menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #117701  
Nieprzeczytane 26-01-2024, 17:21
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 961
Domyślnie

Co rok chodzę na kontrolne badania . Krew mocz porobić trza. Wyniki bardzo dobre mam. Na rehabilitacje się zapisałem . Najprzód trza było po tych lekarzach polatać. Żeby dostać skierowanie. Dopiero na czerwiec mam zabiegi na krzyże 10 razy. A prywatnie 1 zabieg 30 zł.
Pozdrawiam miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117702  
Nieprzeczytane 26-01-2024, 18:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Gienio, dobrze że jest DOBRZE ze zdrowiem.
Zajrzałam teraz bo muszę zająć się ważną dla mnie sprawa! Jak będzie koniec, napiszę, może wkleję...
Dobrej nocy życzę RODZINKO!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117703  
Nieprzeczytane 26-01-2024, 18:48
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dobry wieczór...
Dzień mi minął nie wiadomo kiedy...byłam na weekendowych zakupach - przytargałam cały wózek, potem w Przychodni Rodzinnej i w szpitalu - zarejestrować się na mammografię. Trzeba dbać o zdrowie, bo ma się tylko jedno.
Ninko...wspaniale, że będziesz miała transport i opiekę podczas prześwietlenia...Tak powinno być od początku...w końcu nie korzystasz zbyt wiele z usług zdrowotnych. Że też trzeba się o wszystko wykłócać.
Zosiu...u Ciebie słonko, a u mnie cały dzień pochmurny...dobrze chociaż, że przestało padać i wiać, i mogłam wyjść z domu.
Gienku...bardzo dobrze, że dbasz o badania kontrolne...w naszym wieku to podstawa, bo zdrowie zaczyna nam się sypać. Wspaniale, że masz dobre wyniki i załatwiłeś sobie rehabilitację na NFZ. Tak trzymaj.
Danusiu...Viko....
Miłego wieczoru...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117704  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 11:35
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim nieobecnym...
Za chwilę południe, a jeszcze nikt nie zajrzał na wątek...wszyscy zajęci.
Ja od rana sprzątam - najpierw rozebrałam choinkę, a potem polatałam z odkurzaczem i przetarłam kurze - z mebli i z podłóg. No a potem przyjmowałam gości na kawie.
Ponadto nic ciekawego się nie dzieje...oby tylko zdrowie nam dopisywało.
Miłego dnia...Zajrzę wieczorem....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117705  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 13:05
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Witam i ja Rodzinkę życząc ZDROWIA I SŁONECZKA.
Obiecano mi na środę prześwietlenie i klops, akurat przynosi emeryturę... jakie ja mam zasrane szczęście. Podobno trzeba wieczorem zajrzeć do Poczty... znowu TAXI... zapominam o Banku... byłam przyzwyczajona, że nie muszę pilnować listonosza.
Izabel, to ja przespałam Twoje zakupy i porządki... zarywam noce potem zasypiam... czuję, że coś się dzieje - nie tak - W końcu, kiedyś musi być NIE TAK...
Pozdrawiam cieplutko... u mnie wiało, lało...o 4 to aż huczało w łazience.. teraz leje... może dlatego też nie śpię ?
zostawiam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117706  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 17:42
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 308
Domyślnie

Witam Nino,Izo
Zajrzałam jednym okiem choć na chwilę...Jakaś zaraza
mnie dopadła i trzyma.Z jednego oka i kanału ciurkiem łzy
,katar i ból,teraz już i na krtań. Ani snu,ani coś zrobić.
Córka zadzwoniła,rozmawiać nie mogłam,chociaż posłuchać
miło ...Pogoda okropna,już nie wyje w wywietrznikach,
ale tak ponuro i wilgotno ,i smutno.
Nino,Izo,pozdrawiam Was serdecznie i wszystkich którzy
zajrzą. Zdrówka życzę,
Zostawiam

