menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1001  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 16:20
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 854
Domyślnie

Omeczko, jestem kochana....
Wczoraj byłam zaproszona na Kolędowanie do Rynku...było bardzo dużo ludzi, moc dzieci śpiewało na scenie kolędy, Koła gospodyń też...był jakieś częstowanie pierogami, rybami i słodkościami...nie skusiłam się, nie wiem jak moja wątroba by to przyjęła. Za to był Kuba Molenda..piosenkarz z Olkusza..bardzo sympatyczny młody człowiek...postaram się pokazać fotkę....
Nie będę wszystkiego powtarzać, a wszystko przeczytałam...jestem pod wrażeniem Waszych zdolności dziewczyny...cudne te bombki Omczko...Mirusia to już mistrz!!! Te wymyślone choinki też wspaniale się prezentują...
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie...
__________________
  #1002  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 16:22
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 854
Domyślnie

A to z aniołkiem który mnie zaprosił na Rynek..
....
__________________
  #1003  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 17:38
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 890
Uśmiech

witajcie!

Nino - jaki uśmiechnięty aniołek obok Ciebie

nasza koleżanka formiko na swoim blogu wylicza różne nietypowe Anioły - warto przeczytać
http://hallas.pl.tl/grudzie%26%23324%3B-2015.htm

chatę ogarnęłam wczoraj jakoś, podobno w mieście była duża awaria wodociągów

Honorko - najbardziej podoba mi się choinka ...kocia

te drewniane bałwany to takie całoroczne są, bo trudno turlać ich części składowe czyli pniaki, a już ułożyć jeden na drugim to dopiero mocarza trzeba

ja proponuję taką choinkę (z błyskami):


__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
  #1004  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 17:45
Kalina13's Avatar
Kalina13 Kalina13 jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Pomorskie
Posty: 2 018
Domyślnie

Witam
Dziewiątka to się zgadza… tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy. Sama się o tym już dawno przekonałam.

Honorka – ciekawa jestem jak mój piesek zareagowałby na kocią choinkę. Poprzedni piesek i kotka przyjaźnili się…

Ciąg dalszy Apteczki… Żołądek
W chorobach układu pokarmowego zaleca się podawać preparaty z roślin, które wzmagają działanie żółciotwórcze i żółciopędne oraz wydzielanie soku żołądkowego.
Do surowców typowo gorzkich o wysokim składniku goryczy należą: korzeń goryczki, liść bobrka trójlistkowego, ziele drapacza, ziele tysiącznika [centurii], korzenie mniszka oraz cykorii.
Do aromatyczno-gorzkich zalicza się: kłącze tataraku, korzenie arcydzięgla, ziele krwawnika oraz prawie wszystkie rośliny przyprawowe [np bazylia, estragon. cząber, lebiodka-oregano]

1] Przeciw chwilowym zaburzeniom żołądka
Rumianek - działa przeciwzapalnie; melisa- uspokajające; mięta- usuwa nudności, mdłości; Zmieszać zioła w jednakowej proporcji. 1 łyżeczkę tej mieszanki na szkl wrzątku, zaparzać pod przykryciem 10 min. Te zioła również uśmierzają ból, działają rozkurczowo, uspokajająco i zapobiegają wzdęciom.

2] Garść [ok. 1 łyżki] liści czarnej porzeczki na 1 szkl wrzątku. Popijać rano i wieczorem po 0,5 szkl. Działa odtruwająco, wzmacniająco i uspokajająco,

3] Napar - 0,5 łyżeczki majeranku na 0,5 szkl wrzątku, naciągać 10 min. Popijać 2-3 razy dziennie - na kolkę jelitową, brak apetytu i każdy objaw niestrawności.

4] Kminek mielony z majerankiem [w równej ilości] dają znakomity doraźny środek przeciw wzdęciom, zgadze itp. sensacjom, które po jedzeniu też mogą się pojawić. Bierze się 0,5 łyżeczki takiego proszku i popija zimną wodą. Jeżeli taki zabieg okaże się mało skuteczny można go powtórzyć dowolną ilość razy.

