menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #19801  
Nieprzeczytane 13-11-2022, 16:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

To dziewczynka! - 24 godziny z życia kobiety ( 5 min. )
https://www.arte.tv/pl/videos/090629...o-dziewczynka/


Kolektyw europejskich artystek prezentuje dwadzieścia cztery filmy krótkometrażowe inspirowane prawdziwymi wydarzeniami i zaangażowane w eliminację przemocy wobec kobiet. W tym odcinku krótki film z udziałem Grace Seri, oparty na oryginalnym tekście byłej francuskiej ministry sprawiedliwości Christiany Taubiry.
"Jest w 8 miesiącu ciąży. Sąsiedzi zgłosili przemoc domową na policję, ale czy ona wniesie oskarżenie?"

Reżyseria : Nathalie Masduraud
Valérie Urrea
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19802  
Nieprzeczytane 13-11-2022, 16:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Był Ulisses Jamesa Joyce'a - powieść stulecia a na dzisiajsze niedzielne popołudnie , wybrałem malarstwo : Vincent Van Gogh Superstar Zrozumieć ikonę

Vincent Van Gogh Superstar Zrozumieć ikonę
https://www.arte.tv/pl/videos/083936...ogh-superstar/


Przeklęty malarz, który stał się gwiazdą sztuki współczesnej – odszyfrowanie zdumiewającej zagadki sławy Van Gogha wiele mówi o naszym upodobaniu do ikon. Chcąc zrozumieć fenomen mistrza, rozmawiamy z jego holenderskimi i azjatyckimi fanami i udajemy się do Paryża i Auvers-sur-Oise, gdzie popełnił samobójstwo w 1890 r.

Reżyseria : Stefanie Appel
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19803  
Nieprzeczytane 14-11-2022, 13:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Czemu chrześcijański Bóg nie istnieje odc.6 - O bytach których NIE MA!
https://www.youtube.com/watch?v=yv3w7uVpro4


0:00 Wstęp - Krótka historia istot których nie ma.
4:39 Zarys problemu - Bóg zamieniony w pegaza
12:31 O braku dowodów - Istoty schowane czy istoty zmyślone?
19:18 Dwie wizje pochodzenia istot żywych - Smok, czyli Mercedes na pedały
31:35 Skreślone argumenty - Jahwe to nie jednorożec
32:25 Podziękowania dla Patronów!
33:06 Porównanie światopoglądów - Mit vs. Magia

Jeżeli ktoś mi mówi że Boga nie ma ?. To udowodnijcie że go nie ma ?
Patryk Jaki

Twierdzisz że nie wierzysz w Boga ?
A jakie masz dowody na to że Bóg nie istnieje ?
Ja ci powiem jakie masz dowody-żadnych !
Natomiast masz wiarę . Wiarę w to , że Bóg nie istnieje ?
To jest tak zwana wiara dewocyjna . Ślepa . Ja żeby uwierzyć w Boga musiałem mieć wiele argumentów.
Nie mam czasu by o nich opowiedzieć , ale jest ich wiele (..)
Bóg istnieje bez względu na to czy ty w to wierzysz czy też nie .
A jeżeli twierdzisz , że nie wierzysz w Boga , to mądry człowiek zweryfikuje swoje myśli .
Zastanowi się - jakie masz dowody ? Nie masz żadnych dowodów .
Roszkowski

To o czym mówi Roszkowski wystarczy w miejsce Bóg wstawić Pegaz Bazyliszek czy Krasnoludek i można dalej pleść trzy po trzy. Zastanów się seniorze kiedy coś napiszesz . Wybrańczyk o tym mówi i stara się udowodnić czy istnieje różowy jednorożec.

Prawda i fałsz i ewolucja. Naturalizm i Chrześcijaństwo

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 14-11-2022 o 13:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19804  
Nieprzeczytane 14-11-2022, 15:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

poniedziałek 14 listopada − to czas na Analizy LIVE.
https://www.youtube.com/watch?v=RPpXfF-iddc&t=1580s


NOWA HOSSA CZY PUŁAPKA? Czy to jest też czas na zupełną zmianę na rynkach, słabszego dolara i rosnące giełdy?


