menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 20:30
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Kto nie widział polecam wzruszający film

Wichry namiętności - reż. Edward Zwick
Świetne role Brada Pitta (za którym nie przepadam) i Anthony Hopkinsa i pozostałych mniej znanych również.

"Owszem, wciąż jest to melodramat, ale nie taki, jakiego po początkowych zdarzeniach można by się spodziewać. Zamiast bowiem na romansach fabuła koncentruje się na uczuciach Tristana, który wysuwa się nam na pozycję głównego bohatera. Film zamienia się w opowieść o jego życiu, jego uczuciach, pasjach, namiętnościach. Tristan to mężczyzna o niezwykłym charakterze: jest poniekąd samotnikiem, często gdzieś wyjeżdża i nie daje znaku życia, chadza własnymi ścieżkami jak kot, ale potrafi być przy tym porywczy i gwałtowny. A przy tym bywa niezwykle czuły i opiekuńczy. Jego uczucia są skrajne, rzadko kiedy przychodzi spokój i "głos niedźwiedzia w jego duszy milknie". Pod koniec filmu padają zresztą dwa piękne zdania, idealnie określające Tristana: "To ci, którzy go najbardziej kochali, umarli młodo. Był skałą, o którą się rozbili - bez względu na to, jak bardzo starał się ich chronić". Targające Tristanem "wichry namiętności" podkreślone są piękną muzyką, oddającą przy okazji oryginalny klimat nie tylko samotnej, rozległej posiadłości Ludlowów, poza której tereny kamera praktycznie nie wychodzi, ale całego filmu."
(Za Filmweb - http://www.filmweb.pl/Wichry.Namietnosci)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 02-07-2010, 19:23
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

"Wichry namiętności" - również polecam.Świetny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 03-07-2010, 20:06
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dzisiaj polecam bardzo dobry film :

Puszka Pandory - reż. Yeşim Ustaoğlu - z 2008 roku



Film opowiada o rodzinie, która mając problemy z przeszłości, ma w głębi potrzebę odnalezienia siebie
i zrozumienia tego, co nie zostało wcześniej wytłumaczone.
Niepozbawiona lekkiego humoru, zrealizowana dość ciekawym pomysłem turecka opowieść wraz ze staruszką
- a dokładnie blisko 90-letnią francuską aktorką (Tsilla Chelton, która zdobyła za tę rolę Srebrną Muszlę w MFF San Sebastian)
zasłużyła sobie na nagrodę dla najlepszego filmu.

Film porusza problem opieki nad niedołężną matką (w początkowym etapie choroby Alzheimera).
Dorosłe dzieci próbują pogodzić pracę z opieką nad staruszką.
Wnuk, który sam nie mógł się odnaleźć w mieście oraz w rodzinie rozumie ją najlepiej.
A ona świetnie się z nim bawi.
Wszystko to razem jest i wzruszające i smutne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 08-07-2010, 18:29
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 893
Domyślnie

Ostatnio byłam w kinie na "Wenecji" J.J.Kolskiego. Dzieje się na wsi w czasie II wojny. Jest o dojrzewaniu i tęsknocie za miłością. Piszę recenzje książek i filmów i umieszczam na infotuba.pl pod tym samym nickiem co tutaj. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 11:25
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 893
Uśmiech fajny film wczoraj widziałam

Jeśli chcecie miło spędzić czas w kinie polecam francuską komedie "Kobieta na Marsie mężczyzna na Wenus". Recenzję umieściłam na swoim blogu, adres w stopce, pozdrawiam i chłodu życzę A.
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 00:51
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Dramat społeczny - polska produkcja.

