menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #17961  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 10:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=607E09 E6
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17962  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 10:33
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Krzysztof Jarosz
Kościół największy wróg tego narodu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17963  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 10:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=6 07F09F2
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17964  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 10:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

OnetWiadomości

Wstrząsający raport katolickiego zgromadzenia. 170 nieletnich ofiar molestowania seksualnego przez księży

Zgromadzenie Legion Chrystusa w najnowszym raporcie ogłosiło, że 27 jego księży dopuściło się wykorzystywania seksualnego. Ich ofiarami było 170 nieletnich, z których 60 było wykorzystywanych przez założyciela zgromadzenia księdza Marciala Maciela Degollado.
Proceder wykorzystywania, którego dopuszczał się przez dekady zmarły w 2008 r. meksykański kapłan, uważany jest za największy skandal pedofilski w Kościele katolickim.
Obecne w wielu krajach zgromadzenie opublikowało w poniedziałek raport "Ujawnić prawdę, uczynić sprawiedliwość, uzdrowić", który jest kolejnym krokiem na trwającej od kilku lat drodze do przejrzystości. Celem dokumentu - wyjaśniono - jest dalsze podążanie "ścieżką prośby o przebaczenie i zainicjowanie licznych przedsięwzięć na rzecz ochrony nieletnich".Niektórzy księża nie ponieśli żadnej kary

W raporcie ogłoszone zostały nazwiska księży Legionu Chrystusa, którzy dopuścili się czynów pedofilii w ciągu 70 lat; to 27 kapłanów ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17965  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 10:58
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=608033 96
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17966  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 11:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wiosna Biedronia

t1shS5phonse sgoodtzrge.gdf ˇ


O. Rydzykowi grozi do 10 lat więzienia za ukrywanie przez lata wydatków ze środków publicznych

Już 9. kwietnia rozpocznie się proces przeciwko nadawcom TV Trwam. Wśród oskarżonych znajdzie się Tadeusz Rydzyk.

Zarzut ma dotyczyć odmowy udostępnienia informacji publicznej poprzez nie przekazanie spisu wydatkowania pieniędzy publicznych. W czerwcu 2016 roku prawnicy Watchdog Polska wysłali do Lux Veritatis wniosek o ujawnienie wydatków czynionych z public
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17968  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 12:19
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Mamo i tato, dlaczego zmuszacie mnie, żebym chodziła kościoła?