📣Ale jazda i co dalej? Nasdaq dodał ponad 9 procent w 2 dni.
📣Amerykańska inflacja odpuściła. Czy to wystarczy do nowej hossy?
📣Mocne spadki dolara. Czy to definitywna zmiana kierunku na walutach?
📣Do tego być może coś o kryptogedonie, a może też o Twitterze.

Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz

Nasza giełda i wpływ złych informacji na nasze rynki. dlaczego amerykański indeks nasdaq rośnie.

.......Zgodnie z oczekiwaniami, czwartkowa sesja rozpoczęła się w Europie na minusach, natomiast relatywnie niewielkich. W godzinach przedpołudniowych w warunkach niskiej zmienności rynki przesuwały się w dół, ale zakończyło się to w okolicach 14:30. Komunikat i konferencja po posiedzeniu EBC zostały odebrane jako gołębie, przede wszystkim za sprawą usunięcia deklaracji o „kilku kolejnych podwyżkach”, która została zastąpiona informacją, że stopy zostaną „dalej podwyższone”. Przynajmniej chwilowo wywołało to pozytywną reakcję rynku akcji, ale interpretacja może być nieco utrudniona przez publikowane w tym samym czasie dane z amerykańskiej gospodarki. Amerykańskie PKB w 3Q2022 okazało się nawet wyższe od oczekiwań (2,6% k/k saar), odczyt za drugi kwartał został zrewidowany w górę (z -0,9 k/k saar do -0,6% k/k saar). Jednocześnie wyraźnie niższy od oczekiwań okazał się deflator PKB (4,1% k/k saar vs. konsensus 5,3% k/k saar i 9,0% k/k saarw 2Q2022), a chociaż miara z wielu względów znajduje się daleko na liście mierników inflacji, na które zwraca uwagę Fed, w obecnym otoczeniu jest obserwowana z uwagą. Wrześniowe zamówienia na dobra przemysłowe (0,4% m/m vs. konsensus 0,6% m/m) i jeszcze gorszy ich odczyt na poziomie bazowym są z kolei kolejnymi danymi, które powinny dać FOMC do myślenia w kwestii tempa spowolnienia w gospodarce realnej.............
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19805  
Nieprzeczytane 14-11-2022, 15:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Nasza koleżanka Zenona Dołęgowska w internecie

