menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #117081  
Nieprzeczytane 03-11-2023, 12:49
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Witam Rodzinkę.
Danusiu, jednym zdaniem Ci odpowiem, może zapytam - CZY URODZIŁ SIĘ TAKI, CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ ? - NAPEWNO NIE! Nie róbmy sobie wymówek ani zarzutów... nie dogodzimy ani nie zadowolimy. Jesteś SUPER! Czytam to co piszesz tutaj i zawsze sprawiedliwie odbieram każde słowo. Pisz jak tylko masz czas i ochotę... chętnie poczytam.
Izabel, Helenko, moje Kochane Przyjaciółki - pozdrawiam i życzę Wam ZDROWIA!
Izabel, dom zawsze znajdzie dla Ciebie zajęcie... ja już mojemu nie odpowiadam...niechaj sobie buczy!
Czekałam na opiekunkę, wreszcie dotarła, już jej nie ma, poszła do mojej sąsiadki...ale posprzątała trochę, bo ile może zrobić za pół godziny... do tego ma leki rozłożyć, zapisać sprawy do załatwienia, na to też musi mieć czas w moich godzinach... tak to wszystko się wlecze, na szczęście szybko uciekają dni...
Zrobiłam pranie, najgorsze były firany... nie mam gdzie je rozwiesić. Ważne, że uprane! Miałam iść z sunią ale, coś nie bardzo się czuję i musiała skorzystać z pieluszki....
Pozdrawiam Was wszystkich...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117082  
Nieprzeczytane 03-11-2023, 18:38
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 971
Domyślnie

Dobry wieczór...
Dzień jakoś minął niepostrzeżenie szybko...może dlatego, że wcześnie robi się ciemno.
Helenko...u mnie zmęczenie też nie powoduje - jak u innych - uczucia senności. Gdy jestem zmęczona wiercę się, kręcę i nie mogę zasnąć.
Ninko...fakt...w domu zawsze znajdzie się coś do zrobienia, oczywiście, gdy się bardzo chce. Dziś miałam taki dzień pół na pół - trochę zajęć i trochę lenistwa.
Miłego wieczoru wszystkim...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117083  
Nieprzeczytane 03-11-2023, 19:04
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 462
Domyślnie


Dobry wieczór wszystkim,po wczorajszych urodzinach córki, dzisiaj wstaliśmy później, trzeba było odespać nocne goszczenie.
Zostało trochę ciasta, więc zadzwoniłam po koleżankę i zaprosiłam do siebie na ciasto urodzinowe.
Zaproszenie przyjęła i przyjechała, tak by sama była w domu, w ten pochmurny dzień.
Tak spędziłyśmy dzień przy kawie i cieście grając w remika, gdzie szybko mija nam czas.
Spokojnego wieczoru wszystkim nam życzę
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117084  
Nieprzeczytane 03-11-2023, 20:00
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Izabel, Zosiu - pozdrawiam serdecznie...
Myślałam, że Helenka się pokaże... Helenko.. Dancia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117085  
Nieprzeczytane 03-11-2023, 20:07
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Dancia, tak cofnęłam się do wczorajszych wpisów i przypomniałam sobie o Twoim Imieniu - ja bardzo je lubię - A powiedz mi kochana ile nas jest które lubią swoje imię...większość nie lubi... mam szczęście, bo moje dzieci nie narzekają. Pewnie ładne bo wnusia dała swoim Córciom te same imiona. Mam Córki i prawnuczki o tych samych imionach!
Życzę Wam dobrej nocy, Rodzinko!
Zosiu, fajnie spędziłaś dzień! Dawniej i u mnie grali w remika, w makało i jeszcze w coś tam...
Pozdrawiam cieplutko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117086  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 08:59
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam ...wczoraj zasnęlam mimo że bylam nie ludzko zmęczona a nawet upieklam jeszcze sernika.Dziś obudzilam się o 7 mej i pranko sobie pierze... pralka.W niedzielę przyjeżdża syn z synową i wnukiem ...cieszę się.Za oknem piękne słoneczko i zapowiada się piękny dzień.Miłej soboty dziewczyny a przede wszystkim dobrego samopoczucia Ninko, Izo,Danusiu,Zosiu zapomnialam kogoś?
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117087  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 13:22
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 970
Domyślnie

Pozdrawiam
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117088  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 13:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 971
Domyślnie

Dzień dobry....
Od rana wpadłam w wir pracy - najpierw sprzątanie, potem wyjazd na cmentarz - trzeba było podlać chryzantemy i usunąć nadmiar zniczy, potem odwiedziny rodziny i praca w obejściu. Umordowałam się, teraz odpoczywam.
Zosiu...też zawsze na przyjęcie przygotuję nadmiar jedzenia, z obawy, żeby nie zabrakło i potem muszę to zagospodarować i też - na drugi dzień - zapraszam koleżankę albo rodzinę.
Ninko...jakie dziś masz samopoczucie....jesteś już po spacerze z sunią.
Helenko...miłego spotkania z bliskimi....nie dziwię się, że się cieszysz. U mnie też dziś była córka i było mi bardzo miło, ale ona jest u mnie bardzo często, bo mieszka w tym samym mieście w odległości ok. 1 km...Twoi muszą dojechać, więc zapewne nie bywają tak często.
Gienku...dziękujemy za pozdrowienia...odwzajemniamy.
Miłego popołudnia...jeszcze wpadnę z dobranocką.



