menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1661  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 16:17
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech ciekawa jestem porównania tekstu z filmami

Krzysztof Szmagier - Porucznik Borewicz <--- czyta Bronisław Cieślak

Opowiadania oparte na motywach scenariusza serialu „07 zgłoś się”. Przypomną one przygody przystojnego porucznika Borewicza, przed którym drżał świat przestępczy.

Głównym bohaterem serii jest oficer MO Sławomir Borewicz, bezkompromisowy w walce z przestępczością, a zarazem niepozbawiony uroku osobistego i poczucia humoru; przez niektórych nazywany niekiedy, żartobliwie, "Jamesem Bondem Milicji Obywatelskiej". W każdym odcinku porucznik razem z zespołem funkcjonariuszy rozwiązuje inną zagadkę kryminalną.

Dwadzieścia Jeden opowieści o sprawnych śledztwach i udanych podbojach sercowych najsłynniejszego milicjanta PRL-u :
*01 Major opóźnia akcję *02 Wisior *03 Dziwny wypadek *04 300000 w nowych banknotach *05 24 godziny śledztwa *06 Złoty Kielich z rubinami *07 Brudna sprawa *08 Dlaczego pan zabił moją mamę *09 Rozkład jazdy *10 Grobowiec rodziny von Rausch *11 Wagon pocztowy
*12 Ścigany przez samego siebie *13 Strzał na dancingu *14 hieny *15 Skok śmierci *16 Ślad rękawiczki *17 Morderca działa nocą *18 Bilet do Frankfurtu *19 Zamknąć za sobą drzwi *20 Złocisty *21 Przerwany urlop
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1662  
Nieprzeczytane 15-10-2013, 18:46
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Jestem w trakcie słuchania Susan Howatch - "Cashelmara".
Zawiodłam się. Pisarka powiela pewne wątki z poprzedniej sagi.
Chce książkę jakoś urozmaicić, wprowadzając wątek zboczenia seksualnego...powoli nudzi mnie, nie wiem, czy dotrwam do końca.
Nie polecam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1663  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 17:52
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Mam "Penmarric" - Susan Howatch i słucham ....to taka typowa saga rodzinna.Dość ciekawa , przetłumaczona pięknym językiem,co nie zdarza się często , lektorzy niezawodni.
Dzięki za zwrócenie na nią uwagi.
Co do "Cashelmary" .....nie wiem...

Szczególnie jednak lubię biografie. Takie perypetie potrafi "wymyśleć "tylko samo życie. Niedawno dowiedziałam się że Carreras chorował i przezwyciężył białaczkę. Sam o tym napisał w swojej książce "Śpiewać całą duszą".

Pozdrawiam miłośników literatury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1664  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 10:39
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Książkę "Cashelmara" wysłuchałam dawno temu. "Penmarric" była potem. Bardzo podoba mi się przedstawianie historii rodziny z różnego punktu widzenia członków tej rodziny.
Chciałabym przeczytać czy też wysłuchać o dziejach mojej rodziny , jak ją widzieli, jak oceniali. Może miałabym szanse poprawić swój wizerunek w oczach dzieci, wnuków i prawnuków których też się doczekałam. Wyczuwam, że nie jest najlepszy.
Biografie bardzo lubię. Teraz słucham Kapuścińskiego. Jego podróże po Rosji, Afryce itp. są prawdziwe, fascynujące, a ja bardzo lubię podróże. Obecnie już tylko w zaciszu domowego ogniska, w wygodnym fotelu, podążam śladami podróżników
opisujących swoje wrażenia w internecie
Pozdrawiam z fotela, którego historia sięga 1960 roku, a może i wcześniej. Może......? Snuję różne przypuszczenia. Przybył aż z Monachium jako antyk. Romantyczka jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1665  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 11:43
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Cytat:
Bardzo podoba mi się przedstawianie historii rodziny z różnego punktu widzenia członków tej rodziny.

Tak, to dobry pomysł.
Myślę, że każdy chciałby przeczytać o sobie, jak jest odbierany i oceniany przez innych...na pewno bardzo bylibyśmy zdziwieni
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1666  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 16:45
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech ..... obyczaje rodzinne .....

John Ehle - Zimowi ludzie <--- czyta Joanna Jędryka

"Zimowi ludzie" to wspaniała opowieść o miłości i nienawiści, które rządzą zachowaniami bohaterów, o pracy, uświęconych tradycją obyczajach rodzinnych, poszanowaniu uczuć w obliczu tragicznych wydarzeń.