Zenona Dołęgowska
O kolanach i nie tylko.
Dzieciństwo to okres w życiu małego człowieka piękny, ale i trudny, ma wiele doświadczeń związanych z upadkami wszelkiego rodzaju, na czoło jednakże wysuwają się upadki na kolano lub kolana. Ile to razy człowiek przewrócił się, ile razy płakał będąc przekonanym, ze nic smutniejszego w życiu nie może go spotkać. Opatrywał to bolące kolano w różny sposób. Gdy mógł biegł do mamy szukając pomocy i ratunku. Ja osobiście, po upadku, szukałam liścia „babki” i okładałam bolące kolano. Czy pomagało, już nie pamiętam. A kiedy rana zaczęła się goić , to dopiero był ból. A ileż razy człowiek upadł jeszcze raz na to bolące kolano!. Dobrze gdy mama była w pobliżu , pomagała, pochuchała, współczuła i zaraz robiło się lepiej.
Kolano służyło jak sama nazwa mówi, do klęczenia. Przede wszystkim w kościele będąc na mszy. Ileż to razy należało klęknąć, aby potem powstać. Nigdy nie liczyłam, ale było to zdecydowanie jak dla mnie za wiele. Byłam dzieckiem pobożnym, klęczałam nie tylko w kościele, ale i pod kapliczką, którą mieszkańcy postawili podczas okupacji niemieckiej. Początkowo zatrzymywałam się i klękałam na dwa kolana, potem na jedno, dzisiaj kapliczka jest bardzo daleko i jeżeli nawet zdarzy się przyjechać na stare miejsce i przechodzić koło niej, już nie klękam, całkowicie świadomie.
W wieku poważniejszym też dużo klęczałam szczególnie w ogródku przy plewieniu. Początkowo na gołych kolanach, potem na różnych podkładkach, aby było wygodniej, nawet zamierzałam kupić w Internecie coś na wzór klęcznika, ale tego już nie zrobię, bo po prostu klęczeć nie mogę.
Leczenie
Kolana a szczególnie to jedno lewe, odmawia posłuszeństwa, po prostu boli szczególnie przy chodzeniu. Jak w takich sytuacjach, człowiek szuka ratunku u doktora lub doktorów. Szczęście to ja jednak mam, bo przychodnia nie jest daleko, jeszcze bliżej szpital i wszystkie poradnie specjalistyczne a i miasto wojewódzkie gdzie lekarzy pod dostatkiem, też nie jest daleko. Wydawało by się, że pomoc będzie natychmiastowa. Wydawało by się….
Zacznę od początku. Kiedy tylko zaczęło boleć kolano udało mi się po nie bardzo długim czekaniu, dostać się do ortopedy. Przepisał 3 zastrzyki po 200zł każdy. Miałam je brać w odstępach tygodniowych. Kupiłam, wzięłam i czekałam na poprawę. Nawet było trochę lepiej przez pewien czas, kiedy zaczęłam się cieszyć, że pomaga, ból wzmógł się.
Postanowiłam ponownie udać się do jeszcze lepszego, w całym tego słowa znaczeniu, bardziej wykształconego i ze specjalizacjami ortopedy, ale już za prawdziwe pieniądze. Prawdziwe to wizyta 200zł. i 2 zastrzyki po 700zł każdy (miały pomóc na kolano i biodro, bo związek między jednym i drugim jest oczywisty). Tym razem pomogło na parę miesięcy..
Potem jeszcze raz ten sam ortopeda i jeszcze raz prawdziwe pieniądze za wizytę i dwa zastrzyki, tak jak poprzednio po 700zł, ale tym razem już nie pomogło. Ponieważ emeryckie pieniądze mają to do siebie, że nie są za wielkie, postanowiłam „przeprosić” się z państwową służbą zdrowia i iść na dalsze leczenie do ortopedy przyjmującego w poradni przyszpitalnej. Termin nie był zbyt odległy, czekałam tylko miesiąc i jak dawniej młody poradniany lekarz, przepisał 3 zastrzyki do kolana, po 200zł każdy, plus rehabilitacja. Rehabilitacja to osobny rozdział, ale o tym później.
Badanie - USG
Podczas jednej z wizyt , ortopeda stwierdził, że prześwietlenia, które wcześniej wykonywałam są niewystarczające i trzeba zrobić USG. Wręczył mi skierowanie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, bo w miejscowym szpitalu koło którego mieszkam, nie ma już kto wykonywać USG. Zrozumiałam. Nie protestowałam. Postanowiłam telefonicznie ustalić termin badania. Telefon jeden, drugi, dziesiąty, niestety nikt nie odbierał.
