menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3081  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 16:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,9..._bezbozny.html
Jest to człowiek z SZEROKIM SUMIENIEM....
Jest to przykład prymitywizmu naszych dostojników kościoła rzymskokatolickiego zatwierdzający takie głupoty w katechizmie.

Sirii ten link Zbigniew Mikołejko http://wyborcza.pl/1,76842,7502668,W...mi.html?a s=2 załączony został ostatnio przez Ostatka i jak przeczytasz to co pisze zrozumiesz jak w Polsce katolicyzm na pokaz robi więcej szkody niż pożytku..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3082  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 17:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 449
Domyślnie Wacławie ....

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Jest to przykład prymitywizmu naszych dostojników kościoła rzymskokatolickiego zatwierdzający takie głupoty w katechizmie.

Sirii ten link Zbigniew Mikołejko http://wyborcza.pl/1,76842,7502668,W...mi.html?a s=2 załączony został ostatnio przez Ostatka i jak przeczytasz to co pisze zrozumiesz jak w Polsce katolicyzm na pokaz robi więcej szkody niż pożytku..
Znam temat od podszewki....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3083  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 18:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

http://niewiarygodne.pl/kat,1031985,...wiadomosc.html
Nie wiem czy nie jesteś z szczecina bo to fakt ponoć autentyczny może ktoś z seniorów uczestniczył w tym duchowym show.
Ale też mamy przypadki z drugiej półkuli dzielenie człowieka przez cudotwórcę http://www.youtube.com/watch?v=i5gK2MxGR0M Dostał tą moc od Boga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3084  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 19:27
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 449
Domyślnie Coś w tym jest ....TYLKO CO?!

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
http://niewiarygodne.pl/kat,1031985,...wiadomosc.html
Nie wiem czy nie jesteś z szczecina bo to fakt ponoć autentyczny może ktoś z seniorów uczestniczył w tym duchowym show.
Ale też mamy przypadki z drugiej półkuli dzielenie człowieka przez cudotwórcę http://www.youtube.com/watch?v=i5gK2MxGR0M Dostał tą moc od Boga

....................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3085  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 23:37
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

[quote=Bogda501]Chrześcijanie są wśród nas i nikt się temu nie dziwi. Chociaż nie jesteśmy oficjalnie państwem wyznaniowym, to każdy członek innego kościoła niż rzymsko katolicki, jest jakimś dziwolągiem.
N.p. tacy Świadkowie Jehowy, to już sekta... chociaż to przecież tacy sami chrześcijanie jak na ten przykład prawosławni.
=============
Istnieje zasadnicza przeszkoda do uznania Świadków Jehowy przez inne wyznania chrzecijańskie za chrzescijan choć oni sami siebie tak okreslają. Z tego co z przedstawicielami tej grupy wyznaniowej rozmawiałem to S.J. nie uznają bóstwa Chrystusa i nie uznają istnienia duszy niesmiertelnej. Róznic jest jeszcze więcej ale te dwie są wyznacznikiem niemoznosci (z kazdej strony) do rozmow ekumenicznych. Ponadto Biblię traktują wybiórczo poprzez wersety wyrwane z kontekstu traktując na jednakowym poziomie opowiadania biblijne, poezję biblijną, opis wydarzeń historycznych i alegorycznych i dorabiając amatorskie interpretacje zamiast solidnych krytycznych opracowań. Mają prawo sami o sobie mowić, ze sa chrzescijanami ale nie mogą zmuszac członkow powszechnego koscioła aby ich traktowali jako dzieci tej samej wspólnoty chrzescijańskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3086  
Nieprzeczytane 12-11-2013, 23:48
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie

Zeby nie było ,ze nie kumam.Kumam i to doskonale,po prostu
ja byłam w odwrotnej sytuacji.Ciagle ktos mi dokuczał,że jestem niewierząca,w trudnych czasach wszyscy stali w kolejce po dary przy kosciołach a ja musiałam sobie radzic i tak jest do dzisiaj.Ale nie mam do nikogo pretensji,pomagam kazdemu i temu wierzącemu,innowiercy czy ateiście
===============
Nie słyszałem o jakimkolwiek przypadku odmowy pomocy przez akcje organizowane za posrednictwek kk czy też protestanckiego z tego powodu, że potrzebujący był innowiercą bądź niewierzącym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3087  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 08:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Coś w tym jest ....TYLKO CO?!....................
Wiara.........w wierzących, bo czymś się trzeba paść aby istnieć.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3088  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 09:46
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 449
Domyślnie Wierzący nie potrzebuje takiego ,,przedstawienia"

