menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #135121  
Nieprzeczytane 08-03-2020, 15:58
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 409
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Miran witaj dobrze że jesteś bo już się bałam.

skąd ta co pisze pod
Tobą wysnuwa wniosek, że ja napisałam że nie warto leczyć chorych na raka to nie wiem.
Chyba spod sfilcowanego beretu.

A ile one bidne łożyły na tego raka to każdy wie.
https://tysol.pl/a43642-%E2%80%9EBar...cje-sprzed-lat
„Bartosz Arłukowicz oszczędza na lekach na raka”. - Tysol.pl

Złodzieje.
A jakie troskliwe o naród.





Pozdrawiam serdecznie, nie jeszcze nie moze dozyje tej pieknej katastrofy, bo jakakolwiek ona bedzie , bedzie piekna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135122  
Nieprzeczytane 08-03-2020, 16:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Taki weselny obrazek

Cytat:
Dobrowolski widzi szansę zwycięstwa "ciotki" w tym, że może dojść do demobilizacji zwolenników "wielkiego wuja" i "kuzyna niedojdy". - Może im zabraknąć przekonania, żeby zagłosować na "kuzyna niedojdę", który robi się coraz większą galaretą, a w toku kampanii być może jeszcze bardziej "zgalaretowieje" i stanie się niestrawny nawet dla swoich - mówił politolog.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...7zY?li=BBr5MK7
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135123  
Nieprzeczytane 08-03-2020, 16:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Jak się to kiedyś nazywało???
Polnische wirtschaft? Czy jakoś tak...

Cytat:
Grupa Polskie Linie Oceaniczne (PLO) planuje wymianę dotychczas użytkowanych statków na bardziej nowoczesne i o większej masie ładunkowej - poinformowała w odpowiedzi na poselską interpelację Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

"W planach są również remonty statków obecnie należących do spółek wchodzących w skład Grupy PLO. Równolegle do powyżej opisanych działań, Spółka będzie w dalszym ciągu rozwijać kompetencje w zakresie dostaw okrętowych (jako działalność wspomagającą pion żeglugowy)" - dodano w odpowiedzi na interpelację.

W odpowiedzi na interpelację podano, że grupa kapitałowa PLO ma dwa statki typu roro zbudowane w 1987 r. i 1988 r., o tonażu 8.044 DWT każdy, posiadające świadectwa klasyfikacyjne ważne do sierpnia 2020 r. i do sierpnia 2021 r.

PLO sprawuje ponadto zarząd handlowy i techniczny dla statku kontenerowego o pojemności ok. 3.100 TEU (TEU to odpowiednik standardowego kontenera 20-stopowego), będącego własnością armatora spoza grupy PLO, który został zbudowany w 2011 r., o tonażu 41.956 DWT i ważności świadectw do czerwca 2021 r.

https://forsal.pl/artykuly/1458171,v...esniejsze.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135124  
Nieprzeczytane 08-03-2020, 17:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie


Cytat:
Odwołanie Jacka Kurskiego to nie był warunek związany z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy abonamentowej - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 prezydencki minister Andrzej Dera.

Jednocześnie przyznał, że nie ma żadnej ustawy, na podstawie której prezes telewizji mógłby oddać się do dyspozycji głowy państwa.

- Prezes telewizji oddaje się do dyspozycji prezydenta, prezydent oddaje się do dyspozycji prezesa największej partii - skomentowała tę sytuację Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej.

Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej mówiła, że sytuację związaną z odwołaniem Jacka Kurskiego nazwałaby jako "wymuszenia i haracze".

Oceniła, że jest to "działanie, które bardziej pasuje do zorganizowanych grup przestępczych niż do współpracy rządu i prezydenta".


krótko, prosto i chyba zrozumiale dla obywatela patryjota z .... Chęcin
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135125  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 07:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Taki proszę państwa z rana
jest obrazek DUDAfana

Cytat:
Wybory prezydenckie 2020. Zbadano, kto zagłosuje na Andrzeja Dudę [ANALIZA]
Do wyborów prezydenckich w Polsce zostały 62 dni. Według sondaży to Andrzej Duda na ten moment może liczyć na największe poparcie Polaków. Kim są wyborcy obecnego prezydenta? Czy są to mieszkańcy dużych miast, a może obywatele z polskich wsi? Sprawdźcie, jak wygląda profil wyborcy Andrzeja Dudy.

