menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 12-04-2008, 14:18
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Senat 11 kwietnia przyjął nowelizację wiadomejUstawy bez poprawek.
Jeszcze Pan Prezydent RP plus 2 tygodnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 19-04-2008, 23:43
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Pan Prezydent RP podpisał 17 kwietnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 00:34
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Czy można więc już składać wnioski o emeryturę?
W poniedziałek czeka mnie rozprawa w związku z szczególnymi warunkami. Bardzo to przżywam.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 08:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bolesławie, życzę powodzenia w walce z ZUS-em.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 09:10
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Bolesławie, życzę powodzenia w walce z ZUS-em.
Dzięki. Wydaje mi się, że to dopiero początek walki.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 11:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja też z ZUS-em walczyłem. Nie do końca też wygrałem, ale bitwy wygrałem. Ok. 100zł miesięcznie robi swoje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 13:11
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał boleslaw_p
Czy można więc już składać wnioski o emeryturę?
W poniedziałek czeka mnie rozprawa w związku z szczególnymi warunkami. Bardzo to przżywam.
Bolesławie - Rzeczpospolita pytała w ZUS.
Cytuję artykuł.
Moim zdaniem do końca tygodnia nowelizacja zostanie opublikowana plus 14 dni = od około 7 maja wejdzie w życie.
Wniosek już przygotowałem, czekam na poczatek maja.
Cytat:
http://www.rp.pl/artykul/122327.html

ZUS przetrzyma wnioski o wcześniejszą emeryturę

Mateusz Rzemek 18-04-2008, ostatnia aktualizacja 18-04-2008 07:45
Niecierpliwi mężczyźni już teraz składają wnioski o przyznanie wcześniejszej emerytury. ZUS je odrzuca, jednak niebawem to się zmieni
Dzięki interwencji naszej redakcji ZUS zadeklarował pomoc dla mężczyzn, którzy za kilka tygodni będą mogli się starać o wcześniejsze emerytury. Problem w tym, że nie jest jeszcze znana konkretna data wejścia nowych przepisów w życie.
……………………….
Mikołaj Skorupski rzecznik prasowy ZUS
Nie znając daty wejścia w życie nowych przepisów, nie możemy już dziś przyznawać świadczeń zgodnie z ich literą. Obowiązuje nas dotychczasowe prawo. Aby jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom panów, których nowelizacja dotyczy, gdy złożą wnioski o przyznanie emerytury po podpisaniu nowelizacji ustawy przez prezydenta RP, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzyma się z wydaniem decyzji, dopóki nie zaczną obowiązywać przepisy, o których mowa. Potem zaś przyzna emeryturę z datą wejścia nowelizacji w życie.
Źródło : Rzeczpospolita

Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 14:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nowa ustawa emerytalna wchodzi w zycie w maju w 100%.Boleslaiwe nie denerwuj sie,za miesiac juz jestes wygrany.Spokoj,spokoj,szkoda zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 14:32
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ja też z ZUS-em walczyłem. Nie do końca też wygrałem, ale bitwy wygrałem. Ok. 100zł miesięcznie robi swoje.
Tym złodziejom nie podaruję ani grosza.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 14:37
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
Bolesławie - Rzeczpospolita pytała w ZUS.
Cytuję artykuł.
Moim zdaniem do końca tygodnia nowelizacja zostanie opublikowana plus 14 dni = od około 7 maja wejdzie w życie.
Wniosek już przygotowałem, czekam na poczatek maja.
Dzięki. Czy dobrze rozumiem? Czy po opublikowaniu ustawy można składać wnioski, a po weściu w życie ZUS z miejsca przyzna emeryturę?
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 18:17
TadeuSzałek TadeuSzałek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 2
Domyślnie

