesara
Również mam takie skojarzenia, ogród=raj. A najpiękniejszym rajem do którego trafiłam to ogrody Majorelle"a w Marrakeszu. To już Afryka, ale cudo - raj na ziemi.
Wątek wprawdzie europejski, ale wklejam kilka zdjęć. Najwyżej trafią na smietnisko
Zdjęcia robiłam w drugiej dekadzie kwietnia. A juz było bajkowo.

Jaki smietnisko, dziekujemy za ogrody Majorelle. Sa piekne i naprawde godne obejrzenia, w Marakechu (przepraszam, za inna pisownie...ciezko mi czasem po polsku) nie da sie nie zajrzec do tego miejsca, poprostu MUST.
Mam prosbe, czy mozesz powtorzyc ten post w Afryce, wlasnie "jesrtesmy" w Maroku. Serdecznie dziekuje.

A tak ogolnie, prosze wszystkich aby sie czuli jak u siebie na tym watku - wszystkie wspomnienia, wlasne zdjecia sa mile widziane. Dzielcie sie z nami Waszymi karnetami z podrozy. DZIEKUJE.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 22:12
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ogród Japoński we Wrocławiu...



Ciąg dalszy ogrodu Japońskiego tylko zdjecia już z netu....




Ostatnio edytowane przez Jadzia P. : 03-05-2009 o 22:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 23:21
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Moje migawki ze Szwajcarii.....którą ja byłam zauroczona....natomiast mój slubny nie....ponieważ było dość chłodno i ciagle padał deszcz... a był to lipiec....





Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 23:38
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

I jeszcze troszke Szwajcarii...







Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 23:47
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Piekne,dopiero teraz znalazlam,dzieki za Europe,dobrze znam Wieden z lat 65-68.
Zlosliwy wirus zniszczyl watki amerykanskie,juz mi sie nie chce tam niczego prezentowac,ani o niczym pisac,a jestesmy na Alasce,zaczal sie wlasnie dzien polarny,slonce dotyka oceanu,jakby juz mialo utonac, odbija sie od fal i.. znow dzien,zjawisko niesamowite.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 01:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jadziu, Ogrod Japonski we Wroclawiu wspanialy. Napisalam post w odpowiedzi - ale wybyl w Kosmos. Chcialam powiedziec, ze wlaczylam sie na strone netu i stwierdzam, ze koncept ogrodu jest identyczny jak inne ogrody japonskie, to znaczy oparty na inicjalnym koncepcie chinskim z VI wieku, ktory zostal pozniej zaadoptowany przez Japonie. Pisalam o tym w poscie "Ogrod japonski w Monaco". Mostek, pawilon, skalki, plaza, basen wodny....


Znalazlam tez link z ciekawymi fotografiami i szczegolowym wyjasnieniem i historia ogrodu , ktore polecam.

http://www.wroclaw.pl/m8973/

http://www.wroclaw.pl/ogrod/index.htm

Przy tej okazji musze przyznac z reka na sercu, ze powyzsza strona internetowa jest duzo lepsza, zwlaszcza "witualna wizyta" ( genialna) niz Ogrodu Japonskiego w Monaco, na ktorej jest malo informacji, malo zdjec. Wlasnie dlatego zrobilam dla Was slidy z moich wlasnych zdjec.

Alisiu, jezeli chcesz pisz o Ameryce na watku europejskim - zapewniam Cie, ze te dwa kontynenty sie nie pogryza.

Jadzi rowniez dziekuje za sliczne zdjecia z jej prywatnych zbiorow na temat wycieczki do Szwajcarii. Bedziesz sie smiala, ale jednym z powodow, ze na stare lata przenioslam sie na Costa del Sol - to ta cholerna, zmienna pogoda - zwlaszcza latem. Lato, duze slowo, jest naprawde bardzo krotkie w genevie - a w Zurichu, lepiej nie mowic.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 19:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Menton - Francja

Jak juz pisalam „perly Francji”, ktora jest Menton – nie da sie zwiedzic w piec minut. Mysle, ze warto sie tu zatrzymac na troche dluzej. Jest pare mozliwosci „wjechania” do tego pieknego miasta: ze strony wloskiej autostrada z Turynu, ze strony Francji nadmorska kreta droga ze strony Nice mijajac: Monaco, Roquebrune, Cap Martin lub autostrada Nice – Turyn.

Menton (Mentona) byl przez wieki czescia Republiki Genuenskiej, a potem ksiestwa Monaco i Piemontu. W roku 1861 miasto zostalo odstapione Francji w zamian za pomoc Napoleona III w walkach o zjednoczenie Wloch.


