menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #159081  
Nieprzeczytane 16-06-2022, 14:42
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 496
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ależ skąd!
Gdzież bym śmiał.
Ja tylko mówię, że ze środka i ze stolycy /duchowej/ ....lepiej widać.

Oj tam...
Tak sobie tylko gadam...wiem dobrze ,że jestem Polska B....
A kościołów to u mnie mnogo.
Na wiosce jest chyba jakieś 5....na 40 tys. mieszkańców....
Duch krąży w powietrzu ....

W Częstochowie byłam kiedyś i to parę razy nawet ,ale to było dawno kiedy te sprawy mnie niosły po różnych pielgrzymkach.Nie powiem , było nawet fajnie do pewnego czasu ,ale potem zbastowałam i przeszłam na sceptycyzm i w tym obecnie trwam(nie mylić z programem TRWAM)...może to się zmieni ,ale to tylko cud może sprawić...albo może przypadek i zrządzenie losu ...no coś w tem stylu.

Pluto , to miało być chyba o polityce ,ale ja się na tym nie znam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159082  
Nieprzeczytane 16-06-2022, 15:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

[quote=Siri]Oj tam...
Cytat:
Tak sobie tylko gadam...wiem dobrze ,że jestem Polska B....
A kościołów to u mnie mnogo.
Na wiosce jest chyba jakieś 5....na 40 tys. mieszkańców....
Duch krąży w powietrzu ....

Ale może ładniejsze są Bo w mojej okolicy kilka jest starożytnych a reszta to takie .... sobie. Kiedym był we Lwowie to sporo różnistych żem pozwiedzał. Sam mam wju na kilka katolickich ewangelicki i cerkiew ...

Cytat:
Pluto , to miało być chyba o polityce ,ale ja się na tym nie znam.

Jak Ci się Gierek wspomniał, tzn że się znasz... No i w końcu to politycy dbają, żeby nam ZUS profity wypłacał jak najdłużej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159083  
Nieprzeczytane 16-06-2022, 15:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Kurde!
To z kim ten Sawicki w konszachty wyborcze wejdzie?
Bo wychodzi jakies "Ni pies ni wydra, ani kukuryku" jak to jeden Pawlak opisywał...
Cytat:
W rozmowie z Radiem Zet Sawicki podkreślił w środę, że w jego ocenie do żadnego porozumienia nie dojdzie. Co więcej, zasugerował, że część działaczy Polski 2050 może przenieść się na listy Koalicji Obywatelskiej.

– W mojej ocenie tego paktu PSL-u z Polską 2050 nie będzie. Hołownia próbuje samodzielnie budować swoją pozycję. Sądzę, że wystartuje samodzielnie.

Nie jest też wykluczone, że jego politycy, którzy przeszli z KO skalkulują, że lepiej mieć 4. miejsce na liście Tuska, niż pierwsze na liście Hołowni – mówił Sawicki
.

No i nie da się ukryć, że tym spadom z KO do Hołowni letko podświntuszył...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159084  
Nieprzeczytane 16-06-2022, 16:03
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 496
OK

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał Siri
Oj tam...


Ale może ładniejsze są Bo w mojej okolicy kilka jest starożytnych



Jak Ci się Gierek wspomniał, tzn że się znasz... No i w końcu to politycy dbają, żeby nam ZUS profity wypłacał jak najdłużej

U mnie wszystkie nowe.
W żadnym nie byłam,ale widać że styl XX w.

A podobno mają nam dać 15-tke ? W sierpniu lub wrześniu?!
Ja biorę jakby co i chowam w skarpetę.

Ostatnio edytowane przez Siri : 16-06-2022 o 16:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159085  
Nieprzeczytane 16-06-2022, 18:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
A podobno mają nam dać 15-tke ? W sierpniu lub wrześniu?!
Ja biorę jakby co i chowam w skarpetę.

