menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #159881  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 09:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63

To będzie też interesujące doświadczenie w zestawieniu z wystąpieniami Kaczyńskiego, które coraz bardziej przywodzą na myśl Breżniewa. Wożą go jak kukłę, pomijając poziom wypowiedzi, bo to już widoczna demencja i nie ma się co czepiać.

Nawet nie muszą wozić, wystarczy, że na szybach będą jego zdjęcia i już tłumy będą machać chorągiewkami jak na Wyścigu Pokoju. Przynajmniej nie będzie się słuchało urojonych paranoi.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159882  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 10:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dzięki temu forum dowiedziałem się jak guwernantki z rodowodem uczyły SB-ków składania liter aby mógł się podpisać pod wyrokiem śmierci i składania papieru toaletowego do bliskiego kontaktu z sempiterną. Żadna praca nie hańbi, jak można za nią dostać garść rodzynek czy migdałów z kontrabandy. Całe życie się człowiek uczy.

A wiedziałeś, że na skutek tego procesu edukacyjnego, który opisałeś, czołowy intelygent z Nowogrodzkiej będzie dostawał drgawek wymawiając proste słowo KARIMATA?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159883  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 10:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

We wrednych mediach usłyszałem, że jest sposób na wyrwanie reparacji od SZKOPA.
Nie za 60 lat /dwa pokolenia jak poprukuje nieśmiało KACZYŃSKI/ A już.
Szkop jest słaby i rozkojarzony, więc spokojnie można zatrudnić Antka MACIEREWICZA i kontygent WOT -owców wysłać NACH BERLIN!!!!

A potem pod lufami karabinów grom zmusić SZKOPA do spłaty reparacji.
A potem wzorem przodka ruszyć na MOSKWĘ i powtórzyć SUKCES.

Nie ma co czekać... Trza działać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159884  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 10:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Post

I takie plany Miękiszona...

Cytat:
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada powrót do ściślejszego współdziałania z rządem Viktora Orbana. - Szanując wrażliwość ukraińskich przyjaciół chcemy powrócić do współpracy w ramach V4, jak i do wspólnych działań z Węgrami - powiedział Morawiecki.

Jego słowa wywołały falę komentarzy. "Powrót do polityki Putinternu?" - pyta Paweł Kowal (KO).

Inny przyjaciel Putina i Morawieckiego /znaczy PiSu/ faszysta Salvini z Włoch właśnie stwierdził, że UE powinna wypłacić Putinowi miliardy euro jako odszkodowanie za straty, jakie rusek poniósł w wyniku ...euroSANKCJI.

To po co Miękiszon gania po Europie i bredzi o wzmocnieniu sankcji na ruska skoro jego ideowi TOWARZYSZE robia mu "dobrze" poniżej pleców.
I to tak jawnie...
jest jedno wyjaśnienie..... on to lubi. Bez ściereczki i bez parasola.
Normalny człowiek i normalny polityk juz dawno by się wk...urzył. A tu ...spływa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159885  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 11:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

No! Nieeee!
To juz przesada. Drzeć łacha z WODZA NARODU że mu się kamasze rozlatują? To juz przesada...

Cytat:
"Buty w ruinie! Przyznam, że od razu nawiązała się między mną a prezesem nić sympatii, bo ja również nienawidzę nowych butów. Schadzam stare do dziur w podeszwach, bo mi są wygodne. I pewnie prezesa to samo.

No tylko ja nie domagam się bilionów od Niemca i nie pokazuje się w starych, potarganych, butach publicznie.

Nie ma tam żadnego odważnego, co by powiedział: ‘Prezesie w tych butach nie dojdzie Pan do tych 6 bilionów. Nie ma opcji.’"
- kpił fotograf.

https://wiadomosci.wp.pl/buty-prezes...9055355210240a

TAM nie ma, bo kto by się ośmielił????
Te one /co by mogli/ warują pod wycieraczką.


A gromowce pilnuja, żeby jajco mu z góry nie spadło, to mu na buty nie patrzą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159886  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 11:20
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

A ja proponuję w ogóle nie komentować sprawy reparacji, hitu i tego typu bzdur, bo to są wrzutki mające odciągać uwagę od tragicznego zadłużania państwa, inflacji, złodziejstwa i marnotrawienia naszych pieniędzy.

