menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #100241  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 22:06
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ktoś tu dziś miał zastrzeżenia do posłów Petru i Szczerby oraz pomysły racjonalizatorskie jak się pozbyć posła.
No to a propos - czy aby na pewno ten osobnik powinien być posłem RP, czy poseł RP ma prawo bezkarnie ośmieszać RP, czy kretynizm, to wystarczające kwalifikacje aby zostać posłem?

Po tej wypowiedzi giganta intelektu z pisowskich ław poselskich, na giełdach światowych groźnie tąpnęły akcje francuskich spółek.
Będzie się działo.

Tylko w tobie nadzieja Czcigodna Przyjaciółko;
wiesz wszystko, to powiedz nam, na jakie to kosmetyki wydała tyle kasy ta ofiara pedofilki?

http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/...akijaz/6k5q3wd

Interesujące; znam mniej więcej wszystkie drogie marki ( skromnie zaznaczę iż raczej mniej, niż więcej )
ale naprawdę nie mogę sobie wyobrazić tego.

Chyba, że Brigitte mu kosmetyki podbierała,
aaaa to co innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100242  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 22:34
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Na koniec;

BITWA O ANGLIĘ

https://twitter.com/OnlineMagazin/st...89643170004993

Co na to nasza koleżanka A..?


Swojskie słowo ''k...a''. Jak pięknie brzmi w tych okolicznościach, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100243  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 23:03
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Sama prawda

[i][quote=Mar-Basia]Obojetnie, kto “rzadzi” Polska – lewica czy prawica - jak zawsze Polacy są osamotnieni. Przyslowie: “Polak madry po szkodzie” zawsze aktualne.

Najlepszym bolesnym przykladem jest II wojna swiatowa, rozpoczeta 1 wrzesnia 1939 roku agresja Niemiec hitlerowskich na Polske .Dwa tygodnie pozniej, od wschodu najechal na nas Zwiazek Radziecki….i z poludnia , 1 wrzesnia 1939 roku, dokladnie o godzinie 8:00 rano, bez wypowiedzenia wojny zaatakowala nas Republika Slowacka. Do tego wszystkiego dochodzi zdrada wielkich mocarstw europejskich. Zostalismy sami jak palec, zlozono nas w ofierze na “oltarz” hiterowskich oprawcow. Nie wiele sie zmienilo po II wojnie swiatowej. Zdrada, zdrada i jeszcze raz zdrada. Szemrani przyjaciele!
Osobiscie ciagle sie dziwie, ze po tym wszystkim nasz narod, rzad ma jeszcze zaufanie do kogokolwiek.
Bylismy, jestesmy i bedziemy zawsze “chlopcem do bicia”, chca nas widziec “na kolanach”.
Teraz kiedy po ”chudych” latach nasza gospodarka zaczyna osiagac sukcesy na rynkach europejskich, stajemy sie lepsi od “wielkich mocarstw” – trzeba nam przylozyc w leb – abysmy wiedzieli gdzie jest nasze miejsce.
Od momentu kiedy ostatnie demokratyczne wybory przegral poprzednik – PO – “lomot” na nasze glowy leci z kazdej strony. Nic pozytywnego, wszystko zle, nie demokratyczne!
Dlugo « nad nami pracowano » abysmy zgodzili sie na wejscie do EU. Strona Polska postawila szereg warunkow, zadala gwarancji. Otworzyla rynek przedsiebiorstwom i koncernom panstw EU, dostali doskonale warunki podatkowe, jakich nie maja rodzinne firmy. I co z tego? Przyszly “nowe glowy, nowe zeby”, ktore zdecydowaly sie nie respektowac wczesniej podpisanych dekretow. Jednym z nich jest dyrektywa dot. “pracownikow delegowanych”.
Wydawalo sie, ze Grupa Wyszogradzka bedzie grala te sama melodie na mandolinie – bedzie solidarna – BLAD.

Ci sami co nas zdradzili poprzednio – zdradzaja nas i dziś.



Polacy powinni znać swoją historię. Już bardziej zrozumiale nie można jej przypomnieć niż zrobiła to Mar-Basia.

No to pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100244  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 23:20
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Boże, czy ktoś mi wytłumaczy o co biega szanownej Dostojnej, bo w obronie szczerbatego posuwa się do błazeństw?

Niebawem będzie tu udowadniać, że i Chrystus był żydowskim uchodźcą..