Siri!
Jak dają to bierz. Jak biją to uciekaj.

Ale jak już dadzą to nie w skarpetę tylko w ....brylanty.
Bo raz że mniejsze i łatwiej schować, a dwa, że jak te zielone ze skarbówki przyjdą /a mogą/ to trudniej im będzie znaleźć.

No i zauważ, że najpierw nam muszą zabrać, żeby potem łaskawie dać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159086  
Nieprzeczytane 16-06-2022, 21:59
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 496
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Siri!


No i zauważ, że najpierw nam muszą zabrać, żeby potem łaskawie dać.

Zabierają mi całe życie....ja się zorientowałam,ale wiele osób o tym jednak nie wie .

Miłych snów pluto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159087  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 06:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Liczą na to, że wielu tych ochłapów nie doczeka i dobrze liczą. Z resztek w kasie można się używić.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 17-06-2022 o 09:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159088  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 09:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Liczą na to, że wielu tych ochłapów nie doczeka i dobrze liczą. Z resztek w kasie można się używić.

Dobrze prawisz. Przecie różne myszy, szczury i inne insekty żywią się odpadkami.
I nawet tuczą się na nich co widać-słychać i ....[fuj] czuć.
.
Dlatego m.in. mamy pseudobój z inflacją.
Im wyższe ceny tym więcej w formie podatków wpada do koryta.

I słusznie Siri zauważyła, że "wiele osób o tym nie wie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159089  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 09:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

I takie wju ...
Można Sikorskiego nie lubić ale warto poczytać, bo jak niewielu potrafi wkur.... zyć nie tylko sitwę KACZYŃSKIEGO, ale i kilka elementów animalnych na samym Kremlu

Cytat:
Kanclerz Niemiec, prezydent Francji i premier Włoch udali się w zapowiadaną wcześniej wizytę do Kijowa. - Poprzednio Francja i Niemcy wspólnie jechały do Kijowa w 2014 roku z inicjatywy Polski.

Polska, zarządzając tą wizytą i naszą interwencją w Kijowie, uzyskała zakończenie masakry na Majdanie - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Radosław Sikorski, europoseł PO i były szef MSZ.

.....A dzisiaj, zamiast przewodzić takim wizytom, jest w nich pomijana. W nasze miejsce wkroczyli Włosi, którzy nie są znani ze stanowczego stanowiska wobec Rosji. Niech to będzie jednym z dowodów na upadek naszej polityki zagranicznej.


https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...2890a4f14c280a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159090  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 10:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Bojownik o POLSKĘ .....WIELKI a najprostszych spraw załatwić nie potrafi.
A nawet je olewa licząc, że wineczko i duo z KACZYŃSKIM go zbawi...

Cytat:
Jak podaje "Rzeczpospolita", obowiązek złożenia sprawozdania finansowego ciąży na wszystkich partiach politycznych - nawet tych, które nie mają dochodów i wydatków. W tym roku odpowiedniego dokumentu nie złożyła partia Pawła Kukiza - K'15. Konsekwencje niewypełnienia tego obowiązku są surowe.
W piątek w dzienniku "Rzeczpospolita" pojawił się artykuł na temat tego, że Paweł Kukiz może stracić partię K'15. Powodem ma być niezłożenie sprawozdania finansowego za 2021 rok.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...2890a4f14c280a

K -15 -ście? To aż tyle w tym zamtuzie się mieści?
A w sejmie widać, że tylko trzy z Kukizem włącznie, bo reszta dała ciała komuś innemu. Głównie KACZYŃSKIEMU
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159091  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 10:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

I opowieść z cyklu .....najpierw zabieramy, a potem "DAMY" albo NIE DAMY.
Czyli zakładamy, że ....najpierw zabieramy, a potem '' miska ryżu" dla ludu i "zap....my". A raczej WY zap....cie, a MY mamy.
Cytat:
W ten sposób PiS sfinansuje swoje obietnice wyborcze


Na ZUS trzeba będzie zatem przelewać 1398,84 zł, nie licząc składki zdrowotnej. "Takiej podwyżki jeszcze w historii nie było" – zaznacza dziennik. W sumie 1,3 mln polskich przedsiębiorców przeleje do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 2,5 mld zł więcej.