__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117089  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 14:47
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Witam i ja Rodzinkę, widzę nawet naszego Pupilka... odwzajemniam pozdrowienia, Gienio.
Byłam z sunią, odebrałam prezent dla Prawnusia, byłam w Biedronce, mam zakupy w domu... pomogła mi przypadkowa Pani... przyniosła je i za 3 godziny przyszła drugi raz, przyniosła mi dwa słoiczki syropu z bzu... słyszała jak charczę.... posprzątała kuchnię przy okazji -- tak powiedziała! Obiecała, że w środę zaniesie sunię do fryzjerki... super, trudno mi samej tam dojść a o TAXI nie ma mowy, to jest blisko... Dzwoniłam do Wnuczki, i do prawnusia... Życzenia przyjęli.. jutro ma wnusia i po jutrze druga...listopad jest - same urodziny i imieniny -1 -4 - 5 - 6 - 22...jest komu życzyć wszystkiego dobrego!
No, znowu się rozpisałam a tu Helenka oczekuje dzieci... fajnie Helenko! Moja jutrzejsza solenizantka ma ruch w domu, jest po remoncie i obie mamusie zasuwają... ona dyryguje... śmiała się... jest bardzo mądrą kobietą, lubi czysto w domu, pięknie się ubiera...jest fajnie.
Izabel, kochanie Helenko , Dancia , Zosiu Gienio - pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117090  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 14:49
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Izabel, pewnie coś nie tak ze mną jak kobieta na ulicy mi już pomaga... pewnie wyglądałam nieciekawie...
Przytulam kochanie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117091  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 17:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 971
Domyślnie

Dobry wieczór...
Popołudnie spędziłam już leniwie...odpoczywałam przy książce. Wprawdzie ugotowałam w międzyczasie gar kapusty z grochem, ale to nie było męczące - gotowało się prawie samo..połączyłam tylko potem składniki.
Ninko...są jeszcze ludzie uczynni i mili. Pani zobaczyła zmęczoną osobę, więc zareagowała. To się chwali...jest takie ludzkie. Mam nadzieję, że nie okaże się jakąś oszustką, bo to byłaby tragedia.
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki wszystkim życzę.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117092  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 17:56
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Izabel, znam Panią z widzenia, mieszka w tym bloku na przeciw Kościoła. Nawet wklepała mi swój numer i prosiła abym w razie potrzeby dzwoniła do niej. Pracuje w domu, ma firmę... nie wnikałam jaką...
Przełknęłam ślinkę na kapustę Twoją!
Uciekam już, muszę zrobić sobie dobrej herbaty i napić się syropu z bzu od Pani Ani!
DOBREJ NOCY RODZINKO... WSZYSTKICH PRZYTULAM.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117093  
Nieprzeczytane 04-11-2023, 19:18
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Dziewczyny dobrej nocy milego odpoczynku.[IMG][/IMG][IMG][/IMG]
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117094  
Nieprzeczytane 05-11-2023, 08:05
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 971
Domyślnie