21 marca 2021, niedziela, Jan Hartman

Mamo i tato, wiem, że mnie kochacie, ale nie mogę zrozumieć wielu rzeczy. Proszę Was, żebyście nie gniewali się na mnie, ale już nie chcę więcej chodzić do kościoła i na religię. Przecież sami mówicie, że trzeba postępować zgodnie z własnym sumieniem. A mnie sumienie mówi, że Kościół jest niedobry i niedobry jest ksiądz i pani katechetka. Nie mogę już ich słuchać. I boję się ich. Ciągle słyszę straszne rzeczy o tym, co oni czasami robią z dziećmi. Dlaczego muszę tam chodzić?
Mamo i tato, dlaczego muszę chodzić do ludzi, którzy wsadzają ręce do majtek dziewczynkom i chłopcom? Skąd mam wiedzieć, że nasz ksiądz jest inny? Boję się.
Mamo i tato, dlaczego oni ciągle mówią, że Pan Jezus przyjdzie, a on dwa tysiące lat nie przychodzi? Czy oni sami w to wierzą? A nawet jak przyjdzie, to co zrobi? Na przykład z globalnym ociepleniem?
Mamo i tato, dlaczego każą mi ciągle powtarzać na mszy, że po śmierci zmartwychwstanę? Ja wcale w to nie wierzę. I oni chyba też nie wierzą. I nie wierzę, że pójdę do raju, jak będę chodzić do kościoła, a jak ktoś nie chodzi, to nie pójdzie. To niesprawiedliwe i głupie.
Mamo i tato, dlaczego oni ciągle mówią, że Bóg jest jeden w trzech osobach? Co to znaczy? Przecież jeden to jeden, a trzy to trzy. Albo mówią, że Pan Bóg nie ma ciała, a potem mówią, że Pan Jezus jest Bogiem i ma ciało. Dla mnie to bez sensu.
Mamo i tato, dlaczego oni mówią mi ciągle, że Pan Jezus mnie kocha i ja muszę kochać jego? Przecież on mnie nawet nie zna i w ogóle nie żyje. Mnie wystarczy, że kochają mnie rodzice, dziadek, babcie i brat. Dlaczego mam kochać jakiegoś pana z brodą, którego dawno już nie ma? Czy nie mogę kochać, kogo chcę? Czy to moja wina, że go ukrzyżowali? Co ja złego zrobiłam, że Pan Jezus musiał za mnie cierpieć na krzyżu? A nawet jak zrobiłam, to czemu dobry Pan Bóg nie może mi przebaczyć bez tego? A w ogóle to jak Pan Jezus tak na serio jest Bogiem, to jak może naprawdę cierpieć i umrzeć? Przecież mógłby zejść sobie z krzyża. Czyli to wszystko było tak jakby na niby. I ta śmierć to też na niby, bo Bóg nie może umrzeć naprawdę. A zresztą, skąd wiadomo, że wszystko to się wydarzyło naprawdę?
Mamo i tato, dlaczego musimy przyjmować komunię, czyli ciało Pana Jezusa? Ja nie chcę jeść ludzkiego ciała! A oni mówią, że ten wafelek to nie jest wafelek, tylko że się przemienia w ciało. Dla mnie to jest okropne. Boję się tego.
Mamo i tato, ja wierzę w Boga, ale przecież Bóg jest niepojęty i niewidzialny. Nie mogę się modlić do człowieka. Wstydzę się tak modlić. Boję się, że Pan Bóg mnie za to ukarze. A w dodatku oni prawie tak mówią o Janie Pawle II, jakby był Bogiem, a przynajmniej Panem Jezusem. A przecież te wszystkie straszne rzeczy księża robili, jak on był papieżem. I wcale nie pozwalał ich podawać na policję.
Mamo i tato, inne dzieci mówią, jakie straszne rzeczy robił kiedyś Kościół. I to nawet jeszcze niedawno. Jaś mi opowiadał. W internecie też można o tym poczytać. Dlaczego oni są tacy? Mówią, że Kościół jest święty, a tyle było i jest okropnych przestępstw. To jaki on jest właściwie święty?
Mamo i tato, dlaczego Pan Bóg woli księży, skoro księża robią te wszystkie straszne rzeczy z dziećmi i w ogóle? Na świecie jest tyle religii, które nic złego nie robią. Może jakaś inna religia jest prawdziwsza i lepsza dla Pana Boga? Dlaczego mam być tą katoliczką?
Mamo i tato, dlaczego oni ciągle nas męczą takimi rzeczami, o których nie chcę słyszeć? Nie chcę ciągle myśleć o homoseksualistach i jakimś dżender. Czego oni chcą od tych ludzi? Dlaczego męczą nas tym w kościele i na lekcjach? Ja mam dopiero dwanaście lat i czuję, że to nie są dla mnie tematy. Mam swoje ulubione rzeczy, na przykład gry i filmy, a katechetka ciągle mi mówi, że w to się nie wolno bawić albo tamtego oglądać. A sama nie oglądała i się wypowiada.
Mamo i tato, dlaczego oni ciągle pokazują takie okropne rzeczy, te wszystkie plakaty z martwymi płodami. Przecież nie wolno pokazywać zabitych ludzi? A oni ciągle pokazują zabitego Jezusa i zabite płody. Ja się tego boję. Nie chcę.
Mamo i tato, dlaczego wierzący uważają się za lepszych ludzi od innych? Czy jak ktoś nie chodzi do kościoła, to jest gorszy? Albo jak wierzy w islam czy jeszcze coś innego?
Mamo i tato, oni ciągle mówią o miłości bliźniego i miłosierdziu, a są tacy dumni jak pawie, mają jakieś pałace i ciągle chcą dostawać więcej i więcej od ludzi i od państwa. Czy ładnie chwalić się, że się jest najlepszym w miłości? Ja komuś, kto się tak chwali, wcale nie wierzę.
Mamo i tato, dlaczego jak jakiś ksiądz zrobi coś bardzo złego, to nie idzie do prokuratora i sądu? Wszyscy muszą iść do więzienia, jak popełnią przestępstwo, a księża nie muszą. Nawet jak krzywdzą małe dzieci. Wtedy idą do innej parafii i wcale nie zawiadamia się policji. To jest niesprawiedliwe.
Mamo i tato, czemu musimy tam chodzić? Czy to, że Wasi rodzice chodzili do kościoła, znaczy, że my też musimy?
Mamo i tato, dlaczego nie pozwalacie mi decydować samej?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #17969  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 12:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=60806E 25
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17970  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 13:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