Witam Serdecznie wszystkich seniorów i nie tylko...! Mam pytanie do znawców tematu...
A jeżeli ja złożyłem takowy wniosek o przyznanie wcześniejszego świadczenia i dostałem oczywiście decyzję odmowną to czy powinienem się nią dalej "zajmować" (czyt. odwołanie/wycofanie)czy też czekać tych kilka dni na wejście nowych przepisów i ponownie składać wniosek?? Chodzi mi o to czy jeśli nie złożę odwołania od decyzji to muszę pracować do 65 lat..? Naturalnie, spełniam wymogi nowej ust. czyli mam skończone 60 lat i za sobą 42 lata udokumentowanego stażu pracy. Został mi tydzień na podjęcie stosownych kroków gdyż po tym czasie decyzja ZUS się uprawomocni. Nie wiem jednak czy konieczne jest zajęcie stanowiska w tej sprawie (decyzji) czy też mogę to na razie pozostawić w takim stanie by za jakiś czas ponownie składać wniosek? Będę wdzięczny za poradę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 18:35
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał TadeuSzałek
Witam Serdecznie wszystkich seniorów i nie tylko...! Mam pytanie do znawców tematu...
A jeżeli ja złożyłem takowy wniosek o przyznanie wcześniejszego świadczenia i dostałem oczywiście decyzję odmowną to czy powinienem się nią dalej "zajmować" (czyt. odwołanie/wycofanie)czy też czekać tych kilka dni na wejście nowych przepisów i ponownie składać wniosek?? Chodzi mi o to czy jeśli nie złożę odwołania od decyzji to muszę pracować do 65 lat..? Naturalnie, spełniam wymogi nowej ust. czyli mam skończone 60 lat i za sobą 42 lata udokumentowanego stażu pracy. Został mi tydzień na podjęcie stosownych kroków gdyż po tym czasie decyzja ZUS się uprawomocni. Nie wiem jednak czy konieczne jest zajęcie stanowiska w tej sprawie (decyzji) czy też mogę to na razie pozostawić w takim stanie by za jakiś czas ponownie składać wniosek? Będę wdzięczny za poradę...
Wygląda mi na to, że złożyłeś wniosek o emeryturę w związku z wyrokiem TK. Jeżeli tak, uważam,że lepiej będzie złozyć nowy wniosek i wtedy będziesz liczony z nowej kwoty bazowej z marca 2008. Jezeli się odwołasz wtedy jast duża szansa, że przegrasz.
U mnie jest sytuacja bardziej skomplikowana, bo w 2006 złożyłem wniosek z warunków szczególnych i sprawa się jeszcze ciągnie i kto wie jak długo potrwa. Mam nadzieję, że teraz pójdę na emeryturę dla sześćdziesięciolatków a za półtora roku od 2006 będę się sądził.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 21:44
TadeuSzałek TadeuSzałek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 2
Domyślnie

Dziękuję za szybką odpowiedź... I nie zazdroszczę sytuacji, bo chyba wszyscy wiemy czym jest przejście przez urzędowe łamigłówki, czychające na drodze całego postępowania w owej sprawie... Jednak trzeba być dobrej myśli, bo bez tego jest jeszcze ciężej. Zatem powodzenia...
A co do mojego wniosku to faktycznie złożyłem go w związku z wyrokiem Trybunału. Oczywiście będę ponownie wnioskował o przyznanie emerytury (w normalnym trybie, gdy obowiązywać już będą nowe przepisy), jednak nie wiem czy warunkiem nie jest wcześniejsze odwołanie się od pierwotnie otrzymanej decyzji. Bo niechciałbym po złożeniu kolejny raz wniosku dowiedzieć się że brakiem reakcji z mojej strony na wcześniejszą "odmowę" zamknąłem sobie niejako drzwi do otrzymania wcześniejszej emerytury. Czy nie zostanie to po prostu uznane jako zgodę z tą decyzją...? Pomijam już fakt, że komplet dokumentów jakie złożyłem nie zostały mi zwrócone jak również nie dostałem żadnej informacji czy i gdzie powinienem się po nie zgłosić. To nie wiem czy wogóle jest taka potrzeba. Niestety z róznych artykułów dochodzą do mnie sprzeczne informacje i sam już nie wiem które są prawdziwe. Ech...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 12:55
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