Niech się dzieje co chce pomyślałam, może wyskrobie jakieś pieniądze i zaczęłam dzwonić do gabinetów prywatnych. Jeden z nich odezwał się natychmiast. Zaproponował badanie za m-c. za 150zł. Niech już tak będzie, pomyślałam i zapisałam się. Miesiąc zleciał i swoim „mercedesem” udałam się na ul. Paderewskiego. Przy okienku, bardzo grzecznie poinformowała mnie pani, że lekarza, który wykonywał USG nie będzie do końca roku, bo się szkoli. Stanęłam jak wryta, nie mogłam uwierzyć, bo przecież mogli mnie o tym powiadomić . Po pewnej jednak chwili zaczęłam racjonalnie myśleć i postanowiłam jechać do szpitala Zespolonego, do którego przecież miałam skierowanie. Dojechałam. Nigdzie stanąć nie można, wszystkie miejsca zajęte, na nic się zdała moja karta inwalidzka. Po dłuższym czekaniu i rozglądaniu się ktoś samochodem wyjeżdża. Cudownie. Do szpitala jednak dość daleko. Z trudem wychodzę z samochodu, boli, kuśtykam, ale doszłam, jest winda. Jaka ulga. Rejestracja. Pani dziwi się, że tu przyjechałam, tłumaczy że powinnam zrobić to badanie w swoim szpitalu, ja też wiem, że tak być powinno. Po dłuższych wywodach zapisuje mnie na 27 listopada. Godzę się na wszystko.
A tu zbliża się termin następnej wizyty u ortopedy gdzie mam przedstawić wynik z USG. Lekarz pyta czy mam wynik, odpowiadam że nie, wyraźnie jest niezadowolony, ale daje mi zastrzyk ze sterydami, zastrzega, że mogę dostać jeszcze jeden taki zastrzyk i radzi iść do radiologa, jego znajomego, na ulicy takiej a takiej. Zastrzyk pomaga, mniej mnie boli, mogę wejść na schody a pani z gabinetu radiologa odpowiada, że mogę przyjść na USG za 3dni. Oczywiście zjawiam się. Lekarz miły, robi co trzeba, za chwilę mam wynik w garści. Czytam, staram się zrozumieć, nie bardzo wiem o co chodzi. Do akcji włącza się córka. Jej dobry znajomy lekarz walczący z bólem u pacjentów mówi , że kolano jest zniszczone, zapewne nikt nie zechce operować, bo to przecież wiek, że konsekwencje itd. ale czasami pomaga leczenie izotopami. Myślimy o izotopach, czytam w internecie co i gdzie, ale swoją drogą idę po radę do mojego starego, wykształconego, ze specjalizacjami ortopedy. Ogląda wynik, zastanawia się i radzi wstrzykniecie osocza , może to zrobić nawet w tej chwili za 750zł. Nie wiem co robić, zastanawiam się. Przede mną jeszcze tylko 1 zastrzyk ze sterydami, który mi rzeczywiście pomaga, wiem, że nie leczy, ale pomaga. No i jeszcze ma być rehabilitacja.
Rehabilitacja
Dostałam skierowanie w lipcu. Dzwoniłam, podałam wszystko o co mnie pytano oraz numer kodu. Pod koniec rozmowy otrzymałam wiadomość, że rehabilitacja będzie pod koniec października. Dzwonię pod koniec października pytając kiedy mam przyjść. Otrzymuje odpowiedź, że mnie w ogóle nie ma na liście do rehabilitacji. Nic nie pomaga gdy mówię, że dzwoniłam 8 lipca i znam kod jaki im wtedy podałam. Żadne argument nie pomagają. Ostatecznie pani kierowniczka odkładając telefon, mówi, że musze mieć nowe skierowanie, albo iść do innego miejsca gdzie jest rehabilitacja. Jestem wściekła. Wina ze strony działu rehabilitacji jest ewidentna, ale co z tego! Proszę lekarza o nowe skierowanie, mam rozpocząć rehabilitację 17 stycznia 2023r.W miedzy czasie byłam zmuszona skorzystać z prywatnej rehabilitacji. Koszt 1000zł.
Pisze o tym wszystkim nie dlatego by się skarżyć, bo wiem, że jest to bezskuteczne, aby uświadomić sobie i innym, ŻE NASZA POLSKA NARODOWA SŁUŻBA ZDROWIA JEST SAMA CIĘŻKO CHORA I NIE MA CO NA NIĄ LICZYĆ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19806  
Nieprzeczytane 14-11-2022, 16:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...&oe=63775 62D

