menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1201  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 05:16
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 2 Maj 11, 03:10
Dopisuję po kilku godzinach... zabrałam się jeszcze raz za płomień, z myślą że może mnie coś oświeci, i uda mi się zrobić tę poświatę, a zwłaszcza ją zdeformować. I udało się! ...nie musisz szukać wyjścia, już wiem jak to działa.




To jeszcze nie tak jak bym chciała, ale Mesh Tool, zaczynam używać z coraz większym zrozumieniem.

Wysłany: 3 Maj 11, 03:52
Świetnie że o tym mówisz Janku, bo ja stwierdziłam to po kilku próbach, że Stalówka w Ai... to sama przyjemność. Nawet w Ps... jest ciężej.
Idę jeszcze raz robić płomień i poświatę. Tym razem na pamięć, bo w czwórce.

Trwało to półtorej godziny jednak, do zrobionego już płomienia, dodałam tylko poświatę, to trwa, i trzy różne płomyczki, którym oczywiście dodałam kolor Mesh Tool.




Już robię na pamięć, ale muszę jeszcze popróbować, bo czasami widzę takie efekty, których nie udaje mi się uzyskać. Bardzo lubię ten sposób kolorowania.

Płomień.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 27-11-2020 o 02:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1202  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 05:20
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 3 Maj 11, 07:38
Fantastyczny sposób na nakładanie koloru przy użyciu siatki, ale kolor pobiera się pipetką, z otwartego pod spodem obrazka oryginalnego. I takie jajko można pomalować w ten sposób, jeszcze pododawać kilka plamek i będzie jak żywe!

Jajko.



W tuto, w pewnym momencie napisane jest: zamknąć oko dodanej nowej warstwy, naciskając na Ctrl+Pomme... co po polsku znaczyłoby jabłko... długo się nakombinowałam żeby zrozumieć, że to po prostu, klawisz ze znaczkiem Windows!!!
Naciskać trzeba na te dwa klawiszki, Ctrl+ Widnows!
To ważne bo bez tego nie zmienicie pipetki na zaznaczenie bezpośrednie, a bez tego nie da się zaznaczyć punktu do którego dodacie pobrany pipetką kolor.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1203  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 05:25
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 3 Maj 11, 13:16
Zeby sobie utrwalić sposób, pomalowałam jabłko, jeszcze nie wiem co powoduje, że czasem mam taką plamkę i nie mogłam jej zlikwidować. Ale maluje się świetnie, trzeba by jeszcze dołożyć linii, co przedłuży pracę ale będzie jeszcze naturalniej.



Albo zmniejszyć ilość linii i kłaść kolor większymi plamami. No zobaczę, wypróbuję co się da.

Wysłany: 4 Maj 11, 05:36
A tak wygląda pomalowane sposobem czasochłonnym, ale znakomitym, pobieranie koloru pipetką! Warto poświęcić trochę czasu, żeby opanować ten sposób.




Dopisuję: po pomalowaniu, obiekt nie ma ładnych brzegów, co widać w jabłku które malowałam wczoraj. Więc dzisiaj, po narysowaniu Serca, duplikowałam go, zamknęłam kłódką, i nakładałam kolor na pierwszą warstwę serca.
Gdy skończyłam, do warstwy duplikowanej dodałam czerwony kolor, lekko powiększyłam, i dzięki temu uzyskałam jakby obramowanie, można to zrobić bardzo niewidoczne, albo szersze, jak kto woli.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1204  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 05:34
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 5 Maj 11, 05:05
Widzę że nikogo nie zainteresowały sposoby na malowanie wprost niesamowite Mesh Tool... mimo to dopisuję, bo okazało się, że można zamknąć oczko warstwy i używać Pipetki I Strzałki białej na zmianę, naciskając tylko na Ctrl!!!
Mało tego, nic nie trzeba obrysowywać, można stworzyć Ścieżkę dzięki Live trace... więc nie będzie można nawet powiedzieć że się rysować nie umie, albo że nie potrafi się posługiwać Strzałką białą do przesuwania zaznaczenia, tak, żeby otoczyło porządnie obiekt.
Używanie Mesh Tool, jest fantastycznie łatwe, tylko trzeba spróbować i nie bać się.
ps: za chwilkę wkleję banana któremu ścieżkę wykonałam vektoryzowaniem-Live trace!
Oto banan!

Tuto niewidoczne ale tutaj pokazałam w Pomocy jak tego banana robić:
Banan.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 27-11-2020 o 02:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1205  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 05:40
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 5 Maj 11, 10:07
Zrobiłam na pamięć żeby nie zapomnieć działań. Scieżkę serca zrobiłam przy pomocy wektoryzowania, nic nie rysowałam. I potem kolorek to już sama nieustanna przyjemność. Mogę się zabrać z trudniejsze, chodzi mi o taki obrazek w którym trzeba będzie rysować i nakładać siatkę na szczegóły.




