menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 17:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Święta racja,Ammi,ale narazie biednych ludzi mamy miliony,a bogatych, chyba klikaset tysięcy. Państwo,musi lawirować między KK, a koniecznością powiększenia liczby Polaków i Polek,jeśli nie chcemy wymrzeć.Narazie,chyba stoimi w miejscu.
Sprawa się sama rypnie (podoba mi sie to zasłyszane kiedyś słowo),gdy będzie więcej bogatych Polaków i Polek. Pożywiom, uwidim,skazał sliepoj.
Kobiet w sejmie musi być więcej i to takich,które są za aborcją na życzenie. No, ale wtedy do władzy musiałaby dojść, no kto,no kto...Liga Kobiet.Niedoczekanie wasze,kobitki.
Kazimierzu, wyszlo szedelko z woreczka....jestesmy z rasy "macho" ? Oj, nieladnie, nieladnie. Co pani zona na to?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #122  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 17:39
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Kazimierzu, wyszlo szedelko z woreczka....jestesmy z rasy "macho" ? Oj, nieladnie, nieladnie. Co pani zona na to?

Tym bardziej,że dywagacje na temat cudzego brzucha są całkowicie niepotrzebnie.Internet jest zalany propozycjami leków powodujących aborcję farmakologiczną,że właściwie tych aborcji i tak są tysiące ( nie mam na myśli postinoru,który nie powoduje aborcji.
Tak więc ,bogata pani ,jeśli nie chce aby się dowiedział mąż,ma możliwości praktycznie nieograniczone.
Tak jak i biedna,tyle że kumata.Tylko ta hipokryzja - niedoczekanie wasze.. a kuku ,jak mówi Marbella....
  #123  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 17:40
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Blisko mojego domu mieszka małżeństwo które miało bardzo dobre podstawy materialne na starcie.
Od jego rodziców dostali nowy dom. Nie wiem co ona wniosła w posagu (myślę o dobrach materialnych ).
Ale z pewnością wniosła miłość do alkoholu.
Najstarszy ich syn jest w wieku mojej córki , czyli ma 25 lat.
Jest w miare normalny. Wtedy dopiero jego rodzice zaczynali przygde z alkoholem.
Drugie ich dziecko, córka , chodzi do szkoły specjalnej.
Teraz urodziło im się trzecie dziecko. Wszyscy się zastanawiamy czy ono bedzie zdrowe .
Oboje rodzice nigdzie nie pracują. Po dziadkach on odziedziczył troche ziemi którą po parcelacji sprzedał jako działki budowlane.
Wtedy bale były na okrągło. Prawdopodobnie wszystko przepili.
Jego siostra mieszka w Niemczech i on tam troche jeżdził do pracy ale teraz to już by go tam nikt nie zatrudnił bo on prawie nigdy nie trzeżwieje.
Wiem, że mają zasiłki z opieki społecznej. Ale ile i jak można żyć za zasiłek ?
  #124  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 19:27
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

No i rosnie takie pokolenie niechcianych dzieci,alkoholikow,uposledzonych,żyjacych zasilkow,jak więc mają zapewnic rozwój bogatrzego Państawa.Jak na nich trzeba dawać...
__________________
  #125  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 20:39
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
czyżby płeć męska miała monopol na sprawowanie władzy? Niedoczekanie Wasze panowie.
Basiu,nigdzie nie pisałem o monopolu na władzę,a moje zakończenie postu było żartobliwe. Widzę jednak,że zostało ono nadzwyczaj poważnie przyjęte.Muszę więc złożyć poważne oświadczenie.Oświadczam,że kobiety mają równe z mężczyznami prawo do rządzenia, w każdym kraju,a szczególnie w Polsce.
Życzyłym sobie nawet o odwrócenie obecnych proporcji, tzn.aby liczba kobiet w parlamencie i rządzie była większa, a prezydentem była kobieta. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Kobiety zawsze chciały emancypacjii i równouprawnienia. Teraz mają go więcej w Polsce niż kiedykolwiek. Martwi mnie jednak trochę, czy im to na dobre wyjdzie. Czy to równouprawnie nie oznacza np.,że teraz mogą pić,jak mężczyźni,kląć,jak oni, być menadżerami, jak oni, przynosić więcej kasy do domu,jak oni itd. Widzę te objawy na ulicy, w rodzinie, wśród znajomych.
Chcecie tego drogie panie ? Ale, nie domagajcie się od mężczyzn żadnych przywilejów,tylko z tego tytułu,że jesteście kobietami.
  #126  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 20:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła Kazimierzu miły