Cytat:
Napisał Jarosław II
Wiara.........w wierzących, bo czymś się trzeba paść aby istnieć.
A co za MOC działa tego nie wiemy do końca....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3089  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 12:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Mózg i matematyka. Skąd biorą się liczby? Mateusz Hohol
http://www.youtube.com/watch?v=aGea91i3Qco

................Kolejny wykład z cyklu „Granice Nauki -- Zmuszamy do myślenia" również poruszał zagadnienia z zakresu psychologii czy też nauk o umyśle. Jednakże tym razem nie dotyczył on samej inteligencji, ale tego, co często jest z nią wiązane -- zdolności matematycznych. Dr Mateusz Hohol przedstawił w nim, skąd wzięło się poznanie matematyczne, jak mogło pojawić się w toku ewolucji i co ono daje człowiekowi. Wykład odbył się w krakowskim klubie jazzowym Piec' Art...................................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3090  
Nieprzeczytane 13-11-2013, 17:02
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Proszę, bardzo proszę, o uściślenie. Nie wiem, czy do Bizarka/i mam zwracać się męsko czy żeńsko, Bizarku czy Bizarko? W postach dwie formy... nie chcę strzelać gaf, stąd pytanie.
Cytat:
Napisał Bizarek
Biblię traktują wybiórczo poprzez wersety wyrwane z kontekstu traktując na jednakowym poziomie opowiadania biblijne, poezję biblijną, opis wydarzeń historycznych i alegorycznych i dorabiając amatorskie interpretacje zamiast solidnych krytycznych opracowań.
Nie jestem ekspertem... do pojedynku biblijnego z żadnym świadkiem Jehowy nie stanę. Przegram w przedbiegach... z prostego powodu. Oni Biblię czytają i rozmawiają o niej, także o rozmaitych interpretacjach, przez kilka godzin w tygodniu. Chrześcijanin chwali się, że posiada księgę... najczęściej stoi ona, nie niepokojona, na półce. Czy wszyscy świadkowie znają dokładnie Pisma, nie umiem powiedzieć. Ci, z którymi się zetknęłam, znali; co nie znaczy, że byli pozbawieni wątpliwości interpretacyjnych. Aby przekonać się o tym trzeba znaleźć czas na spokojną rozmowę i pozbyć się uprzedzeń. Przedstawiciele Kk chętnie mówią i piszą, że Świadkowie Jehowy znają Biblię wybiórczo... ale nie sądzę, by stwierdzenie poparte było konkretnymi badaniami czy tylko argumentami.

Tak trochę obok tematu powiem, że mam egzemplarz Biblii z podkreśleniami i uwagami świadka. Nie było jeszcze Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata; w języku polskim ukazało się bodajże pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Wierni posługiwali się normalną Biblią, znów nie mam pewności, wydaje mi się, że wydaną przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne. Dla ścisłości, wydanie nie posiada 'imprimatur'. Katolikom zakazane.

Sądzę, że Świadkowie Jehowy nie szukają porozumienia z Kk. W istocie nie wydaje mi się ono możliwe. Uznają Jehowę/JHWH za Boga Jedynego... tu nieśmiało przypominam... ubóstwienie Jezusa – sobór nicejski I, 325 rok.