U mnie sytuacja wygląda tak, że sprawa została odroczona, bo sąd wystąpi z wnioskiem o przysłanie akt mojego przełożonego z ZUSu z Wrocławia. Ale jestem dobrej myśli.
Jeżeli chodzi o Twoją sprawę, to w listopadzie, podobnie jak Ty, złożyłem wniosek o emeryturę, ale w lutym czy marcu go wycofałem i mam zamiar złożyć od nowa gdy będzie opublikowana ustawa. Na Twoim miejscu wycofał bym wniosek i złożył od nowa. Ale nie jestem prawnikiem i mogę się mylić. Z resztą każdy prawnik po swojemu interpretuje prawo.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 18:55
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

O rany jak to czytam to juz sie boje co bedzie z moją emerytyrą
bo powinnam skladac papiery w marcu ale okazalo sie ze musze miec przez 6 miesiecy umowe o prace bo pracuje na zlecenie wiec udalo mi sie to zalatwic no i zbieram dokumenty z firm gdzie pracowalam.No i zaczol sie koszmar bo firm juz nie ma i trzeba szukac w archiwach i do tego jeszcze placic 29 zł za świstek, mam juz dośc tej biurokracji.Myślę jednak że uda mi sie to zebrac i do konca roku złoże wniosek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 09:15
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Wyczytałem tu → http://emerytury.wieszjak.pl/temat-t...-z-urzedu.html ,że ZUS z urzędu ma przyznawać emerytury. Ciekawe.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 18:40
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał boleslaw_p
Dzięki. Czy dobrze rozumiem? Czy po opublikowaniu ustawy można składać wnioski, a po weściu w życie ZUS z miejsca przyzna emeryturę?
Bolesławie - z tego co ja czytałem wynika, że najlepiej powtórzyć wniosek.
Jest to na pewno fatyga ale jak spełniasz - warunek wieku 60 lat i stażu stażu 35 lat - to w ciągu 30 dni ZUS przyznaje emeryturę.
Ja tylko czekam na opublikowanie w Dz.Ustaw i składam wniosek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 18:48
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
Bolesławie - z tego co ja czytałem wynika, że najlepiej powtórzyć wniosek.
Jest to na pewno fatyga ale jak spełniasz - warunek wieku 60 lat i stażu stażu 35 lat - to w ciągu 30 dni ZUS przyznaje emeryturę.
Ja tylko czekam na opublikowanie w Dz.Ustaw i składam wniosek.
Mam ten sam plan. Proszę Cię o informację jak dowiesz się o opublikowaniu ustawy.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 17:17
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał boleslaw_p
Mam ten sam plan. Proszę Cię o informację jak dowiesz się o opublikowaniu ustawy.
Dz. U. Nr 67 poz. 411 wydany 23 kwietnia 2008 r.
Ustawa z dnia 28 marca 2008 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS wchodzi w życie 8 maja 2008 r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 21:28
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
Dz. U. Nr 67 poz. 411 wydany 23 kwietnia 2008 r.
Ustawa z dnia 28 marca 2008 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS wchodzi w życie 8 maja 2008 r.
SUPER! Dzięki. Mam nadzieję, że ZUS nie wywinie znowu jakiegoś numeru.
__________________
http://klubfoto.pl.tl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
emerytura a kredyt Anonymous Senior w banku 17 06-06-2022 00:35
Dla kogo wcześniejsza emerytura? - komentarze boleslaw_p Ogólny 5 16-04-2012 21:04
WczeŚniejsza Emerytura Nauczycieli Miecia Emerytura, renta, ZUS 11 14-07-2010 00:29
emerytura ela Emerytura, renta, ZUS 6 23-02-2008 22:31
Wcześniejsza emerytura dla kobiet urodzonych po 1948 roku - komentarze jawornr1 Ogólny 0 29-11-2007 13:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.