Eksperci szybko wyliczyli, że składki wzrosną o 15,5 proc., co w skali roku daje 2250 zł. Wzrost danin wynika z prognozy przeciętnego wynagrodzenia na przyszły rok. Ma ono wynieść 6839 zł i właśnie od tej kwoty będzie liczona składka dla prowadzących działalność, którzy nie mogą liczyć na żadne ulgi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159092  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 10:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

To brzmi jak hasło z Halloween... tylko cukierka brak, za to może być psikus.

Desperacja pracownic ZUS. "Marmury i złote klamki są tylko przy wejściu"


Cytat:
– Jest mi już wszystko jedno. Mogę iść do Biedronki. Dostanę więcej pieniędzy, a głowę będę miała spokojną – mówi jedna z kobiet zatrudnionych w ZUS.

Pracownice Zakładu opowiadają nam o "głodowych pensjach", zepsutym sprzęcie, nawale obowiązków, wreszcie o braku szacunku ze strony społeczeństwa i przełożonych.


I zapewniają, że chcą wziąć udział w ogłoszonym na 27 czerwca strajku generalnym
.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...ejsciu/mgmnv1e


Olewanie totalne budżetówki robi swoje.... tym bardziej, że inne szatany mają co chwilę spore profity.
Począwszy od tych co w sejmie i na rządowych itp posadach. O państwowych spółkach nie zapominając...

A tu nauczyciele i skarbówka też się czai w blokach startowych.

Czyli coraz więcej pracujących w cywilnej obsłudze obywateli ludzi znajduje w stanie wkur ......wiennym.

Ciekawe co im nakłamie "prawdomówny" Morawiecki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159093  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 11:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Siri czasem podrzuca prognozy pogody.
To dla odmiany taka prognoza POGODY dla BOGACZY.
z CYKLU ......I TY zostaniesz MILIONEREM.

https://www.fakt.pl/pieniadze/emeryc...gadali/xsje008
Cytat:
Najpierw wyjaśnijmy, jak ustalany jest wskaźnik waloryzacji emerytury i rent. Brana jest pod uwagę inflacja (tzw. wskaźnik średnioroczny) i 20 proc. wzrost płac. Rząd zakłada, że tak liczona waloryzacja w przyszłym roku wyniesie 9,7 proc.

Takich emerytur chce rząd. Znamy prognozy

Te prognozy – biorąc pod uwagę najnowsze dane dotyczące inflacji – wydają się już nieaktualne. Tak wynika także z analiz ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego, który doradza rządowi. Przewidują, że średnioroczna inflacja (zatem „baza” waloryzacji) wynieść może 13,1 proc.

Sprawdziliśmy więc, jak wzrosłyby emerytury i renty dzięki takim podwyżkom. Osoba mająca 800 zł brutto zyskałaby prawie 100 zł na rękę miesięcznie. Minimalna emerytura, która dziś wynosi 1338,44 zł brutto, wzrosłaby do 1500 zł – o ponad 150 zł na rękę.

W tabeli przedstawiamy symulacje. Przy takiej waloryzacji także trzynaste emerytury wynosiłyby ponad 1500 zł brutto.

Jejku!
Grzechem byłoby nie doczekać tych profitów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159094  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 14:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

NIKT tak ślicznie nie potrafi obrzygać sojusznika/ów jak funkcjonariusze z PiSu.
Bez względu na to czy to sam KACZYŃSKI czy jego pomniejsze hunweibiny i komsomolce.
Na rozkaz albo z własnej inicjatywy...