5] Regulujący napar: 1 łyżkę suszonego ziela melisy zalać 1 szkl wrzątku, zostawić pod przykryciem 15-20 min. Pic 2-4 razy dziennie po 1/4-1/2 szkl [najlepiej między posiłkami]

6] Pobudzający napar: płaską łyżkę rozkruszonych pędów pięciornika gęsiego zalać szkl wrzątku, zostawić pod przykryciem na 15-20 min. Pić 2-3 razy dziennie po 0,5 szkl między posiłkami.

7] Działający rozkurczowo: płaską łyżkę rozkruszonych listków estragonu zalać szkl wrzątku, zostawić pod przykryciem 15-20 min. Pić w 2-3 porcjach w ciągu dnia [najlepiej między posiłkami].

8] Przeciwzapalny napar: płaską łyżkę suszonych liści mięty zalać 1 szkl wrzątku, parzyć pod przykryciem 15 min. Pić 2-3 razy dziennie po 0,5 szkl między posiłkami.

9] Na nieżyt żołądka - jest schorzeniem, którego objawami mogą być rozległe dokuczliwe bóle brzucha, biegunki [na przemian z zaparciami], krew w stolcu. W żadnym wypadku nie należy lekceważyć tych symptomów - konieczna jest wtedy jak najszybsza wizyta u lekarza. Zioła jedynie mogą wspomóc kurację.
a] Melisa - pomocna w zaburzeniach trawiennych
b] Pięciornik gęsi - pobudza czynności żołądka
c] Estragon - ma działanie rozkurczowe
d] Mięta - ma właściwości przeciwzapalne

10] W łagodnych dolegliwościach żołądkowych
Do ciemnej 0,7 l butelki wsypać świeże, posiekane [lub suszone] liście mięty do wysokości 1/3 objętości butelki, następnie zalać 0,5 l wódki, zakręcić butelkę. Po kilku tygodniach nalewka jest gotowa. Zlać roztwór do innej ciemnej butelki. Dozowanie: pić niewielką ilość samej nalewki bądź rozcieńczonej.

11] Sok z kiszonej kapusty, a zwłaszcza kwas, ma doskonałe właściwości oddziaływujące na żołądek we wszystkich jego chronicznych kłopotach, np w nadkwaśności, wrzodach itp. Jest też silnym czynnikiem przeczyszczającym nawet największe zatwardzenie:
a] dla problemów żołądkowych wystarczy 1 łyżka soku z kiszonej kapusty
b] dla problemów z zatwardzeniem - 0,5 do 1 szkl soku - zazwyczaj działa już po godzinie
c] przy chronicznych dolegliwościach żołądkowych - miesza się 1 łyżkę soku z kiszonej kapusty z 6 łyżkami wody - pije się to co godzinę po 1 łyżce.

12] Na problemy z trawieniem - 2 pokruszone listki lauru zalej szkl wrzątku, odstaw na 15 min, przecedź. Podziel na 3 porcje i wypij je w 20 minutowych odstępach małymi łykami.

__________________
Hojność polega nie na tym, by dawać dużo, ale na tym, by dawać w odpowiedniej chwili. Jean de La Bruyère
  #1005  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 17:46
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 854
Domyślnie

Aby się nie nudziła, to i ja zostawię... To miałaś bal nerwów z awarią....mnie szybko wytrącają z równowagi takie niespodzianki...
Cieszę się, że już jest dobrze! Pozdrawiam Irenko!
Buziaki dla Ula!!!!!!!!!!!!!
__________________
  #1006  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 19:50
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 480
Domyślnie

Witam całe miodowo a w nim pracowite pszczółki i guciow...przeczytałam wszystkie posty i gratulacje za pomysłowe choinki zawieszone piękne są wszystkie z łańcuchami i bez..


