menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 24-08-2007, 06:53
Gośka Gośka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 2
Domyślnie

Witajcie. Jestem tu od kilku dni i bardzo podoba mi się chociaż nie czuję się "seniorem" co brzmi dardzo poważnie. Próbowałam już coś napisać, ale gdzieś się zapodziało i nie widzę tego. Świetne są rady, które tu dajecie I mam jednocześnie pytanie - któraś z Was pisała, że używa oczyszczacza parowego - chciałam kupić to urządzenie i nie wiem jak ono spisuje się - czy warto? Bo nie chciałabym wyrzucać niepotrzebnie pieniędzy. Poradźcie proszę.
Pozdrawiam - Gośka

Ostatnio edytowane przez Gośka : 24-08-2007 o 06:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 24-08-2007, 07:24
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie uczulenia

Kochane Senioritki, mam problem. Po dłuższej przerwie dopadło mnie uczulenie, a konkretnie na dłoniach.
Czy znacie jakiś skuteczny /domowy/ sposób, żeby pozbyć się tej dolegliwości?

Objawy to: najpierw kilka miejsc swędzących,małe zaczerwienienie, ale potem następuje nasilenie. Małe pęcherzyki robią się większe, potem pękają, otwierają się małe ranki, szczypią i właściwie ręce są wyłączone z użytku.
Może ktoś cierpi na taką samą alergię to proszę, napiszcie, co Wam pomogło.
Kilka lat temu robiłam sobie testy w szpitalu, które jednoznacznie nie wskazały konkretnego alergena.Powiedziano mi, że może uczulać mnie słońce, pyłki i inne.
Zażywam obecnie wapno oraz Alerzinę, ale niewiele mi pomaga.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 24-08-2007, 08:49
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Szalwia pomaga usunac kamien
Codzienne plukanie naparem szalwi usta przez 3-4 min. pomaga usunac kamien .
Efekt bedzie widoczny juz po kilku dniach


Naprawianie pomadki doi ust
Peknieta szminke potrzymaj nad plomieniem swiecy.Gdy koncowki zrobia sie miekkie docisnij do siebiue i wloz do zamrazalni8ka aby stwardniala
__KIS4.gif
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 15:56
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Uśmiech Uczulenie na dłoniach

Kilka a może więcej lat temu miałam ten sam problem, ztym że w zimie znikał. Ktoryś z lekarzy powiedział, że to jest uczulenie na pot (podobno dłonie się pocą mimo, że ja tego nie odczuwałam). Pomoglo mi robienie ręcznego prania i nie wycieranie rąk po myciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:17
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
OK

Cytat:
Napisał Basia
żeby się jak najmniej "narobić", mam w domu dużo urządzeń które mnie wyręczają ........... np. termomixer Varoma. To urządzenie wyrabia ciasta, gotuje na parze, miele, miksuje, robi przetwory. Zrobienie makowca łącznie z przyrządzeniem masy makowej zajmuje tylko 10 minut ......... do mycia jest tylko dzbanek ze stali. Brud usuwa za mnie oczyszczacz parowy. Lubię mieć w domu czysto w związku z tym codziennie odkurzam zajmuje mi to 10 minut ..... korzystam z odkurzacza cyklonowego o dużej mocy w związku z tym mam czyściutkie dywany /przy psie to jest sukces/. Nieznane jest mi pojęcie robienia porządków świątecznych ....... święta mam przez cały rok.


Moja siostra też kupiła takie urządzenie do wszystkiego i sie go uczy (jak dla mnie to trochę zbyt drogie). Ostatnio robi masło o różnych smakach.
Ale ja mam pytanie - co to jest odkurzacz cyklonowy. Jak o niego pytac w sklepie i ile może kosztować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:19
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 722
Domyślnie do dzidki

Dzidko a czy ty przypadkiem nie zażywasz jaki lekow , Przy niektorych nie mozna wlasnie rak na slonce wystawiac . Tez to mialam .Pomogla masc Oxykord i chronienie rak przed sloncem .Dolegliwosc sie skonczyla gdy przestala brac leki .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:22
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał katarzyna

Moja siostra też kupiła takie urządzenie do wszystkiego i sie go uczy (jak dla mnie to trochę zbyt drogie). Ostatnio robi masło o różnych smakach.
Ale ja mam pytanie - co to jest odkurzacz cyklonowy. Jak o niego pytac w sklepie i ile może kosztować?
Cyklonowy, czyli bezworkowy, najtańszy około 217PLN http://www.tanieje.pl/product_info.p...9b188459a6f46c
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 16:43
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 348
Domyślnie Dzidko...

To może być faktycznie skutek brania leków, ja też mam taki problem ponieważ biorę leki na nadciśnienie, z tym że ja dostawałam czerwonych plam od słońca na całych rękach, wyglądało to fatalnie. Teraz przed wyjściem na słońce smaruje ręce balsamem do opalania do skóry wrażliwej, ma 35 UVA UVB i mam spokój....ale każdy przypadek może być inny....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 28-08-2007, 10:41
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Owoce nie opadna na dno
Owoce /takze namoczone rodzynki/ nie opadna na dno
jezeli otoczysz je w mace lub cukrze.