PS. te statki co ich nie wpuszczono na Kubę
to wina PiS jak zrozumiałam?

Na Kube, na Floryde...do Kanady! Nie wpuszczono, mimo, ze wiedziano co pasazerow czeka w Europie bedacej pod "butem hitlerowskim". Mala grupka szczesliwcow zostala przyjeta przez Wielka Brytanie...reszta trafila do Francji , ziemi swiatowego azylu aby nastepnie wyladowac w obozie koncentracyjnym. No ale my, Polacy jestesmy wg nich antysemitami. Ciekawe kto im placi za odwracanie rol!?????
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100245  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 23:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Temu jednemu Dudzie, to się nawet nie dziwię, bo jest bodaj spawaczem, ale ten drugi ma ponoć doktorat z nauk prawnych.

No coz, "wyksztalciuchy" nie mialy i nie beda mialy miejsca w sercach nieudacznikow zyciowych!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100246  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 09:21
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Największe korporacje wyją na alarm. Będą musiały ujawnić, jakie w Polsce płacą (lub nie płacą) podatki.
Blady strach padł na co niektórych przedstawicieli największych firm i korporacji działających na terytorium Polski. Najnowszy projekt Ministerstwa Finansów zakłada ujawnianie opinii publicznej danych finansowych i wysokości podatków płaconych przez 4,5 tys. największych firm w Polsce.

Cytat:
Warto przypomnieć raport Komisji Europejskiej z 2015 roku, w którym stwierdzono, że z tytułu agresywnej optymalizacji podatkowej, stosowanej najczęściej przez zagraniczne spółki i koncerny, Polska może tracić wpływy budżetowe na poziomie od 30 nawet 46 miliardów złotych w skali roku!
Duże firmy i korporacje korzystają nawet z kilkuset skomplikowanych konstrukcji prawnych pozwalających na obniżanie podatku, jaki mają zapłacić polskiemu fiskusowi.

Na pierwszy ogien - firmy niemieckie i francuskie !
A Macron poniesie krzyk o "nowa dyrektywe" EU !
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100247  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 10:08
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Żarówka

Cytat:
Panie Prezesie,

Proszę wybaczyć otwartą formę listu, ale spodziewam się, że gdybym napisała do Pana prywatnie, to nigdy by go Pan nie przeczytał. A ja już nie mogę czekać. Mam 96 lat.
Pamiętam dobrze Polskę przedwojenną, okupację, konspirację, Ravensbrück, zrywy wolnościowe czasu PRL aż po „Solidarność”, która dla mnie była równie ważnym doświadczeniem jak konspiracja czasu wojny. Od sierpnia 1980 r. jestem bliską współpracownicą i lekarką prezydenta Lecha Wałęsy. I właśnie w sprawie Lecha Wałęsy do Pana piszę.
Do Pana, bo to Pan stoi za oszczerczymi atakami na przywódcę sierpniowego strajku, na historycznego przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, na laureata Pokojowej Nagrody Nobla, na rozpoznawalną na całym świecie ikonę polskiej bezkrwawej i zwycięskiej rewolucji, na człowieka, który nigdy nie dał się złamać.
Dochodzę kresu mojej życiowej wędrówki i nie będę niczego owijać w bawełnę. Nie chcę wnikać w Pańskie motywacje. Domyślam się jedynie, że są one, niestety, osobiste.
Pamiętam Pana częste wizyty w Gdańsku w centrali „Solidarności” w 1989 r. Wtedy zabiegał Pan o przychylność Lecha Wałęsy, którą zresztą zawsze Pan otrzymywał. Pozował Pan z nim na zdjęciu jako kandydat Komitetu Obywatelskiego „S” przy Lechu Wałęsie w pierwszych wolnych wyborach do Senatu. Wielokrotnie słyszałam z Pana ust peany na temat mego szefa: że to „obok Papieża najsłynniejszy w świecie Polak”, „prawdziwy lider obdarzony genialną intuicją” i „oczywisty kandydat na prezydenta Polski”. Powtarzał Pan wówczas to, co dla wszystkich było oczywiste, i angażował się Pan w jego zwycięską kampanię prezydencką.
Dziś widać, że nie było to szczere i czynił Pan tak zapewne tylko z politycznego wyrachowania. Dopóki się Panu wydawało, że może Pan wpływać na Lecha Wałęsę i nim sterować – zabiegał Pan o jego względy. Dopóki Wałęsa wpisywał się w pańskie polityczne kalkulacje, był wielki i nie było żadnej sprawy tzw. Bolka.
Ale to było kiedyś. Z chwilą, gdy prezydent Lech Wałęsa zwolnił Pana ze swej kancelarii, skierował Pan przeciw niemu te same oskarżenia, którymi wcześniej szantażował Lecha gen. Czesław Kiszczak. Pan i Pana współpracownicy od lat prowadzicie bezprecedensową nagonkę na niego jako „agenta bezpieki”. Palił Pan jego kukłę pod Belwederem, wołał „Bolek do Moskwy”. A pod II bramą stoczni opowiadał Pan, że stoi tam, gdzie kiedyś, a ci, których Pan nie lubi, stoją tam, gdzie stało ZOMO. Nie wiem zresztą, gdzie Pan stał w sierpniu 1980 r. Byłam w Stoczni Gdańskiej przez cały strajk, ale nigdy Pana nie spotkałam. Musiałam mieć pecha.
Nie wiem, dlaczego Pan to robi. Czy to urażona ambicja? Zazdrość wobec jego zasług dla Polski, które stoją w rażącym kontraście do pańskich? Czy wreszcie chęć usunięcia wszystkich prawdziwych bohaterów „Solidarności” po to, by zrobić miejsce nowym, własnym.
Zniesławiając Wałęsę, rugując go z kart historii, zakłamując dzieje „Solidarności”, szkodzi Pan Polsce i sieje zwątpienie w nas, Polaków. Mam w świecie wielu przyjaciół. Wszyscy pytają mnie, czy Polacy zwariowali? Dlaczego własnymi rękami niszczą własne autorytety, dlaczego dewastują międzynarodową pozycję swego kraju?