Na podstawie tej powieści Ted Kotcheff wyreżyserował film z Kelly McGillis i Kurtem Russellem w rolach głównych.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1667  
Nieprzeczytane 20-10-2013, 12:41
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech biografia

Kuki Gallmann - Afrykańskie noce <--- czyta Elżbieta Kijowska

Autorka przywołuje wzruszające chwile przedziwnych spotkań ze zwierzętami, powraca wspomnieniem do majestatu wybrzeża i gór, lasów i sawanny, a także ukazuje harmonię między człowiekiem i jego środowiskiem naturalnym, maluje piękno afrykańskiej duszy.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1668  
Nieprzeczytane 20-10-2013, 18:07
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Trafiła mi się autobiografia,że sama się dziwię jak mogłam jej słuchać.
Ozzy Osbourne"Ja,Ozzy"

Autor i zarazem główny bohater to śpiewający muzykę metalową członek zespołu Black Sabbath.

Ta ksiażka,a także audiobook Ja,Ozzy jest niesamowita. Nie przepadam za metalem,ale uwielbiam autobiografie.Ta,raczej od lat 18,ze względu na ,grzecznie mówiac, soczysty język i upodobania Ozziego jest niezwykle oryginalna.Wysłuchałam z zaciekawieniem i podziwem.
Ozzy postępował "wyszukanie",ale zawsze dostawał za swoje i to nastoletni powinni usłyszeć.

Dla ciekawości i próbki i takiej literatury można posłuchać.
Jednak tylko dla siebie,bo towarzystwo mogłoby uznać słuchającego za dziwoląga,a i.....a co tam pisać!

Próbka muzyki
http://www.youtube.com/watch?v=fuzuWlUeMwo

dla odważnych.To najlepszy utwór i znany na całym świecie.Można gdzieś błysnać wiedzą...hi,hi...o metalu.

Nie do wiary ile młody organizm może wytrzymać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1669  
Nieprzeczytane 20-10-2013, 18:23
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jeszcze jedna propozycja:

Robin Cook- Uprowadzenie.

Znowu zdziwienie w pierwszej chwili,bo to literatura SF - fantastyczno-naukowa.Wcale nie moja ulubiona,a raczej z odległych upodobań.Jednak Roobin Cook zaskakuje mnie swoimi książkami. Czytałam kilka jego utworów.Zwykle dotyczą medycyny.
Tym razem ,początkowo, wyprawa podoceaniczna nie zaciekawiła mnie wcale,jednak do czasu gdy bohaterowie, w niezwykły sposób ,dostają się do nowego świata.
To jakby raj,ale jeszcze inne miejsce.
Niesłychane są pomysły autora o prawie idealnej cywilizacji.
Jak może istnieć świat bez agresji,bez zazdrości,z innym spojrzeniem na śmierć,miłość,rodzicielstwo,w sumie taki o jakim marzymy?

Dla mnie bardzo zajmująca książka.Rozszerza horyzonty.
PS. Nie lubię ani filmów,ani książek SF.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1670  
Nieprzeczytane 21-10-2013, 00:51
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech elizka proponuje, ja uzupełniam

Robin Cook - Uprowadzenie<--- czyta Mirosław Utta
Ponta Delgada na Azorach. Grupa amerykańskich geologów prowadzi badania Grzbietu Śródatlantyckiego.
Kiedy przez dłuższy czas nie udaje się pobrać próbek szczególnie twardej skały, ekipa jest zmuszona do zejścia na dno. Członkowie wyprawy natykają się tam na coś, czego istnienia nie podejrzewali nawet w najśmielszych snach.
Odkrycie to całkowicie zmieni ich wyobrażenie o dziejach ludzkości i życiu na Ziemi.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1671  
Nieprzeczytane 21-10-2013, 10:52
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Witam
Lubię Cooka, lekarz...pisze świetne thrillery medyczne.

Teraz słucham... Agata Tuszyńska - Oskarżona Wiera Gran <--- czyta Elżbieta Kijowska
Bardzo ciekawa lektura...ujawnia mi fragmenty historii, której nie znałam...pięknie czytana
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1672  
Nieprzeczytane 21-10-2013, 15:28
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Żarówka to chyba też thriller medyczny

Erich Segal - Ostatni akord <--- czyta Leszek Teleszyński

Kiedy postrzelony przez partyzantów Matthew, długo nie odzyskując przytomności, przebywał w szpitalu, Silvia tajemniczo zniknęła z jego życia; wkrótce potem dowiedział się, że poślubiła włoskiego przemysłowca. Minęło wiele czasu, zanim odzyskał równowagę psychiczną, ułożył sobie na nowo życie.
Teraz jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie leczenia raka. Pojawienie się Silvii, która niespodziewanie prosi go o pomoc, burzy jego spokój. Silvia jest śmiertelnie chora - ma nieoperowalny nowotwór mózgu. Czy Matthew zdoła ocalić swą dawną ukochaną? Czy los da obojgu jeszcze jedną szansę na wspólne szczęście?
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1673  
Nieprzeczytane 21-10-2013, 15:47
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech pamiętnik w dobrej interpretacji autorki