Miasto ciagnie sie wybrzezem nad zatoka Garavan, i przedluza na cztery doliny, ktore leza u podnoza Alp i jakby „ wchodzace” do Morza Liguryjskiego. Ciekawy jest port Menton u ktorego wejscia jest maly genuenski port z XVII wieku, obecnie miesci sie tu bardzo ciekawe muzem Jean Cocteau. Do obecnosci tego znanego artysty poety, dramaturga i malarza powroce w osobnym poscie. Historia stworzenia muzeum jest interesujaca.


Stare czesci miasta nie sa zbyt atrakcyjne, za wyjatkiem starego miasta, odkrytego marketu, kamienistej plazy i blekitnego a raczej turkusowego koloru morza. Najciekawsze wille i ogrody sa w czterech dolinach i okolicznych wzgorzach.

Stare miasto, inaczej wloska Mentona znajduje sie na wzgorzu Colla Rogna. Jej malownicze domy w kolorze ochry sa wspaniale. Wedlug mnie znajduje sie tutaj jeden z najpieknieszych placow miasta i skad mozna sie delektowac wspanialym widokiem na morze.


Jest wiele do zwiedzenia w Menton: Bazylika sw.Michala Archaniola z kremowa fasada z 1675 roku i 53 metrowa dzwonnica. Widok z zakrystii na miasto i port jest imponujacy. Rowniez warte uwagi sa kaplice Bialych Pokutnikow (XVIII wiek) i Czarnych pokutnikow (XVII wiek). Dojscie do kaplic jest tylko mozliwe na piechote, bowiem staromiejskie uliczki sa bardzo strome i waziutkie.

W zalaczonych slidach na podstawie zdjec, ktore zrobilam w tym roku w kwietniu staram sie oddac atmosfere miasta, male uliczki, restauracyjki, muzykanci, kolorowe domy, typowa atmosfera „wloska”.

Zapraszam do zwiedzenia miasta – mysle, ze bedzie sie Wam podobalo. Jak uporzadkuje zdjecia z poprzednich lat – zrobie rowniez slidy i podziele sie z Wami.

Wlasciwie to jeszcze nie koniec – godne uwagi sa okoliczne male miejscowosci: Cap Martin i Roquebrune, no i naturalnie obecnosc Jean Cocteau w Menton. Ale o tym w nastepnych postach.

Menton – kwiecien 2009 – czesc I
http://www.slide.com/r/RLXfNakp2D-F5gbkq3MDwcTuXJUv8Uyh?previous_view=mscd_embedded_ url&view=original

Menton – kwiecien 2009 – czesc II
http://www.slide.com/r/9GqMnqbA4T__7j8Ma7DVozMwXbzJLCrK?previous_view=msc d_embedded_url&view=original

Zdjecia sa moje, jezeli ktos zechce ktores skopiowac, nalezy kliknac na zdjecie - macie moje OK.





__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 20:07
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Marbella
Oddałaś w pełni tę atmosferę barwnych uliczek, domów i domków bajecznie kolorowych utrzymanych w ich dawnym stylu. Można było podpatrzeć mieszkańców i ich codzienne życie. Pięknie się wędrowało i oglądało uroki miasta.
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam - Wiesław
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 04-05-2009, 20:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Ogród wiejski Babki Gratki, też w Europie, styl dziki. Lato 2008, na pierwszym planie pole maki.
Poniżej pień + moja konstrukcja zwana podkarpacką tarczą antyrakietową jako podpórka dla róży .

Przepraszam Cię Bellka za ten swojski przerywnik

Jestem oczarowana pieknem Twego ogrodu. Jak bede kiedys w Polsce to sie wprosze, chcesz czy nie chesz! Mysle, ze sie domyslilas, ze mam slabosc do ogrodow, przyrody....i wszystkiego co piekne. Prpsze, bardzo prosze wstawiaj wiecej przerywnikow. Dziekuje na wyrost.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 17:28
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Cudowna podróż,dziękuję autorce wątku i tym którzy dzielą się swoimi wspomnieniami z wędrówek po Europie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 05-05-2009, 20:56
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Pomnik Chopina w Warszawie.....też piękny....

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Europa, upały, plażowanie Mar-Basia Europa 12 07-01-2020 18:49
Europa - co Polski senior mysli o niej. Mar-Basia Europa 101 23-06-2015 10:24
Nie ma to jak Europa! Mar-Basia Europa 45 05-02-2009 19:57
Europa dyskryminuje osoby starsze? - komentarze Basia. Ogólny 26 11-05-2008 15:02
Europa i wolontariat - komentarze czort Ogólny 3 03-04-2007 21:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.