menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #108621  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 09:44
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 980
Domyślnie pozdrawiam Olkusz

Witajcie . Fajna pogoda do wszystkiego. ty mu pieskowi potrzebny towarzysz taki sam a, nie lalki.
Dobrego dnia
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108622  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 10:43
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 518
Domyślnie

�� W   I   T   A   M ��
Miło mieć grono znajomych i zwracać się często do nich, czy słońce świeci, czy pada, pozdrowić zawsze wypada.
�� SERDECZNIE POZDRAWIAM SUPER TYGODNIA ŻYCZĘ ��
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108623  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 11:00
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Gienio, nie stać mnie na drugiego psiaka... nie w sensie, że go zagłodzę, chodzi u weta... drogo płacę u niego i fryzjerka stówę...A z radością bawimy się pluszakami!
Krystynko - Krybo - witaj miłas u nas... serdecznie Cię pozdrawiam!
Helenko, nie wiem nawet czy Policja by interweniowała w takim zachowaniu dzieci ( to chłopcy ).. pewnie stwierdzą, że gdzieś muszą się bawić! Tylko, dlaczego naszym kosztem nerwów?
Byłam z sunią na spacerku, była już p. opiekunka... do jutra jestem sama. Jakoś muszę doczekać...
Pozdrawiam Was kochani
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108624  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 12:37
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Ninko

do Ciebie moja rada.Wiem , ze dzieciaki są złośliwe jak się ich karci i moga rozrabiać jeszcze bardziej.Ja bym zrobila tak : kupiła cukierki albo inne słodycze i poszłabym do nich.Zwolała całą gromadke i wytłumaczyłabym jak takie zachowania męczy starszych ludzi.Wspónie omowiłabym zmiany , zapytała kto tu przewodzi i z nim zawarłabym pakt .

Gdyby to nie pomogło spróbowałabym dotrzeć do rodziców .Na końcu zostawiłabym dzielnicowego.
Jak nie załatwisz po dobroci moze być jeszcze gorzej.

Jeżeli chodzi o słownictwo kiedyś na ulicy grupa za moimi plecami bluzgała - wtedy ja odwróciłam się i rzekłam " że wam się chce robić z buzi wychodek ".Zaniemówili , ja też nie wiedziałam skad mi się wzięło takie slowo.Pomogło.

Z doświadczenia wiem , ze złością nic nie załatwisz.Może w domu dorośli też używaja takiego slownictwa i co wtedy ?
Powiedz , ze sportowcy nie używają takich wulgaryzmów , może chcecie być w przyszlości piłkarzami a słyszeliście lewandowskiego przeklinajacego ?Trzeba wszystkich sposobów próbować , nie wygrasz z nimi złościa.