Cytat:
Napisał Kazimierz
Basiu,nigdzie nie pisałem o monopolu na władzę,a moje zakończenie postu było żartobliwe. Widzę jednak,że zostało ono nadzwyczaj poważnie przyjęte.Muszę więc złożyć poważne oświadczenie.Oświadczam,że kobiety mają równe z mężczyznami prawo do rządzenia, w każdym kraju,a szczególnie w Polsce.
Życzyłym sobie nawet o odwrócenie obecnych proporcji, tzn.aby liczba kobiet w parlamencie i rządzie była większa, a prezydentem była kobieta. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Kobiety zawsze chciały emancypacjii i równouprawnienia. Teraz mają go więcej w Polsce niż kiedykolwiek. Martwi mnie jednak trochę, czy im to na dobre wyjdzie. Czy to równouprawnie nie oznacza np.,że teraz mogą pić,jak mężczyźni,kląć,jak oni, być menadżerami, jak oni, przynosić więcej kasy do domu,jak oni itd. Widzę te objawy na ulicy, w rodzinie, wśród znajomych.
Chcecie tego drogie panie ? Ale, nie domagajcie się od mężczyzn żadnych przywilejów,tylko z tego tytułu,że jesteście kobietami.
przecież ja też napisałam żartobliwie dowodem na to są te zielone uśmieszki .
  #127  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 20:53
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Kazimierzu, wyszlo szedelko z woreczka....jestesmy z rasy "macho" ? Oj, nieladnie, nieladnie. Co pani zona na to?

Widzę,Marabello,że ty mnie też nie zrozumiałaś. Jakie szydeło z woreczka masz na myśli.Dlatego,że żartobliwie zakończyłem swój post,"niedoczekanie wasze,kobitki",nazywasz mnie macho i jeszcze mieszasz do tego moją żonę ? Jeśli nie dostrzegłaś w tym żartobliwego tonu,to przepraszam cie i wszyskie panie. Chciałem napisać,kobitki, ale sie ugryzłem w swój paskudny jęzor.
  #128  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 21:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Widzę,Marabello,że ty mnie też nie zrozumiałaś. Jakie szydeło z woreczka masz na myśli.Dlatego,że żartobliwie zakończyłem swój post,"niedoczekanie wasze,kobitki",nazywasz mnie macho i jeszcze mieszasz do tego moją żonę ? Jeśli nie dostrzegłaś w tym żartobliwego tonu,to przepraszam cie i wszyskie panie. Chciałem napisać,kobitki, ale sie ugryzłem w swój paskudny jęzor.

Kazimierzu, "zartowliwie" , huhuhu....... Na powaznie, "jeszcze mieszasz to tego moja zone?" To tym razem grzmi powaznie. A ja lubie wesolych, z dowcipem mezczyzn. Widze, ze zarty nie sa twoja domena - wszystko bierzesz na powaznie, za powaznie i w tym pies pogrzebany. Usmiechnij sie, smiech to zdrowie. Nie podchodz na serio do wirtualnego Forum. Zycie jest krotkie, w naszym wieku!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 29-08-2008 o 22:38.
  #129  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 21:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tym bardziej,że dywagacje na temat cudzego brzucha są całkowicie niepotrzebnie.Internet jest zalany propozycjami leków powodujących aborcję farmakologiczną,że właściwie tych aborcji i tak są tysiące ( nie mam na myśli postinoru,który nie powoduje aborcji.
Tak więc ,bogata pani ,jeśli nie chce aby się dowiedział mąż,ma możliwości praktycznie nieograniczone.
Tak jak i biedna,tyle że kumata.Tylko ta hipokryzja - niedoczekanie wasze.. a kuku ,jak mówi Marbella....
Bogata pani,jeśli to jest jej bogactwo,a nie męża,pokazuje wtedy,kto jest macho i albo sie rozwodzi,albo każe mężusiowi siedzieć cicho.Jestem więc dla ciebie hipokrytą,bo napisałem żartoboblwie "niedoczekanie wasze,kobitki".
A propos,kuku. Przypomina mi się historyjka widziana w przedziale pociągu. Ksiądz, zaczepiał tak małą śliczną dziewczynkę siedzącą naprzeciwko niego,na kolanach. Po kilku takich kuku, ta odpowiedziała. A kuku,ty stary zbuku. Wszyscy w przedzialełącznie ze mną, roześmiali sie pod nosem, a ksiądz zamilkł od tej pory na dobre. Kukułka się popsuła.
  #130  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 21:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Basiu a co to jest to RSA?? Raj Starych Alkoholikow??

