menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 19:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie BB

  #82  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 19:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Swieto Katarzynek paryskich





Jury.jpgMarie Laforret.jpg

Jury z Marie Laforet

46981848_p.jpg46981921_p.jpg

I jedyny "dziewic"

rodzynek Catherinettek.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #83  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 20:07
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Tak naprawdę to o tradycji Katarzynek nie wiedziałem. Ale wykład i pokaz zrobił swoje.
  #84  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 20:45
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Piękny i ciekawy wątek, który prowadzi przez kulturę, zwyczaje, historię Paryża, w Paryżu byłam 4 lata temu, już wtedy stwierdziłam,że mój Wrocław nie jest wcale kopciuszkiem przy tej wielkiej metropolii, teraz oglądając Paryż 2009 dzięki Tobie Marbello, w wystroju świątecznym widzę, że Wrocław wcale nie odbiega od Paryża, a nasza galeria ''Renoma'' z eksluzywnymi butikami moze konkurować z galeriami paryskimi, Dziękuję za możliwość oglądnięcia i czekam na następne relacje i zdjęcia,
__________________
]


  #85  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 21:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
Czy Charrier kocha BB
Ciekawe czy na wystawie o B.B. będzie słynny plakat, który pewnego dnia pokrył słupy ogłoszeniowe Paryża i nie tylko.
Miał wydźwięk reklamowy i stał się o ile pamiętam przyczyną procesu Bardotki z producentem wody mineralnej wydobywanej z okolic miasta Charrier. A Jacques Charrier był "świeżym" mężem B.B. A B.B. to też bebe, ale to już Basia w tym się może lepiej połapać.

Wieslawie, mysle, ze chodzi o plakat z woda mineralna "Bebe aime Charrier"



A ten "swiezy" maz to mial duuuuuze serce.......!!!! Hihihihi
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #86  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 21:55
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Marbello cudowny wątek. Wiele ciekawostek i solidna porcja wiadomości podanych w sposób ciekawy i przystępny. Jestem fanką. A będzie o Moulin Rouge?
  #87  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 22:11
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Marbello cudowny wątek. Wiele ciekawostek i solidna porcja wiadomości podanych w sposób ciekawy i przystępny. Jestem fanką. A będzie o Moulin Rouge?

Jak sie slicznie usmiechniesz....dlaczego nie? Narazie cos malego, na wstep

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #88  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 22:21
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Marbello, a pokazesz wnętrze Moulin Rouge?
__________________
]


  #89  
Nieprzeczytane 13-12-2009, 22:33
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Witaj Basiu na paryskim wątku.
Już mnie nogi bolą od zwiedzania. Pospacerowałam sobie po Galerii Vivienne, pozaglądałam do butików, przycupnęłam w kawiarence , pozachwycałam się wystawami i doczłapałam do Montmatre. Nie za dużo zobaczyłam, bo zasłoniły mi swoimi pięknymi kapeluszami -Katarzynki. Ale mam nadzieję,że na tym się nie skończy.
Odpocznę chwilę i biegnę dalej..... Pozdrawiam.
  #90  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 05:50
kangur06's Avatar
kangur06 kangur06 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Australia
Posty: 8 276
Domyślnie

Basiu, wspaniały pomysł - DZIEKUJE. Paryż dla wielu z nas to miłe wspomnienia i z przyjemnością ja również będę tu uczestniczył. Wszystko co tu zobaczyłem i przeczytałem jest bardzo interesujące. Pozwolisz, że ja również podzielę się swoimi wrażeniami z sympatykami tego wątku.

Na początek mój pps

Paryż.pps
http://www.voila.pl/130/x3jkm/
  #91  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 07:00
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Marabello byłam w Paryżu w 2003 r. Muszę się przyznać, że to miasto mnie nie rozczarowało. Byłam tylko 5 dni i wszystko biegiem, ale ten smaczek i atmosferę poczułam od razu. Zakochałam się w Paryżu od pierwszego wejrzenia. Chętnie tu zaglądam, żeby podtrzymać wspomnienia.