Płacimy za złe zarządzanie na każdym kroku: na Podlasiu rekompensaty, nad Odrą rekompensaty, za węgiel rekompensaty - i żadnej odpowiedzialności. Musimy zrozumieć, że wszyscy co chwilę robimy zrzutkę na złagodzenie efektów złego zarządzania, tylko nie jest to zrzutka dobrowolna. I ja rozumiem, że trzeba wspierać ludzi, tylko niech ktoś poniesie odpowiedzialność za to, że musimy to robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159887  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 11:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Nie ma jak to w .....instytucie

Cytat:
Prezes państowego instytutu odwołany. Bulwersujące kulisy dymisji
W piątek stanowisko stracił Grzegorz Juszczyk, dotychczasowy prezes Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH).


Teraz na jaw wychodzą szokujące kulisy jego pracy. Jak donosi "Wyborcza", Juszczyk miał m.in. molestować swoją podwładną i pozwolić na to, by jego Instytut brał pod uwagę ofertę o rażąco niskiej stawce.

Przed dymisją Juszczyk dużo czasu poświęcał m.in. zabiegom na rzecz budowy nowej siedziby Instytutu. Budynek w którym mieści się obecnie jest zabytkowy. Uniemożliwia to inwestycje w nowe laboratoria, które wymagałyby znacznej ingerencji w konstrukcję obiektu.

Wybrano już lokalizację nowej siedziby. Miała ona powstać w Warszawie przy ul. Powsińskiej i kosztować około 300 milionów złotych. Według Wyborczej rząd chciał, by inwestycję sfinansować ze środków Krajowego Funduszu Odbudowy, które jednak - z uwagi na pat w negocjacjach z Komisją Europejską - wciąż nie zostały Polsce wypłacone.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #159888  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 14:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

REWOLUCJA się chyba zrobiła...
Tera tylko ......SUSKI!!! Bo KTO????

Cytat:
Marek Rutka, członek Rady Mediów Narodowych zgłoszony przez PO, powiedział portalowi Wirtualne Media, że wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego został zgłoszony przez przewodniczącego Rady, Krzysztofa Czabańskiego. Poparli go wszyscy członkowie Rady.

Rzecznik PiS Jarosław Fogiel napisał na Twitterze, że wkrótce Jacka Kurskiego czekają „nowe zadania”.

O co może chodzić? Według ustaleń „Rzeczpospolitej” dni temu toczyły się rozmowy nad przejściem Jacka Kurskiego do rządu.

Według źródeł Kurski może może wejść do rządu „na kogoś więcej, niż minister

Więcej niż MINISTER??????

Czyżby miał być w miejsce MIĘKISZONA????
Bo KACZYŃSKIEGO chyba nie wygryzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159889  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 14:16
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 062
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
A ja proponuję w ogóle nie komentować sprawy reparacji, hitu i tego typu bzdur, bo to są wrzutki mające odciągać uwagę od tragicznego zadłużania państwa, inflacji, złodziejstwa i marnotrawienia naszych pieniędzy.

Płacimy za złe zarządzanie na każdym kroku: na Podlasiu rekompensaty, nad Odrą rekompensaty, za węgiel rekompensaty - i żadnej odpowiedzialności. Musimy zrozumieć, że wszyscy co chwilę robimy zrzutkę na złagodzenie efektów złego zarządzania, tylko nie jest to zrzutka dobrowolna. I ja rozumiem, że trzeba wspierać ludzi, tylko niech ktoś poniesie odpowiedzialność za to, że musimy to robić.


Ale chyba wiesz, że judaszek jest ZA?
Jednym słowem nie warto się kompromitować, bo już Budka pruknął ,że należą się reperacje.

Sorki dostosowuję się do języka panującego na tym wątku, czyli gwary jelitowej.

PS.
Dysponuję linkami, ale chyba doświadczenie ci podpowiada ,
że wiem o czym piszę.
Co do hitu, autor gorąco wam dziękuje.
Będą dodruki ,bo podręcznika nigdzie dostać nie można, taka reklama.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159890  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 14:46
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 062
Domyślnie

REPARACJE rzecz jasna.
Ja swoje, telefon swoje.
Dodam, że z kół opozycji dobiegają coraz głośniejsze pruknięcia pt.
Wygramy wybory, wygramy reparacje.

Ciekawe czy nie wpłynęło na zmianę narracji, zainteresowanie żydowskich kancelarii z Nowego Jorku.
A szanowne państwo niech weźmie pod uwagę rtęć i i gardłowanie za nią.
A była owszem ale w starych termometrach.