Nie wiem czy mogę... rozsiewać nadal zapach siarki piekielnej (ŚJ nie wierzą w piekło!)... ale, jak dorwałam się głosu poruszę problem sekt.
W prawie polskim pojęcie nie istnieje, dla religioznawcy jest określeniem obojętnym, potocznie używane jest w znaczeniu pejoratywnym. Zgodnie z prawem polskim Świadkowie Jehowy nie są sektą. Określenia chętnie używa Kk, dla którego wszystkie inne wyznania są fałszywe. I tu kończy się ekumenizm. Byłby... pod warunkiem, że jedynie Kk jest najważniejszy i najprawdziwszy. O ateistach nie wspominam... musiałabym od Łyszczyńskiego zacząć...
"W Warszawie na Rynku Starego Miasta spalono pierwszy polski traktat ateistyczny "De non existentia Dei". Był marzec 1689 r. Wraz z traktatem spłonął jego autor Kazimierz Łyszczyński. Polski Giordano Bruno, niemal całkiem zapomniany./.../
"Bóg jest! A więc niech umrze ateista" – zażądał prokurator. Sejm przegłosował wyrok śmierci, a król Sobieski go zatwierdził. – Czy mógł ułaskawić Łyszczyńskiego? – zastanawia się prof. Nowicki. – Pewnie mógł, ale była to dla niego sprawa obojętna i drugorzędna. Poza tym, jako władca wiedział, że lud potrzebuje widowiska."
http://www.polityka.pl/historia/1513...i-ateista.read - zapewniam, warto otworzyć link.
Pobełkotałam trochę i zmiatam... Sorry. Naprawdę z minionej epoki jestem. Jak dinozaur... w miniaturze. Do Belzebuba (i do Lucyfera tyż) nic nie mam. Kto chce wierzyć w istnienie piekła - niech wierzy, kto się chce bać ognia i smoły piekielnej - niech się boi. Obowiązku wiary nie ma.

PS - A ludzie nie dzielą się na krajowych i zagranicznych, kresowych i resztę, wierzących lub nie... tylko na mądrych i głupich... jak zeznał Pawlak w "Samych swoich"...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3091  
Nieprzeczytane 14-11-2013, 20:22
Bizarek Bizarek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: warszawa
Posty: 88
Domyślnie Płeć Bizarka

Bizarek jest fizycznie płci męskiej ale we wszelkiej dyspucie jest płci obojga albo raczej bez płci, chyba że wypowiada się jako przedstawiciel płci gorszej ubiegający się o przyznanie odrobiny praw które zawłaszczyła sobie płeć piękna np prawo do noszenia spódnic zamiast spodni ale to w temacie granic wolnosci przynależnej osobie ludzkiej. Usciski graby!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3092  
Nieprzeczytane 14-11-2013, 20:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Bizarek
Bizarek jest fizycznie płci męskiej ale we wszelkiej dyspucie jest płci obojga albo raczej bez płci, chyba że wypowiada się jako przedstawiciel płci gorszej ubiegający się o przyznanie odrobiny praw które zawłaszczyła sobie płeć piękna np prawo do noszenia spódnic zamiast spodni ale to w temacie granic wolnosci przynależnej osobie ludzkiej. Usciski graby!
Sorki. #3086 mnie zmylił. Nie zaznaczyłeś cytatu i stąd ten zamęt.
Prawa do noszenia spódnic Ci nie zabieram, chroń łapa. Prawdę mówiąc... nie zwracam uwagi na ciuch. Zwłaszcza w internecie, kiedy przed oczami mam monitor, wyobraźnię i słowo pisane. Wyłącznie.

Odpozdrawiam. Baba-ostatek, przeważnie w spodniach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3093  
Nieprzeczytane 16-11-2013, 20:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Jest szansa zobaczyć wiarę na Polsacie
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3094  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 09:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Sorki. .
Prawa do noszenia spódnic Ci nie zabieram, chroń łapa. Prawdę mówiąc... nie zwracam uwagi na ciuch. Zwłaszcza w internecie, kiedy przed oczami mam monitor, wyobraźnię i słowo pisane. Wyłącznie.
Baba-ostatek, przeważnie w spodniach.

Baba w spodniach to chłopczyca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3095  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 16:27
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał wankabor
Baba w spodniach to chłopczyca
Oj tam, Wankaborko... jeśli był 'Obłok w spodniach' (heh, czy ktoś jeszcze pamięta Wł.M.?) to może być i wsiowa baba w spodniach... a chłop w spódnicy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3096  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 18:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Oj tam, Wankaborko... jeśli był 'Obłok w spodniach' (heh, czy ktoś jeszcze pamięta Wł.M.?) to może być i wsiowa baba w spodniach... a chłop w spódnicy.