Fotę wizytującej Kijów czwórki zechciał skomentować niejaki Waszczykowski - gwiazdor z Escobar:


Cytat:
Zdjęcie, które obrazuje kontrowersje wokół spotkania, postanowił, na Twitterze, udostępnić były szef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Witold Waszczykowski. "Ciekawe jak szybko, te karły polityczne, pojadą teraz do Moskwy z donosem na Ukrainę lub z propozycją współczesnej wersji konferencji monachijskiej. Ciekawe kto z naszej opozycji dołączy wtedy?" - opatrzył zdjęcie komentarzem, aktualny europoseł.

Oczywiście on i jego bossy mają w dużym poważaniu to, że to właśnie od tych KARŁÓW - vizytorów zależy wsparcie dla Ukrainy i pomoc w odbudowie po wojnie.

I to do nich łzawe apele wygłasza KACZYŃSKI i Morawiecki z DUDĄ.
No i ponoć germańce nie spieszą się dostawą czołgów w miejsce tego co Błaszczak przekazał Ukraińcom.

Jak się pluje i rzyga na KARŁÓW to po co mają się spieszyć???

Jak się sąsiadowi napaprze na wycieraczkę, to liczenie na to, że poda rolkę papieru zazwyczaj mija się z celem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159095  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 15:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Antek Macierewicz zawsze miał "dobrą dłoń" do wybierania tuzów na współpracowników...

Cytat:
Pułkownik Krzysztof Gaj stracił poświadczenie bezpieczeństwa. Decyzję w tej sprawie podjął kontrwywiad wojskowy - informuje TVN24.

Służba Kontrwywiadu Wojskowego miała w ostatnich tygodniach podjąć decyzję o odebraniu pułkownikowi, który przez trzy lata doradzał w sprawach wojska szefowi kancelarii premiera Michałowi Dworczykowi, dostępu do tajemnic państwa.

- Eksperci SKW doszli do wniosku, że w mailach, które pułkownik wysyłał ministrowi Dworczykowi, znajdowały się tajemnice wojskowe, które nie powinny być w ten sposób przekazywane - przekazało źródło TVN24.

Gaj nie chce komentować doniesień. - Życie po prostu toczy się dalej - powiedział.

Pułkownik był blisko władzy, gdy Ministerstwem Obrony Narodowej kierował Antoni Macierewicz. W styczniu 2016 roku został szefem Zarządu Organizacji i Uzupełnień w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego.

Wyląduje chłopina na zasłużonej emeryturze, a powinien .... w pierdlu.
Na co ruskim i ich "krewnym" po służbie wysyłać szpiegów skoro jest Dworczyk i jego sztab ochronny.
Sami podadzą co trzeba komu trzeba na tacy.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...5279ede720fdd8

A ....DWORCZYK????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159096  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 17:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Już wiemy co Matousz nakłamał i gdzie.
W Opocznie wyznał

Cytat:

Szef rządu wspominał, że jego rząd doprowadził do naprawienia finansów publicznych w Polsce.

- My przekazujemy pieniądze dla ludzi. Dążymy do przywrócenia stabilności i walczymy z inflacją - dodał.

Naprawianie przez drukowanie i pożyczanie to całkiem ciekawy zwyczaj.
Już wspomniany Gierek z Jaruzelskim to ćwiczyli z podobnym skutkiem.

W temacie stabilności i walki z inflacją, to może Morawiecki MUSI ODEJŚĆ, a Balcerowicz MUSI WRÓCIĆ.... bo inaczej polski lud będzie "zap...lać za miskę ryżu" jak to zapowiadał ten sam Morawiecki.

Dawno temu jeden znawca tematu za komuny twierdził, że komuniści zwalczają dzielnie te problemy, które sami zmajstrowali.
I ta historia się powtarza tylko w formie jeszcze większej parodii i błazenady.