__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117707  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 17:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dobry wieczór....
Popołudnie spędziłam z książką...ostatnimi czasy zaczytuję się w romansach historycznych - śledzę historię Anglii, Szkocji, Francji a w tle - romanse. Może to lektura mało ambitna, ale ciekawi. W końcu w okresie zimowym, kiedy nie ma pracy w ogródku jest sporo wolnego czasu i trzeba go zagospodarować. Na wiosnę i w lecie nie znajdzie się czasu.
Ninko...też mam problemy ze spaniem... często niedosypiam, nocą czytam, a rankiem snuję się po domu umęczona. Zdarza mi się dosypiać w ciągu dnia - zaliczam takie krótkie, półgodzinne lub godzinne drzemki.
Z transportu na prześwietlenie nie rezygnuj, nie uda Ci się załatwić tego ponownie...najwyżej na Pocztę pojedziesz taksówką wieczorem, lub na następny dzień.
Miłego wieczoru...i spokojnie przespanej nocki...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117708  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 17:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Vikuś...witaj.
Gdy zaczynałam pisać, Ciebie jeszcze nie było, więc nie odniosłam się do Twojego wpisu.
Przykro, że dopadło Cię jakieś choróbsko...wygląda to na przeziębienie...wszystko naraz. Kuruj się i nie wychodź z domu.
Za pozdrowienia dziękuję...odwzajemniam...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117709  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 18:15
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 259
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim .
Poczytałam Wasze posty ale tego jest tak dużo , że mogę coś pomieszać a jednak nie było mnie trochę .
Ninko , te prześwietlenie dotyczy płuc ? Ale tak jak radzi Iza - nie rezygnuj tym bardziej , ze będziesz miała transport a emeryturę najwyżej pobierzesz następnego dnia . Wiem , zrobisz tak jak Ci będzie pasowało .
Izuniu , sama lubię czytać takie powieści choć obecnie wolę jeszcze bardziej lekkie lektury , to chyba przychodzi z wiekiem . Kiedyś czytałam nawet psychologiczne ...
Teraz masz więcej czasu bo zima wiec czytaj .
Zosiu , do czerwca musisz jakoś wytrzymać , u nas dostanie się do naczyniowca graniczy z cudem choć miasto wojewódzkie .
Beniu , musisz zadbać o siebie bo jak nie Ty to kto ? Kuruj się i wracaj do zdrowia a jak trzeba to leć do lekarza . U mnie ciągnęło się okropnie długo tym razem i nasza Iza ma chyba rację , że stresu też za dużo było .
Gienek będzie miał rehabilitację i też dobrze , u nas czeka się bardzo długo , poza tym zabiegi są do kitu .
Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko , bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie . Posyłam pozytywną energię i przytulam .
P.s. nie wiecie co z Helenką ?
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117710  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 18:19
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 451
Domyślnie


Ja też witam serdecznie, pod wieczór, dzień minął szybko, z rana ogarnięcie mieszkanka, po śniadaniu leki, potem obiad.. dzisiaj były frytki z żeberkami, z sałatką ze słoika swoich ogóreczków kompocik, córka z wnukiem skończyli malowanie pralni, wczoraj farby zabrakło ..mięta polna, dzisiaj kupił dwa wiaderka, jak wyschnie pomalują ponownie .Obejrzałam wcześniej skoki narciarskie.
MŚ w Bad Mitterndorf, potem nabrałam ochotę na kilka kostek ptasiego mleczka czekoladowego.
Czasami mam ochotę na coś słodkiego

Teraz wszystkim życzę spokojnej nocy
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117711  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 18:19
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 961
Domyślnie

Wczoraj było wiosennie, a dzisiaj diabelskie zimno cały dzień. Jeszcze deszczyk kropił. wiatr do tego . Ale po chleb i tak musiałem jechać do sklepu i mleko do kawy i do gotowania kupiłem sobie. Po południu umyłem podłogi, wyprałem 1 automat szmat roboczych , fajny zapach w korytarzu mam. Gotuje mi się krupnik na jutro. Dzisiaj miałem fasolkę po bretońsku.
Pozdrawiam was miło..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117712  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 20:55
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Witam wieczorem.
Jak Danusia - wszystko przeczytałam ale, z odpisem może być różnie...
Beniu, wszyscy się tak czujemy byle jak...mnie w dodatku wlazło coś w lewe biodro i za nic nie mogę chodzić...
Izabel, nie odpuszczę podwózki... a, Danusiu, płuco mam mieć prześwietlone... prawego nie mam... lewe kicha, charczy i głupieje...
Do suni przyjdzie p. Krysia, pracowała już kilka lat temu i sunia Ją zna od początku. Zostanie z nią w domu a zostawię upoważnienie... w końcu listonoszka mnie zna.
Gienio, jak czytam o Twoich przysmakach, od razu mi burczy w brzuchu...
Zosiu, ale frytki? takiego składu nie jadłam... pewnie sobie zrobię!
Dziękuję Wam za bycie w Rodzince...
Do jutra...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117713  
Nieprzeczytane 27-01-2024, 20:56
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

A, o Helence nic nie wiem... rano zadzwonię...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117714  
Nieprzeczytane 28-01-2024, 09:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie...
Danusiu...Zosiu...Ninko...Gienku... Też się martwię o Helenkę...mam jednak nadzieję, że to zmęczenie a nie jakaś groźna choroba, że nie bywa.
I znowu zapowiada się ponury dzień...mimo, iż już 8-ma, na zewnątrz ciemno i mżawka leci z nieba.
Za chwilę zabiorę się za obiad, a w planach mam wyjście do córki na wieczór filmowy...czasem robimy sobie coś takiego i oglądamy nowości na Netflixie. Dziś na tapecie będzie nowa wersja "Chłopów". Wprawdzie niezbyt jestem zainteresowana tym nowoczesnym, malowanym przekazem, ale ciekawość zwyciężyła, zwłaszcza, że są bardzo pozytywne opinie. Porównam tradycję z nowoczesnością.
Danusiu...cieszę się, że jesteś i powoli wracasz do formy. Bywaj z nami.
Zosiu...
Ninko...fajnie, że masz opiekę do suni na czas wyjazdu na rentgen. Oby wszystko ułożyło się pomyślnie.
Gienku....o wszystkim pomyślałeś...radzisz sobie lepiej, niż niejedna kobieta. Pomyślności.
Miłego świętowania...Bądźcie zdrowi. Wieczorem mnie nie będzie, bo nie wiem kiedy wrócę od córki.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117715  
Nieprzeczytane 28-01-2024, 11:08
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Witam i ja.
Wpadłam na chwilkę, zrobiłam jedzonko suni, pomyłam coś tam w kuchni... nie myję za każdym razem, potem staję do boju....
Teraz zajrzałam i fajnie, jest już Izabel - przytulam
Dla Rodzinki moc zdrowia i szczęśliwej niedzieli...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117716  
Nieprzeczytane 28-01-2024, 12:19
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 451
Domyślnie