A teraz na powaznie.. dzisiaj dowiedzialam sie ze ostatnie naukowe dochodzenia dowiodly ze ci co maja jakis inbalance cukru we krwi sa sklonni do depresji, alkoholizmu i innych nalogow.. Nalog jest traszna rzecza Moze doprowadzic do upadku calych ras i narodow.. Kiedys w Polsce nie bylo tylu alkoholikow. Dopiero po IIWS tak sie ten nalog rozpowszechnil.. Ciekawe dlaczego?
Asia,sorry ale co ty za bzdury wypisujesz!!! Oczywiście ,że byli tylko problem nie był rozpoznany -pijacy byli a to to samo.Poczytaj sobie literaturę okresu pozytywizmu.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #131  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:00
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Kazimierzu, "zartowliwie" , huhuhu....... Na powaznie, "jeszcze mieszasz to tego moja zone?" To tym razem grzmi powaznie. A ja lubie wesolych, z dowcipem mezczyzn. Widze, ze zarty nie sa twoja domena - wszystko bierzesz na powaznie, za powaznie i wtym pies pogrzebany. Usmiechnij sie, smiech to zdrowie. Nie podchodz na serio do wirtualnego Forum. Zycie jest krotkie, w naszym wieku!

Po tym jak odpowiedział mi Kazimierz,podpisuję się pod Marbellą.
  #132  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

I co było o asertywności ,a skończyło się jak zwykle ..na aborcji A może jako społeczeństwo zaczęlibyśmy być bardziej asertywni i powiedzieli stanowcze NIE -wszechogarniającemu wpływowi KK na państwo ,prawodawstwo itd.

rozdawnictwu bez rozumu i rozsądku ,żeby zaspokoić urzędnicze sumienia .Ciemnocie i zacofaniu w każdej dziedzinie życia .Idiotycznym przepisom które żyją własnym życiem itd itd.Może dyskutujmy i wykłócajmy sie w kazdym miejscu gdzie odbywa sie bzdura ,w sklepie ,urzędzie ,u lekarza - a nie przyjmujmy ,że tak musi być.A myy biedni starzy chorzy lepiej sie nie odzywajmy bo nam się krzywda stanie .A my rodzice naszych biednych dzieci lepiej nie walczmy z bzdurami w szkole bo im się krzywda stanie .Nie twórzmy wspólnot mieszkaniowych bo "drogo" niech rządza nami rozbuchane marnotrawne i często złodziejskie spółdzielnie .Gódźmy się na działalność DSS niekontrolowana działalność rozmaitych MOPS-ów i innych takich .Pewnie najlepiej być cichym i pokornego serca ..a nóż się uda coś dla tibie utargować.Ja tam wolę postawę asertywną i podejście ,że te wszystkie struktury są dla na a nie odwrotnie .I nikt nie bedzie mi właził z butami i mówił ile mam mieć dzieci ,robić aborcję jak ich nie chcę czy nie (czas przeszły oczywiście) ,żyć w stale czy żyć sobie jak chcę itd itd.Byle za A szło B i cala ta działalność była tylko i wyłącznie na mój rachunek.Mamy szalenie spolegliwe i szalenie infantylne społeczeństwo -bo lata nad tym pracowano i w tym cały problem i stąd popularność w niektórych kręgach populistów i innych szumowin
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 29-08-2008 o 22:25.
  #133  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:25
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Asia,sorry ale co ty za bzdury wypisujesz!!! Oczywiście ,że byli tylko problem nie był rozpoznany -pijacy byli a to to samo.Poczytaj sobie literaturę okresu pozytywizmu.
Oooooo nie moja kochana.. takiego pijanstwa jak w Polsce Ludowej nigdy przedtem nie bylo.. To naszych przyjaciol z wschodu zasluga wielka..
  #134  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:32
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Skąd wiesz ? Żyłaś wtedy ..a tak młodo wyglądasz!!!!Państwo z plebsem nie pijało uchlewało się dyskretnie na salonach a odurzone lokaj wynosił na stronę .A plebs co miał z tej biedy i beznadziei w wilgotnych suterenach robić -chlać i produkować dzieci tylko pozostawało...Marysia Konopnicka razem z Elizka Orzeszkową i innymi naświetlili to dość wyraźnie .Dobrze ,że nie ma AP bo za chwilę poznalibyśmy prawdę o rozpijaniu czerstwego polskiego narodu o płowych włosiętach ,błękitnych oczętach nie skażonych żadną refleksją ,ale do bitki skorego ,no po czym taki on skory był do bitki ten naród???
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #135  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Skąd wiesz ? Żyłaś wtedy ..a tak młodo wyglądasz!!!!Panstwo z plebstwem nie pijało uhlewało się dyskretnie na salonach a odurzone lokaj wynosił na strone .A plebs co miał z tej biedy i beznadziei w wilgotnych suterenach robic chlac i produkować dfzieci tylko pozostawało...Maria Konopnicka razm z Elizka Orzeszkową i innymi naswietlili to sośc wyrażnie .Dobrz\e ,że nie ma AP bo za chwilę poznalibysmy prawdę o rozpijaniu czerstwego polskiego narodu o płpowych włosietach ,błekitnyhcoczetach nie sazonych zadną refleksją ,ale do bitki skorego no po czym taki on skory był do bitki ten naród???