.. ja też mam już swój pokoik wysprzątany ..choinka ubrana ustawiona na stoliczku, prezenty już zapakowane i podpisane.. czekają na wręczenie obdarowanym od mamy i babci..
Byłam u nas na rynku .. jest ustrojona duża choinka i zrobiona szopka (szopka jest dopiero od dwóch lat elementem ozdoby rynku)
dzisiaj kupiłam sobie farbę do włosów nr 38 z firmy Joanny "kasztanowy brąz"wytrzymuje mi 3 m-ce dopiero ukazują się sreberka. jutro idę do mojej fryzjerki by nałożyła mi farbę na włosy.. dzisiaj trudniej mi się spacerowało na dworze(szybciej się męczyłam
Pozdrawiam całe nasze miodowo Anielkę, Alodie, Basie ,Ninke,Honorkę, dziewiątke ,Omę, nasze mistrzynie w produkcji bombek, (9-tka super sa te bałwanki..Renię, kaline,kasandrę, , Tinę, naszych guciow Janusza i Edwarda

__________________
Zosia
  #1007  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 19:51
Kalina13's Avatar
Kalina13 Kalina13 jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Pomorskie
Posty: 2 018
Domyślnie

Na dobranoc ciekawostka

__________________
Hojność polega nie na tym, by dawać dużo, ale na tym, by dawać w odpowiedniej chwili. Jean de La Bruyère
  #1008  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 19:55
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 088
Domyślnie

Drogie przyjaciółki nie wiedziałem,że nieszczęścia chodzą parami,
jestem uziemiony,zerwałem sobie ścięgno w lewej ręce
w okolicy kciuka.
Do tego moje korzonki nerwowe są zbyt nerwowe,
na razie nie mogę napisać nawet życzeń.
__________________
_____________________
Edward
  #1009  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 20:20
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 424
Domyślnie

Miłe Pszczółki, życzę Wam zdrowych, radosnych i spokojnych Świat oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

  #1010  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 20:33
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Wieczorkiem zaglądam i witam przybyłe Pszczółki i Gucia.
Ninko widać,ze kolędowanie po Rynku bardzo udało się.
Wyglądasz kwitnąco ... miałaś miłe towarzystwo
piosenkarza Molendy i uśmiechniętego aniołka
Choinka z aniołkiem prześliczna...
Alodio dobrze,że już po awarii.
Wiedziałam,że " kocią " choinkę wybierzesz
Ciekawy artykuł Formiko o nietypowych aniołach .
Wodniczko to do świąt jesteś już prawie gotowa...
jeszcze zapewne jedzonko i można świętować.
Kalino dzięki za dalszy ciąg apteczki ziołowej
Moja sunia pewnie by te koty zjadła
Z przeczytaniem tekstu nie miałam problemu....
pewnie jestem " mądra "
Edwardzie tak to już jest z nieszczęściami.
Dobrze,że choinkę ubrałeś i o grób zadbałeś...
Z reszta sobie poradzisz. Która to ręka ?
Czy masz szynę i gips???
Zdrówka życzę.
Bogdo dzięki za życzenia
Dobrej nocy wszystkim.
Ta choinka też kojarzy mi śię z jedna z pszczółek


__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #1011  
Nieprzeczytane 20-12-2015, 20:44
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie

Kochane Pszczółki, ja również pragnę życzyć Wszystkim w Pszczółkowie radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, pogody ducha - a światło Gwiazdy Betlejemskiej niech opromienia każdy dzień Nowego Roku, dodaje siły i chęci do życia, by można było jeszcze wiele dobrego uczynić. Wszystkiego Najlepszego! Serdecznie pozdrawiam.