Zosiu - masz się czym pochwalić warzywniak piekny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108625  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 13:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dzień dobry....
Przedpołudnie minęło mi bardzo przyjemnie - z wnukiem. Mimo, iż to jeszcze dziecko można z nim mądrze pogadać i zna się na wielu sprawach. Miło jest, tylko szkoda, że czas tak szybko mija.
Teraz gotuję obiad a on wyżywa się na powietrzu, w cieniu pod lasem.
Ninko...Kama dobrze radzi...w końcu to pedagog, więc wie jak postępować z dzieciakami.
Krysiu - Krybo...dzięki za miłe pozdrowienie...
Helenko...Gienku....Wodniczko...Jolinko...Danusiu. ...Wandziu....
Pozdrawiam....Dobrego dnia.....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108626  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 13:21
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Kamo - Marylko... nie mam zwad z nikim tutaj.. chociaż nie raz mnie język swędział aby zwrócić uwagę... Tym bardziej z dziećmi... dawno temu sąsiad z parteru wyskoczył z korytarza i dopadł chłopaka, może miał z 10 lat.. chciał mu wlać... na ten moment nadeszłam i stanęłam ostro w obronie dziecka ( już leżał mały na jezdni ) Z sąsiadem miałam problem do końca jego życia a był młodszy dużo ode mnie...teraz wiem, co go wnerwiało. Mnie nie było w domu to i domofony mnie nie wkurzały, granie w piłkę ? nic a nic... teraz żal mi sąsiada... spotkałam tego chłopca przy naszych blokach i grzecznie zapytałam - co u niego słychać - wielkolud! Patrzyłam do góry aby usłyszeć - po cholere pani się wpi... - poszłam jakbym dostała wiadro wody na głowę... wdzięczność, grzeczność -
Mam nadzieję, że potrafię z nimi rozmawiać... ale nie kupię im słodyczy - o nie - to nie dzieci...dam każdemu ale nie im...Powiem, że zgłoszę to na Policji a oni niech sobie to przemyślą... ja mam czas!
Spaliłam znowu obiad.... nie potrafię pobyć w kuchni... mam duszności, kaszel..muszę wyjść a jak wyjdę, to po obiedzie!
Do potem kochani...
Dziękuje Ci Kamo za poradę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108627  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 13:45
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Izabel, wiem, porada naszej koleżanki jest bardzo słuszna... mnie mam zwróciła uwagę ( lata temu ) byłam z wnuczką na dole, przyjechała po nią mama... i miała jeszcze cukierki w dłoni... staną chłopczyk, może 6 - 7 letni i patrzył... odruchowo dałam Mu kilka cukierków... mam chłopca zwróciła mi uwagę, że syn ma cukrzycę a ona nie rzyczy sobie aby go częstować... mógł nie brać... mógł powiedzieć, że mu nie wolno... od tamtej pory, a to już z 10 lat, nie częstuję nikogo tym bardziej dzieci.
To jest Marylka czy Krysia? Pewnie ja pokręciłam imiona!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108628  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 17:19
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Jestem sama? O, to potem zajrzę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108629  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 18:00
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Witam miłe Koleżanki



Hejka Koleżanki...

czy nie przeszkadza Wam, że zamiast grafik wstawiam osobiste fotki?
Fotek mam od groma, a po awarii laptopa obrazków zero.
Miałam setki folderów z obrazkami,grafikami,
teraz pozostały mi tylko zdjęcia w aparacie i schowku.
Dobrze, że chociaż z ostatnich tak ok. pięciu, sześciu lat zachowały się.
Wcześniejsze skasowały się
kiedy padł poprzedni laptop. Jeszcze wtedy nie kopiowałam na pendraiwy.
A szkoda. Mądry polak po szkodzie.
Pozdrawiam Was wszystkie i zostawiam wraz z życzeniami miłego wieczoru.Pa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108630  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 18:28
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Witaj Marylko...
Napisałaś...
Cytat:
Jolinko - odniosłam się do Twojej wypowiedzi odnośnie naszego przerwanego kontaktu ale nie odpowiedziałaś , może to przeoczenie tego postu.

Tak , masz rację. Znalazłam Twój wpis.
Rzeczywiście ,
jakimś cudem przeoczyłam ten post.
Że, też musiało trafić na Ciebie.
Marylko, a czy tamten numer telefonu jest nadal aktualny?
Pozdrawiam Cię serdecznie. Pa
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108631  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 18:44
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Halu, to jest dopiero urok dużej klasy! Autentyk. Bardzo lubię własne fotki ale mam byle jaki aparat... nie ma ostrości, też przyznam, że nie znam się aż tak.
Widzę, że odnalazłaś swoją znajomą... cieszę się z tego... życzę Wam ciekawej rozmowy.
Idę zrobić kolację, potem leki... jeszcze powinnam wyjść z sunią... ale nogi mam spuchnięte...pewnie zostanie jej pieluszka.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108632  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 19:49
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Moja Księżniczka prosi - ata - więc, idziemy na godzinkę...
Dobrej nocy, Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108633  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 20:08
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 484
Domyślnie

Witaj Rodzinko wieczorem..Nina, Izabel, Kryba, Kama,Jolina. U mnie dzień słoneczny mija bardzo szybko.
Bardziej o ogródek dba córka, bo ja nie mogę się schylać,(Ale jak czuję,się dobrze to i poplewie grządki.,podleję wodą z wężakrzewy przed domem... ale zanim oczka swe zamkniecie zyczę Wam..