Dzień dobry w niedzielny poranek... Witam wszystkich razem i każdego z osobna.
Helenko...dzięki za miłą dobranockę...spało mi się nadzwyczaj dobrze, a mimo to wstałam jakaś zmęczona....głowa dokucza i szumi. Trzeba się jednak wziąć w garść.
Ninko....gdybyśmy mieszkały bliżej...tak na wyciągnięcie ręki podzieliłabym się z Tobą nie tylko taką kapustą. Przeważnie zawsze gotuję więcej, tak na 2 - 3 dni, więc mogłabym odstąpić co nieco. A taką kapustę z grochem gotuję co najmniej raz w miesiącu bo nam wszystkim smakuje. Zazwyczaj dzielę się też z córką, bo lubi a nie ma zwykle czasu na długie czekanie aż się składniki ugotują. Zazwyczaj po pracy robi coś szybkiego aby nie czekać do wieczora na obiad. I tak zawsze jadają go przed 17-tą....jako obiadokolację.
Dobrze, że chociaż z widzenia znasz tę panią która się Tobą zaopiekowała i pomogła. O nieszczęście nietrudno....uważaj na siebie.
Za oknem pochmurno i mgliście...chyba będzie padać.
Miłego świętowania wszystkim...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117095  
Nieprzeczytane 05-11-2023, 10:32
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Witam Rodzinkę!
Helenko, ubarwiłaś wątek kolorami dobranocki... spałam nawet dobrze.
Izabel, wiem kochana, wiem że popróbowałabym Twoich smakołyków! Niestety, za daleka droga do Ciebie... jeszcze kilka lat temu, tak, byłabym u Ciebie!
Byłam w Parku, sunia nawet nie zwracała uwagi że jej deszcz moczy włosy.. otrzepała się i dalej zbierała - wiadomości - z drzew...niestety, deszcz mnie popędził do domu, przemokły mi plecy bo byłam bez czapki.
Nie wiem Izabel co z tą panią, powiedziała mi gdzie mieszka, pisałam, na przeciw Plebani i Kościoła, ten długi blok ze sklepami... Wpisała m swój numer i nazwisko... wzięła - Robert i Izabela - do przeczytania.
Muszę puścić ogrzewanie, jest za zimno w domu.
Pozdrawiam Was Rodzinko i nie tylko... buziaki zostawiam i życzę zdrowia na każdą chwilę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117096  
Nieprzeczytane 05-11-2023, 17:27
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 462
Domyślnie

Dobry wieczór Rodzinko, mimo niedzieli siedziałam w domu, na dworze deszcz padał, przeczytałam Wasze posty, i też wszystkich pozdrawiam
Dzwoniła siostra ,że szczęśliwie dojechali do domu,
powiedziała ,nie ma to jak we własnym domu i łóżku się przespać.


Spokojnie śpijcie i śnijcie.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117097  
Nieprzeczytane 05-11-2023, 17:52
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Witaj Zosiu wieczorem...
Większość tak ma - własne - łóżko, własny domek!
Nie mam tak, wszędzie mi dobrze a najlepiej tam, gdzie Gospodyni szczęśliwa.
Pozdrawiam Zosiu Ciebie i zostawiam moc serdeczności dla całej Rodzinki!
zostawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117098  
Nieprzeczytane 05-11-2023, 17:57
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 971
Domyślnie

Dobry wieczór....
Niedziela była pogodowo paskudna...prawie cały czas lało. Gdy wydawało mi się, że się rozjaśniło i przestanie padać wybrałam się na niedaleki, przyklasztorny cmentarz, ale nagle tak się rozpadało, że wróciłam cała mokra do domu. Teraz kurtka suszy się na kaloryferze. Dobrze, że chociaż bielizna sucha.
Ninko...ja już od dawna mam włączone centralne...gdy tylko zrobiło się chłodno. Mój majster od ustawiania pieca twierdzi, że piec powinien być cały czas włączony, bo to żadna oszczędność jeśli się go wyłącza gdy jest cieplej na dworze. Piec sam się reguluje - gdy robi się zimno (poniżej ustalonej na liczniku temperatury) sam się włącza, gdy nagrzeje się do ustalonej temperatury - sam się wyłącza. Ja wyłączam piec tylko na lato.
Zosiu...też prawie całą niedzielę spędziłam w domu. Była książka, telewizor i komputer.
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117099  
Nieprzeczytane 06-11-2023, 08:04
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 971
Domyślnie

Dzień dobry....
Wczoraj powiedziałam Wam dobranoc...dziś witam dzień.
Przez noc nic ciekawego się nie zadziało, więc nie mam nic do przekazania.
Życzę więc miłego dnia....Pozdrawiam nieobecnych.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117100  
Nieprzeczytane 06-11-2023, 11:09
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 833
Domyślnie

Witam Rodzinkę.
Izabel, ja wczoraj poszłam leżeć do łóżeczka, źle się czułam a sunia to czuła bo leżała przy mnie... nawet myślałam że śpi, niestety nie, tylko się ruszyłam mała już stała i patrzyła, co się dzieje.
Zamykam na noc gaz, nic mi nie mówił majster o innym stosowaniu pieca. Za październik mam już sporą sumę a zamykałam właśnie na noc. Pewnie mam jakiś nieudany piec...tak strzela za każdym razem jak zapala ogrzewanie, słychać go w pokoju... a Wiesz jaka odległość do pokoju z łazienki...
Dzisiaj nie byłam z sunią, pokazałam jej pieluszkę, łaskawie nasiusiała i śpi.... bardzo wiatr wieje, jest chłodno... nawet na balkonie drżała z zimna a ja kaszle, jestem słaba jak manekin... jakbyś mnie przykładowo popchnęła, to bym leżała jak długa.
Życzę Wam kochani dużo zdrowia...pięknego dnia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.