menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > kujawsko-pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21001  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 17:54
Prymus's Avatar
Prymus Prymus jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Pałuki
Posty: 251
Domyślnie

Ryszardzie witam . Moja teściowa chorowała na osteoporozę i niedokrwienie i miała okropne bule stawów ,po zabiegach prądowych Bogu dzięki bul ustał i jak do tej pory jest dobrze.Nie martw się będzie dobrze.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21002  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 18:02
Ricco's Avatar
Ricco Ricco jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Zagranica
Posty: 241
Domyślnie Witajcie

.Mialem pare godz przepieknej pogody . Jeszcze takie stycznia nie przezylem . Pojawily sie pierwsze kotki .Wczoraj do okna dobijal sie owad zblizony do komara . Moze to jakis przybysz ze skandynawji Zycze wszystkim pogodnego wieczorku .
[IMG][/IMG]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21003  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 19:10
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prymus
Ryszardzie witam . Moja teściowa chorowała na osteoporozę i niedokrwienie i miała okropne bule stawów ,po zabiegach prądowych Bogu dzięki bul ustał i jak do tej pory jest dobrze.Nie martw się będzie dobrze.Pozdrawiam

Prmusiku a któż w kujawsko-pomorskim choruje. to ja specjalnie w swoje dawne strony do kliniki jechalam aby zdiagnozowano u mnie moje dolegliwości i wiem co mi jest...Pozdrawiam ciepluchno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21004  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 19:10
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ricco
.Mialem pare godz przepieknej pogody . Jeszcze takie stycznia nie przezylem . Pojawily sie pierwsze kotki .Wczoraj do okna dobijal sie owad zblizony do komara . Moze to jakis przybysz ze skandynawji Zycze wszystkim pogodnego wieczorku .
[IMG][/IMG]

Piękny powiew wiosenny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21005  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 22:55
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21006  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 23:02
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Witam pięknie wszystkich przyjaciół z tego sympatycznego wątku,
a szczególnie Ciebie Halu,życząc Ci przyjemnej i miłej nocy
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21007  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 08:48
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Nie lubię poniedziałku - tak ktoś powiedział, a ja lubię każdy jeden dzień tygodnia. Dlatego też ciepło i serdecznie witam w poniedziałkowy szary ranek i przesyłam wszystkim pozdrowienia. Życzę milego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21008  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 08:52
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dzień dobry.
Witaj Basko, też mi poniedziałek nie przeszkadza, chociaż nie zaczynam niczego załatwiać jak nie muszę.
W poniedziałek wiele osób działa na zwolnionych obrotach!!!

Pozdrawiam ,,,,
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21009  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 09:49
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Dzień dobry.
Pisze Prymus:
Cytat:
Ryszardzie witam . Moja teściowa chorowała na osteoporozę i niedokrwienie i miała okropne bule stawów ,po zabiegach prądowych Bogu dzięki bul ustał i jak do tej pory jest dobrze.Nie martw się będzie dobrze.Pozdrawiam

Też mam taką nadzieję. Poczytałem w Googlach o prądach TeraPuls.


Takim aparatem, prądami wysokiej częstotliwości będą mnie leczyć. Chociaż każdego prądu boję się, od czasu wypadku w kopalni. Rozbijałem duży kęs węgla kilofem, kilof ześlizgnął się i przeciął kabel wysokiego napięcia. Błysk, huk, a ja pod ścianą ciężko wystraszony. Dobrze że trzonek kilofa był suchy.To było 54 lata temu, ale uraz pozostał do dzisiaj.

Pozdrawiam cieplutko, tych co odwiedzili wątek i tych co wątek jeszcze odwiedzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21010  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 09:58
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Dzień dobry...

Basko i Krysiu. Może to wyda Wam się dziwne, ale ja nie lubię niedzieli. Natomiast poniedziałek jest mi przyjazny, bo zaczyna się nowy tydzień i nadzieja, że coś się będzie działo.
A zaczyna się od wizyty Eluni, mojej fryzjereczki.
Włosy umyte, uczesane, potem kawka troszkę pogaduszek...
i pół dnia na boku. Zresztą, od zawsze lubiłam poniedziałek,
czego nie mogę powiedzieć o sobocie.
Pozdrawiam Was obie jak również naszych niezawodnych panów i sympatyków, jeśli tacy zajrzą w co nie wątpię .


Zostawiam serdeczności dla Edwarda, który tak ładnie wczoraj życzył mi dobrej nocki, a któremu nie miałam okazji odwzajemnić się wczoraj.
Miłego dnia Edwardzie. Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21011  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 10:07
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Dzień dobry Ryszardzie i Halinko.
Nie wiedziałam, że Ty też fedrowałaś, Rysiu!! Pewnie wojsko odrabiałeś w kopalni???

Halinko każdy ma swoje zwyczaje i przyzwyczajenia w naszych latach to jak przykazania, tak musi być i już!!