Dla mnie żaden problem.
Problemem jest flaga banderowska w czasie wizyty we Lwowie polskiego ministra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159891  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 15:25
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Nie wiem jak to jest z tym hitem, różnie wróble ćwierkają: https://wydarzenia.interia.pl/raport...-m,nId,6255463 Spodziewam się kolejnych nakładów - jest dużo SSK, które chętnie wykupią każdą ilość.

Jeśli chodzi o rtęć czy sole to w ogóle nie zmienia faktu, jakim jest katastrofa ekologiczna. Można powiedzieć, że na szczęście to nie rtęć. Ale nadal nic nie wiemy, czy wiemy? Policja dawała dużo pieniędzy, żeby ktoś wykonał za nich robotę, ale chyba nikt się nie zgłosił. Zdecydowanie ktoś mataczy w tej sprawie. Może czegoś nie wiem, bywam w mediach politycznych tylko jak mam chwilę wolną od pracy czyli niezbyt często.

Sikorski też jest za reparacjami, sama słyszałam. Opozycja nie mówi nie, chce tylko poznać plan i strategię. Też z niecierpliwością czekam na szczegóły, bo może od Rosji też coś się da wyrwać? Wypadałoby, prawda? Do tego czasu szkoda klawiatury. Niech wezmę te pieniądze, które już gotowe czekają w EU.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159892  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 15:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Kalino!
Sikorski rano u Wielowiejskiej mówił, że jest ZA.
Tylko dodatkowo określił co powinien PiS i KACZYŃSKI zrobić żeby to ZA się ziściło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159893  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 15:48
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 062
Domyślnie

Nic nie da się wyrwać od Rosji, pisałam o tym wielokrotnie.
Także na tym wątku.
To reguluje prawo międzynarodowe począwszy od traktatu wersalskiego.
Reparacje i odszkodowania płaci przegrany, Rosja była aliantem i zwycięzcą.

Przepraszam ale zniechęca mnie to.
Bo albo brak pamięci, albo lekceważenie .
Myślę, że to drugie, bo skoro pracujesz, to musisz być dużo młodsza ode mnie i dysponujesz pamięcią.

Cóż musicie zostać kochani we własnym wyimaginowanym świecie bajek.

Oczywiście pisałam do Kaliny.

PS.
Opozycja jest za reperacjami od dwóch dni.
Przedtem wylało się szambo deutschemanów.
Żydowskie kancelarie mają autorytet.

Te gotowe pieniądze to wysoko oprocentowana pożyczka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159894  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 16:26
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

odszkodowania wojenne, wynagrodzenie przez państwo — stronę konfliktu — szkód i strat powstałych w wyniku działań sprzecznych z prawem międzynar. i z pogwałceniem zwyczajów wojennych lub wskutek popełnionych zbrodni wojennych państwu poszkodowanemu lub jego obywatelom.

Tyle definicja, reszta:


Problemy odszkodowań wojennych wynikłe z II wojny światowej zostały uregulowane 1945 na konferencjach jałtańskiej i poczdamskiej, na których ustalono: odpowiedzialność Niemiec za wyrządzone w wojnie szkody, obowiązek częściowego naprawienia przez Niemcy szkód i pokrycia strat; reparacje miały być spłacone w naturze; sprawy związane z uregulowaniem reparacji miała rozpatrywać Międzysojusznicza Komisja Odszkodowań w Moskwie. Ustalono również, że sowiecka strefa okupacyjna łącznie ze świadczeniami dodatkowymi z zachodnich stref miała zapewnić reparacje dla ZSRR i Polski; udział Polski został określony na 15% całości reparacji świadczonych ZSRR. W praktyce realizacja tych postanowień nie zawsze była zgodna z oczekiwaniami Polski, ponieważ władze ZSRR często arbitralnie decydowały o tym, jakimi świadczeniami Polska ma się zadowolić. Strefy zachodnie zapewniały reparacje dla USA, Wielkiej Brytanii, Francji i pozostałych państw. Realizacja postanowień poczdamskich, również i w części dotyczącej odszkodowań wojennych, napotykała trudności i została zaniechana; mocarstwa zachodnie zrezygnowały w układzie londyńskim (1952) ze ściągania reszty reparacji od RFN; ZSRR i pod jego presją Polska z dniem 1 I 1954 zaprzestały dalszego pobierania reparacji od NRD.

