menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 11:17
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Zazdroszczę Ci Lucynko, tak jak te panie z sanatorium. Zawsze pracowałam w babińcu. Nad sobą miałam szefowe, pod sobą pracownice. Na szczęście w życiu towarzyskim pojawiają się panowie.No i moja rodzina. Prawie same chłopy. Pies też "on".
Oj, ja zawsze obracałam się w męskim towarzystwie,ma to swoje dobre strony.Jestem postrzegana bardziej jako kumpel nie jako kobieta i to chyba dobra strona pracy,ale swoje babskie humory trzeba trzymać na uwięzi.Jestem taka trochę herod baba i może dlatego dobrze się z tymi momi panami czuję.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #82  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 15:15
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ale ja nie rozumiem ,czemu wyjechałaś wcześniej ? Co Desti ?

Kawior był z bieługi a nie z jesiotra ? Czy wkurzył Cię Leoncio ???
LILA!!!!!!!!!!! Moje miesnie brzucha!!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #83  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 16:21
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 071
Domyślnie

Aaaaa ,mięśnie brzucha Małgosiu ?!

ćwiczyć,ćwiczyć..ćwiczyć ...pompki ,kochana...
  #84  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 17:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wystarczy poczytac twoje posty -mniej meczace i o wieeeeeele przyjemniejsze
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #85  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 16:59
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Kolobrzeg - sanatorium

san02 sanatorium San Kolobrzeg RP.jpg tu bede mieszkala od 19 maja do 2 czerwca[
[ATTACH] [/ATTACH] a tu moje grzeszne cialo bedzie zazywalo codziennych kapieli
sanpokoj01mini san kolobrzeg pokoj RP.jpg po trudach dnia w takim pokoju
bede snila o powrocie w gory


Juz teraz sie ciesze ze jade ....
Załączone Grafiki
File Type: jpg sanbasen02mini basen Kolobrzeg San.jpg (4.9 KB, 29 wyświetleń)
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #86  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 19:07
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Renatko, jaki to ośrodek ?
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #87  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 19:32
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

No to ja się też pochwale gdzie jadę:Ustroń sanatorium Równica

a tak będę spać
a tak jeść
i tak wypoczywać
  #88  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 19:43
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Piekny ośrodek, życze miłego pobytu. http://www.uzdrowisko-ustron.pl/galeria_rownica.htm
Wkleiłam ten adres, może inne seniorytki zechcą obejrzeć więcej zdjęć i przełamią swój lęk przed sanatoriami.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #89  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 21:13
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie grystyna 2165

Jest to sanatorium >San> .Tylko tyle zdjec udalo mi sie wkleic bo nagle ich strona <wygasla> Ale na folderze dolaczonym do skierowania na pobyt tez sa zdjecia .A reszte sfotografuje i pokaze rzecz jasna na forum.
180742floower_ii_by_curlizkwiaty RP.jpg
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #90  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 21:30
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Sunshine

Wielokrotnie bywalam w tym sanatorium w odwiedzinach u nalogowo wrecz przebywajacych tam 2 razy do roku przez szereg lat braterstwa meza..Na ostatnim pietrze jest kapliczka.wcale nie trzeba wychodzic na zewnatrz bo polaczenia miedzy budynkami zaprowadza do sklepikow do kawiarenki i reustauracji.Funkcjonuje wyciag na gore . o nazwie Czantoria - warto sie wybrac i obejrzec panorame
Ustronia i okolicy.POzdrawiam.Renata
9 kwiaty podwojne dzwonki RP.gif
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #91  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 21:47
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Uśmiech Do Buni

Dziekuję Buniu,coraz bardziej się cieszę że tam pojadę.
  #92  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 00:12
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Uśmiech

Do Buni i Sunshine.Bardzo sie cieszę,że odpoczniecie,pobierzecie troche zabiegów.Dużo pięknej pogody,milych znajomości życzę.Mam nadzieję,że po powrocie opowiecie jak Wam było.Powodzenia i oczywiście lepszego samopoczucia po pobycie w sanatorium.
  #93  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 12:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Cytat:
Napisał Sunshine
Dziekuję Buniu,coraz bardziej się cieszę że tam pojadę.
Jedź dziewczyno i wracaj "jak nowa".
  #94  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 13:14
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Uśmiech