Pozdrawiam, miłego dnia,,,
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21012  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 10:13
Ricco's Avatar
Ricco Ricco jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Zagranica
Posty: 241
Domyślnie Witajcie Krysiu ,Jolinko . Rysbar, Pamiro ,Basko i Prymus

Rysbar mialem pare razy zabiegi pradem. Zawsze bylem pytany czy przy okreslonych parametrach ( mysle ze to natezenie ) mi odpowiada . Bedziesz tez napewno pod nadzora pielegniarek . Trzymam kciuki zebys wyzdrowial



Przekazuje wam moje motto na dzisiaj .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21013  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 10:57
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Pisze Krysia:
Cytat:
Nie wiedziałam, że Ty też fedrowałaś, Rysiu!! Pewnie wojsko odrabiałeś w kopalni???

Dokładnie tak. Chciałem, ale się nie udało. Konflikt ze sztygarem, za dużo jak na owe czasy szmalu i wylądowałem w szkole podoficerskiej w Poznaniu. Fajnie było potem w zielonym garnizonie w Osowcu. Spokój, cisza.

Ricco dzięki za wsparcie, najważniejsze będą efekty. Czy będą - to się zobaczy.
Do miłego poczytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21014  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 14:05
Prymus's Avatar
Prymus Prymus jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Pałuki
Posty: 251
Domyślnie

MEZALIANS

A tak nieraz bywa że najedzony nie zrozumie głodnego ,zamyślonym głosem odparł Olek.Ale państwo byliście mili ,chciałbym podziękować za tak suty poczęstunek.Mówiąc to Olek wstał z zydelka ujął rękę Lodzi i delikatnie ucałował jej dłoń.Ależ panie Aleksandrze nie trzeba i nieśmiało cofała dłoń Lodzia a Olek trzymając dłoń przytulił do serca i jeszcze raz wyszeptał dziękuję.Już idę już z drzwi karczmy było słychać głos Konstantego Trzcińskiego , wybacz Lodziu że tak długo czekaliście ale Mikołaj popija i czeka bo zborze na mąkę przywiózł i czeka aż będzie zmielone.Ale w karczmie z oburzonym zdziwieniem odezwała się Lodzia ,nie no furmanką przy młynie czeka Jaśko Bujalski bo razem przyjechali ,tłumacząc Baleńskiego wujcio podkręcał wąsik.Trzciński wgramolił się na tylną kanapę bryczki obok Lodzi mówiąc Macieju ruszaj ale powoli po tym bruku a żeby się jadło nie zważyło mówiąc to trzymał się za swój obfity kindziuk.Konie ruszyły bryczka aż ugięła się pod ciężarem pasażerów aby potem podnieść się i wyprostować a potem znów obniżyć ,jak łódź która idzie dziobem do fali i płynie falując ospale.Trzciński wyciągnął nogi wygodnie i prawie na leżąco wymościł sobie legowisko .Bryczka bujała się a wąsaty jegomość zapadał w coraz to mocniejszy sen .Najpierw głęboko oddychał a potem zaczął rytmicznie pochrapywać ,milczenie przerwał Olek mówiąc ,jak pan Trzciński tak będzie pochrapywać to wszystkie wilki obudzi w okolicy.Lodzia uśmiechnęła się niepewnie a Olek zabawiał rozmową panienkę a to jak w wojsku musztry uczą albo z kolegami piosenki marszowe śpiewają.Czas szybko mijał wujaszek pochrapywał tylko na wybojach czy korzeniach drzew kiedy bryczka podskoczyła wujek gwałtownie się budził i prawie przez sen mówił,co tam Lodziu co tam.Wjechali do głębokiego lasu ,droga leśna czasami piaszczysta i przeplatana korzeniami drzew a las pachniał Jałowcem .Jechali Brzozową alejką liście na drzewach jakby tańczyły przy najmniejszym powiewie wiatru.A Olek opowiadał Lodzi o zwyczajach jakie w wojsku panują jak jest pasowanie na szwoleżerskim stołku ,jak buty trzeba opalać przy świeczce ażeby się świeciły a Lodzia powiedziała fragment wiersza Wincentego Pola .

Tam na północ! hen, daleko!

Szumią puszcze ponad rzeką,

Tam świat inny, lud odmienny,

Kraj zapadły, równy, senny,

Często mszysty i piaszczysty,

Puszcze czarne, zboża marne,

Nieba bledsze, trawy rzedsze,

Rojsty grząskie, groble wąskie,

Ryby, grzyby i wędliny;

Lny dorodne, huk zwierzyny

I kęs chleba w czoła pocie. -

A na pański stół łakocie:

Lipce stare, łosie chrapy

I niedźwiedzie łapy.

Puszcz i żubrów to kraina,

A dziedzictwo Giedymina! -



Ćmią się puszcze, mgła się zbiera,

Po pasiekach kraj przeziera,

Wół za rogi orze zgliszcze,

W ostrym zwirze socha świszcze,

A za drogą, gdzieś w postronne,

Ciągną wózki jednokonne.

Koń obłączny w wózkach małych,

Lud w chodakach z łyku szytych,

W chatach dymem ogorzałych,

Dranicami płasko krytych.



