menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 21:06
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Tadeuszu, nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Jeżeli kobieta w wieku 38 lat nagle usiłuje skończyć licencjat z edukacji wczesnoszkolnej, a wcześniej miała spore problemy ze zdaniem matury, (3 x do matury), to nie bardzo rozumiem nagły pęd do wiedzy.Ma trójkę dzieci, swój sklep i kiedy ona się uczy?
Słyszę tylko o jej wspaniałych osiągnięciach na uczelni -prywatnej oczywiście.
Jeśli ta kobieta obroni nawet pracę licencjacką i zostanie przyjęta do pracy ( po znajomości oczywiście, bo inaczej sobie nie wyobrażam), to nie wyobrażam sobie jej pracy z dziećmi od etapu stażysty, czyli kogoś, kto faktycznie nic nie umie, jeśli chodzi o prace z dziećmi.
Idąc dalej tym tokiem myślenia, jeśli matura była w trzech podejściach zbyt trudna, czyli wiedzy w główce raczej mało, to co da po latach licencjat robiony po łebkach?
Toż to są kpiny z oświaty i chroń dobry Boże dzieci przed takimi nauczycielami.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 21:17
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Maju czyli absolwent uczelni płatnej, który z jakichkolwiek powodów (brak szczęścia na egzaminie, zdarzenie losowe) nie dostał się na państwową uczelnię a jest wybitnie zdolny wędruje na wstępie do kosza bez szansy na rozmowę. Czyli rzut monetą orzeł, reszka jak stanie na sztorc ma szansę. Sprawa jasna.
To nie jest rzut monetą to są aktywa w ręku, dyplom z dobrą oceną, właściwy kierunek, temat pracy magisterskiej podany na dyplomie, promotor gwarantujący właściwy poziom absolwenta. To bardzo poważny atut, nie przyrównuj go do rzutu monetą, nie zależy tez od szczęścia na egzaminie, bo nie ma już egzaminów wstępnych na większości uczelni. Jeżeli ktoś był, jak piszesz, wybitnie zdolny to z przyzwoitm wynikiem zdał maturę i dostał się na dzienne studia, a więc rokuje, że je skończy. Jeżeli nie dostał się to znaczy, że jego wyniki z dwunastu lat nauki były mierne i zdyskwalifikowały jego kondydaturę na państwowej uczelni dziennej, bezpłatnej, to też nie był rzut monetą. Kiedyś mimo dużej pomocy państwa wyższe wykształcenie miało 6% społeczeństwa, teraz ma 12%, a może więcej. To co piszę nie jest poprawne politycznie, ale nie każdy młody człowiek poradzi sobie z ciężkimi, dziennymi studiami, jak zapłaci na prywatnej uczelni to jakoś skończy, ale dla mnie jego wiedza to tylko 30-40% tego co ma jego kolega po dziennych. Przykro to mówić, ale to nie jest moja wina, to jest wina uczelni, wyrastających jak grzyby po deszczu, tylko po to żeby zebrać kasę od chętnych i wystawić im licencjaty. Martwisz się Tadziu, że taka osobą nie dochodzi do etapu rozmowy kwalifikacyjnej, zdarza się, że dochodzi, czy mam opowiedzieć o wynikach takiej rozmowy, po takiej rozmowie zostaje niesmak i zażenowanie. Napisałam apel do młodzieży uczcie się, a nie udawajcie, że studiujecie, to nie jest bułka z masłem chociaż wielu wydaje się, że jest.
A co do równych szans, o których piszesz, to tak było kiedyś w niesłusznej przeszłośći, teraz jest wywalczona słuszna i niedouczeni nie mają takiej szansy jak douczeni i tyle a na marginesie kogo byś zatrudnił???????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 21:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Tadeuszu, nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Jeżeli kobieta w wieku 38 lat nagle usiłuje skończyć licencjat z edukacji wczesnoszkolnej, a wcześniej miała spore problemy ze zdaniem matury, (3 x do matury), to nie bardzo rozumiem nagły pęd do wiedzy.Ma trójkę dzieci, swój sklep i kiedy ona się uczy?
Słyszę tylko o jej wspaniałych osiągnięciach na uczelni -prywatnej oczywiście.