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prez...6057504295041a

można sprawdzić
w każdej chwili,
żeśmy się.... nie pomylili
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135126  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 07:58
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Taki proszę państwa z rana
jest obrazek DUDAfana



można sprawdzić
w każdej chwili,
żeśmy się.... nie pomylili

Jeżeli Długopis wygra wybory, to mu będzie wszystko jedno
kto na niego głosował, prawdę mówiąc mi też.
Świadomość że wygrał w znacznej mierze dzięki mieszkańcom wiosek, czy małych miasteczek w niczym mi nie pomoże, nie poprawi nastroju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135127  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 08:16
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Dobrze się przekonać skąd światłe pomysły biorą niektóre, a już w naiwności swojej myślałam, że to samodzielne plucie na chorych. A to tylko przekaz partyjny.
"W PiS już znaleźli argument, dlaczego 2 mld zł z kontrowersyjnej ustawy bardziej przydadzą się w TVP, niż na walkę z nowotworami. Z wpisu posłanki Anny Kwiecień wynika, że Polacy... sami są sobie winni. A jako przykład podała chorobę Steve'a Jobsa."
https://natemat.pl/301711,nowa-narra...pYHk-3Vpf-gVLQ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135128  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 08:59
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Dobrze się przekonać skąd światłe pomysły biorą niektóre, a już w naiwności swojej myślałam, że to samodzielne plucie na chorych. A to tylko przekaz partyjny.
"W PiS już znaleźli argument, dlaczego 2 mld zł z kontrowersyjnej ustawy bardziej przydadzą się w TVP, niż na walkę z nowotworami. Z wpisu posłanki Anny Kwiecień wynika, że Polacy... sami są sobie winni. A jako przykład podała chorobę Steve'a Jobsa."
https://natemat.pl/301711,nowa-narra...pYHk-3Vpf-gVLQ

Może to posłanka Kwiecień splagiatowała światłość
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135129  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 09:01
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Wszyscy ludzie-eksperci PiSu

Ekspert PiS plagiatorem.
Odwołał się od kary i… dostał wyższą: dwa lata zakazu nauczania


https://oko.press/ekspert-pis-plagia...box=1583739084
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135130  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 09:10
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Może to posłanka Kwiecień splagiatowała światłość
No tak, już odszczekuję pomówienie, hau, hau, hau.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135131  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 10:00
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Dobrze się przekonać skąd światłe pomysły biorą niektóre, a już w naiwności swojej myślałam, że to samodzielne plucie na chorych. A to tylko przekaz partyjny.
"W PiS już znaleźli argument, dlaczego 2 mld zł z kontrowersyjnej ustawy bardziej przydadzą się w TVP, niż na walkę z nowotworami. Z wpisu posłanki Anny Kwiecień wynika, że Polacy... sami są sobie winni. A jako przykład podała chorobę Steve'a Jobsa."
https://natemat.pl/301711,nowa-narra...pYHk-3Vpf-gVLQ

Na wpisie posłanki Kwiecień lewactwo zbudowało sobie własną filozofie.
Jej chodziło co innego. Pewnie tego nie wiesz bo i skąd ,że Steve Jobs to taki ciemnogród wiesz?
Mial zdiagnozowanego raka trzustki ale nie zgodził się na wycięcie guza tylko leczył się dietę wegańską i ziołami. On !!
Gdy zdecydował się na operację po prawie roku ,był już przerzut na wątrobę.

Więc powtarzam, żadne pieniądze nie pomogą poza wczesnym wykryciem nowotworu.
a tego momentu w życiu nie uchwycisz bo zarówno on jak i mój mąż miał wykryty guz przy przypadkowym w badaniu tomografem zupełnie w innej sprawie .
Tylko mój miał operację za 5 dni od tomografu.
NFZ , Polska, Katowice. Szybka ścieżka onkologiczna.
Ani grosza.
Polska pisowska bo podobno za Arłukowicza były jakieś terminy
Konsultacja onkologiczna nie zaleciła chemii bo operacja była bardzo rozległa.
Co dalej? Wielkanoc minie 4 lata.
mam nieśmiałą nadzieję że tak jak z Basią do Warszawy która założyła tutaj klub raczków i jest w dobrej formie10 lat po operacji.
A jeśli są mikroprzerzuty to oboje wiemy że przyjdzie nam się rozstać.


Za dużo się madrzysz, uważaj żebyś nie wprowadziła tego gada do siebie do domu.