Wzywam Pana, by zaprzestał Pan ataków na Lecha Wałęsę i okazywał mu respekt i szacunek należny bohaterowi „Solidarności” i twórcy Wolnej Polski.

Prof. dr hab. med. Joanna Muszkowska-Penson – ur. w 1921 r. w Warszawie. Córka bibliologa Jana Muszkowskiego, żona lekarza z warszawskiego getta Jakuba Pensona, lekarka i wykładowczyni akademicka, działaczka opozycji w PRL. W czasie II wojny żołnierz ZWZ, w 1941 r. zatrzymana, przesłuchiwana przez Gestapo, osadzona w obozie w Ravensbrück aż do kwietnia 1945 r. W sierpniu 1980 r. wspierała strajkujących stoczniowców, potem działała w „S”. W stanie wojennym ukrywała wielu działaczy opozycji. W 1984 r. aresztowana. Reakcją na pozbawienie wolności powszechnie szanowanej lekarki były protesty. Petycję w jej obronie podpisało kilka tysięcy osób. W maju i sierpniu 1988 r. lekarka w czasie strajków w Stoczni Gdańskiej i w Porcie Gdańskim. W 2006 r. odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Są teksty, które nie wypada komentować.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100248  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 10:27
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

96 lat...biedulka, leczyła Bolka i nie wyleczyła ze skłonności do donoszenia?
Gdy umrze, napiszę ''cześć Jej pamięci'',
ale na razie żyje, więc twierdzę, że babcia ma coś nieteges pod kopułką,
co ujawniają internauci z okazji jej plucia - w GW rzecz jasna, bo nikt inny by nie babci nie podpuścił-
na decyzję w sprawie muzeum w Gdańsku.

I chyba nikt nie miałby pretensji,
jeśli plugawy komentarz byłby z fb?

Ale...nie zrobię tego.
Niech sobie tak zasłużona osoba pisze listy otwarte do upojenia.
Ja dam komentarze...wyważone;

Cytat:
Nie ogłupiajcie młodzieży.
Niech młodzi lepiej obejrzą film dokumentalny "Plusy Dodatnie Plusy Ujemne" i dowiedzą się kim naprawdę był Lech Wałęsa a raczej TW Bolek https://www.youtube.com/watch?v=N8rJeDPOe9o

faktycznie to co mówi Bolek wymaga tłumaczenia z polskiego na nasz koniecznie potrzebna tłumaczka i to o wysokich kwalifikacjach bo jego nikt nie rozumie ,ubeckiego pachołka