Malgosiu ja nie mowie ze nie bylo pijakow tylko ze nie bylo ich az tylu.. I racja jest ze nasi przyjaciele zza wschodniej granicy nam bardzow tym pomogli. Co innego jest jezeli pije 30% spoleczenstwa a co innego jak 70% spoleczentwa
Kiedys nie bylo tez takiej narokomanii jaka jest teraz
  #136  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:39
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Skąd wiesz ? Żyłaś wtedy ..a tak młodo wyglądasz!!!!Panstwo z plebstwem nie pijało uhlewało się dyskretnie na salonach a odurzone lokaj wynosił na strone .A plebs co miał z tej biedy i beznadziei w wilgotnych suterenach robic chlac i produkować dfzieci tylko pozostawało...Maria Konopnicka razm z Elizka Orzeszkową i innymi naswietlili to sośc wyrażnie .Dobrz\e ,że nie ma AP bo za chwilę poznalibysmy prawdę o rozpijaniu czerstwego polskiego narodu o płpowych włosietach ,błekitnyhcoczetach nie sazonych zadną refleksją ,ale do bitki skorego no po czym taki on skory był do bitki ten naród???

I tu się oburzę.Piwniczna izba to takie rysowanie grubą kreską.Bardziej miarodajne są ''Dzieci '' -Jana Brzozy,o lwowskich bezdomnych.

No ,a Zagłoba ? I czasy Piastów ?
Weźmy taki Grunwald i Bogurodzicę .Czy sądzisz Małgoś iż Powała z Taczewa czy Zawisza Czarny w pijanym widzie ,zarąbali Krzyżaków ?
O nie !!
Raz,że gorzały nie znano tylko miody.A poza tym był upał niesamowity ,więc rycerze byli trzeźwi jak świnie.
  #137  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 00:20
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Pili, pija i beda pic. Ludzie sie nie zmieniaja, tylko czasy w ktorych zyja. Tylko ze dawniej nie bylo takich srodkow przekazu jak dzisiaj, to i ludzie byli mniej uswiadamiani.
Wracajac do asertywnosci. Jezeli pijacy powiedzieliby nie Polmosowi i innym producentom, to panstwo straciloby baaaaaaaaaaaardzo duzo. No i badz tu madrym - co lepsze?
  #138  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 00:21
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
I co było o asertywności ,a skończyło się jak zwykle ..na aborcji A może jako społeczeństwo zaczęlibyśmy być bardziej asertywni i powiedzieli stanowcze NIE -wszechogarniającemu wpływowi KK na państwo ,prawodawstwo itd.

