menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #115841  
Nieprzeczytane 11-03-2023, 17:52
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie

Jednak zmieniłem dziś obiad .
Buraczki gotowane miałem , takie kupuje . Tylko z tarłem na tarce, kotlety schabowe upiekłem 4 sztuki, i na jutro też mam ziemniaki omasta cebulkowa.Oraz rosół tez miałem na obiad , makaron osobno gotuję z ziołami daję dużo aż rosół prawie zielony jest , i bardzo pyszny.
Teraz automat chodzi z ciuchami roboczymi, zaraz kawa bydzie.
Śnieg pada od rana i dalej sypie dokładnie . Brrr iść na dwór. Sąsiadka mówiła że strasznie ludzie chorują . U lekarza pełno ich jest . Sam muszę iść tylko po receptę na lekarstwa.
Zima w pełni , tak jak mówiłem Izabelli kaj tam do wiosny. Sypie jak cholera śnieg. Sama radość w domu posiedzieć.
Pozdrawiam miło was.

.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115842  
Nieprzeczytane 11-03-2023, 18:28
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dobry wieczór....
Gienku...u mnie też pada śnieg...prószy od południa...gruba warstwa już zalega. Jeśli przez noc również będzie padać - jutro trzeba będzie odśnieżać.
Oglądałam skoki...niezbyt dobrze poszło naszym orłom... szkoda.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115843  
Nieprzeczytane 12-03-2023, 08:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie....
Za oknem mroźnie...na termometrze minus 4 stopnie...trochę wieje, ale nie tak jak w poprzednich dniach. Śnieg zalega na trawie, ale kostka brukowa jest czysta i nie było potrzeby odśnieżać. To dobrze...nie musiałam się męczyć z samego rana, choć taka gimnastyka by się przydała....kości mi się zastały.
Dziś nie będzie mnie wieczorem - mam wyjście z domu....
Zaraz trzeba będzie zabrać się za obiad...
Miłej niedzieli wszystkim....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115844  
Nieprzeczytane 12-03-2023, 11:12
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie

Miłego spędzonego czasu Ci życzę Izabello.Uważaj co cię gdzie nie pobiją.
Pozdrawiam miło gości.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115845  
Nieprzeczytane 13-03-2023, 08:12
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dzień dobry....
Jestem Gienku...nie pobili mnie...żyję i mam się dobrze.
Za oknem pochmurnie, choć dość ciemno...będzie nieprzyjemny dzień.
Miłego dnia...mimo wszystko....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115846  
Nieprzeczytane 13-03-2023, 10:39
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Witam Rodzinkę

IZABELLA ,pomyliła się.

Jest bardzo przyjemnie
na dworze. Słonecznie

tylko ten wiatr dokucza.
A tak byłoby cieplutko
Od środy będzie już
cieplutko .

Wtedy można już chodzić
w cycehaltrach.
Pozdrawiam miło tutaj.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115847  
Nieprzeczytane 13-03-2023, 19:35
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 268
Domyślnie

Witajcie wieczorem .
Piszę na oślep bo troszkę wkurzyłam się ale nie na Was , spokojnie . Poza tym jestem tu tylko gościem przecież .
Skoki a właściwie kwalifikacje dziś o 20,30 na Eurosporcie 1 a jutro konkurs indywidualny o 16,10 na Tvn i Eurosporcie1 .
Ta informacja dla Was kochani a zwłaszcza dla Zosi bo nie ma pewnie jeszcze telemagazynu .
Nie wiem czy obejrzę dziś bo jakoś nie mam chęci , chyba obejrzę serial ?
Izo , wiesz , że w moim mieście znalazłam naczyniowca na NFZ tylko jednego ?! To jakaś masakra po prostu ...
Gienku , u mnie w tej chwili pada deszcz i brrr...jest bardzo nieprzyjemnie , już mam dość takiej pogody co dnia innej , czekam na wiosnę prawdziwą .
Poza tym marzę o sanatorium , zabiegach i odpoczynku psychicznym.... Popmyślę i zadecyduję .
Miłego wieczoru i przespanej dobrze nocki wszystkim .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115848  
Nieprzeczytane 14-03-2023, 08:43
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dzień dobry....
Gienku...wcale tak dużo nie pomyliłam się...U Ciebie może i było słonecznie, ale u mnie, na wschodzie kraju rankiem, jak pisałam było brzydko i wietrznie. Gdzieś tak koło południa przejaśniło się, może tak na godzinę, półtora, ale wcale to nie był słoneczny dzień. W dodatku wiało, więc było nieprzyjemnie.
Danusiu...nie wkurzaj się...nie warto. Trzeba brać z życia tylko pozytywne strony. Uśmiecham się do Ciebie.
Co do mojego skierowania do naczyniowca też są problemy... znalazłam dwie Poradnie...w obu terminy na listopad. Córka szuka coś prywatnie...napewno będzie szybciej. Wprawdzie zastanawiam się, czy wogóle nie zrezygnować z wizyty...nie jestem zdecydowana na zabieg usunięcia niedrożnych żył... a taką operację sugerował mi chirurg ogólny.
Do sanatorium też bym pojechała... Gdzie masz zamiar się wybrać?
Pozdrawiam...Miłego dnia...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115849  
Nieprzeczytane 14-03-2023, 16:11
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie

U nas z rana słonko świeciło , potem zachmurzenie i pada prawie cały czas . Byłem na poczcie i w banku podatek zaplacić, i zaraz miałem busik do domu. A staje mi prawie koło mojego domu jest przystanek, bo i szkoła jest. A po drodze by lem w piekarni kupiłem świeży chleb i kołoczyk do kawy.POZDRAWIAM
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115850  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 08:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dzień dobry....
Gienku....
Wszystkim miłego dnia i uściski....Niech to będzie fajny dzień....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115851  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 10:29
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Witam Rodzinkę

Szczupło napisałaś Iza. To normalne , bo nie ma z kim popisać czasami. Ludzie się wykrwawili. Nie ma ich. Wiosna to wszystko robi. Fajna pogoda jest na razie , ale trza myśleć dobrze , jak się ubrać przy wyjściu na dwór. Ludzie ubierają się wiosennie i chorują strasznie teraz . zauważyłem to. Jest +8 u nas , to zwariowana pogoda trza uważać bardzo.
Śniadanie zjadłem , a kaj tam do obiadu , 0 15 ,00 przeważnie jem , bez kolacji już , jedynie jakiś owoc tropikalny,i herbata , woda.
Kolega mi pisał ,że obiad już zrobił dla żony i dwóch córek. On ostatnio wstaje o 1,00 lub 2 ,00 nad ranem i szwęda się po domu. A spać idzie z kurami, to tak o 19,00 2,00 godz. Czeka na emeryturę . Na chorobowym jest chyba 6 miesięcy .
Pozdrawiam nasze grono.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115852  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 18:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dobry wieczór....
Gienku...szczupło rankiem napisałam, bo przez noc nic ciekawego się nie zadziało...powtarzać się nie będę. Jak jest o czym pisać, to zazwyczaj dyskutuję...jak nie ma nikogo, to nie ma się do czego odnieść.
U mnie dziś był nieciekawy dzień....prawie cały czas padało. Wybrałam się na spacer, bo lekarz zalecił chodzenie, przy okazji wstąpiłam do dwóch sklepów i zrobiłam zakupy. Jak zobaczyłam nowe ceny to się zdziwiłam. Świeże ogórki kosztują 29,90 zł....małe pudełeczko (25 dkg) pomidorów koktajlowych - 18,79 zł...cukinia - 23 zł.
Miłego wieczoru i spokojnej, przespanej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115853  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 19:47
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie

Tak Iza podrożało 20% procent cały towar spożywczy . Genał przed świętami . Ludzie dopiero będą patrzeć ile kasy mają w portnamyju, czyli w kieszeni.Wczorajszym fakcie pisało , w gazecie. Ty nie kupujesz to nie wiesz, a telewizjia ciula ludzi. Tylko Morawiecki pisze ,że stopa życiowa idzie do góry , bo towar tanieje.Pozdrawiam dobrej nocy przespanej.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115854  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 20:29
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 477
Domyślnie

Dobry wieczór Izo, Genku, Danusiu,dzięki za info o skokach narciarskich, oglądałam.
Nie zawsze możemy sie cieszyć, bo też zdarza się przemęczenie zawodników,chociaż nasi skoczkowie bardzo się starali by bardzo dobrze im poszło.Teraz oglądam skoki
na eurosporcie.
Dzisiaj byłam ździwiona, bo zobaczyłam kwitnące przed domem krokusy.Uśmiechęłam się sama do siebie,bo telewizji podawali,że w Szczecinie też zakwitły krokusy
Izo u mnie też pogoda była zmienna, deszcz, potem śnieg padał.
U mnie zakupy robi córka i zięć,a ja pilnuję obejścia, gotuję obiady i ogarniam swój pokoik, i tak mija dzień za dniem .Też mam wyznaczoną kontrolę u kardiologa pod koniec m-ca, będę zmuszona poprosić koleżankę by pojechała ze mną do przychodni i zrobię badanie na INR(pobranie krwi)



Oj rozpisałam się.Dobranoc wszystkim.

__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 15-03-2023 o 20:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115855  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 20:33
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 268
Domyślnie