Cytat:
Napisał Basia
Jedź dziewczyno i wracaj "jak nowa".
Dziękuję za dobre życzenia,zdam relację po powrocie.Pozdrawiam.
  #95  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 19:59
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Anielko
mam mnadzieje ze wroce w lepszej kondycji anizeli pojechalam.Wszystko wam opowiem./chyba ze nie >wszystko > hihihi/

Sunshine
a na gardziolko to ty uwazaj bo tu w gorach jest ostre powietrze no.. chyba ze bedziesz czestoi dokladnie stosowac plukanie strunek glosowych.
Polecam sprawdzona w kazdej sytuacji ... <herbate po goralsku >
Pozdrawiam obie mile senioritki
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #96  
Nieprzeczytane 24-06-2007, 09:25
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Super W sanatorium Równica w Ustroniu

Kiedy 2 tyg. temu opuszczałam Kraków,byłam tak szczęśliwa i tak pełna wspaniałych planów jakie miałam zrealizować w czasie tego krótkiego urlopu,życie miało jednak zupełnie inny plan wobec mnie.Zaraz pierwszego dnia pobytu w Ustroniu położyło mnie do łóżka,gdzie spędziłam połowę pobytu,i niech, co bardziej dociekliwi nie kojarzą tego łóżka z czymś przyjemnym to był przymus spowodowany ostrym zapaleniem górnych dróg oddechowych,z wszystkimi "przyjemnościami" przypisanymi do tego stanu.Na szczęscie opiekowała się mną,wspaniale, moja kochana siostra/lekarz/ która była tam ze mną.Nawet przynosiła mi posiłki do pokoju,co nie było takie łatwe ponieważ sama miała rozpisane sporo zabiegów,które chciała wykorzystać by trochę poprawić swoją kondycję/a jest starsza odemnie/Świetnie sobie ze wszystkim poradziła,i naprawdę jej zawdzięczam ,że przynajmniej drugi tydzień pobytu wykorzystałam zgodnie z zamierzeniami.
Sanatorium "Równica" jest ogromne,szczerze mówiąc dla mnie trochę przytłaczające,moloch poprostu.Sama jadalnia jest na 800 miejsc.
Tabuny/przepraszam za takie określenie, ale nic lepszego nie przychodzi mi na myśl/ludzi przetaczające się po części hotelowej i takie same w zakładzie przyrodo-leczniczym gdzie odbywają się zabiegi.Oba te budynki połączone przeszklonymi pasażami tak, że nie ma potrzeby wychodzenia na zewnątrz.
Nie wiem czy to mój stan zdrowia w tym czasie, czy faktycznie tak jest/niektórzy kuracjusze też tak się wypowiadali/ ale miałam wrażenie, że trzeba mieć niezłą kondycję by tam poradzić sobie z wykonaniem zleconych zabiegów ,zmieścić się w czasie/chwilami trzeba było nieżle się nabiegać by wszędzie zdążyć/.Ok. 2 dni trzeba, by zorientować się w topografii sanatorium,niektórzy mieli z tym problem dłużej.
W drugim tyg. kiedy już chodziłam na zabiegi,najbardziej lubiłam basen solankowy,do którego tłoczona jest solanka bezpośrednio z pobliskiego źródła-coś cudownego,nie chciało mi się wychodzić z tego basenu,najchętniej zostałabym tam na cały dzień.
Lubiłam też bardzo masaże,zwłaszcza że miałam świetnego masażystę,który poza tym, że był profesjonalistą to jeszcze bardzo miły ,kontaktowy z dużym poczuciem humoru./znowu proszę o nie doczytywanie się podtekstów/było bardzo kulturalnie.
Sumując,uważam pobyt za udany,myślę nawet o powtórce w jesieni,chociaż wolałabym znaleźć się w bardziej kameralnym sanatorium tylko nie wiem czy takie miałoby pełny wachlarz zabiegów a przecież głównie po to tam sie jedzie/chociaż nie wszyscy, byli i tacy którzy przyjechali by świetnie się bawić i realizowali to na maxa/
__________________
  #97  
Nieprzeczytane 24-06-2007, 09:37
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie c.d.