rozdawnictwu bez rozumu i rozsądku ,żeby zaspokoić urzędnicze sumienia .Ciemnocie i zacofaniu w każdej dziedzinie życia .Idiotycznym przepisom które żyją własnym życiem itd itd.Może dyskutujmy i wykłócajmy sie w kazdym miejscu gdzie odbywa sie bzdura ,w sklepie ,urzędzie ,u lekarza - a nie przyjmujmy ,że tak musi być.A myy biedni starzy chorzy lepiej sie nie odzywajmy bo nam się krzywda stanie .A my rodzice naszych biednych dzieci lepiej nie walczmy z bzdurami w szkole bo im się krzywda stanie .Nie twórzmy wspólnot mieszkaniowych bo "drogo" niech rządza nami rozbuchane marnotrawne i często złodziejskie spółdzielnie .Gódźmy się na działalność DSS niekontrolowana działalność rozmaitych MOPS-ów i innych takich .Pewnie najlepiej być cichym i pokornego serca ..a nóż się uda coś dla tibie utargować.Ja tam wolę postawę asertywną i podejście ,że te wszystkie struktury są dla na a nie odwrotnie .I nikt nie bedzie mi właził z butami i mówił ile mam mieć dzieci ,robić aborcję jak ich nie chcę czy nie (czas przeszły oczywiście) ,żyć w stale czy żyć sobie jak chcę itd itd.Byle za A szło B i cala ta działalność była tylko i wyłącznie na mój rachunek.Mamy szalenie spolegliwe i szalenie infantylne społeczeństwo -bo lata nad tym pracowano i w tym cały problem i stąd popularność w niektórych kręgach populistów i innych szumowin

i to jest TO! nic ująć ,nic dodać
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
  #139  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 10:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Asiu ,że się odniosę do nieco naiwnego twego stwierdzenia ,że kiedyś nie było.....co to znaczy kiedyś? Większości rzeczy codziennych naszych kiedyś nie było .Postęp i cywilizacja nie oznacza tylko zwiększenia wygody ,ale również zwiększenie problemów i zagrożeń .Generalnie rozmowy pt."kiedyś nie bylo" prowadzą do nikąd -no bo co z tego ,że kiedyś nie bło ,ale my żyjemy w świecie jaki jest i tyle ze wszystkimi jego plusami i minusami.Kiedyś np. facet co mi teraz puszcza na całe podwórko Rubika nie miałby takich glosników i ja bym cholery nie dostawała ,a tak mogę mu najwyżej ściągnąć na łeb parę policjantów co go grzecznie poproszą żeby sciszył ,a najprawdopodobniej powiedzą ,że cisza nocna obowiazuje od 6-22 wiec nic mu nie mogą zrobić .W ramach więc asertywności zaraz sama do niego pójdę lub ściągnę grupę antyterrorystyczną wrrrrrrrrr.Albo puszczę konkurencyjny utwór ,równie głośno liczac na asertywnosć sasiadów ,którzy tego nie zdzierżą.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #140  
Nieprzeczytane 18-05-2009, 12:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Odświeżę ten zapomniany wątek, cytatem autorki.
Cytat:
Napisał helenka
Zakładam ten wątek z kilku powodów .
1). nie znalazłam wątku o tej tematyce, lub źle szukałam
2). próbowano mnie przyhamować w mojej aktywności , co spowodowało jej wzrost
3). wielu osobom brak asertywności , co daje opłakane skutki w ich życiu osobistym.
Zanim rozwinę ten wątek, chciałabym wiedzieć ilu z was jest za kontynuacją tematyki a ilu przeciw.
dalej napisała Malgorzata50
z
Cytat:
adowolony...pogadajmy o tymJestem za -mam z tym problem ...czesto mylimy asertywnosć z egoizmem ..ciekawa jestem Twojego i innych zdania w tym temacie
Brak asertywnosci często sprowadza mnie na manowce i wychodzi odwrotnie niż chcialam często bez sensu i obraca się przeciwko mnie .Chec zadowolenia wszystkich ...hmmm czy to nie jest przypadkiem egoizm ..chec pokazania się z dobrej strony w efekcie NIKT nie jest
__________________
Teraz do rzeczy. Każdą część baru otwieram
Cytat:
W tym barze jedną z podstawowych zasad jest brak rozmów o polityce. Druga, barman nie podaje alkoholi ale są dostępne w samoobsłudze. Trzecia zasada nie doprowadzamy do pyskówek.

i sobie czytam wspaniałe teksty

Cytat:
chciałam się upić, zakusztykałam nawet do baru Tadeusza,ale On trzyma się.......przepisów i odmówił

ANI SAM HAM,HAM,ani komu nie dam.

Cytat:
z Tadeuszem tak jest....parę razy tam zaglądałam kiedyś ...ale....ale....dostałam psztyczka....i przestałam..
Cytat:
ja nawet nie prosiłam o drinka w barze tylko jedno zdanie pozwoliłam sobie umieścić o losie gnębionych w Korei /może to był ??? temat tabu/ nie chciałam politykować ot taka sobie wymiana zdań,D

I bądż tu asertywny!!

na te wypowiedzi zostałem nakierowany bo nie wszędzie zaglądam jak to ktoś napisał.
Miłego i spokojnego dnia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.