Wysłany: 5 Maj 11, 17:31
Natomiast teraz przygotowałam zrzuty do banana... zaczynam wklejać, będzie nowy watek z tym tuto.
Mam nadzieję że pomoże to w kolejności działań. Tylko teraz nałożyłam mniej linijek do siatki, bo to strasznie długo trwa to nakładanie koloru, sprawdzanie i klikanie to trzymając to puszczając klawiszek.
Już jest watek z Mesh Tool... a to mój drugi i ostatni banan!!!




Tu wklejam link do 22 tuto pokazujących jak wykonać Gradient Mesh.
Gradient Mesh.
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 27-11-2020 o 02:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1206  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 05:49
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 6 Maj 11, 04:41
Wróciłam, zrobiłam wreszcie rybę, nie znalazłam kropeczek, więc jest taka trochę nieubrana. Ale nie mam czasu. Może jeszcze kiedyś zrobię wszystko.



Wysłany: 7 Maj 11, 05:17
Tym razem otworzyłam obrazek kwiatka, zrobiłam nową grupę kolorystycznych niuansów.



Obrysowałam na nowej warstwie, płatek, nałożyłam siatkę gradientu i pomalowałam kolorami przygotowanymi wcześniej. Zamknęłam warstwę dodałam nową warstwę, narysowałam następny płatek.
Każdy z płatków tak rysowałam na nowej warstwie i dodawałam siatkę i malowałam.




Oczywiście gdy się pobiera pipetką kolor z oryginału jest dużo naturalniej, zależy to też od ilości linii zaaplikowanych w siatce. Tym razem zrobiłam dość prosto, z niewielką ilością linii.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1207  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 11:41
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 7 Maj 11, 19:26
Pokazując znajomej jak się używa wektoryzowania i malowania kubełkiem, powstał taki obrazek.
A że nie mogę spać ani skupić się na czytaniu, to przyszłam żeby wkleić zrzuty które zrobiłam dzisiaj rano, gdy tworzyłam nową grupę kolorów, do malowania fijołka.




To jest wektoryzowany motyw...
A to jest narysowana przeze mnie Stalówką, na wzorku. Dama lat 30.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1208  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 11:48
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 8 Maj 11, 05:38
Jak wiecie, dopiero przed trzema dniami dowiedziałam się że można malować przy pomocy Siatki gradientu, pobierając kolor Pipetką bezpośrednio z obrazka, zaznaczając punk na który chcemy nałożyć kolor, Strzałką Białą-A.
Zmieniając automatycznie te dwa narzędzia naciskając na klawisz Ctrl!
I jakie było moje zaskoczenie, gdy w nowo wydanym podręczniku do Ai... pierwszym tematem jest Rysunek !!! I w tym temacie natychmiast piszą o tym używaniu dwóch narzędzi, Stalówki i Strzałki białej, już od samego początku rysowania Stalówką, bo przecież czasami trzeba skorygować linię która nie wyszła tak jak byśmy chcieli. Oczywiście jest temat malowania Siatką gradientu, bo to bardzo ważne w Ai!!!
A w poprzednim podręczniku oficjalnym Ai... nie ma nawet tego tematu.
Po kilku godzinach i różnych próbach, zrobiłam płomień innym bardzo prostym sposobem.


Płomień.


Wysłany: 9 Maj 11, 06:01
Tutaj jeszcze jedno tuto pokazujące jak zrobić kroplę przy użyciu Mesh tool- Siatki gradientu.




Przyglądając się tej kropli, stwierdzam że w tuto mieli rację, kolory powinny być dużo jaśniejsze, to bardziej przypomina jakiś kamień oszlifowany. Może użyję go do jakiejś biżuterii?

Zrobiłam następną kroplę trochę inaczej, i umieściłam ją na listku który kiedyś robiłam, ale go nie skończyłam, bo wydawało mi się to bardzo trudne. Będę musiała zrobić go jeszcze raz.



Już wiem że krople wolę robić prościej, owalem plus gradient! I regulacją przezroczystości.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1209  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 11:58
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 10 Maj 11, 05:15
Na podstawie tego tuto, zrobiłam trawkę, gwiazdki i dołożyłam do symboli, będzie na później, i zrobiła sobie nową grupę kolorów, nazwałam widoczek. Swietne ćwiczenie na zmianę narzędzi przy użyciu klawiszka Ctrl.


Widoczek.


Trwało to 3 godziny, dużo czasu zajęło mi rysowanie trawy!

Wysłany: 11 Maj 11, 07:31
Niby wszystko zrobiłam jak w tuto, dodałam Masks, gradient... a na obrazku nic się nie zmieniło! Muszę poznać to dokładnie, pewnie poszukam w książce, bo nie rozumiem na czym to polega.


Kwiatek.