~ troche realiów

Rzeczy niemożliwe które osiągnęła Solidarność a których w "Komunie" nie było: 1.wielomilionowe bezrobocie, 2. umowy śmieciowe, 3. likwidacja większości zabezpieczeń socjalnych ludzi pracy. 4.podporządkowanie kraju obcemu kapitałowi, polityczna prostytucja z zaniedbaniem interesów narodowych, 5.bezdomni i niedożywione dzieci w szkołach, 6. wielomilionowa emigracja zarobkowa, rzekomo kraj się miał rozwijać, 7. Dotacje dla milionerów i korporacji zachodnich, Prywatyzacja gospodarki z pominięciem większości obywateli, likwidacja różnych gałęzi gospodarki zwłaszcza wysokich technologii elektroniki elektromaszynowy, zaniechanie powszechnej prywatyzacji pomimo zmiany ustroju społecznego, 8. liberalizacja prawa dla złodziei zniesienie równości wobec prawa która zależy od zasobności portfela

Wałęsa to kukła zachodniej korporacyjnej władzy która miała ogłupić i pomóc okraść naród, który potrafił się podnieść bez ich pomocy po 2 wojnie światowej. Niestety, to mu się udało wspólnie z JP2 świętym obrońcą pedofili i śmiertelnym wrogiem prezerwatyw. Ten człowiek mimo przebywania na świeczniku przez wiele dziesiątek lat, do dziś nie potrafi składnie sklecić kilku zdań w języku ojczystym ale z niezrozumiałych dla sprawnych umysłowo obywateli uczyniono żeń ikonę walki o wolność obywatelską

~ k334

Bolek, miał osobistego lekarza, pewnie nie tylko








Tak że...

...mamy różne autorytety.
Niektórych nie wypada komentować, szczególnie jeśli nie żyją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100249  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 10:31
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Największe korporacje wyją na alarm. Będą musiały ujawnić, jakie w Polsce płacą (lub nie płacą) podatki.
Blady strach padł na co niektórych przedstawicieli największych firm i korporacji działających na terytorium Polski. Najnowszy projekt Ministerstwa Finansów zakłada ujawnianie opinii publicznej danych finansowych i wysokości podatków płaconych przez 4,5 tys. największych firm w Polsce.



Na pierwszy ogien - firmy niemieckie i francuskie !
A Macron poniesie krzyk o "nowa dyrektywe" EU !


No to będzie się działo. A czy to prawda,
że ofiara pedofilki ma ''już'' 14 procent poparcia,
bo takie zatrważające wieści podaje francuski TT?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100250  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 10:33
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ktoś tu dziś miał zastrzeżenia do posłów Petru i Szczerby oraz pomysły racjonalizatorskie jak się pozbyć posła.
No to a propos - czy aby na pewno ten osobnik powinien być posłem RP, czy poseł RP ma prawo bezkarnie ośmieszać RP, czy kretynizm, to wystarczające kwalifikacje aby zostać posłem?


Poseł sam się nie wybrał to po pierwsze a po drugie jak mamił wyborców to ich oszukał a po trzecie posłowie reprezentują naród i po czwarte procedura odwołania posła nie została uchwalona więc nie ma możliwości odwołania posła.

Posłowie składają ślubowanie:
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

a Naród może...lepić pierogi

procedura odwołania posła nie została uchwalona lecz Naród może chcieć takiej procedury
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100251  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 10:45
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Do Basi, z francuskiego TT;

https://twitter.com/GilbertCollard/s...14319013912577

Przetłumacz Czcigodnemu Dostojeństwu...

...i miłej niedzieli wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100252  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 12:32
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Na Jasnej Górze tłumy ludzi biorą udział w uroczystościach trzech setnej rocznicy koronacji Cudownego Obrazu.
Ciekawe czy ci liczni pielgrzymi tak gorliwie się modlący, dostrzegają, że przecież ta kobieta na obrazie i dziecko na jej rękach, to "czarni" o semickich rysach ?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100253  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 12:47
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Na Jasnej Górze tłumy ludzi biorą udział w uroczystościach trzech setnej rocznicy koronacji Cudownego Obrazu.
Ciekawe czy ci liczni pielgrzymi tak gorliwie się modlący, dostrzegają, że przecież ta kobieta na obrazie i dziecko na jej rękach, to "czarni" o semickich rysach ?

