menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 13:40
siwa_60 siwa_60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 27
Domyślnie

Ja to mam na tyle dużo energii i chęci do działania, że często myślę sobie, że nie zachowuję się na miarę swojego wieku..Ale kto by się przejmował..Mamy tyle lat na ile się czujemy i nie powinniśmy martwić się czy coś nam wypada czy nie.. Z życia trzeba czerpać jak najwięcej i nie przejmujmy się, że nasze twarze orają coraz to nowe zmarszczki..Ja tam mam swoje kumpele, z którymi czasem wyluzowujemy się tak, jakbyśmy były szczeniarami..bo do odważnych świat należy ha..ha..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 21:06
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwa_60
Ja to mam na tyle dużo energii i chęci do działania, że często myślę sobie, że nie zachowuję się na miarę swojego wieku..Ale kto by się przejmował..Mamy tyle lat na ile się czujemy i nie powinniśmy martwić się czy coś nam wypada czy nie.. Z życia trzeba czerpać jak najwięcej i nie przejmujmy się, że nasze twarze orają coraz to nowe zmarszczki..Ja tam mam swoje kumpele, z którymi czasem wyluzowujemy się tak, jakbyśmy były szczeniarami..bo do odważnych świat należy ha..ha..
Mam identyczne podejście, cieszę się z każdego dnia i wcale o tym nie myślę, że każdego dnia jestem coraz starsza.Budzę się rano szczęśliwa, że mam zdrowe ręce i nogi i mogę nareszcie poświęcić czas dla siebie ,że nareszcie mam komfort ,mogę robić to co mi sprawia przyjemność.To jest mój czas.I wcale nie zamartwiam się co będzie jutro żyję dniem dzisiejszym.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 22:08
koka koka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 100
Domyślnie

Nic dodać,nic ująć.Ja również mam takie podejście....Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 05-10-2008, 19:25
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Finezja!
Gratuluje Ci tak fajnego komentarza . Zgadzam się z Tobą w 100%.I tak trzymać.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 05-10-2008, 23:02
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Najsmaczniejszy to owoc dojrzały, wtedy poczujesz jego zapach, smak, rozkosz miękkości i soczystości, porównaj swój wiek do tego najbardziej lubianego owoca, zobacz ile masz zalet i smaku..popatrz na siebie jaka jesteś ponętna jeszcze i smakowita,,,,i ciesz się z tego.........................................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 16-10-2008, 12:10
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Kiedyś tak nie było, ale od niedawna i ja również staram się żyć dniem dzisiejszym, zrozumiałam z uwagi na kruchość życia, że najważniejsza jest terażniejszość! Cieszę się każdym podarowanym dniem, dobrodziejstwem chwili...Radość sprawiają mi spotkania z rodzinką i przyjaciółmi, czy znajomymi, lektura ciekawych, mądrych książek,obejrzenie dobrego filmu, spacery na łonie przyrody, gdzie wzrusza mnie- na przykład teraz, w pażdzierniku-każdy kolorowy listek, piękna szata drzew...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 23-06-2009, 19:59
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 062
Domyślnie

Cytat:
Napisał humppa
Nie brzmi to optymistycznie, ale zaczynamy się starzeć już od 25 roku życia - czemu więc zaczynać się tym bardziej przejmować po 50? Polecam optymistyczny blog http://jekyllhyde.kakadoo.pl/?p=737

Czytam właśnie i czekam na ciąg dalszy.
Autorka jest super .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 09:04
mama2 mama2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 82
Domyślnie

nigdy nie potrafilam przed lustrem powiedziec sobie - jestem piekna . NIe jestem maszkara. Jestem normalna. Podobam sie komu trzeba i mi to wystarcza. Nie lamie mnie w kosciach. Lubie ruch, lubie prace, porzadek w domu i na dzialce. Lubie zadbac o rodzine. ALe menopauza mnie "zaskoczyla". Wiedzialam teoretycznie co to i dlaczego . Przy okazji moich klopotow ze zdrowiem to maz zauwazyl, ze to pewnie to. NIe lekarz. Paradoks? Jakich wiele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 21:13
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Moje koleżanki w wieku powtarzają to co i ja czuję.Jak to było możliwe kiedyś-praca,małe dzieci,zakupy,obiady,sprzątanie,a i spacery i książka, i druty,i czas na pogadanie...no jak to było możliwe?Dlaczego teraz wciąż mi brak czasu?Jestem powolniejsza?Gubię się?Mam komputer?Czy to właśnie starość i to przemijanie?
Jak dobrze,ze ktoś wykopał ten wątek...śp.Ewita ,....a problem świdruje w głowie...

Homo Viator, czyli człowiek w drodze.To mi dziś się przykleiło.A jakież to ma znaczenie jak wyglądam?Kogo to obchodzi?Mnie?To w takim razie nieistotne.

Ostatnio edytowane przez elizka : 15-08-2009 o 21:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 16-08-2009, 12:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Załącznik do poprzedniego postu:

http://odsiebie.com/pokaz/1787329---7d3e.html


Dzień niepodobny do dnia
puste kartki bez dat
czasem ból, czasem żal.
Czy wiesz, który zmierzch
pisze dniem życia sens
i marzeniom mym nada kształt?

Dzień niepodobny do dnia
luźne kartki bez dat
czasem ból, czasem żart.
Jak żyć, żeby nikt pustki
nie odgadł w nich
nim marzenia oblekę w ich kształt.