Czy w XXI wieku musimy na kolanach oddawać cześć. ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19807  
Nieprzeczytane 15-11-2022, 10:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

POLSKA TO KOŚCIÓŁ. I TYLE. * prof. JACEK LEOCIAK - historyk literatury
https://www.youtube.com/watch?v=D7X31g7eTzI


bez komentarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19808  
Nieprzeczytane 15-11-2022, 16:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Doradca Prezydenta Ukrainy: "Polacy zgodzili się zapomnieć Rzeź Wołyńską" | Odc. 606
https://www.youtube.com/watch?v=dzujNgXebBQ


Nie powinno się zapominać o udziale Ukraińskich nacjonalistów w zbrodni Wołyńskiej a gloryfikowanie przywódców UPA którzy nawoływali do rzezi jest nie na miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19809  
Nieprzeczytane 15-11-2022, 17:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Analizy Live 15.11.2022
https://www.youtube.com/watch?v=2TOMpuJ18AE&t=1132s


O gospodarce i rynkach finansowych, w rozmowie z Robertem Stanilewiczem, mówi: ➡️ ➡️Magdalena Polan, główna ekonomistka ds. Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki w PGIM Fixed Income. Kiedyś między innymi w MFW i Goldman Sachs.

Smoki i gołębie albo smoki i owieczki, jeśli wolicie, a chodzi o banki centralne. Co zrobią teraz? Co zrobi najważniejszy bank centralny świata?
Czy nadal będzie ział antyinflacyjnym ogniem, czy jednak złagodnieje, skoro w Stanach złagodniała inflacja?

📣Fed ciągle jak smok, ale czy ogień może być mniejszy?

📣EBC nawet nie zaczął na dobre być smokiem, a już złagodniał.

📣Monetarne smoki w Polsce pokonane. Podwyżek stóp nie ma i być może nie będzie.

📣Chiński smok, czyli wielki znak zapytania o luzowanie polityki zero covid. Co się stanie, jeśli Chiny wrócą do gry?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19810  
Nieprzeczytane 15-11-2022, 17:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Szczegóły - 24 godziny z życia kobiety
https://www.arte.tv/pl/videos/090629-015-A/szczegoly/


Kolektyw europejskich artystek prezentuje dwadzieścia cztery filmy krótkometrażowe inspirowane prawdziwymi wydarzeniami i zaangażowane w eliminację przemocy wobec kobiet. W tym odcinku krótki film z udziałem Svevy Alviti, oparty na oryginalnym tekście Nadii Busato.
Po wyjściu z sądu wraca do pracy. Mężczyzna, który podał jej pigułkę gwałtu i wykorzystał, został właśnie uniewinniony z braku dowodów.

Reżyseria : Nathalie Masduraud
Valérie Urrea
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19811  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 09:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Media: Rosyjskie Rakiety Spadły na Polskę ale USA NIE POTWIERDZA! PIS Łapie Okazję - Analiza Ator
https://www.youtube.com/watch?v=IDtjBcBHI7w


Histeria z wojną w Polsce w naszym Państwie z papieru.!!!!

Prezydent Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski nie lepszy Może by pan Prezydent pomyślał o rozmowach pokojowych by dalej nie rujnować Ukrainy .

Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski[a] (ukr. Володимир Олександрович Зеленський; ur. 25 stycznia 1978 w Krzywym Rogu) – ukraiński polityk, satyryk, aktor, scenarzysta, prezenter telewizyjny, producent filmowy i przedsiębiorca, z wykształcenia prawnik. Od 2019 prezydent Ukrainy.
W lutym 2022 doszło do inwazji Rosji na Ukrainę; postawa prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w czasie tej inwazji przyniosła mu międzynarodowe uznanie. Przez wielu zagranicznych komentatorów został wówczas określony jako mąż stanu i bohater narodowy. Urodził się Krzywym Rogu w rodzinie ukraińskich Żydów. Jego ojciec Ołeksander był profesorem i specjalistą w zakresie cybernetyki. Wołodymyr Zełenski w dzieciństwie kilka lat mieszkał w mieście Erdenet w Mongolii, gdzie wówczas pracował jego ojciec. W późniejszych latach kształcił się w gimnazjum numer 95 w rodzinnej miejscowości . Ukończył studia prawnicze w Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym (filii Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego), nie podjął pracy w zawodzie prawniczym. W międzyczasie zainteresował się aktorstwem, grał w amatorskich przedstawieniach teatralnych. Wikipedia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19812  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 10:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie


Analizy Live , środa 16.11.2022
https://www.youtube.com/watch?v=zkj148VnEcM


GPW jest coraz lepsza . Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz , dzisiaj naszym gościem będzie ➡️➡️Andrzej Nowak, zarządzający w UNIQA TFI

��GPW jest coraz lepsza. Posłuchaj, obejrzyj i napisz, czy zgadzasz się z naszym gościem.

��Jak spółki z GPW poradzą sobie w świecie stagflacji? Ostre hamowanie gospodarki i ciągle wysoka inflacja przed nami.

��Inflacja w Stanach jakby odpuszcza. Czy Fed zniży swoje jastrzębie loty, a Wall Street urośnie?


Nasza giełda odrabia straty po osiągnięciu dołka. Wczorajsza histeria którą zaserwował nam PiS , nierozważnym komunikatem przekazanym mediom , ataku Rosji na Polskę ,spowodował odpływ kapitałów i osłabienie złotego.
Dobrze że po godzinie 24.00 nasi rządzący ochłonęli z paniki , zaczęli wycofywać się z wcześniejszych komunikatów przekazywanych mediom o ataku Rosji na Polskę . Wyszli na durniów , histeryków , nie potrafiących samodzielnie myśleć w sytuacjach kryzysowych .