Ostatni odczyt Morawieckiego i spółki walki z inflacją wynosi wedle GUSu 14%
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159097  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 21:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fotę wizytującej Kijów czwórki zechciał skomentować niejaki Waszczykowski - gwiazdor z Escobar:

Oblecha Waszczykowski tak się zna na polityce i dyplomacji jak ja na Ph pochwy.
Nie zauważył nawet, że na Ukrainę pojechali przedstawiciele starej Unii, państwa założycielskie, i nie pojechali po to by wesprzeć Ukrainę militarnie tylko aby namówić do poddania się Rosji. Te kraje mają więcej do stracenia gospodarczo i militarnie poprzez sankcje niż Rosja. Dlatego nie zabrali naszego (....) bo mają w du**e Polskę. Maliniak mógłby im pokrzyżować plany a oni potrzebują ropy i gazu od Putina a nie sankcji. Oni dostaną finalnie bo i tak biorą a my jak zwykle poprzez darcie ryja możemy polizać palec. Dojdzie w końcu do tego, że Ukraina zacznie mieć względem Polski żądania terytorialne i nikt palcem wtedy nie kiwnie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159098  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 21:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Antek Macierewicz zawsze miał "dobrą dłoń" do wybierania tuzów na współpracowników...
Na co ruskim i ich "krewnym" po służbie wysyłać szpiegów skoro jest Dworczyk i jego sztab ochronny.

Ciekawe jakim szyfrem przesyła meldunki.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159099  
Nieprzeczytane 17-06-2022, 23:35
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 062
Domyślnie

Coś wstrętnego.
To o tej pochwie.

Niemniej dobrze, że zajrzałam.
Coś mi zaszkodziło, może lody miały salmonellę?
Starożytni Rzymianie używali do pomocy piórek flamingów
(poszukać w Googlach)
Tu wystarczy satyr- starzec.
Paw, mam nadzieję ,że zdążę dobiec.

PS. Koniec PiSu już jest czy jeszcze nie?
Bo naprawdę nie wiem... A twórczości nie mogę przeczytać bo .. serio zrobiło mi się niedobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159100  
Nieprzeczytane 18-06-2022, 08:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
.......
....... Dlatego nie zabrali naszego (....) bo mają w du**e Polskę. Maliniak mógłby im pokrzyżować plany a oni potrzebują ropy i gazu od Putina a nie sankcji. Oni dostaną finalnie bo i tak biorą a my jak zwykle poprzez darcie ryja możemy polizać palec. Dojdzie w końcu do tego, że Ukraina zacznie mieć względem Polski
żądania terytorialne i nikt palcem wtedy nie kiwnie.

Być może jest sporo racji w tym co mówisz.
A w przypadku Polski rządzonej przez klikę rasy PiS to jest dość jasne...
Bo czemu mają nie mieć w tyle tego szemranego towarzycha co pluje dookoła na te najważniejsze kawałki w Europie?
Gdyby się z nimi liczyli, to Maliniak by tam z nimi był i na bieżąco wiedział co i po co knują.
Ale przecie łatwiej robić smród na wycieraczce i kłapać po ulicy, niż robić politykę. I to w eurowydaniu.


Co zaś do żądań ewentualnych Ukrainy, to po co to im by było? Jaką mieliby korzyść?
Po ich akcesie do UE i tak politycznie i gospodarczo byliby silniejsi, bo są więksi i więcej by znaczyli w unijnych wierchuszkach.


No i Jarku!
Zauważ że codziennie przez granice wjeżdżają do nas tysiące Ukraińców. GUS na ostatnim spisie wyliczył, że tu mieszka ponad 2 miliony na stałe. Żyje i pracuje. Jak wystąpią wraz nowymi o obywatelstwo, to po co mają cokolwiek żądać?
Skorzystają z praw obywatela i unijnego też. Tak jak kiedyś ci co po akcji Wisła zasiedlali tzw ziemie odzyskane....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.