  #1012  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 07:24
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie



W nowym tygodniu witam Wszystkich.
U mnie wietrznie i pewnie będzie bez słonka.
Dzisiaj pełna parą ruszą przygotowania do świąt.
Trzeba zjeść śniadanie....i do pracy
Zapraszam


__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #1013  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 07:25
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Miłego dnia i całego tygodnia życzę i pozdrawiam
serdecznie


__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***

Ostatnio edytowane przez Honorka1949 : 21-12-2015 o 10:47.
  #1014  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 11:18
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 854
Domyślnie

Witam w nowym tygodniu Pszczółki i gości! Oczywiście znane nam i miło Was gościć w miodowie. Bogdę i Annamarie....dziękuję też w imieniu Pszczółek!
Witam już dzisiejsze Pszczółki. i Gucia....
Honorko, dzięki za śniadanko...Zosia już gotowa - kto nie zasypia to ze wszystkim zdąży! -
Honorko, ciekawie wygląda ten stroik owocowy....
Edi, jak w lewej to pól biedy....prawa ważniejsza i bardziej potrzebna... Od kilku lat mam zerwane ścięgno w łokciu lewej ręki i mam z tym problem... nie zgodziłam się na operację od razu, teraz jest za późno...a problem narasta...Daję radę....
Pozdrawiam UL.
__________________
  #1015  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 14:08
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Witam pięknie Pszczółkowo
Życzę Wam Zdrowych i Spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia.
__________________
  #1016  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 14:16
karramba karramba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 5 385
Domyślnie

Motto na dzisiaj

  #1017  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 14:18
karramba karramba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 5 385
Domyślnie

Tak było

  #1018  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 15:28
Kalina13's Avatar
Kalina13 Kalina13 jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Pomorskie
Posty: 2 018
Domyślnie

Witam
Pada… deszcz – nie śnieg. W 1962 r. moja starsza siostra była w ostatnich dniach przed Wigilią bardzo nerwowa. W pierwszy dzień Świąt ślub, a tu nie ma śniegu. I nagle szał radości… na godzinę przed Pasterką zaczął padać śnieg. Padał i padał… na szczęście mieszkaliśmy blisko kościoła i nie było kłopotu z dojściem, chociaż były wielkie zaspy dookoła.

Który kotek smaczniejszy?



Ciąg dalszy Apteczki… W chorobach z podwyższoną temperaturą
W leczeniu pediatrycznym jako leki przeciwgorączkowe stosowane są głównie pochodne kwasu salicylowego [Polopiryna i inne], unika się natomiast tabletek Piramidonum ze względu na dużą toksyczność.
Lepiej jest obniżać temperaturę ciała poprzez wywołanie pocenia się [podanie środków roślinnych napotnych, stosowanie kompresów].
Rośliny z grupy leków przeciwgorączkowych zawierają przede wszystkim pochodne kwasu salicylowego i mają właściwości podobne do syntetycznych salicylanów,
Związki tego typu działają różnorodnie, głównie przeciwgorączkowo, przeciwgośćcowo, przeciwbólowo.
Uwaga! Salicylany mogą spowodować atak dychawicy oskrzelowej u astmatyka.
Do roślin, w których występują pochodne kwasu salicylowego należą głównie: kora wierzby, kwiaty wiązówki, pączki topoli.
Do obniżenia gorączki wykorzystuje się także rośliny o działaniu typowo napotnym jak: kwiat bzu czarnego, kwiat lipy, owoce maliny.

Chrypka
Może być spowodowana zmianami zapalnymi ostrymi lub przewlekłymi błon śluzowych, uszkodzeniem drobnych stawów i mięśni krtani, uszkodzeniem nerwów przebiegających przez te mięśnie, nowotworem [chrypka, która nie ustąpiła w ciągu 4-6 tygodni wymaga konsultacji laryngologicznej].
Chrypka często towarzyszy przeziębieniom, jest skutkiem picia zimnych napojów, gwałtownego schłodzenia organizmu, nadmiernego wysiłku strun głosowych, nadmiaru dymu tytoniowego, czy… alkoholu.

1] Około 80g świeżego, posiekanego korzenia chrzanu zalej 2 szkl wrzącej wody, dodaj 1 łyżkę miodu, starannie wymieszaj. Pij powolutku, małymi łyczkami, przetrzymując płyn w gardle - 1 raz dziennie.

2] 1 łyżeczkę tymianku zalej 1 szkl wrzątku, gotuj przez 1 min, zdejmij z ognia a zaparzaj jeszcze pod przykryciem przez 10 min. Pij 3 razy dziennie po 1 szkl - można osłodzić miodem.