Ostatnio edytowane przez Scarlett : 14-12-2009 o 08:05.
  #92  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 08:51
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie obraz

Frederica Payeta
  #93  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 08:52
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Henri Toulouse-Lautrec

"At the Moulin Rouge"
  #94  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 08:55
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Jean Andre Rixeus

  #95  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 09:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał kangur06
Basiu, wspaniały pomysł - DZIEKUJE. Paryż dla wielu z nas to miłe wspomnienia i z przyjemnością ja również będę tu uczestniczył. Wszystko co tu zobaczyłem i przeczytałem jest bardzo interesujące. Pozwolisz, że ja również podzielę się swoimi wrażeniami z sympatykami tego wątku.

Na początek mój pps

Paryż.pps
http://www.voila.pl/130/x3jkm/

Edwardzie, dziekuje - dawno nie widzialam tak ciekawego pps'a o Paryzu. Ogladnelam z wielka przyjemnoscia. Ah, ten Paryz - o kazdej porze roku inny....pelen wspomnien. Czekamy na wiecej....watek jest Wasz i od nas wszystkich zalezy jego powodzenie.


Dla wszystkich sympatykow Paryza...cos ode mnie - Most Alexandra III (Pont Alexandre III)

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #96  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 09:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Elu-Sagulko - ciesze sie, ze bedziesz mogla podtrzymac mile i sympatyczne wspomnienia - zagladaj tu czesciej. Moze masz zdjecia, podziel sie z nami.

Uka, mysle, ze nie masz odciskow i babelkow na pietach od zwiedzania. Mala kawka w kawiarence Vivianne.....hihhi...swietnie to wymyslilas. Pewnie teraz czas na spacerek od Concorde do Luku Triumphalnego? Pare kilometrow - maly pikus dla Ciebie.....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #97  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 12:59
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Basiu
Wątek coraz ciekawszy i wspomagany przez wiele osób. Paryż to Paryż. Ciekawe skąd wzięłaś ten plakat z historią BB. Pamiętam jeszcze inny, gdzie były te 2 litery: BB.

Ale teraz z całkiem innej beczki. Po zwiedzeniu w tamtych latach wielu zabytków i innych ciekawych kątów Paryża, mój kolega, francuski zapytał: A La Sainte Chapelle widziałeś? A gdy powiedziałem, że nie, powiedział: To ty nic nie widziałeś.

I rzeczywiście, ta gotycka kaplica Sainte Chapelle, znajdująca sie na Ile de la Cite to jest coś cudownego. Wydaje się, że ta delikatna, wysoka konstrukcja nie powinna utrzymać całości. mnóstwo wspaniałych witraży. Oczywiście zdjęcia, które niżej podaje pochodzą z internetu ale nie w pełni oddają piękno tego zabytku i w realu wypada to lepiej.
Ja zwiedzałem bez przewodników i dlatego dopiero kolega zwrócił mi na nią uwagę.





Pozdrawiam - Wiesław
  #98  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 17:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
Basiu
Ale teraz z całkiem innej beczki. Po zwiedzeniu w tamtych latach wielu zabytków i innych ciekawych kątów Paryża, mój kolega, francuski zapytał: A La Sainte Chapelle widziałeś? A gdy powiedziałem, że nie, powiedział: To ty nic nie widziałeś.

I rzeczywiście, ta gotycka kaplica Sainte Chapelle, znajdująca sie na Ile de la Cite to jest coś cudownego. Wydaje się, że ta delikatna, wysoka konstrukcja nie powinna utrzymać całości. mnóstwo wspaniałych witraży. Oczywiście zdjęcia, które niżej podaje pochodzą z internetu ale nie w pełni oddają piękno tego zabytku i w realu wypada to lepiej.
Ja zwiedzałem bez przewodników i dlatego dopiero kolega zwrócił mi na nią uwagę. Pozdrawiam - Wiesław

Wieslawie, kolega mial racje. La Sainte Chapelle, nizsza i wyzsza (bas i haut) jest wg mnie najpiekniejszym zabytkiem we Francji.