.
Jolina piękne fotki nam pokazujesz...dzięki i proszę o więcej
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108634  
Nieprzeczytane 28-06-2021, 22:47
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 841
Domyślnie

Dobry wieczór

Już późno, ale weszłam pokazać się.
Ni mam czasu na kompa, zaczęły się przygotowania do imprezki na trochę większą skalę
Będzie się u nas działo...na razie nic nie mówię, ale mam nadzieję, że wszystko się uda.

Jutro wędzimy mięsko...

Halinko
fotki własne zawsze mają charakter i duszę, dlatego są piękniejsze i milsze dla oglądających.

Ninko
jeśli chodzi o dzieciaki, to ja raczej stosuję ignorowanie, jak nie mają pożywki w postaci naszych nerwów to staje się dla nich nudne, Szukają innych wyzwań lub obiektów.
To samo dotyczy maluchów rzucających się na podłogę, tupiących nóżkami w celu wywarcia presji na rodzicu np. na otrzymanie słodyczy.

Powiem tak jak któraś z koleżanek, ostatnio tak byłyście "płodne" w tworzeniu postów, że nie dam rady poczytać i pokomentować

Ale życzę wszystkim dobrej nocy i sympatycznego poranka.


DOBRANOC
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108635  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 08:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 988
Domyślnie

Dziś tylko szybkie dzień dobry, bo mały czeka w gotowości. Bardzo lubię ten czas spędzony z nim....tyle wieści można się dowiedzieć i mądrze pogadać...teraz dzieci są wygadane.
Miłego dnia....P o z d r a w i a m...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108636  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 08:41
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witajcie dziewczyny! witaj nasza Ninko!Pięknie tu wszystko opisujecie nasz wątek żyje Wczoraj bylam u rodzinki było pieknie pochodziłam z bratem po okolicy,powspominałam młodość...Ale wróciłam bardzo zmęczona ...upałem no ale cos za coś.Dziś upału ciąg dalszy ale obiecuję nie będę szaleć Dobrego, zdrowego dzionka dziewczyny!
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108637  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 10:47
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 518
Domyślnie

♥ Słoneczne myśli Tobie wysyłam, aby cieplutka była każda chwila. a wraz z myślami uśmiech serdeczny, by każdy krok Twój był bezpieczny ♥
Życzę uroczego radosnego dnia - Krystyna

Odpowiedź z Cytowaniem
  #108638  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 10:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 980
Domyślnie Witam Rodzinkę. Ninkę .Ona najwazniejsza jest . Tu...

Pozdrawiam wszyściutkich tutaj . Zdrowia wam życzę na na następne dni, miesiące i lata.
Ważne ze wam zdrowie i samopoczucie sprzyja . A z wiekiem to i apetyt rośnie,.
Pogody wam życzę w dnu dzisiejszym . Co bydziedzie w brelach łazić. Bo słonko ostro blinduje.
Dobrego dnia, dobrego obiadu , dobrego odpoczynku, oraz dobrej kawusi. Bo bez niej ciężko by się żyło.