Ciasto owocowe nie zmieknie
zanim ulozysz owoce na ciesc ie posyp je bydyniem w proszku.Dzieki temu ciasto nie zmieknie od soku owocowego.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 29-08-2007, 18:57
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie Odkurzacz i inne w sklepie internetowym

Dziękuję za szybką odpowiedź w sprawie odkurzacza. Adres sklepu internetowego zapamiętałam. Teraz jadę do sanatorium i po powrocie pewnie go kupię. Jeszcze szukam takiego malego odkurzacza na baterię. Miałam kiedyś. Służył np. do sprzątania okruchów i innych drobiazgów po gościach itp. Zniknął w czasie ostatniej przeprowadzki. Chyba mamy tak samo na imię. Ja za swoim nie przepadam ( za zdrobnienie, które używali rodzice) ale u innych lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 07:35
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie do Katarzynki, Ammi, Tar-ninki, Bogdy

Przepraszam, że dopiero teraz dziękuję za wszystkie rady dot. uczulenia, ale od pewnego czasu miałam luźniejszy kontakt z forum.
Chciałam Wam wszystkim bardzo podziękować za wszystkie porady i chyba już wiem jaka jest przyczyna moich problemów.
To najprawdopodobniej uczula mnie pot, o którym napisała Katarzyna.
W dzień poprzedzający te wypryski na dłoniach, jeździłam długo na rowerze /a dzień był upalny/.Mogło dojść do zapocenia dłoni.Na ogół ręce mi się nigdy nie pocą i to mógł być wyjątek. W zimie żadnych problemów z uczuleniem nie mam, a leki przyjmuję ciągle te same, czyli ta przyczyna odpada.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję. Potwierdza się fakt, że w naszym Klubie można pisać o wszystkim i szybko znaleźć właściwe rozwiązanie. W załączeniu prezencik

Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 20:47
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie Uczulenie na dłoniach

Ja w zimie też żadnych problemów z dłońmi nie miałam. Na pocieszenie powiem, że po kilku latach przeszło (nie wiem na kogo).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 09:52
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Igla i nitka
Bez klopotow nawleczesz nitke jezeli p;od dlonmi podlozy sie kawalek tkaniny czy kartki w kolorze kontrastujacym z odcieniem nitki


Nitke ktora porzewlekasz potrzj woskiem a bedzie mocniejsza i latwiejsza do nawlekania.


Odpruwanie guzikow
Latwiej odprujesz guziki jezeli wsuniesz pod nie widelec lub grzebien,Najlepiej to robic zyletka lub ostrzem nozyczek.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 02-09-2007, 23:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Buniu moje prywatne wiadomosci nie dochodza do Ciebie.Juz monitowalam u admin.Przyjazd we wrzesniu niemozliwy.pisze tutaj bo przeciez chamstwo z mojej strony nie zawiadomic Cie jakos przepraszam wszysstkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 11:31
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Babcielo to i ja odpowiem na tym samym watku
nie ma sprawy - wszystko przed nami .Pozdrawiam Cie i do zobaczenia

Hmmm moze sie przydac
ziarenka kawy do alkoholu
podczas piocia alkoholu nie zakreci ci sie w glowie .. jezeli co pol godziny bedziesz przezuwac 3-4 ziarenek kawy i nie wolno rezygnowac z potraw bo zapewniaja doskonaly podklad ..
to rada z mysla o spotkaniu w Warszawie
a nuz sie przyda ...
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 15:50
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

Buniu, no wiesz! Przecież o ten zawrót najbardziej chodzi. Dla mnie prawie każdy alkohol jest wstrętny w smaku i szczypiący. Wszyscy się krzywią jak go piją, a piją...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 17:26
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie ziarenka kawy

Buniu jestes niesamowita.Przypomnialas mi z ta kawa czasy kiedy wypilo sie jakis kieliszek w pracy , a pozniej zeby szef nie poczol zulo sie kawe.Nieraz wynikaly przesmieszne sytuacje gdyz caly dzial mial czarne zeby i kawi chuch.To byly czasy!
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 17:39
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie Troche porad

1.Stwardniale suszone owoce/ sliwki , morele,/umieszczone w sicie nad parujaca woda - odzyskaja jedrnosc.

2.Orzechy do tortu zawsze praże na suchej patelni.

3.Cykorie gotuje w mleku traci wtedy gorzki smak.

4. Czerwona kapusta zyska na smaku , gdy pod koniec duszenia dodasz jablka / renete/ i odrobine miodu.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 17:47
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Dzidka - jasne ze chodzi o kolorowy zawrot glowy ale dla porzadku watku /hihihi/i eleganckosci juz nie wspomne o zdrowotnosci napisalam co wiedzialam ..... i z Wami sie podzielilam .
Honorko ??? a nie pracowalaysmy przypadkiem razem ???.... bo takie same mam kawowe wspomnienia hihihi

Gwoli scislosci i swawoli kawowej podaje :
gahwa arab. kahve tureckie
caffe ,wloskie.
Jedna z popularniejszych uzywek na ziemi zawiera spore ilosci kofeiny ktora wplywa na poprawe pracy kory mozgowej i zwieksza sprawnosc myslenia ....
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 17:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Czerwona kapusta jest najlepsza tylko lekko bgotowana ,wystudzona i doprawiona octem ze sliwek marynowanych i oliwa (lub dobrym olejem) tudzież z dodanymi tymiz sliwkami -nie wyobrazam sobie duszonej -tzn jadłam ale nie lubię
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Porady komputerowe krise1 eSenior 640 05-03-2023 09:43
Bezpłatne porady prawne Advokat Zaproszenia 10 04-12-2013 10:32
Porady wirtualnego lekarza - komentarze czort Ogólny 18 20-10-2013 06:08
Porady prawne wg własnych doswiadczeń finezja Różności - wątki archiwalne 0 29-04-2008 10:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.