Witam Rodzinkę, świątecznie i wspólnie Gramy Z WOŚP,
Danusiu, Grażynko, Izo, Viki, Genku, chorowitkom życzę szybkiego wyzdrowienia.
Tutaj gdzie mieszkam, nie widziałam nigdy wolontariuszy z puszką kwestarską.
Brałam udział z koleżanką seniorką z Klubu Medyk chodząc z puszką kwestarską nr, 23.... już
jako emerytka.11,stycznia,2015 r.
Jeden incydent co utkwił mi w pamięci, to, to że bardzo dobrzy nam znajomi, odmówili nam zasilenie puszki kwestarskiej, znając nas osobiście.( twierdząc nie mam pieniędzy przy sobie)przykre to było ale prawdziwe.
Tutaj gdzie mieszkam 5 lat, nie widziałam wolontariuszy, napewno w mieście chodzą z puszkami.


Tą fotkę musiałam odszukać w moich albumach pozostały tylko wspomnienia mi.
Ninko podobne miałaś z puszką jak my z koleżanką, ludzie wychodzili z kościoła i podeszłyśmy do dobrze znajomych nas i powiedzieli nam nie wzięliśmy pieniędzy i nie zasilimy wam puszki, przykre to ale i prawdziwe.
Córka z synem wrócili ze sklepu i w Biedronce zasilili puszkę kwestarską, mnie przynieśli serduszko.
Wszystkim nam życzę dużo , dużo zdrowia i miłego spędzenia tego świątecznego dnia, pozdrawiam

__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 28-01-2024 o 17:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117717  
Nieprzeczytane 28-01-2024, 16:56
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Zosiu, ładnie wyglądałaś!
Dawno temu ale już jako emerytka też stałam z kolezanką w Rynku... okazało się, że w naszej było dużo kasy... ale był też przyry moment... wychodzili po Mszy i akurat do nas było najbliżej więc, wrzucano do puszki... nagle ksiądz to zobaczył i kategorycznie kazał nam odejść.... nie byłam na placu kościelnym ... Odeszłam i ja ale niesmak został do tej pory...
Pozdrowienia zostawiam...
A, rozmawiałam z Helenką... wszystko w normie, trochę nas boli, szczypie, dokucza BIDA!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117718  
Nieprzeczytane 28-01-2024, 18:02
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 451
Domyślnie


Witajcie, uzgodniłam z synem wyjazd na jutrzejsze kontrolne badanie słuchu, jak również kupić baterie do aparatu, bo mi się skończyły potem pobranie krwi (INR).oddać książki w bibliotece i kupić wodę ognistą na urodziny i napoje(bo syn wyjeżdża z żoną i córkami na wycieczkę zagraniczną.
Zostanę bez samochodu, chyba, że zadzwonię po Taxi.
To na dzisiaj tyle z mojej strony.
Miłego wieczoru wszystkim życze i dużo zdrowia...Nince, Basi, Viki, Genkowi. Izabelo miłego pobytu u córki, a Helence szybkiego powrotu do zdrowia.



__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117719  
Nieprzeczytane 28-01-2024, 19:55
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 814
Domyślnie

Czytam, że czeka Cię jutro pracowity dzień... ale, dobrze jest jak ma się kogoś blisko siebie i poda pomocną dłoń.
Helenka już nie zajrzała, Gienio i Danusia odmeldowali się...
Ja pewnie też się odmelduję.... szkoda pradu na komputer... jak jest to i telefon działa dlatego raczej nie wyłączam Internetu..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117720  
Nieprzeczytane 29-01-2024, 08:38
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 952
Domyślnie

Dzień dobry w poniedziałkowy poranek...Nowy tydzień przed nami i nowe wyzwania.
Ja będę miała w tym tygodniu wizyty wnuków...zaczęły się ferie zimowe i chłopcy zapragnęli mnie codziennie odwiedzać z prośbą o przygotowywanie im ulubionych potraw...będę musiała się sprężać i gotować im, to co lubią. A w przyszłym tygodniu wyjeżdżają na obóz sportowy - piłkarski.
Zosiu...fajnie się prezentujesz z puszką WOŚP. Mój starszy wnuk też wczoraj kwestował...był bardzo zadowolony, bo udało mu się sporo zebrać...miał pełną puszkę. Ludzie byli ofiarni.
Ninko...dziękuję za wieści o Helence...zdrowia Jej życzę...może do nas jeszcze zawita.
Danusiu...Viko...Gienku...
Miłego dnia...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.