Jeśli ta kobieta obroni nawet pracę licencjacką i zostanie przyjęta do pracy ( po znajomości oczywiście, bo inaczej sobie nie wyobrażam), to nie wyobrażam sobie jej pracy z dziećmi od etapu stażysty, czyli kogoś, kto faktycznie nic nie umie, jeśli chodzi o prace z dziećmi.
Idąc dalej tym tokiem myślenia, jeśli matura była w trzech podejściach zbyt trudna, czyli wiedzy w główce raczej mało, to co da po latach licencjat robiony po łebkach?
Toż to są kpiny z oświaty i chroń dobry Boże dzieci przed takimi nauczycielami.
Gdzie ja coś takiego napisałem o trzykrotnym podejściu do matury , trójce dzieci?? Jakoś tego nie widzę i nie pamiętam. Załóżmy pracuje w szkolnictwie ale wymagania się zwiększają i obecnie potrzebuje dodatkowego "świstka". To miałem na myśli. kiedyś wystarczyło Liceum Pedagogiczne lub o ile się nie mylę następnie Studium Nauczycielskie. może jeszcze uchowali się tacy pedagodzy do emerytury jeszcze brakuje paru lat i wybór uzupełnić wiedzę lub na zieloną trawkę. Może to dotyczyć innych zawodów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 21:41
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Moja opowieść zabrzmi jak anegdota i ciąg dalszy kpin, ale przysięgam - jest najprawdziwszą prawdą.
Młodsza koleżanka (oj, dużo młodsza) zdobyła licencjat w pewnej prywatnej szkółce. Gwoli prawdy, filii terenowej owej szkółki, która to filia nie miała prawa istnieć... ale dla zdobycia studenta istniała... po cichu.
Koleżanka studia magisterskie kończyła w uniwersytecie. Rok później wspomniana prywatna szkoła ogłosiła konkurs - pracownik z wykształceniem uniwersyteckim pilnie poszukiwany. Dziewczyna konkurs wygrała w cuglach, ale na rozmowie kwalifikacyjnej padło pytanie o tok studiów. I tu konsternacja..."dlaczego studia magisterskie nie u nas"? "Właśnie dlatego" odpowiedziała koleżanka pokazując ogłoszenie, w którym tłustym drukiem wyszczególnione były wymogi pracodawcy.
Celowo i z rozmysłem nie podaję nazw uczelni i ich lokalizacji.

Tadeuszu, nie ma już nauczycieli po SN. Dawno odeszli na emerytury, więc dodatkowe "świstki" (nawet te w twardych okładkach) nie są im potrzebne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 23:55
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Tadeuszu, moja wypowiedź dotyczyła Twoich spostrzeżeń z godziny 17:12, reszta mojej wypowiedzi, to tylko moje dywagacje.
Ostatek, chcę Ci powiedzieć, że są jeszcze nauczyciele po SN. Ja miedzy innymi skończyłem SN z filologii polskiej i pracę dopiero przerwałem w minionym roku szkolnym, po 43 latach pracy.
Pisze to tylko i wyłącznie jako ciekawostkę, i proszę nie miej mi tego za złe, jesteśmy już na wymarciu i faktycznie żadne świstki nie są już nam potrzebne, no chyba,że te twarde, w postaci legitymacji emeryta.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez wuere'le : 18-04-2009 o 12:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 16:18
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

W sumie mój synek to chce pomagać takim osobom starszym, jak my, więc się zdecydować pragnie na takie https://www.haloursynow.pl/artykuly/...nych,15787.htm studnia. Mam nadzieję, że mu się to uda, a jeśli już, że na pewno będzie miał klientów. Zapisalibyście się, gdyby miał uprawnienia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 19:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał adinka
W sumie mój synek to chce pomagać takim osobom starszym, jak my, więc się zdecydować pragnie na takie https://www.haloursynow.pl/artykuly/...nych,15787.htm studnia. Mam nadzieję, że mu się to uda, a jeśli już, że na pewno będzie miał klientów. Zapisalibyście się, gdyby miał uprawnienia?
Ja jako senior korzystam z lekarza geriatry który w celach profilaktycznych kieruje mnie raz w roku , na specjalistyczne badania laboratoryjne by wykluczyć choroby związane z wiekiem.
Ani egzorcysta ,osteopata jest mi nie potrzebny nawet po studiach w USA czy na zachodzie europy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.