  • Marek Krak
    STOP nienawiści do ateistów

    WmdncztordraSpagju oon 1rfrsoS2ir:ne3gdf6g ˇ


    Marek Krak

    Jak może zauważyliście, w dyskusjach światopoglądowych w polskim internecie bardzo ważną rolę ogrywa łoże śmierci. Mówiąc precyzyjniej, nadchodząca śmierć jest bardzo ważna dla wielu katolików, jako ostateczny argument w dyskusji. Stwierdzenia w rodzaju: 'zobaczymy co powiesz na łożu śmierci', 'zmienisz zdanie, gdy zbliży się śmierć', 'jak trwoga to do boga', spotykam czasem kilka razy w tygodniu.
    Skąd ludziom przychodzą takie rzeczy do głowy? Myślę, że są to banały przekazywane z pokolenia na pokolenie w katolickich rodzinach, oraz mądrości 'sprzedawane' na ambonach i lekcjach religii. Chciałbym tez zwrócić Waszą uwagę na fakt, że to jest w ogóle bardzo katolickie myślenie, w którym liczy się bardziej niż całe życie człowieka, jego jakość, priorytety i wybory, jakaś magiczna "godzina śmierć", a zwłaszcza spowiedź szczęśliwie odbyta w tym czasie. Dlatego katolicy tak się boją "nagłej i niespodziewanej śmierci", choć, na trzeźwy rozum, nie ma nic lepszego dla umierającego od nagłego i niepoprzedzonego długimi udrękami zgonu.
    Kiedyś, gdy nie było jeszcze chrztu niemowląt i spowiedzi, chrześcijanie odkładali na późny czas swój chrzest (tak jak cesarz Konstantyn), aby skutecznie obmył ich ze wszystkich grzechów (u cesarza chodziło m.in. o zabójstwa w najbliższej rodzinie...) , potem tę funkcję przejął wynalazek spowiedzi, wzywanie księdza do umierającego, aby wszystko zaczarował i wprowadził nieboraka, niewinnego już jak baranek, do "królestwa niebieskiego".
    Kościół dorobił się na tych czarach fortuny. Społeczeństwa katolickie nabawiły się od tego, obok ograbienia przez kościół, także łajdackiej mentalności, że prawdziwe życie jest nieważne, ważne jest rzekomo to, co "w godzinę śmierci naszej, amen".
    Ciekawe jest także to, że ci przestraszeni bogiem ludzie, liczący na to, że akurat ksiądz katolicki wszystko potrafi załatwić. Ciekawe, że nie martwi ich, że nie wezwą pastora, rabina czy mułłę. Że boją się katolickiego piekła, gdzie się trafi za np. życie bez kościelnego ślubu, ale nie boją się islamskiego piekła, gdzie kobieta może trafić np. za nieprzykrywanie włosów (chodzi o islamskie piekła bardziej konserwatywne, a nie liberalne). Nie boją się także, że za jedzenie mięsa i współodpowiedzialność za cierpienia zwierząt, zostaną po śmierci wcieleni np. w szczura z rur kanalizacyjnych. Jak widać, nasze sumienia są ściśle wykalibrowane przez określone lęki religijne. A zatem warto się nie dać zastraszyć. Choć z pewnością warto ograniczyć spożywanie mięsa np. z powodu cierpień zwierząt.

    O tego rodzaju lękach i o tym, jak sobie z nimi radzić, piszę szerzej w wydanej niedawno książce o manipulacji religijnej, pt. "Epidemia manipulacji". Miłej lektury

    https://www.letraprint.pl/produkt/epidemia-manipulacji/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17971  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 13:16
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 409
Domyślnie

Mnie tak interesuje twoja kariera na polu szerzenia ateizmu i wiedza o goownie i innych sprawach jak ilosc ziarenek piasku na plazy w Palm Beach, na ktorej bywam mimo, ze kariere w rozumieniu lewaka-ateisty dzialacza peztpeeru mam ...w glebokim powazaniu.
Anegdota o ateiscie nie majacym pojecia o odchodach zwierzecych fruwa w necie, caly swiat sie z was smieje, W spadajacym samolocie nie ma ateistow.Sprawdz, szpiegowanie to twoja partyjniacka natura i nadzieja.