Anna Lutosławska-Jaworska - Pamiętnik znaleziony na lotnisku<--- czyta autorka

Ten pamiętnik zaginął na płycie lotniska w Algierze i pomimo wichrów i deszczu - odnalazł się.
Odsłania nam dzieciństwo i dojrzewanie wrażliwej i ciekawej życia dziewczyny.
Niezwykła opowieść o miłości i dobroci skierowana do wszystkich, niezależnie od wieku. Piękna historia, której warto posłuchać.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1674  
Nieprzeczytane 21-10-2013, 16:00
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech kolejny pamiętnik

Nicholas Sparks - Pamiętnik<--- czyta Henryk Drygalski

W starym wytartym notatniku kryje się kronika pewnej miłości, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej.
Noah Calhoun odczytuje ją wieczorami w domu opieki starej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dzięki sile uczucia przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson - ich potajemne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1675  
Nieprzeczytane 21-10-2013, 17:31
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Dziękuję Ewo
Ściągnęłam Segala, czytałam jego książki w realu, ale Ostatniego akordu, chyba nie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1676  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 17:53
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Skończyłam... Hanna Karin Palm "Córki malarzy", czyta E. Kijowska.
Bardzo dobra lektura, wzruszająca, o ciekawych losach ludzi, napisana pięknym językiem i z urokiem odczytana.
Polecam
http://chomikuj.pl/plesewa/Audio+ksi...ki+malarzy+*26
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1677  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 21:21
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Astra proponuje, ja uzupełniam

Hanna Karin Palm - Córki malarzy <--- czyta Elżbieta Kijowska
Na powieść składają się dwa wątki. Pierwszy to dzieje Marii, szwedzkiej architekt, która postanawia odszukać swego ojca malarza zaginionego, gdy była jeszcze małym dzieckiem. Drugi wątek to losy pięknej malarki, Laury, której życie koncentruje się na synu artyście. Oba wątki nieoczekiwanie splatają się w finale.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1678  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 21:40
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Doskonały lektor pozwoli na relaks...

Federick Forsyth - Cud <--- czyta Leszek Teleszyński

Cudowna opowieść, która ciepłem wciągnie każdego... a zakończeniem przewróci świat do góry nogami...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1679  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 21:54
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech kryminał

Aleksandra Marinina - Czarna lista <--- czyta Roch Siemianowski

Powieść kryminalna Marininej, tym razem rozgrywająca się w czarnomorskim kurorcie. Przystojny milicjant i... autorka kryminałów wspólnie zajmują się dochodzeniem!

Głównym bohaterem jest - znany z innych powieści rosyjskiej mistrzyni kryminału - podpułkownik Stasow z Moskwy, spędzający urlop z córeczką nad Morzem Czarnym. W kurorcie odbywa się festiwal filmowy, który organizuje była żona Stasowa. Z rąk zabójcy kolejno giną gwiazdy pretendujące do wysokiej nagrody. Miejscowe władze nie życzą sobie żadnej pomocy z zewnątrz, Stasow napotyka mur niechęci i milczenia, a afera zatacza coraz szersze kręgi.

Równocześnie moskiewski milicjant ma romans z petersburską literatką, która mieszka w tym samym pensjonacie. Była żona Stasowa zaciska zęby, a jego córeczka znajduje w pisarce wspaniałą przyjaciółkę. Funkcjonariusz moskiewskiej milicji jest zastraszany, ale z uporem bada zagadkową sprawę, wspomagany przez swą wakacyjną sympatię, biegłą w wymyślaniu kryminalnych intryg.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1680  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 22:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Powieść szpiegowska

Milt Bearden - Czarny tulipan <--- czyta Leszek Filipowicz
Rok 1985. Oficer CIA Aleksander Fannin, potomek rosyjskich emigrantów, zostaje wysłany do Afganistanu. Ma szkolić mudżahedinów w obsłudze amerykańskich rakiet samonaprowadzających. W trakcie wymiany jeńców spotyka swojego krewnego, pułkownika KGB. Dla obu mężczyzn rozpoczyna się najbardziej niebezpieczne w ich życiu zadanie. Ścigani przez KGB i CIA muszą wybierać pomiędzy więzami krwi a zdradą...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.