Była żydówką....więc o co chodzi?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100254  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 14:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Wzywam Pana, by zaprzestał Pan ataków na Lecha Wałęsę i okazywał mu respekt i szacunek należny bohaterowi „Solidarności” i twórcy Wolnej Polski.

Cytat:
Napisał Hypatia
Są teksty, które nie wypada komentować.

Cytat:
Mój kontakt z teczkami TW ps. „Bolek" trwał do 1974 r. kiedy to odszedłem z sekcji stoczniowej. Przed odejściem musiałem dokonać oceny i uporządkowania wszystkich materiałów, sporządzić charakterystykę źródła, ocenić wyniki pracy, przekazane źródłu środki pieniężne. W trakcie wykonywania tych czynności stwierdziłem, że TW ps. „Bolek" faktycznie intensywnie współpracował ze Służbą około 3-4 miesięcy. Później zaczął unikać spotkań, jednakże doraźnie odbywały się. Dokonałem również obliczenia środków pieniężnych jakie zostały wypłacone TW ps. „Bolek" i z tego co pamiętam w okresie od grudnia 1970 do czerwca 1971 r. pobrał od Służby jako wynagrodzenie kwotę ponad 20.000 zł, przy średniej pensji stoczniowca około 1600 zł, z tym, że 3A tej kwoty czyli około 12.000 — 15.000 zł została mu przekazana w okresie pierwszych dwóch miesięcy współpracy. Po opracowaniu wszystkich dokumentów teczki te przekazałem do archiwum lub pracownikowi, który przyszedł na moje miejsce, tego już dokładnie nie pamiętam. Po przekazaniu tych teczek tj. od 1974r. nie miałem nigdy więcej z nimi do czynienia. Tym źródłem zajmował się rezydent o pseudonimie „Madziar", a był to emerytowany funkcjonariusz służby Józef Dąbek, zam. w Gdyni.
-->http://jozefdarski.pl/6596-lech-walesa-tw-bolek

Cytat:
Widziałem własnoręcznie sporządzony dokument o treści „ Niniejszym zobowiązuję się do zachowania w tajemnicy udzielania współpracy Służbie Bezpieczeństwa. Lech Wałęsa." I pod spodem „Bolek". Był to dokument własnoręcznie sporządzony. Zaczynał się Gdańsk, dnia...". Ten dokument znajdował się w teczce personalnej, którą wraz ze wszystkimi pokwitowaniami i informacjami jakie uzyskano przekazałem odchodząc do Komendy Wojewódzkiej w Elblągu. Te dokumenty, tj. informacje z przebiegu pozyskania sporządzone przez funkcjonariuszy, krótka informacja własnoręcznie napisana przez TW ps. „Bolek" tj. ta 1/3 strony o której mówiłem wyżej, dokumenty sprawdzające: szyfrogram i karta El 5 - te trzy dokumenty otrzymałem spięte razem z zadaniem przygotowania teczki TW ps. „Bolek" dla obsługujących go pracowników.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 27-08-2017 o 14:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100255  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 14:45
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie Kto Donosił Na Jana Pawła Ii W Krakowie W 1979 Roku?

http://jozefdarski.pl/1078-kto-donos...ie-w-1979-roku
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100256  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 14:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Do Basi, z francuskiego TT;

https://twitter.com/GilbertCollard/s...14319013912577

Przetłumacz Czcigodnemu Dostojeństwu...

...i miłej niedzieli wszystkim.

Lila, Gilbert Collard, znany adwokat, prawicowiec do zaparcia, parlamentarzysta i senator. Ciety jezyk, wali prosto z mostu, ma w ciezkim powazaniu co o nim mysla inni. Szkoda, ze takich Francuzow nie ma wiecej w polityce.

Prosilas o "rozjasnienie" Czcigodnemu dostojenstwu o co chodzi


"Na otwarcie roku szkolnego, pierwszy klaps dla Macrona od “Maîtresse”, Beaty Szydlo, Premiera Polski."

Ha ha, pare wiosenek mlodszej od “babci Brigitte”.

Ja nazwalabym to pierwszym ostrzezeniem, zanim pojdzie do kata lub wyleci z klasy!