Ostatnio edytowane przez Miran : 23-03-2021 o 14:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17973  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 13:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Andrzej Wiśniewski

uftdr2Sg mapeornsmcae oitrot t0gc0g:etd38 ˇ




Braciszkowie zrobili z Jasnej Góry
melinę dla patologii, faszystów i oprychów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17974  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 13:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ryszard Stadnik
Ateistycznie i racjonalnie


tSpt7o agoronngdnsozrl.ed ˇ

Znalezione w necie!
Anna Saraniecka
POPRZEDNI MÓJ WPIS ZNIKNĄŁ, ZATEM PUBLIKUJĘ KOPIĘ I BĘDĘ TO ROBIĆ DO UPADŁEGO/UPADŁEJ.
Wklejam, żeby sobie to przeczytali bezmyślnie zadowoleni, bo wg nich wreszcie jest porządek po niechlujnym, ośmiorniczkowym, wielkopańskim PO. Wklejam, bo niedługo już nie będzie można tego zrobić. Wklejam, bo czuję że cofamy się mentalnie do Średniowiecza, w którym rydzyk rośnie tuczony pieniędzmi za odpust całkowity . Wklejam, bo widzę jak rozmnaża się patologia, której już nie opłaca się pracować, gdyż na dzieciach i opiece społecznej wyciągnie więcej. Wklejam, bo lubię latać po Europie bez paszportu a widzę, że interlokutorami w sprawie są raczej „nieloty” zakochane z wzajemnością w ziemniaku i buraku. Wklejam, bo wolę kolorową paradę równości od rac i łysych pał organizmów jednokomórkowych, darzących Polskę uczuciem, którego bym sobie na jej miejscu nie życzyła. Wklejam, bo nie mogę już patrzeć na pysk atrapy wodza i słuchać jego pokrętnych wywodów z dudy. Wklejam, bo gdy skaczę po kanałach i trafię na TVPis, to zastanawiam się czy podczas snu nie przeniesiono mnie z łóżkiem do Chin lub Korei. Wklejam, bo chcę stanąć po stronie Jand, Ostaszewskich i Gretkowskich-ostatecznie, bezwarunkowo, a nie pokątnie, lajkująco. Wklejam, bo szlag mnie trafia, gdy za moje pieniądze na polecenie staruszka z obłędem w oku, demoluje się konstytucję i prawo dokonując na nich samosądu. Wklejam, bo gdy mi mignie przeżuwająca Krystyna zwana na wyrost profesorem, czuję imperatyw wewnętrzny żeby zrezygnować z pacyfizmu. Wklejam, bo gdy widzę plakaty ze zmasakrowanymi płodami, to mam ochotę zajść w ciążę i tego samego dnia ją usunąć. Wklejam, bo 10 tego w Warszawie, a 18 tego w Krakowie, ktoś robi sobie za nasze pieniądze każdego miesiąca imprezę rodzinną. Wklejam, bo kocham przyrodę. Wklejam, bo nie chcę żeby się dla mnie podpalali porządni ludzie. Wklejam, bo nie interesują mnie spiskowe teorie dziejów i bajki o trotylu. Wklejam, bo ten naród i tak był zawsze podzielony, nie całą inteligencję udało się wybić faszystom i komunistom. Wklejam, bo jak powiedział jeden prawdziwy profesor: albo rozmowa, albo walka. Wklejam bo parafrazując: wkurw się rodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17975  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 13:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Gazeta Plus #WolneMedia

@gazetapluspl


„Nie słyszałem o związku Kościoła z zakażeniami. Przecież ludzie się tam nie całują. Zaraza roznosi się na strajkach, na których pluje się na siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17976  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 13:55
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=608118 30
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17977  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 14:02
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ryszard Kirkało


[COLOR= ]Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ateisty
[/color]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17978  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 17:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=607EC7 B0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17979  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 17:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=6080FD 41
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17980  
Nieprzeczytane 23-03-2021, 17:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wstrząsający raport Legionu Chrystusa. 27 księży winnych pedofilii i 170 ofiar

Zgromadzenie Legion Chrystusa opublikowało raport "Ujawnić prawdę, uczynić sprawiedliwość, uzdrowić" na temat pedofilii w swoich szeregach. Według raportu 27 księży dopuściło się wykorzystywania seksualnego, którego ofiarami padło 170 nieletnich. 60 dzieci wykorzystał założyciel zgromadzenia ksiądz Marcial Maciel Degollado.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.