Nam osobiscie ciezko byloby ja "pominac", mieszkamy niedaleko na Wyspie Swietego Ludwika (Ile de Saint Louis). Niestety nigdy nie wpadlo mi do glowy aby porobic zdjecia wewnatrz. Mam pare z zewnatrz, zrobione z dziedzinca Palas de Justice. Na dodatek jest tyle ciekawych albumow o zabytkach paryskich i Chapelle znajduje tam honorowe miejsce. Pomyslec, ze jest tam 1113 witrazy pelnych kolorow i swiatla, opowiadajacych sceny Starego Testamentu i Pasji Chrystusa. Czy udalo Ci sie zwiedzic obie Chapelle: haut i bas?
Gdybys dzisiaj tam zajrzal zobaczylbys roznice kolosalna, po dlugiej restauracji - miejsce wyglada jak nowe! Malowidla, statuy odzyskaly kolory i zycie.


Kolumny udekorowane Liliami Francji i Wiezami Kastylii na czesc Blanche de Castille, matki Saint Louis'a.



Wywolales wspomnienia. Pamietam, pare lat temu spedzalismy w Paryzu swieta i 26.12. uczestnilismy w koncercie swiatecznym w Chapelle. Niesamowite wrazenie...ciezko zapomniec Ave Maria Caccini'ego i cello.
Wlasciwie te koncerty sa organizowane corocznie w dniu 26 grudnia i jezeli ktos lubi muzyke klasyczna - to doskonale miejsce aby wysluchac koncertu.

Rosace w Chapelle Haut (wyzszej) przedstawiajace sceny apokalipsy (zdjecie zeskanowane z albumu o Sainte-Chapelle)





La Sainte-Chapelle widziana z Conciergerie



Nastepnym razem porobie troche zdjec wewnatrz Chapelle.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #99  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 19:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Maly przerywnik. Pisalam, ze w okresie przedswiatecznym witryny paryskie sa "gotowe" na godne "przyjecie" swiat konca roku (Noel) i Nowego Roku.

Pare z nich:

Magazyn BHV (Bazar Hotel de Ville), tegoroczne wystawy sa wg pomysly znanego kreatora mody Jean-Charles Castelbajac'a




W Printemps kroluje "Noel slave" - przepiekne laleczki i sceny "russe" sa na wielu witrynach. O to jedna - projektowana przez maison Chanel'a



Scena "bajki russe"




Ponizej slidy z "wystaw" przeswiatecznych w Paryzu rok 2009. Maly klik na link ....i reszte wiecie.

http://www.slide.com/r/UtHRr10x0j8KgsSpj_eC_20kwyNdRbmK?previous_view=msc d_embedded_url&view=original

oraz cos dla pan


http://www.slide.com/r/0_UMPqqg4T8Y_xOlKBFjTeVMXmjRnNrx?previous_view=msc d_embedded_url&view=original


Zycze milego wieczoru.....a ja zajme sie przygotowywaniem "zwiedzania" nastepnego pasazu paryskiego.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #100  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 21:13
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 724
Domyślnie

Basiu podziwiam cie , tyle pracy wkładasz w ten wątek
Dzielisz sie z nami tym co widzialaś..
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz region: kultura i turystyka dziewiątka świętokrzyskie 199 25-01-2015 17:41
Uzyteczne porady, sekrety fotograficzne... Mar-Basia Fotografia 3 09-02-2011 18:07
Walory SĄDECCZYZNY - historia - kultura- turystyka K-art-mart małopolskie 18 09-07-2008 20:58
Ludzie, ludzie - jak ten czas leci, kufa86 Różności - wątki archiwalne 30 03-05-2008 22:57
Tajemnice młodości Joan Collins - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 0 28-02-2008 17:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.