Czym szybciej pozbędziemy się tego kierownictwa mniejsze poniesiemy straty ekonomiczne . Jak na razie : oszustwo ,kłamstwo, cynizm, kradzież , pycha, głupota, ma się dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19813  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 11:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

INFLACJA nawet 40% - CHROŃ PIENIĄDZE. W co inwestować? ZŁOTO, BTC, NIERUCHOMOŚCI, SUROWCE? Trader21
https://www.youtube.com/watch?v=lnFbFAXcW-k


🔴 Trader21 - Cezary Głuch
TRADER21 - Jeden z TOPOWYCH INWESTORÓW. Twórca między innymi bloga: https://independenttrader.pl/ @Independent Trader

🔴 PYTANIA:
0:00 - Start [Skrót wywiadu]
01:55 - Czy jest ktoś kto może zabrać social i zahamaować inflację? Jeśli tak to kto ? Co po wyborach? Kto może wygrać? INFLACJA nawet 40%?
05:21 - Stopy Procentowe nie wzrosły. Czy to spowoduje, że inflacja znowu wzrośnie? Czy czeka nas scenariusz turecki?
07:32 - Chleb po 30 zł. Powrót do przeszłości. Inflacja - chleb codziennie droższy. Czy historia zatacza krąg? @Independent Trader
08:40 - Bezrobocie i zwolnienia w firmach. Czy czeka nas wzrost bezrobocia? I co znowu rząd da social? Czy my to udźwigniemy?
11:58 - Firmy nie wytrzymają podwyżej w 2023. Paliwo po 10 zł. Co dalej ? Jak damy rade?
13:44 - OZE - moda na fotowoltaike i oszczędzanie energii. Jak oszczędzać energię?
15:38 - Kryzys, brak węgla, smog a przejście na OZE. KRYPTOWALUTY - upadek giełdy FTX. Dlaczego to się wydarzyło? @Independent Trader o upadku jednej z największych giełd krypto.
21:17 - JEST ŹLE więc inwestuj. Ale mamy brak zaufania do kryptowalut?
23:25 - Jakie projekty polecasz? Polygon - co dalej ?
25:04 - Jak zasilić konto np na Binance, to w czym mamy trzymać pieniądze ?
26:14 - Czy Binance wykończył giełde FTX? Dlaczego mieli pomóc konkurencji?
28:14 - Edukacja - Szkoła i wychowanie dzieci. Dzisiaj konsumpcja jest rozpędzona a nas nikt nie uczy w co inwestować? Teraz musimy chronić pieniądze. Brak autorytetu w szkole.
37:00 - Edukacja do zmiany.
40:34 - Jak prognozujesz rynek kryptowalut w 2023?
43:49 - Co poza kryptowalutami jest dzisiaj tanie? Co kupić dzisiaj? Nieruchomości nie są tanie ale złoto, srebro, inne surowce i aktywa?
49:40 - Czy historia znowu zatacza krąg?
55:22 - Nowy Iphone na któy czekasz miesiące, w restauracjach pełno ludzi, skąd mamy pieniądze? Skąd Polacy mają tyle pieniędzy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19814  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 13:21
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 409
Domyślnie

Cytat:
''Zacznij seniorze myśleć ''



mimo rozpaczliwego apelu pies z kulawa noga i ze zdrowa tez nie dolaczyl do solisty i pieje bidny samotnie


A on kopiuje i wkleja co moze ,i po angielsku, i o Brazylii, i gieldach.
A ja powtarzam : W spadajacym samolocie nie ma wackopodobnych....i na odziale onkologicznym tez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19815  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 14:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Nie tylko : " kopiuje i wkleja co moze ,i po angielsku, i o Brazylii, i gieldach " ale i relacje z Festiwalu Penisa w Japonii https://www.youtube.com/watch?v=7OhVpXQXxgU&t=6s .Jedni udają się na Karnawał w Rio de Janeiro inni na Festiwalu Penisa w Japonii .
Tym co mają trudności z językiem angielskim polecam https://translate.google.com/?hl=pl


https://upload.wikimedia.org/wikiped...brello.svg.png
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19816  
Nieprzeczytane 16-11-2022, 18:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

mimo rozpaczliwego apelu pies z kulawa noga i ze zdrowa tez nie dolaczyl do solisty i pieje bidny samotnie

Jak widać intelektualistek nie brak za " wielką wodą "i od czasu do czasu pojawiają się na Ateiasta... bym nie czuł się samotny.