Nic się nie przejmuj , ja też najczęściej chodzę w spodniach, a więc jestem chłopczycą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3097  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 19:41
Ewcia1 Ewcia1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wielkopolska
Posty: 12
Domyślnie

Na forum zaglądam rzadko,ale dopiero dzisiaj znalazłam ten temat.
Mam trzydzieści parę lat i jestem WIERZĄCĄ i PRAKTYKUJĄCĄ katoliczką.Nie wyobrażam sobie niedzieli/świąt bez pójścia do kościoła z moją rodziną.W codziennej modlitwie wieczornej towarzyszy mi różaniec...kolejny,bo 2 poprzednie podarowałam.Pierwszy podarowałam mojej kuzynce,która musiała się poddać poważnej operacji(od powodzenia zabiegu zależało,czy będzie chodzić,czy nie).Ten różaniec towarzyszył jej podczas operacji,która zakończyła się POWODZENIEM.Kolejny różaniec włożyłam mojemu ukochanemu Tatusiowi do trumny,kiedy zmarł przeszło rok temu.Wcześniej przez kilka tygodni modliłam się na nim o zdrowie dla Taty-niestety nie udało się.
Co rok w okresie wakacyjnym wyjeżdżam z rodziną nad morze.Wstaje wtedy wcześnie rano,idę na plażę i z różańcem w ręce spaceruję nad brzegiem morza.Różaniec trzymam w rękach i odmawiam na głos 'zdrowaśki'-nie wstydzę się,kiedy mijający mnie ludzie patrzą na mnie,jak na jakiegoś dziwaka.
Nie wstydzę się swojej wiary i tego ,że chodzę do kościoła,że uczestniczę w życiu kościoła.Moja wiara jest głęboka i takiej wiary uczę mojego syna i moją córkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3098  
Nieprzeczytane 17-11-2013, 21:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewcia1
Nie wstydzę się swojej wiary i tego ,że chodzę do kościoła,że uczestniczę w życiu kościoła.Moja wiara jest głęboka i takiej wiary uczę mojego syna i moją córkę.
Wielki szacun.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3099  
Nieprzeczytane 18-11-2013, 10:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
ewcia 1 napisała-Mam trzydzieści parę lat i jestem WIERZĄCĄ i PRAKTYKUJĄCĄ katoliczką.Nie wyobrażam sobie niedzieli/świąt bez pójścia do kościoła z moją rodziną.
Można i tak napisać Mam trzydzieści parę lat i jestem niewierzącą w istnienie rzeczy nadprzyrodzonych.Nie wyobrażam sobie niedzieli/świat bez spędzenia wspólnie z moja rodziną czasu wolnego ,rozwijamy nasze zainteresowania i wspólnie w nich uczestniczymy .
Jak widzisz jest też inna perspektywa , poza spędzania czasu i marnowaniu jego na rzeczy mało istotne , które jak się głębiej zastanowisz nie mają wpływu sprawczego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3100  
Nieprzeczytane 18-11-2013, 13:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewcia1
Mam trzydzieści parę lat i jestem WIERZĄCĄ i PRAKTYKUJĄCĄ katoliczką. W codziennej modlitwie wieczornej towarzyszy mi różaniec.

...idę na plażę i z różańcem w ręce spaceruję nad brzegiem morza.Różaniec trzymam w rękach i odmawiam na głos 'zdrowaśki'-nie wstydzę się,kiedy mijający mnie ludzie patrzą na mnie,jak na jakiegoś dziwaka.

.Moja wiara jest głęboka i takiej wiary uczę mojego syna i moją córkę.

Witaj dziecinko. Śmiało mogę tak napisać, bowiem dzieli nas ponad 40 lat.
Szczycisz się wiarą, którą wyznajesz. Nic w tym złego.
Twoja wiara -jak piszesz- jest głęboka, ale mam wątpliwości co do Twojej wiedzy, czy jest wystarczająco głęboka. Odnoszę wrażenie , że jest bardzo płyciutka.
W moim odczuciu publicznie i głośno odmawianie modlitwy różańcowej na plaży to wielka przesada. Takie zachowanie trąci dewocją, pewnie dlatego ludzie patrzą na Ciebie jak na dziwoląga. No ale przecież nic złego nikomu nie czynisz.

Z pewnością doskonale znasz ewangelie. Dla przypomnienia, zacytuję fragment z ewangelii Mateusza (6,5 -1) dot. modlitwy "A kiedy się modlicie, nie naśladujcie obłudników, czyli tych, którzy udają się na modlitwę ... na skrzyżowanie dróg po to, aby ich widziano..... Ty zaś , gdy będziesz się modlił, wejdź do swego mieszkania, zamknij za sobą drzwi i módl się .... w skrytości. Na modlitwach waszych nie bądźcie ... jak poganie"

Aby uczyć maluczkich, trzeba mieć samemu dostatecznie nie wiary ale wiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.