Chcę znaleźć miejsce dla siebie wśród was
Chcę pracy sens waszej znać
Chcę mieć dziewczynę jedyną jak ty
Chcę kochać, marzyć, chcę żyć

Dzień niepodobny do dnia
luźne kartki bez dat
czasem ból, czasem żart.
Jak żyć, żeby nikt pustki
nie odgadł w nich
nim marzenia oblekę w ich kształt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 22-08-2009, 21:05
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Elizko dziękuję za przypomnienie tej pięknej piosenki z lat młodości. Dobrze jest. Teraz po wielu, wielu latach też mi się podoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 23-08-2009, 13:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Elizko, tak -jak człowiek ma plan dnia, praca, spotkania, dzieci musi sie wkopmpoiwac, zaprogramować i czas podzielic na wszystko, aby starczyło(jeszcze spotkania towarzyskie..prawda?)teraz człowiek nic nie musi, więc czas przecieka przez palce..a poza tym masz rację jesteśmy wolniejsze(i)...a poza tym zawsze będziemy gonić marzenia,sprawy i chyba chodzi o to, aby gonic a nie dogonić ..jak z "króliczkiem"..też mi ciagle brakuje czasu...a moze za dużo sobie narzucam....nie chyba nie, on po prostu rozmywa mi się, przecieka przez palce....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:00
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
cieszę się z każdego dnia i wcale o tym nie myślę, że każdego dnia jestem coraz starsza.Budzę się rano szczęśliwa, że mam zdrowe ręce i nogi i mogę nareszcie poświęcić czas dla siebie ,że nareszcie mam komfort ,mogę robić to co mi sprawia przyjemność.To jest mój czas.I wcale nie zamartwiam się co będzie jutro żyję dniem dzisiejszym.
Ja mam w sam raz odwrotnie. Każdy dzień jest kolejnym i poprzednim, a także następnym, stąd nanizuję je na jeden sznurek. Czasem podejrzewam się, że bardziej myślę o życiu niż żyję. Ale kto powiedział, że myślenie nie jest życiem? Może jest samą jego esensją?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:10
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ba....a ja ciągle myślę,co też mnie jeszcze spotka w życiu,a skończyłam lat 60...

Mnie spotkało tyle, że więcej sobie nie życzę. Jestem chora i zmęczona i życzyłabym sobie, żeby następny lata ciurlały równiutkim, spokojnym strumieniem.

Cytat:
Napisał Lila
A najciekawsze na samym końcu ..Czy tam coś jest ? Na tamtym brzegu ? Wiem,że umierając ....będę umierała z ciekawości,o ile Stwórca pozwoli mi przytomnie myśleć..
Dla mnie dalej nie ma już nic, bo dokonałam takiego wyboru. Chciałabym umierać z godnością, o ile ból nie wykrzywi mi paszczęki - z uśmiechem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:13
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 062
Domyślnie

No cóż.
Mnie nadal ciekawi, co jeszcze dla mnie jest w planie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:13
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał luba
Mój czas już minął?To nie jesienna depresja i nie syndrom przemijania.Przecież wiem ,że "czas tyka nas"(Sztaudynger).W takim razie co?Jak sobie z tym radzicie ,.Ja już od dłuższego czasu nie umiem się z tym uporać .
To, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jest jak jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:18
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał finezja
najwazniejsze jest aby umiec patrzec na swiat optymistycznie i akceptowac sama siebie i swoj wiek .. odrzucac melancholijne mysli na temat przemijania ...
Upieram się, że żyć należy świadomie, a więc bez zamykania oczu na wszystko, co życie niesie. Inaczej można się ślizgać zaledwie po powierzchni, a upadki bywają bardzo bolesne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:22
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nagle nastepuje ZERO i potem juz plus.. w nieskonczonosc??? Czyli nasza przyszlosc zaczyna sie dopiero po smierci..
Wątpisz?
Dla mnie wizja zatrzaśniętych drzwi stanowią źródło siły i optymizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:26
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
I po co moje całe życie jak juz nic nie będzie?
To Twoja jedna jedyna i niepowtarzalna przygoda. To Twoje wszystko. Warto się postarać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Jest takie powiedzenie, masz tyle lat na ile się czujesz a nie tyle ile masz faktycznie. Jest w tym z pewnością dużo racji. Jestem dwa tygodnie po operacji i po mału wracam do zdrowia i....... jakby każdego dnia ubywało mi lat. Zaraz po czułam się jak 90 letnia staruszka a teraz to już dużo, dużo młodziej. A do tego jak popatrzę za okno, świeci słoneczko, wkoło pięknie zielono, cudowna wiosna . Ech, rozmarzyłam się....A co tam , nam też wolno iść na randke z ..... własnym mężem. A wtedy to już poczujemy się niemal jak dwudziestolatki...

Z wielka przyjemnoscia odgrzebalam Twoja ubiegloroczna wypowiedz. Ile w niej wlasciwego spojrzenia na sprawe. Wiek jest zakodowany w naszych glowach, papierek administracyjny to tylko formalnosc. Sa mlodzi wiekiem a starzy "umyslowo" i odwrotnie. Naleze do tych drugich i dobrze sie z tym czuje. Hihhi - Jadziu, randki z wlasnym mezem - fantastycznie odmladzajaca kuracja!!! Polecam wszystkim paniom i panom.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.