Dzisiaj a raczej już wczoraj oglądałam na TVP Kultura, film polskiej produkcji "Daleko od okna". Scenariusz oparty na autentycznych przeżyciach w czasie II wojny światowej. Młode bezdzietne małżeństwo przechowuje i ukrywa w szafie żydówkę. W wyniku jej romansu z mężem - zachodzi w ciążę i rodzi córeczkę.Przez okres ciąży, żona udaje ciążę i nosi poduszkę. Następnie dziecko jest wychowywane przez te małżeństwo jak własne.Po wojnie,stara się o odzyskanie dziecka,ale nie otrzymuje zgody, i dziewczynka jest wychowywana w nieświadomości co do swego pochodzenia. Dowiaduje się prawdy jako dorosła już kobieta, od ojca na łożu śmierci.Jedzie do Hamburga, gdzie mieszka jej biologiczna matka, ale niestety na odbudowanie zerwanej więzi jest za późno. Tyle treści w wielkim skrócie. Film, już przez swoją tematykę jest trudny, ale oglądałam z wielkim zainteresowaniem.Nie jest to rozrywka jeśli ktoś takiej szuka, ale rzecz zmuszająca do zastanowienia i przemyśleń.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 01-08-2010, 22:57
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Polecam, świetna rozrywka, uśmiałam się



Harry Sanborn (Jack Nicholson) jest podstarzałym nauczycielem, który umawia się na randki jedynie z kobietami przed trzydziestką. W trakcie romantycznego weekendu w domu matki swej najnowszej miłości, Marin (Amanda Peet), Harry czuje silne bóle klatki piersiowej. Matka Marin, Erica Barry (Diane Keaton) z ociąganiem zgadza się opiekować się nim do czasu wyzdrowienia. Kiedy zostają sami, Harry – ku swemu zaskoczeniu – stwierdza, że Erica naprawdę go pociąga. Romantyczna sytuacja komplikuje się nieco, gdy o uczucie Eriki zaczyna starać się także czarujący, trzydziestokilkuletni doktor Harry'ego, Julian Mercer (Keanu Reeves).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 02-08-2010, 08:12
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

"Lepiej póżno niż póżniej" Już dawno oglądałam ten film.Bardzo zabawna i pouczająca komedia.Wczoraj oglądałam go na TVN. Tak dla przypomnienia i pośmiania się z zabawnych sytuacji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 04-08-2010, 22:14
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 893
Uśmiech dobry wieczór

A ja nie polecam filmu kinowego "Incepcja" - dlaczego napisałam na blogu - klik w poniższy link.
Dobrej nocy.
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 04-08-2010, 22:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

No popatrz, a na Filmwebie zebrał pochlebne bardzo opinie..
http://www.filmweb.pl/reviews/Skok+stulecia-9881

Sama obejrzę i ocenię
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 12-08-2010, 21:21
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 893
Uśmiech

Różne są powiązania między dystrybutorami, krytykami i portalami. No i rożne gusta.
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 16-08-2010, 10:48
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dziś polecam rodzicom i dziadkom dorastających dzieci film z 2004 roku w reżyserii debiutantki
Catherine Hardwicke - Trzynastka

Recenzję skopiowałam z Filmwebu

"Trzynastkę" niekoniecznie należy traktować jako portret młodego pokolenia,
bo mam wrażenie, że wykreowany obraz jest nieco przerysowany,
choć poważnie się zastanawiałam na ile to norma, a na ile odchylenie od niej.
Niemniej jednak film nie jest błahą opowiastką dydaktyczną o narkotykach i dzieciach uprawiających seks.
Obraz robi wrażenie, nawet jeśli miejscami twórcy udowadniają rzeczy oczywiste.
Niewiele tu moralizatorskiego tonu, za to dużo autentyczności i mocnych, zapadających w pamięć scen.

Opowiadana historia wciąga i każe nam coraz uważniej przyglądać się związkom między bohaterami,
które są pokazane w bardzo żywy i przekonywujący sposób.
Ciekawa jest zwłaszcza relacja matka-córka, przede wszystkim dzięki wspaniałej Holly Hunter w roli Mel,
która niewolna od własnych problemów, widząc jak córka oddala się od niej,
próbuje metodą prób i błędów przeniknąć do świata Tracy.

