menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10221  
Nieprzeczytane 23-10-2021, 10:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Najbardziej poszukiwana Polka zatrzymana. "Wpadła, bo modliła się zdalnie na WhatsAppie"
https://www.money.pl/gospodarka/najb...bchia2Avwz9_AY


" Joanna S., twórczyni piramidy finansowej i jej syn Mikael S., poszukiwani od lat międzynarodowymi listami gończymi, zostali w piątek zatrzymani w Hiszpanii. Detektyw Wojciech Koszczyński w rozmowie z money ujawnia okoliczności zatrzymania Polki, podejrzanej m.in. o pranie brudnych pieniędzy. – Byli kompletnie zaskoczeni. Zmienili kolor włosów, zaczęli nowe życie. Wpadli m.in. dlatego, że na WhatsAppie kontaktowali się z przyjaciółmi z Polski. Modlili się wspólnie na zdalnych nabożeństwach – opowiada.

Jak udało się ustalić grupie kierowanej przez detektywa Wojciecha Koszczyńskiego, Joanna S. i jej syn Mikael S. mieszkali od kilku lat w hiszpańskiej miejscowości Ayamonte, która leży w Andaluzji, na granicy z Portugalią.

- Znaleźli dom, który sąsiaduje z rzeką i mostem. Wystarczyło przez niego przejść, by znaleźć się w innym kraju. To był plan na wypadek kłopotów – ujawnia Koszczyński z biura InvestProtect, który prowadził śledztwo ws. Joanny S........ "

Typowa polska katoliczka wierzyła że Bóg i Maryja jej pomoże.Jednak lepsi od Boga i Maryi są prywatni detektywi . Żarło ,żarło i po roku zdechło ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10222  
Nieprzeczytane 23-10-2021, 10:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Polska 2050 Warszawa transmituje na żywo.
https://www.facebook.com/Polska2050W...57831708973804
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10223  
Nieprzeczytane 23-10-2021, 13:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Adam Bodnar