Herbatka to miętowa z cytryną .
Lub z czarnego bzu dodatek łut miętowej, piękny zapach.
Pozdrawiam na potem.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108639  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 12:05
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 859
Domyślnie

Witam i życzę ogrom zdrowia!
Krysiu, wyszłam wczoraj wieczorem z sunią przed blok, wcześniej widziałam, że klomb z bratkami został zniszczony a ziemia rozwleczona aż do drugiego bloku. Oczywiście, były dzieciaki a że bardzo lubią moją sunią więc cała gromada była przy niej! Oczywiście sunia miała ogrom radości z nich i tak przy okazji zapytałam o ten klomb z bratkami i od niechcenia o zabawę z domofonami.... dziewczynka stwierdziła, że wie kto dzwoni, kto zniszczył bratki... od razu prosiłam aby nie mówiła...- nie chcę wiedzieć kto to robi - zapewniłam je..ale prosiłam, aby wpłynęli na te dzieciaki które aż tak się nudzą aby nie robiły zła już w tym wieku, potem będzie za późno na poprawę... Nawet chłopiec którego widziałam kiedyś przy domofonach zapewnił, że będzie trzymał palec na pulsie! Pochwaliłam go...Widzę, że mamy mądrą młodzież ! - pochwaliłam go!Pozwoliłam mu poprzytulać sunię... powiedział, że mieli pieska ale zabił go samochód. Bardzo mądry chłopak.
Halu, fotki super ... Własne to nie obce...
Danusiu, tak zastanawiam się nad Waszym świętem... myślę, że to rocznica ślubu! Wiesz, ja mogę zadzwonić z życzeniami a Panie? o, może być niespodzianka z fotkami!
Helenko, dzień z rodzeństwem - piękny dzień! Dzisiaj też zrobisz wyprawę - bo jak inaczej? Ty w domu? Pozdrawiam kochanie.
Izabel, zazdroszczę Ci tych dni z wnukiem! Oczywiście - pozytywnie... nigdy nikomu niczego nie zazdroszczę ... nawet zdrowia!
Gienio, u mnie też ciepełko... wróciłam ze spacerku z sunią... nie wiem o co chodzi nie chce jeść... jadła ze mną budyń!!! Mięsko leży, nie tknęła go...a to kurczak gotowany z warzywami...pyszne mięsko z udka...mało tego, fakt, ona więcej nie zjada jak pięć deko...
Zosiu, jak masz takie problemy to nie schylaj się... o nieszczęście nie trudno... gorzej z leczeniem. Rób fotki i daj nam do podziwiania...
Idę do kuchni, mam przygotowanego łososia przez p. opiekunkę... tylko na patenię... jest z przyprawami, z czosnkiem, z oliwą.... sałatka też jest...
Do potem Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108640  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 12:17
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Witaj Rodzinko

Postaram się krótko
Ninko - chciałam dobrze, różne metody mają różne skutki.Nie wiem w jakim wieku jest ta mlodzież , bedę się upierać, by wpierw próbować po dobremu.
Kiedyś w nowej placówce dostałam grupę rozrabiaków , bo jako nowej obarczono mnie wychowastwem najgorszej klasy.Byłam mloda , ale wpadłam na dobry pomysł.Zebrałam tych " siedmiu wspaniałych " i powiedziałam , ze uważam iż godnie beda reprezentować klasę i że zmienimy tę złą opinię.Kazdemu dałam jakąś funkcję - przewodniczacy , zastepca , porzadkowy itp.Nie uwierzycie - jak oni poczuli się dowartościowani , nikt z nauczycieli nie narzekał na nich , nawet do nauki się przylozyli , a ja nie ustawałam w pochwałach.
Na koniec roku ta klasa znalazła się na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o zachowanie.Ja dostałam od nich kaktusa duzego w doniczce i 7 czekoladek.

Przepraszam , że się tak rozpisałam , ale wiem , ze dobroć czasem wiecej zdziała niż zlość , bo może tym dzieciakom czegoś brakuje z wyższych uczuć.
Pewnie jestem idealistką , ale mi z tym zawsze bylo dobrze.

Jolinko - telefon podam Ci na priv.

Miłego dnia.Idę na dodatkowe badania , bo cukier odwdzięczył mi się za moją miłość do niego a i cholesterol też poszybował w góre ponad znaczną normę.

Miłego dnia Kochani.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.