Właściwie wszyscy w "Trzynastce" są chorzy na samotność, albo na nieumiejętność radzenia sobie ze sobą.
Taka jest Evie, która zatraciła większość atrybutów swej dziecięcości, jej opiekunka - upijająca się do nieprzytomności podstarzała piękność, ulegająca wpływom Tracy, niedojrzała emocjonalnie Mel, która próbuje być dla córki raczej koleżanką niż autorytetem.
Kobiecy świat w filmie Catherine Hardwicke pełen jest niepokoju, poczucia odrzucenia, wystrzałowych ciuchów i kolorowych błyskotek.
Wypełniają go tęsknoty za silnym ramieniem i czułością,
a także bolesne doświadczenia,
których nic nie będzie już w stanie wymazać."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 17-08-2010, 14:00
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Polecam bardzo dobry włoski film - "Życie jest piękne"



"Powstało już wiele filmów o tematyce wojennej, Holocauście i w ogóle o II wojnie światowej. Jednak nie wszystkie były pełne takiego piękna, jakie bije z produkcji Roberto Benigni "La vita è bella".

Komedia, której głównym tematem jest... holocaust. Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych.

Nie jest to typowy film wojenny, w którym słabą jakość fabuły zastępuje się licznymi bitwami, hektolitrami krwi i latającymi kikutami. Roberto Benigni postawił na oryginalność. W mistrzowski sposób połączył ze sobą komizm i tragizm. Na tle tak wielkiego okrucieństwa potrafił przedstawić nam śmieszne postaci i komiczne sytuacje. Jednak nie jest to zwykła komedia, gdzie wyśmiewane jest wszystko i wszyscy. Nie! Reżyser nie stara się ukryć zła owych czasów, czy też wyśmiewać Holocaust.
Jego celem jest ukazanie widzom, że nawet w tak trudnym czasie
znajdzie się miejsce na wyższe cele, jakimi są: poświecenie, szlachetność,
a przede wszystkim miłość."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 19-08-2010, 16:40
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Często tu zaglądam by wybrać sobie film do oglądania.
A dziś ja chciałabym wam polecić film



Bez Mojej Zgody - My Sisters Keeper
Annie (Abigail Breslin) nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, aby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate (Sofia Vassilieva), która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę. Anna została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Aż do tej pory akceptowała tę życiową rolę. Teraz Anna, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Różnica pomiędzy nią a większością nastolatków polega na tym, że przez całe życie postrzegano ją wyłączne przez pryzmat siostry i tego co dla niej robi. Anna dojrzewa do podjęcia decyzji, która może podzielić jej rodzinę...

Oglądnęliśmy ten film całą rudzika,i długo później dyskutowaliśmy nad treścią i przesłaniem tego filmu.
Dostarcza on naprawdę niezapomnianych wrażeń i pytanie-jak daleko można się posunąć dla ratowania dziecka,czy to jest moralnie usprawiedliwione?
Naprawdę polecam!
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 12:34
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Często tu zaglądam by wybrać sobie film do oglądania.
A dziś ja chciałabym wam polecić film



Bez Mojej Zgody - My Sisters Keeper

Oglądnęliśmy ten film całą rudzika,i długo później dyskutowaliśmy nad treścią i przesłaniem tego filmu.
Dostarcza on naprawdę niezapomnianych wrażeń i pytanie-jak daleko można się posunąć dla ratowania dziecka,czy to jest moralnie usprawiedliwione?
Naprawdę polecam!

Kundziu! Zgadzam się z Twoja opinią. Czytałam książkę....bardzo poruszająca...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 12:45
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Polecam film "Cienista dolina" z niezawodnym Anthony Hopkinsem.

Bohaterami filmu są angielski pisarz C.S. Lewis i amerykanka Joy Gresham.
Pisarz jest postacią autentyczną i autorem słynnej książki "Opowieści z Narni". (Są do niej odwołania w filmie).

Joy po rozwodzie z mężem przyjeżdża do Anglii gdzie poznaje Lewisa. Pobierają się by Joy wraz synem - Douglasem mogła zostać w Anglii. Z początku małżeństwo to funkcjonuje jedynie na papierze. Jednak gdy okazuje się, że Joy jest śmiertelnie chora Lewis zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ją naprawdę kocha.
Film zmusza nas do tego byśmy się zastanowili co jest naprawdę ważne w życiu.
Wartość filmu podnosi wyśmienita gra aktorów, wspaniała reżyseria i cudowne zdjęcia.