3] 50g liści selera zalej 1 litrem wrzątku, odstaw pod przykryciem na 15 min, przecedź, dodaj 0,5 szkl mleka. Pij na czczo codziennie po szklance [lekko podgrzane] jak najdłużej przetrzymując płyn w gardle.

4] 25g szałwii zalej 1 szkl octu jabłkowego i podgrzewaj- zdejmij z ognia zanim się zagotuje i odstaw na 24 godz. Dodaj 100g miodu, wymieszaj i przelej do butelki. 2 razy dziennie dodawaj 2 łyżki tego specyfiku do szklanki cieplej wody i pij małymi łykami, starając się przetrzymywać płyn w gardle. Podobno lek ten po pierwszym dniu kuracji przywraca głos.

5] 200g świeżego, posiekanego korzenia pietruszki gotuj przez 1 godz w 1 litrze wody na bardzo małym ogniu. Dodaj 1 łyżkę hyzopu. Pij po szklance wywaru 1 raz dziennie przed snem.

6] Szklankę ciepłego mleka wymieszać z 1 łyżką soku z czosnku i 1 łyżeczką miodu. Pij 1 raz dziennie przed snem.

7] Napar z anyżu biedrzyńca: 2 łyżki owoców zalać 1 szkl wrzątku, przykryć i ogrzewać na parze przez 30 min. Pić – dorośli 3-5 razy dziennie; -dzieci po 1 łyżeczce 3-5 razy dziennie po jedzeniu. Przy anginie i kaszlu również.

8] Napar z arniki: 1 łyżkę płatków kwiatu zalać wrzątkiem, parzyć pod przykryciem 15 min. Płukać gardło co 3 godziny.

9] Przewlekła chrypka: 1 łyżeczkę szałwii zalać 1 szkl wody i gotować pod przykryciem przez kilka minut, dodać 1 łyżeczkę miodu i kieliszek mleka. Pić 2 razy dziennie po szklance.

10] Mleko z szałwią na chrypkę: 1 łyżeczkę liści szałwii zalać szkl wrzącego mleka i gotować pod przykryciem 15-20 min. Po odcedzeniu pijemy małymi łykami jeszcze ciepły, kiedy czujemy, że zagrażają nam infekcje gardła, chrypki itp.

__________________
Hojność polega nie na tym, by dawać dużo, ale na tym, by dawać w odpowiedniej chwili. Jean de La Bruyère
  #1019  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 16:30
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Witam popołudniowo całe Miodowo.
Ale tutaj kolorowo i wesoło, tak ma być.
Ja dzisiaj pilnowałam wnusia, (15 miesięcy)
córka i zięć byli w pracy.
U nas nadal jest ciepło, chociaż dzisiaj popołudniu,
zerwał się wiatr i troszeczkę popaduje.
Macie piękne kolorowe choinki,
Kalino, pamiętam czasy w Polsce. śnieg, mróz to było coś
dobrego. Twoje Apteczki, doskonale tym razem znam.
Ale jesteś bardzo pomocna.


Meluniu, Motto dnia jest na czasie.
Pozdrawiam całe Miodowo wieczorkiem ;


__________________
Sądzisz że coś o mnie wiesz, ale to tylko wspomnienia, nic więcej.
  #1020  
Nieprzeczytane 21-12-2015, 17:47
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 890
Uśmiech

witajcie!

Honorko - sądzę, że wszystkie Pszczółki mają w domu książki

dzisiaj u nas też padało

kiedyś kupiłam, pokroiłam, suszyłam na kaloryferze a dzisiaj na lampie powiesiłam:


__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz. 107 oma Humor, zabawa 996 21-10-2015 00:24
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz.106 oma Humor, zabawa 1001 26-08-2015 00:07
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz.105 oma Humor, zabawa 1009 22-06-2015 00:03
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
"Dzień Gornika"" zdzislaw.bedrylo Seniorzy i praca 0 04-12-2012 16:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.