Aha spojrzyj na datę wpisu posłanki kwiecień i na mój wpis tutaj. Chyba dzień różnicy na moją korzyść?
Wyjdzie na to że to ja trzęsę Pis-em i nakazuje im co mają pisać.
A może to ja prowadzę konto posłanki kwiecień?

Boże miej litość chociaż nad starością.

Ostatnio edytowane przez Lila : 09-03-2020 o 10:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135132  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 10:19
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Może to posłanka Kwiecień splagiatowała światłość
Tak wygląda bezsilna złośc i zawiśc nawet co do wpisów w internecie.

Posłanka popełniła wpis wczoraj.
ja wczoraj nic nie pisałam więc twoja złość jest komiczna.
Rządzę PiS m .

Nie trzeba było splagiatować historii którą żyła Ameryka, ale wy o tym nie wiecie bo skąd niby?
i żyje do tej pory bo dziennikarze próbują naciągnąć żonę Steva Jobsa na wywiad temacie co nim powodowało, a także czy ten rok by go uratował.
Wcale niekoniecznie.
Choć mamy tutaj na forum przypadek wyleczonego raka trzustki .

Amelko kochana postaraj się czytać chociaż tytuły zagranicznej prasy.
Mniej żółci ci się uleje, a być może propagandyści platformy będą brali z ciebie przykład.
Tylko musisz pisać gdzie indziej bo tutaj nikt nie zagląda.
Nie mają zaufania w umysły Matuzalemow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135133  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 10:27
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
No tak, już odszczekuję pomówienie, hau, hau, hau.
Słusznie. Ja to nie wy opozycjo i opieram się na własnym rozumie.
Drugi raz spojrzyj na daty, choć chyba za wiele wymagam.
Łatwiej splunąć.
Odszczekanie nie wystarczy, potrzebne jest merdanie ogonem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135134  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 10:34
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Podsumowanie dyskursu.

Przez 8 lat żyliśmy w raju gdzie nie było raka kolejek do lekarzy i wspaniałe jedzenie w szpitalu złożone z trzech dań.

Była praca 5 zł na godzinę przez 7 dni w tygodniu a benzyna po 6 zł...

67-letni pielęgniarki latały ze strzykawkami po szpitalu.

w liczbie głodnych dzieci wyprzedzała nas tylko Albania.

Wrócimy do tego raju, jestem za.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135135  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 11:27
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Wreszcie jest o czym pogadać i na co obszernie ponarzekać. Podam niewyleczonego z trzustki to Patrick Swayze, a też miał kupę kasy, pewnie znachor go diagnozował i leczył, "och dolo" jak śpiewał pewien Lecący Kabarecik.
Co do raka w rodzinie, dzięki za pamięć, już jest, będą relacje z pierwszej ręki. Dlatego tak żal tych 10 miliardów, drogi ten Kurski, na wagę złota.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135136  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 12:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Wszyscy ludzie-eksperci PiSu

Ekspert PiS plagiatorem.
Odwołał się od kary i… dostał wyższą: dwa lata zakazu nauczania


a przy okazji "dowiedzieliśmy się"
do czego służy PiSexpertom PiSprokuratura

i rektor ...na zlecenie.

Prokuratura umorzyła śledztwo
Cytat:
Jak ujawniliśmy, Prokuratura Rejonowa Śródmieście-Północ w Warszawie w kwietniu 2019 roku umorzyła dochodzenie w sprawie przypisania sobie autorstwa artykułu naukowego przez Jarosława Szymanka. Ekspertowi PiS-u groziła grzywna, kara ograniczenia wolności albo nawet trzyletnie więzienie.

W uzasadnieniu powołała się na oświadczenie Szymanka, według którego Amanda Dziubińska jest autorką tekstu w dziewięćdziesięciu procentach, a on — w dziesięciu.


Z tego faktu prokuratura wyciągnęła wniosek, że “nie można uznać, iż w/w miał zamiar przywłaszczenia utworu bądź wprowadzenia w błąd co do jego autorstwa”
.

co zaś do profesury "profesora" to czyż to jakiś problem jest?
Taki BŁASZCZAK z PiSu ma pod komendą kilka szkół/ akademii itp to mu zrobią profesurę jak Jakiemu doktorat.