Dobry wieczór .
I znów nie mogłam Was pominąć .
Izuniu , mój sąsiad miał już dwa razy udrażniane żyły i nikt mu ich nie usuwał , dlatego zdziwiłam się troszkę odnośnie tego usuwania . Niestety , wizyty u specjalistów są drogie , badania również i przeciętnego emeryta po prostu nie stać na to , zwłaszcza teraz .
Gienku , przed świętami to w ogóle będzie szalenizna odnośnie cen , obecnie już jest to nie do przyjęcia .
Jeszcze do Izy - pytałaś o sanatorium , moje najukochańsze miejsce to Wieniec Zdrój w woj. kujawsko-pomorskim .
Byłam tam już trzy razy - raz z ZUS-u a w ubiegłym roku komercyjnie - przez 4 tyg. a później przez 8 dni . Te pobyty komercyjne to były pakiety lecznicze , trafiłam wtedy na duży rabat i naprawdę opłacało się . W tym roku jeśli NFZ mnie odrzuci to chciałabym znów tam trafić , biorę jeszcze pod uwagę Ciechocinek ale Willę York latem .
Podrożało wszystko więc duży znak zapytania ...
Na razie czekam .
Ale kończę już bo miał syn zadzwonić i cisza , martwię się .
Życzę wszystkim dobrej nocki i pozdrawiam cieplutko z Podlasia . Do miłego...
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115856  
Nieprzeczytane 16-03-2023, 08:24
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dzień dobry....
Wstał słoneczny dzień...pewnie wybiorę się do centrum, bo mam kilka spraw do załatwienia.
Gienku...dlaczego uważasz, że nie kupuję i nie wiem jakie są ceny??? Jak każda kobieta prowadzę dom, gotuję, więc muszę kupować....w sklepie jestem co najmniej 2 razy w tygodniu. Od dawna zauważyłam, że ceny z dnia na dzień szybują. I nie są to niskie zwyżki...często 25 - 40%... Wczoraj podałam tylko przykładowe ceny niektórych warzyw. A drożeje wszystko...mięso, wędliny, ryby, nabiał..itp.
Zosiu... dobrych wyników laboratoryjnych Ci życzę...obyś nie miała potrzeby zwiększenia dawki leków.
Krokusy u mnie też kwitną...cieszą oczy i przypominają o wiośnie. Za dobranockę dziękuję.
Danusiu...też byłam zdziwiona, jak mi chirurg ogólny powiedział o wycięciu żyły. Ja nie znam się na tym, więc przyjęłam to za dobrą monetę. Że czyszczą żyły z zakrzepów to wiem...zobaczymy co mi powie naczyniowiec.
Słyszałam o Wieńcu Zdroju...ale ja bym tam raczej nie pojechała...spod południowo - wschodniej granicy za daleko i podróż pewnie męcząca. W Ciechocinku byłam - 2 razy, raz w Sanvicie, a raz w Orionie. Teraz też bym się nie wybierała...boję się dalekich wypraw. Ja preferuję Nałęczów Zdrój - byłam tam chyba z 8 razy...prywatnie i na NFZ...mam niezbyt daleko - ok. 150 km i mogą mnie tam dowieźć dzieci.
Pozdrawiam...Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115857  
Nieprzeczytane 16-03-2023, 10:55
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie

Witam was drogie panie.
Ciepło na dworze jest , ale rano było - 4 o 7,00 godz.Dzisiaj robię rybe na obiad łosoś . Miałem go w zamrażalce , to stara cena jeszcze.
Pozdrawiam miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115858  
Nieprzeczytane 16-03-2023, 18:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dobry wieczór....
Mimo najszczerszych chęci nie wybrałam się nigdzie...dopołudnie spędziłam na pogaduszkach - osobistych i telefonicznych....miło było. A potem, już nie chciało mi się nigdzie wychodzić....rozleniwiłam się.
Gienku...też Cię pozdrawiam....Też lubię łososia...
Miłego wieczoru wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115859  
Nieprzeczytane 16-03-2023, 19:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Witam Rodzinkę

Ciepło było, więc robiłem na dworze gałązki obcinałem z tuji . Cztery worki na BIO mam już, a po niedzieli dalej byda obcinał równał . To już taką kosiarka jak do żywopłotu 5 sztuk . Z dwa dni mi to zejdzie. Bo po drabinie lekko. Obiad dobry był , bo i surówkę miałem swoją. Jeszcze na jutro reszta i 1 kawałek ryby. Ale jutro byda piekł kotlety z kurczaka , bo 3 miesiące leżą już. Sąsiadka mi kupiła bułkę tartą , bo już nie miałem . Wczoraj mi dała szklankę bułki. Dobre sąsiadki mam , z obu stron. Dzisiaj jeszcze czerwona kapustę posiekać . Częściowo zagotować. Rosół ugotowany tylko jutro nudle . A kupuję śląskie nudle, czyli makaron. To makaron drobny jest , tylko w sklepie jest.
Na skoki patrzyłem , podobały mi się wyjątkowo . Kubacki się pierwszy, zaś zarobił. Brawo, należy mu się..
Pozdrawiam całe grono tutaj.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115860  
Nieprzeczytane 17-03-2023, 08:06
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 982
Domyślnie

Dzień dobry....Hej Gienku...
Miałeś wczoraj ciekawy dzień...bo i popracowałeś na zewnątrz i pomieszałeś w garnkach.... Skoków nie oglądałam - zapomniałam...ale wynik znam, bo doczytałam na portalu informacyjnym. Brawo Kubacki....
Zaraz wybieram się na zakupy bo w niedzielę będę miała imieninowych gości, więc muszę się postarać dobrze wypaść. Wprawdzie będzie tylko rodzina, ale trzeba będzie nakarmić i napoić 12 osób.
Za oknem słonecznie, ale mroźnie...na trawie bieluśki szron...bardzo ładnie to wygląda.
Pozdrawiam...Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.