Nasza Premier, dala mu dobra rade aby szybko nadrobil braki z doswiadczenia i obycia politycznego oraz na przyszlosc byl bardziej powsciagliwy – czytaj nauczyl sie trzymac jezyk za zebami, przestal byc arogantem i nieukiem politycznym.
W skrocie:
Podpowiedziala mu aby zamiast rozbijac UE, zajal sie swoim krajem. Rownoczesnie przypomniala, ze Polska jest takim samym czlonkiem UE jak Francja i mamy takie same prawa jak Francja oraz inne kraje czlonkowskie.
Zeby nie bylo nieporozumienia dodala: ze bedziemy korzystac z naszych praw w UE dla dobra Polski i Polakow.

Miala racje, bo “Jupiter” posunal sie za daleko. Wyszla mu przyslowiowa “sloma z butow”.

Nie wiem czy pamietasz kiedy bylismy tylko przyszlymi czzlonkami UE, zaatakowal nas prezydent Francji Jacques Chirac, mowiac, ze “stracilismy dobra okazje do milczenia”. Chodzilo o poparcie stanowiska USA wobec Iraku. Malo tego, jedna z jego ministrow szantazowala nas grozba wstrzymania akcesji do UE.
Wyglada na to, ze preziowie Francji tak maja! Zastanawiam sie na czym polega francuska choroba?

Pani Szydlo powinna mu przypomniec slowa Chicaca albo zareagowac jak krol Hiszpanii na idiotyzmy Chavesa - kazal mu zamilknac!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100257  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 14:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No to będzie się działo. A czy to prawda,
że ofiara pedofilki ma ''już'' 14 procent poparcia,
bo takie zatrważające wieści podaje francuski TT?

Trzeba przyznac, ze popularnosc mu spada ! Francuzi powoli budza sie z letargu. Na dodatek szykuje mu sie "goraca" jesien - w Paryzu nazywamy to "poczatek sezonu".

Wedlug tego "geniusza" od Rotschilda - renta emerytalna Euro 1'200/miesiecznie jest wysokim dochodem. Wobec tego kazdy rencista, ktory bedzie mial wiecej - zaplaci tzw "solidarny spoleczny" podatek.
Euro 1'200/miesiecznie we Francji mozna porownac z polska emerytura ca zl. 1'500. Tak zwane minimum aby nie zdechnac z glodu.

PS. nie przeliczajcie wg. kursu Euro/zlotowka.

Haha, nasza Premier powinna zaprosic francuskich rencistow do Polski - napewno zyliby lepiej i wygodniej.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100258  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 15:09
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Od Hiszpanii, przez Francję, aż po Pakistan. Media z całego świata cytują wypowiedź premier Beaty
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100259  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 15:41
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 073
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Na Jasnej Górze tłumy ludzi biorą udział w uroczystościach trzech setnej rocznicy koronacji Cudownego Obrazu.
Ciekawe czy ci liczni pielgrzymi tak gorliwie się modlący, dostrzegają, że przecież ta kobieta na obrazie i dziecko na jej rękach, to "czarni" o semickich rysach ?

Widać, że trzymałaś się z daleka od tego obrazu,
jeśli dojrzałaś czerń i semickie rysy. Raczej aramejskie czyli syryjskie,
a poza tym tak wyglądały ikony bizantyjskie.

Cytat:
Oczywiście obraz jasnogórski nie przedstawia osób czarnoskórych.
Wystarczy przyjrzeć się rysom twarzy, aby się o tym przekonać. Ciemny kolor skóry jest wynikiem ściemnienia farby na obrazie.
Wrażenie, że twarze i dłonie są ciemne, pogłębia kontrast z błyszczącymi aureolami (dodanymi zapewne podczas konserwacji w latach 1430-1434), koronami (obraz był trzykrotnie koronowany, w 1717, 1910 i 1967 roku), jasnymi sukienkami, a także tłem ze srebrnej, złoconej blachy (dodanym w latach 1430-1434).


Czegoż jeszcze nie wymyślisz,
by usprawiedliwić czarnych gwałcicieli naszej rodaczki?
Bo tylko nasi gwałciciele zasługują na kastrację,
imigranccy wyłącznie ubogacają.


PS. Basiu, dzięki za wykład i przybliżenie realiów francuskich. Kto będzie chciał zrozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100260  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 15:53
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Komisarz Europejski do spraw gospodarki i finansów i handlu, reprezentuje prezydenta Macrona.
Cele jakie stawiają sobie w Unii Niemcy i Francja podsłuchać można ---> http://jozefdarski.pl/13296-geopolit...-26052017-cz-1
Francja domaga się by Unia sfinansowała jej długi .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.