"Nie jestem pewien, czy Bóg tak bardzo chce,żebyśmy byli szczęśliwi.
Sądzę, że On chce, abyśmy potrafili kochać i byli kochani.
Chce, żebyśmy dojrzeli!
Chcę wam powiedzieć, że On dał nam dar cierpienia, ponieważ nas kocha.
Mówiąc inaczej ból jest megafonem Boga, który ożywia głuchy świat.
Jesteśmy jak kamienne bloki, z których rzeźbiarz wycina postać człowieka.
Uderzenia jego dłuta, które ranią nas tak bardzo,są tym co czyni nas idealnymi."


Film rozkręca się powoli....
A i tak po zakończeniu mam uczucie, że muszę go obejrzeć drugi raz i trzeci...i..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 21:20
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ach, jeszcze plakat z filmu...

Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 29-08-2010, 00:06
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Za jakie grzechy- film amerykański

dzisiaj udało mi się zainstalować w komputerze program do oglądania filmów - ipla.Tam właśnie oglądnęłam ten film, który wybrałam, kierując się ogólnym streszczeniem.Opowieść optymistyczna, opowiada o kobiecie (wiek ok.30lat) pracującej w wielkiej korporacji przemysłu spożywczego,oddelegowanej ze słonecznej Kalifornii - do Minnesoty gdzie zima trwa bez końca a warunki życia i ludzie tam mieszkający i ich obyczaje są dla niej trudne do przyjęcia.W tle - romans z przystojnym szefem związków zawodowych. Kończy się wszystko happy endem. Film zrobiony lekko, trochę komedii, można oglądnąć. Ale ja ,chciałam się zapytać , czy ktoś również zainstalował sobie ipla? , Rzecz w tym ,że kierując się opisami i płytą z Komputer Świat - gdzie nie było ani słowa o tym,żeby oglądać film, należy zapłacić sms - 11.90, albo przelewem czy kartą 9zł. Taki opłacony film jest dostępny w ciągu 24 godzin. Jestem oburzona tym, że nigdzie nie było wzmianki o tym, że jest płatne.Nie jestem pewna czy warto było oglądać go za 12 zł.Ale jak już z trudem udało się zainstalować, to oglądnęłam, ale czuję się lekko nabita w butelkę.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 30-08-2010, 18:17
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Jeszcze jedna moja uwaga do ipla.Program jest darmowy, jak piszą, ale potem, żeby coś zobaczyć to należy płacić, nawet za filmy dla dzieci, mniej ale trzeba.To jest wydawane przez TV Polsat. Na razie zostawiam, może jeszcze kiedyś co zobaczę,zdążę odinstalować. Na pasku, na dole przy zegarze od czasu do czasu ukazuje się informacja o polecanym filmie.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 02-09-2010, 11:39
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Film SOLISTA z roku 2009( premiera 23.X.2009), w reżyserii Joe Winght'a, w głównych rolach: Janie Foxx i Robert Downey, oparty na autentycznym wydarzeniu- obejrzałam go wczoraj na DVD i bardzo mi się spodobał; angażuje emocje widza, budzi refleksje!
Na Filmweb, zyskał ocenę 6,9 na 10 punktów...

Głównym bohaterem jest Nathaniel Ayers, multiinstrumentalista, obdarzony genialnym talentem, który na drugim roku studiów prestiżowej akademii muzycznej w Nowym Jorku zachorował na schizofrenię. Skrzypek staje się bezdomnym, zarabia na życie grając na ulicach. Pewnego dnia zainteresował się nim dziennikarz Los Angeles Times, Steve Lopez. Nathaniel otrzymuje od niego pomoc, z czasem zostają przyjaciółmi pomimo choroby muzyka i egoizmu dziennikarza.
Do dziś muzyk spaceruje bulwarami Miasta Aniołów. Koncertuje dla gołębi, podnosi na duchu życiowych rozbitków...
W Hollywood, stoi pomnik muzyka w pretensjonalnej pozie odlany w wyeksploatowanej przez Fabrykę Snów formie.
Załączone Grafiki
File Type: jpg 7289271.2.jpg (11.9 KB, 4 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Ludgarda : 02-09-2010 o 11:43. Powód: nieprawidłowe dodanie załącznika filmowego
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 12:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 08:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.