Czekając aż się będę mogła połączyć z wami, zrobiłam sobie bambusy, i włożyłam do symboli, zawsze coś tam nowego się spróbuje.



Jakiś czas później... przeczytałam w książce, już wiem co robiłam nie tak z Opacity Masks... powinnam była najpierw zaaplikować gradient, i maskę później, a ja zrobiłam właśnie w odwrotną stronę. Dlatego nie było widać efektu!!!
Ale w tuto, jest kolejność taka jak zrobiłam, najpierw Mask a potem gradient!!!
Spróbuję później coś zrobić i użyć Opacity Masks.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1210  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 13:08
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witajcie.

Marynko śliczny Twój obrazek z serduszkiem.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 26-11-2020 o 13:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1211  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 14:50
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Brak mi dzisiaj chęci do grafiki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1212  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 08:23
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Praca codzienna w AD.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1213  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 10:59
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Dalsza część prac w Ai.

Wysłany: 12 Maj 11, 04:48
Bardzo lubiłam tworzyć przedmioty w Ps... i bardzo to lubię robić w Ai!
Nareszcie mam mój własny Klucz USB.

Tuto nieczynne.


Wysłany: 12 Maj 11, 08:00
I własny domek!


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1214  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 11:02
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 12 Maj 11, 11:09
Tym razem narysowałam i namalowałam Mesh Tool czereśnię, mam do namalowania jeszcze dwie!!!
To już jutro!




Wysłany: 13 Maj 11, 05:41
Zrobiłam zrzuty do Opacity Mask- Maski przezroczystości. Wreszcie wiem co to jest a przecież w Ps, też to robiłam, tylko nie pamiętam czy w taki sam sposób, trzeba będzie zajrzeć.




Te miejsca przezroczyste to właśnie maska!
A tutaj dodałam owal na dolnej części napisu, dołożyłam gradient i maskę i otrzymałam taki efekt. Bardzo to ważne bo często widzi się ikonki z takimi efektami!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1215  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 11:05
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 13 Maj 11, 09:22
I jeszcze duplikowałam, wektoryzowałam- Live trace... i potem Effect-Dstort endTransform: Free Distort. Nie wiem jak to jest napisane po polsku, ale to jest pierwsza linijka... po prostu otwiera się okno, i tam ciągniemy za punkciki, żeby zdeformować duplikowany i czarny obiekt. Z niego stworzymy cień! Na koniec zwiększamy mu przezroczystość w Oknie Przezroczystości. I cień gotowy!




Wysłany: 13 Maj 11, 10:50
Nareszcie zaczynam robić rzeczy które rozumiem!!!
Mimo programu po angielsku, przynajmniej nie muszę wkładać do tłumacza, ale narzędzia czasami też szukam, bo tu po francusku. Ale dużo zrzutów!!!




I dzięki Masce przezroczystości efekty są takie jakie powinny być!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1216  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 11:08
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 16 Maj 11, 09:53
Dzisiaj zrobiłam Formę, zapisałam ją jako moją, i zrobiłam z niej znaczek. Dzięki tak przygotowanej formie, ząbki są idealne.




Zrobiłam trochę za duże, bo na kwadracie 100px na 100 px, trzeba by zrobić coś takiego, dużo mniejszego. Może w kolorach?



Obrazek zrobiony przeze mnie już bardzo dawno temu, w PFS... bo dzisiaj mijają 3 lata, od momentu, gdy napisałam pierwsze słowo w Seniorku, i niedługo potem zaczęłam wklejać obrazki, i robić pierwsze kroki w PFS. Nie straciłam tych ostatnich trzech lat!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1217  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 11:10
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 18 Maj 11, 02:44
Zrobiłam sobie wisior, taki jak lubię, oprawa wzór celtycki, i koral w środku.




Nie chciało mi się pracować... to sobie zmontowałam kolczyk! z wisiorka zrobionego wczoraj w Ps.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1218  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 11:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Wysłany: 20 Maj 11, 05:09
Gumką właśnie próbowałam i się zdziwiłam, że można uciąć kawałek obiektu, i on zostaje dalej obramowany.
Jeszcze coś spróbowałam, chodziło mi o likwidowanie linii, po wycięciu, istnieje do tego narzędzie, to Ołówek.






__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1219  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 13:39
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Wycinałam co nie co.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1220  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 04:39
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 781
Domyślnie

Dawno temu kupiłam program SketchBook Pro.
Zaraz go zainstaluję. I mam do niego tuto, gdzie pokazane jest jak w nim malować.
Malowanie na obrazku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 825 20-05-2024 06:30
Nasza pasja... Grafika komputerowa. Iluzja Hobby, pasje 25955 04-09-2020 13:47
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
. . . Nasza grafika - obrazki . . .cz. 15 tar-ninka Hobby, pasje 510 03-08-2009 21:43
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.