Bo nie matura
lecz chęć szczera
/bo znów przyszła taka pora/
zrobią z DUDÓW profesora..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135137  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 14:14
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Czyżby panika???? Potwierdza się domniemanie po co PiSowi specustawa. Najzdrowiej będzie zorganizować jednoosobowe wybory na Nowogrodzkiej, prezes nawet ręce może umyć do namaszczenia Dudy na kolejne kadencje co się będzie rozdrabniał.
"Minister twierdzi, że wprowadzenie specustawy było adekwatne do sytuacji w Polsce. - Można było wprowadzić stan klęski żywiołowej, ale wówczas mielibyśmy do czynienia z rzeczywistym ograniczeniem praw obywateli i odsunęlibyśmy wybory w czasie. "
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus...7014644262529a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135138  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 14:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

I chyba specjalnie dla Petrusa taki numer bo on zapewniał że się zna na rachunkach

Cytat:
Ludwik Kotecki, doradca ds. ekonomicznych marszałka Senatu, były wiceminister finansów: Zacznijmy od tego, że mam duże zastrzeżenia do metodologii liczenia luki w VAT. A rozbieżności między tym, co podaje CASE, a np. wyliczeniami ministerstwa, tylko te zastrzeżenia wzmacniają. W informacjach za 2018 r. było podobnie, CASE w raporcie dla Komisji Europejskiej podawała 9,5 proc., ministerstwo w swoim Wieloletnim Planie Finansowym zaś 12,5 proc. Te 3 pkt proc. różnicy to ponad 5,5 mld zł. I to choćby pokazuje, jak dużym marginesem błędu obarczone są te szacunki.

https://gospodarka.dziennik.pl/finan...ny-budzet.html

no i chyba do 5-ciu nasz spec z nad Wisły liczyć umie, a mamy/ / 5-ego ministra od finansów. A tych wice to trza by na liczydle wyliczać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135139  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 14:34
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Wreszcie jest o czym pogadać i na co obszernie ponarzekać. Podam niewyleczonego z trzustki to Patrick Swayze, a też miał kupę kasy, pewnie znachor go diagnozował i leczył, "och dolo" jak śpiewał pewien Lecący Kabarecik.
Co do raka w rodzinie, dzięki za pamięć, już jest, będą relacje z pierwszej ręki. Dlatego tak żal tych 10 miliardów, drogi ten Kurski, na wagę złota.

Ciekawe czy żal się utrzyma gdy PiS odda władzę, co chyba jest nieuniknone.
Nie pamietam żalu, gdy Lisy zarabialy w publicznej TV miliony, a Arłukowicz chwalił się , że zaoszczędził 2 miliardy na służbie zdrowia.

Nie wiem w jak bliskiej rodzinie masz przypadek raka, ale głowa do góry.
Mój był w tym roku na nartach . Jedyne ustępstwo co do choroby było takie że nie zjechał z Kasprowego.

Niemniej niebezpieczeństwo jest nadal.
Nerka to wredny przypadek, ale on jest urodzony w niedzielę i uratował go / przynajmniej na razie /paradoksalnie zawał serca.
Poszedł w ręce lekarzy po prostu.

Ja tego szczęścia nie mam i dawno już bym była w piachu.
I nie psułabym humoru szanownym koleżankom.

Ostatnio edytowane przez Lila : 09-03-2020 o 14:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135140  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 15:41
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Brawo pani sędzia. Orwell na czasie jak zresztą od dawna w Polsce, Bareja by tego nie wymyślił chociaż Jarząbek był blisko. Konstytucja jest chyba wyżej niż jakaś ustawa ale pewnie nie rozumiem złożoności zagadnienia.
"We śnie czy na jawie, w pracy, podczas posiłków, w budynku czy na powietrzu, w kąpieli czy w łóżku – nie miałeś dokąd uciec. Nic nie było twoje oprócz tych kilku centymetrów sześciennych zamkniętych pod czaszką".
"Dalej sędzia oświadcza, że nie należy i nie należała do partii politycznej, związku zawodowego i nie prowadzi działalności nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów, tym samym czyni zadość wymogom art. 178 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej."
"Jednocześnie Monika Ciemięga zaznacza, że "nałożony w trybie art. 88a § 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych obowiązek złożenia oświadczenia jest sprzeczny z prawem do ochrony życia prywatnego i rodzinnego, narusza wolność wyznania, wolność gromadzenia się i stowarzyszania się".
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3...oN_sYjYU14BblE
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.