Otrzymałem wiadomość tekstową bym wziął udział w badaniu opinii ( 15.27 ):Oto treść zapytania.
Na terenie Polski spadł pocisk produkcji rosyjskiej , w wyniku czego zginęły 2 osoby.Czy obawiasz się wybuchu wojny w Polsce ? Na 8068 ZA DARMO wyślij TAK/NIE .

Jaki pocisk ? Bo w zależności od wykorzystywanej broni i własności samych pocisków, główne ich klasy to: pociski strzeleckie; pociski artyleryjskie; pociski odrzutowe. Każdy z nich ma inny zasięg co w przypadku miejsca zdarzenia Przewodów , ma istotne znaczenie wystarczy popatrzeć na Mapę gdzie Kijów czy Ługańsk.

Nie wziąłem w tym sondażu udział bo trudno się wypowiadać o wojnie kiedy pytanie jest głupie i nie precyzyjne.

- Nie mamy żadnej wskazówki lub poszlaki, która by nam pozwalała twierdzić, że był to atak na Polskę, że ta rakieta została intencjonalnie skierowana po to, żeby uderzyła w terytorium Polski, najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek - mówi prezydent Andrzej Duda. 16-11-2022 12:20


Na terytorium Polski spadła najprawdopodobniej rakieta produkcji rosyjskiej z lat 70, ale - jak mówi Andrzej Duda - nie ma dowodów, że została wystrzelona przez Rosję.
Jest wysokie prawdopodobieństwo, że była to rakieta ukraińskiej obrony. Na miejscu pracują polscy i amerykańscy śledczy.
Według prezydenta wstępne oględziny na miejscu wskazują, że w Przewodowie nie doszło do eksplozji klasycznej ładunku wybuchowego.

Myślę że kończy sprawę dywagacji kto winny a kto niewinny i dalszego bicia piany.A tak na marginesie : Reuters stwierdza ze to nieszczęśliwy wypadek spowodowany przez ukraińskie siły zbrojne .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19817  
Nieprzeczytane 17-11-2022, 00:20
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 409
Domyślnie

''Ale jaja ,ale jaja'' powtorze za krajowa yntelektualyska zeby DICK nie czul sie osamotniony i w Japonii wsrod penisow nie szukal towarzysza ateisty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19818  
Nieprzeczytane 17-11-2022, 08:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Miran napisała-''Ale jaja ,ale jaja'' powtorze za krajowa
Jeszcze raz ogladnij ten film https://www.youtube.com/watch?v=7OhVpXQXxgU&t=6s niech ci się Dick i Japonia przyśni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19819  
Nieprzeczytane 17-11-2022, 08:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie


#Polska #Ukraina #geopolityka



Na Polskę spadła rakieta wystrzelona przez Ukrainę? | Odc. 607 - dr Leszek Sykulski
https://www.youtube.com/watch?v=wjftPIFxagw


Podsycanie do eskalacji konfliktu Ukraińsko-Rosyjskiego nie powinno być w interesie Polski a usłużność nasza w stosunku do Rządu Ukraińskiego może nas tylko dziwić. Główne agencje zachodnie jasno stwierdzają że to rakieta obrony powietrznej Ukrainy spadła na teren Polski. Tu ma rację Sykulski że powinniśmy oczekiwać przeprosin od Prezydenta Zieleńskiego i deklaracji o wypłacie odszkodowań dla rodzin w których zginęli Polacy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19820  
Nieprzeczytane 17-11-2022, 10:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Już Dość! Zełenski Oszukał i Zaszkodził Polsce! W Tle Eksplozja w Przewodowie - Analiza Ator Finanse
https://www.youtube.com/watch?v=IHz6OXAhzQU


W internecie mamy dalej dezinformację , straszenie wojną braku reakcji naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i próby tego incydentu zamieść pod dywan.

Krzysztof Woźniak jest na tweet-erze kto chce może śledzić co pisze Krzysztof Woźniak @KrzysztofAtor


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.