Reparacje miały być spłacone w naturze? Nie wiedziałam, ale i z Rosją byłoby kilka tematów do ruszenia, wiadomo jednak, że się nie da. Sama mam w tej chwili sytuację, że na terenie Federacji zostałam bezczelnie i jawnie okradziona z praw autorskich i nawet nie mam zamiaru ruszać tematu. Takie czasy.

Tak czy inaczej sprawa jest tak skomplikowana, że możemy ją uznać za pomysł iście fantastyczny z elementami abstrakcji. Ale będę z zaciekawieniem obserwować...przez długie lata, jeśli dożyję. Ale raczej wcześniej temat zniknie z afisza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159895  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 19:27
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3 567
Domyślnie

Cytat:
Będą dodruki ,bo podręcznika nigdzie dostać nie można, taka reklama.
Pokonał już Pięćdziesiąt twarzy Greya?, bo jak nie to słabizna jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159896  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 19:41
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 062
Domyślnie

Od Federacji Rosyjskiej można dochodzić zadośćuczynienia
pod jednym, jedynym warunkiem;
- jeśli zostanie uznana za państwo terrorystyczne.
Czyli na święty nigdy.
Też będę się przyglądać a generalnie pieniądze mi niepotrzebne.

Wróżbitko, nie mam pojęcia co jest w tym podręczniku,
wiem, że wykupiony.

Cóż, znikamy....ja i mój awatar.
Z przyczyn od nas niezależnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159897  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 19:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
.........
Tak czy inaczej sprawa jest tak skomplikowana, że możemy ją uznać za pomysł iście fantastyczny z elementami abstrakcji. Ale będę z zaciekawieniem obserwować...przez długie lata, jeśli dożyję. Ale raczej wcześniej temat zniknie z afisza.

Nie wróżę długiego spektaklu.
Niemcy już wyraźnie oświadczyli, że tupania i mamrania lokatora piwnicy w Nowogrodzkiej mają w....... I nikt im nic nie zrobi.
A z resztą sam KACZYŃSKI twierdzi, że lata upłyną i on nie doczeka

No i trzeba wziąć pod uwagę zmiany pokoleń i społeczne w samych Niemczech.
Tam już mieszka i żyje 2 mln obywateli pochodzenia polskiego, kilka milionów Turków i sporo innych.
I to oni wybierają rządy i partie w Berlinie.. I chyba tylko b. naiwni mogą sądzić, że z własnej kieszeni zechcą płacić jakieś reparacje za grzechy których ani oni, ani ich przodkowie nie popełnili.

Zamiast tupać i kłapać dziobem za czymś nierealnym, to mozna byłoby namówić Niemcy np na czyszczenie Bałtyku z pozostałości wojennych, czy podobne.
Tylko że "do tego trza mieć tęgą głowę, a nie jedynie tepy łeb? [Elita] i zacisza dyplomacji, a nie dyplomatolstwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159898  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 19:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Pokonał już Pięćdziesiąt twarzy Greya?, bo jak nie to słabizna jest.

A ..... zainteresowana jesteś????
Podobno miał być na Poczcie
Jak będę we warzywniku to zajrzę obok
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159899  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 20:53
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Kalino!
Sikorski rano u Wielowiejskiej mówił, że jest ZA.
Tylko dodatkowo określił co powinien PiS i KACZYŃSKI zrobić żeby to ZA się ziściło

A tego sobie posłuchałam Wcześniej słuchałam rozmowy Sikorskiego z żoną na Campusie. Ma w sobie facet coś irytującego, ale tak dobrze gada, że można wybaczyć. A pani Dominika dziadersuje coraz bardziej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159900  
Nieprzeczytane 05-09-2022, 21:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 753
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
A tego sobie posłuchałam Wcześniej słuchałam rozmowy Sikorskiego z żoną na Campusie. Ma w sobie facet coś irytującego, ale tak dobrze gada, że można wybaczyć. A pani Dominika dziadersuje coraz bardziej.

Mam dość podobne zdanie.
Sikorski jęzor ma cięty i /akurat/ rano Wielowiejską dość solidnie poobgryzał Ale o to nie trudno.
Na TOKu u mnie plusy dodatnie zarabia Lewicka.
Zawsze ma dobry skład i zawsze przygotowana do rozmowy. nigdy nie stara się wpuścić rozmówcy w maliny. Pyta o to o co ja bym pytał.... Natomiast nie lubię piatkowego Żakowskiego...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.