zapomniałam dodać,Buniu miałaś rację ostrzegając mnie przed ostrym górskim powietrzem.Żałuję, zwłaszcza, że nie zastosowałam się do Twoich rad,odnośnie "góralskiej herbatki" ;kilka Campari było ,ale widać to nie to co herbatka.
Ale o ile dobrze pamiętam Ty też zapadłaś na podobne dolegliwości nad morzem, no i co? nie pomogła herbatka?Myślę że Tobie pomogło coś zupełnie innego,prawda?Szczęściara!!!!
__________________
  #98  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 10:13
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Z perpektywy miesiaca

oceniam moj pobyt w sanatorium jako bardzo udany a to z wielu powodow .
Zmiana klimatu doslownie i w przenosni bardzo dobrze wplynela na moja psychike jak rowniez na kondycje fizyczna.
Zabiegi te podstawowe przepisane przez lekarza sanatoryjnego jak i wykupione dodatkowo pomogly na bolacy kregoslup,solanka nawodnila bardzo cale cialo co dalo sie zauwazyc <golym< okiem.
Dlugie spacery brzegiem morza bez wzgledu na pogode wdychanie jodu i obowiazkowe plywanie w basenie <chodzaz< godzinke sprawily ze stracilam przez przypadek prawie 3 kg,
Poznalam wspanialych ludzi ktorzy ze wzgledu na rozne koleje losu wyjechali 20,30 l;at temu do .. Niemiec ,,, ale w glebi duszy i swojego jestestwa czuja sie ogromnie zwiazani z Polska.
Opowiadalam kawaly gwara goralska i slaska ,dyktowalam przepisy na typowo polskie potrawy i nalewki ,opowiadalam o <moim> regionie - majac rowniez na celu <obudzenie< w nich drzemiacej polskosci.
Teraz juz wiem ze to udalo m i sie w 100 % .
W wieczor poprzedzajacy ich wyjazd <zoorganizowalam< szamapanskie pozegnanie na plazy przy blasku ksiezyca i szumie fal - byly lzy ,wymiana adresow,przyzeczenia utrzymywania kontaktow.
Telefonujemy do siebie ,wysylamy e-maile,zdjecia.. wspominamy.
4 osoby przyjada do mnie we wrzesniu, 5 w pazdzierniku - .
Prosza o zwiedzenie okolicznych miejscowosci gdzie dawniej spedzaly weekendy i urlopy - chca powspominac i wiem tez ze nie chca z a p o m n i e c ze tu zostawily kawalek zycia.
Pisza ze niewatpliwie przyczynilam sie i ja do tego ze postrzegaja Polske inaczej , ze jednak my Polacy jestesmy weseli, usmiechnieci,i ,ufni otwarci na rozmowy i dyskusje - czego najlepszym przykladem byl <nasz stolik< tetniacy gwarem i wybuchami smiechu.
Wspolnie uznalysmy ze jest wspaniala rzecza iz Polacy i Niemcy nie sa juz tak wrogo do siebie nastawieni ,ze najwazniejszy jest czlowiek a nie polityka ze o przeszlosci nalezy pamietac /moi rodzice byli wiezniami Kl.Auschwitz/
ale tez trzeba ufnie i pozytywnie patrzec w przyszlosc.
A na wiosne zaczne organizowac kolonie dla ... wnukow
bo padlo stwierdzenie ze powinni oni poznac <na zywo> Polske ... kraj ich babc dziadkow i pradziadkow..... a i mmojej wnusi to sie przyda bo ma ona troche inne zdanie na temat <wymiany doswiadcze< z rowiesnikami z tej czesci Europy.
W listopadzie zabiore ja do Diseldorfu i juz moja w tym glowa zeby zmienila zdanie .
W W.Brytanii przebywala 1,5 roku/ chodzila tam do szkoly, poznala wspaniale dziewczyny, b yla tez na miedzynarodowym bozie organizowanym przez Unicef na Bialorusi i tam takze zawiazaly sie porzyjaznie .. a teraz czas na sasiadow po drugiej stronie Odry
46901 2 stokrotki.jpg] 47497 maki.jpg
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #99  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 10:39
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Ucieszyłam się, że są takie unikaty jak ja. Też nigdy nie byłam w sanatorium, bo się "boję" tego samego co Ty. Nie chodzę do lekarzy. Należę do tych zdrowych, bo nie przebadanych. Chciałabym, a boję się. Też najlepiej czuję się w samotności. Z tego jest wniosek, że za póżno zaczęłyśmy mysleć o sanatorium.
  #100  
Nieprzeczytane 28-06-2007, 10:46
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Ależ tam pięknie, pojadę!
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 15:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.