Gdy na lud ten człek spoziera,

To aż serce żal opłynie

I zapytać chęć go zbiera:

Co ci ta, Litwinie? -

Ale Litwin nie wygada!

Bo w tej duszy hart nie lada!

Lud to cichy, rzewny, skryty,

Jak to mówią: kuty, bity.

Kiedy szczery, jak wosk topnie;

Ale gdy go kto zahaczy:

To i w grobie nie przebaczy

I na końcu swego dopnie! -



Choć kraj jego niebogaty,

Radzi sobie, bo oszczędny;

Nie marnuje grosz na szaty,

Bo rozsądny i oględny.

Nie zwykł on się kochać w krasie,

Ale myśli o zapasie

I dobytek w dom gromadzi,

I o jutrze wiecznie radzi.

Olek zasłuchał się w interpretacji Lodzi a jej recytacja pociągnęła Olka pod rodzinny dom ,do tego lasu gdzie z mamą chodzili na Łochynie ,gdzie jagody jak agrest duże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21015  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 14:17
Prymus's Avatar
Prymus Prymus jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Pałuki
Posty: 251
Domyślnie

Witajcie kochani ,pozdrowienia z mglistego Łabiszyna.Pogoda nieciekawa ale na spacer warto się wybrać.Może to już ostatnie podrygi wiosny tej zimy.To do zobaczyska lecę trochę pochodzić w obejściu a może nad Noteć się wybiorę.Chciałem iść na wyspę ale trzeba iść kawałek szosą i zakładać ten odblaskowy uniform nie mam chęci no to na razie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21016  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 14:18
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rysbar
Dzień dobry.
Pisze Prymus:

Też mam taką nadzieję. Poczytałem w Googlach o prądach TeraPuls..

Moi Drodzy. Prądy prądami, ale niezbędne są także i inne zabiegi. Szczerze i z serca polecam Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju- oto link: http://www.uzdrowisko-horyniec.com.pl/, w którym leczy się także osteoporozę. Tam jest naturalne zboże borowiny i z tego co wiem, właśnie z Horyńca Zdroju biorą borowinę do Iwonicza Zdroju i innych sanatoryjnych miast. Poza tym cudowny, dziewiczy klimat sprawia cuda na bolące stawy. Pomyśl, może warto.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21017  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 20:02
Ricco's Avatar
Ricco Ricco jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Zagranica
Posty: 241
Domyślnie Halo Prymus , halo przyjaciele

Ostatnio czesto widze ludzi w kamizelkach odblaskowych w sklepach , na ulicach a nawet w autach. Czyzbym przeoczyl jakies nowe zalecenie z Brukselji?
A ja to kojarzylem raczej z oznaka wychodzenia z kryzysu ( budowa drog , autostrad ). Fakt jest ze latwiej takiego delikwenta zauwazyc . Wczoraj wieczorem napotkalem 4 rowerzystow , pieszego w kamizelce i psa z migajaca obroza .
Pies mi sie przestraszyl . Z daleko wygladalo jak jelen wracajacy z balangi .
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21018  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 20:18
Ricco's Avatar
Ricco Ricco jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Zagranica
Posty: 241
Domyślnie Hallo Jolinko ,hallo przyjaciele

Nie wiem czy sie nie spoznilem . W nawiazaniu do Twojego konkursu z dn. 15 . 01 . 2015 godz . 21 min 32 . co to jest prymus ? Bede strzelal ;
Palnik na denaturat ewntualnie spirytus .
Zastosowanie
U szwcow - uzadzenie do pogrzewania ambusa w celu lakierowania brzegow zelowek, naciagania skory na kopyto , zmniejszanie obuwia o 0,5 nr
Na biwaku nad zalewem koronowskim - podgrzewanie zup proszkowych np: bialy barszcz z kawalkiem zwyczajnej
Licze przynajmniej 1/ 32 Twojego usmiechu
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21019  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 21:12
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Brawo Ricco! Odpowiedź zaliczona na "5".
Na biwak nad zalewem na pewno bardzo przydatny,
na przykład do usmażenie złowionej rybki.
A to nagroda.... jestem szczodra.
Posłała bym nawet , ale boję się małżonki.
A oto primus w całej okazałości.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21020  
Nieprzeczytane 19-01-2015, 21:38
Ricco's Avatar
Ricco Ricco jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Zagranica
Posty: 241
Domyślnie Hallo Jolinko

Dziekuje Jolinko za ocene i caluska .Z wedkowaniem sobie nie radzilem . Wedkarzom z kolek opiekowal sie sw . Zenon z Werony.
Mojego patrona klusownikow podobno zastrzelono . Moj rekord to plotka 12cm i pare uklejek
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
WOJEWÓDZTWO POMORSKIE: POWITANIE I "LISTA OBECNOŚCI" cz.VI jolita pomorskie 499 11-07-2010 11:03
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" cz.III jolita pomorskie 523 22-04-2009 18:25
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" cz.II jolita pomorskie 501 18-10-2008 23:52
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin pomorskie 501 14-04-2008 19:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.