Wczoraj w Getyndze odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Dialogpreis przyznawanej przez Federalny Związek Towarzystw Polsko-Niemieckich. Ze względu na pandemię uroczystość była przesuwana w czasie i miała wczoraj podwójny charakter. Za 2021 r. nagrodę odebrali prof. Hans Henning Hahn oraz prof. Robert Traba, którzy od lat wspólnie studiują i opisują polsko-niemieckie miejsca pamięci. Ukazało się kilka potężnych monografii na ten temat, w obu językach.
Miałem zaszczyt odebrać nagrodę za 2020 r. Laudację wygłosiła prof. Angelika Nussberger z Uniwersytetu w Kolonii, była wiceprezes Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Pragnę się podzielić z Państwem treścią mojego wystąpienia, a w zasadzie jego tłumaczeniem, bo przemawiałem w j. niemieckim (co dość rzadko mi się zdarza).
Dostojni Zgromadzeni Goście,
Chciałbym serdecznie podziękować za to zaszczytne wyróżnienie, a prof. Angelice Nussberger za piękną laudację. Moje podziękowania kieruję także do osoby, która mnie nominowała do nagrody – Dyrektora Basila Kerskiego, kierującego Europejskim Centrum Solidarności – twierdzą liberalnej myśli oraz historii polskiej "Solidarności".
Traktuję nagrodę jako wyraz zaufania nie tylko dla mojej pracy, ale dla całego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce. Traktuję je również jako wyraz wsparcia dla całego środowiska prawniczego oraz pozarządowego, które walczy bez wytchnienia, od niemal 6 lat, o zachowanie w Polsce demokracji, rządów prawa, a także – co stało się ostatnio bardzo wyraźne – członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Jest to wyróżnienie szczególne, ponieważ zostało przyznane, aby podkreślić przyjaźń i dialog polsko-niemiecki. Co więcej, trudno wyobrazić sobie lepszy moment na przeprowadzenie uroczystości. Pandemia ją opóźniła, ale może właśnie teraz jest dobry czas, aby niektóre kwestie wybrzmiały.
Na wstępie chciałbym się podzielić moimi osobistymi przemyśleniami na temat potrzeby dialogu polsko-niemieckiego. Urodziłem się w Gryficach. Przed Drugą Wojną Światową moja miejscowość nazywała się Greiffenberg. Znajduje się 30 km od Morza Bałtyckiego, a 100 km od Szczecina (przed wojną - Stettin). Mój ojciec trafił tam w wyniku Akcji Wisła. Jego cała rodzina, podobnie jak ponad 100 tysięcy innych osób, zostało wysiedlonych z terenów południowo-wschodniej Polski, z okolic Bieszczad. Zamieszkali na terenie Pomorza Zachodniego, obecnego województwa lubuskiego i województwa dolnośląskiego. Mama przyjechała z okolic Kielc w połowie lat 60-tych. Na Pomorzu Zachodnim się poznali, tam urodził się mój brat, a później ja.
Mieszkając w Gryficach na każdym kroku spotykałem się z naturalnym dziedzictwem niemieckim. To pozwala wiele zrozumieć. Zmusza do refleksji. Historii nie zmienimy. Ale możemy wyciągać wnioski, jak również zastanawiać się jak wspólnie o nią dbać, jak ją upamiętniać. Dlatego szczególnie mnie cieszą inicjatywy takie jak albumy i książki historyczne wydawane przez Pana Zbigniewa Mieczkowskiego, emerytowanego pułkownika wojska polskiego i mieszkańca okolic Złocieńca (przed wojną – Falkenburg), poświęcone okolicom rzeki Drawy. To jest teraz jego Ojczyzna. Ale on stara się przypominać kto był przed nim, jak wyglądała historia społeczna i gospodarcza jego regionu. Poprzez dobrą pamięć okazuje szacunek. Inna inicjatywa to Gostków koło Wałbrzycha (przed wojną – Waldenburg), gdzie jedna rodzina postanowiła odkupić grunt i wyremontować cmentarz ewangelicki. Obecnie jest to jedna z największych atrakcji turystycznych, doceniona niedawno prestiżową nagrodą Kościoła luterańskiego.
Tego typu inicjatyw, kultywujących pamięć, szukających dziedzictwa i prawdziwej historii, jest wiele. One przezwyciężają nacjonalizm, ksenofobię i nienawiść. One pozwalają na to, abyśmy zastanawiali się nad tym, co nas łączy, a nie co nas dzieli. Na tym można budować mosty i przyjaźń.
Pozwolą Państwo, że podzielę się drugą historią. W 1995 r. trafiłem na studia w Warszawie. Na drugim roku poznałem mojego mistrza, prof. Mirosława Wyrzykowskiego. Nie zapomnę jak zasugerował mi przeczytanie 100-stronicowego komentarza do art. 1 ówczesnej Konstytucji „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. W istocie ten komentarz był pierwszym źródłem mojej wiedzy o doktrynie niemieckiej na temat Rechtsstaat. Poznałem takie nazwiska jak Roman Herzog, Klaus Stern, Dieter Grimm. Później na jego seminariach studiowałem dzieła Ulricha Preussa, Jochena Froweina, Roberta Alexy’ego, Ingolfa Pernice, a nawet Juergena Habermasa. Teraz inspirują mnie niemieccy prawnicy – jak prof. Angelika Nussberger, prof. Franz Mayer, prof. Susanne Baer czy adwokat i pisarz Ferdinand von Schirach. Aktualnie promuję w Polsce jego inicjatywę „Jeder Mensch”.
Polska kultura prawna i przemiany po 1989 r. zostały zainspirowane i były wspierane przez niemiecką myśl prawniczą. Na tym opierało się konstruowanie w Polsce nowoczesnego państwa prawa, mechanizmów ochrony praw człowieka i demokracji. Na tym opieraliśmy naszą integrację europejską.
Ale to powoduje – po stronie mentora - także szczególną odpowiedzialność. Jak w przypowieści z „Małego Księcia”. Jeśli oswoi się zwierzątko, to nie można go później porzucić.
Mam na myśli odpowiedzialność za to, aby rzetelnie, a tym samym także krytycznie oceniać sytuację w Polsce. Czy doświadczenia historyczne nie stały się po prostu wygodną wymówką, aby nic nie mówić?
Pojawia się także ton: przymknijmy oko na nadużycia, bo biznes na nas naciska, aby uruchomić jak najszybciej polskie środki z Krajowego Planu Odbudowy. Czy to jest przejaw odpowiedzialności za całą Unię Europejską, jako wspólnoty opartej na wartościach?
Aktualny kryzys w Polsce już teraz oznacza wiele złego dla Polaków, sędziów, prokuratorów, działaczy społecznych. Ale on może stać się także zarzewiem kryzysu egzystencjalnego dla Unii Europejskiej. Właśnie ze względu na tragiczne doświadczenia historyczne, właśnie na Niemcach i na Republice Federalnej Niemiec spoczywa szczególna odpowiedzialność za przyszłość Unii Europejskiej – całej Europy, w tym państw na wschód od dawnej Żelaznej Kurtyny.
Nie chodzi o krytykę, ale o życzliwe wsparcie tych wszystkich, którym zależy na Polsce demokratycznej, praworządnej i chroniącej prawa człowieka.
Na Polsce, w której kierujemy się patriotyzmem konstytucyjnym.
Na Polsce, która dba o dobrą pamięć, relacje sąsiedzkie i kultywuje różnorodność.
Na Polsce – państwie, które może współkształtować przyszłość Unii Europejskiej i rozwiązywać wspólnie globalne problemy związane ze zmianą klimatu i rozwojem nowych technologii.
Dziękuję za uwagę i za nagrodę. Traktuję ją także jako moją własną osobistą odpowiedzialność za dbałość o kształtowanie dobrych relacji między naszymi społeczeństwami.

Tego nie znajdziesz w oficjalnych mediach rządowych.Dwa obiegi oficjalny i antyrządowy , czy "powtórka z rozrywki" ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10224  
Nieprzeczytane 23-10-2021, 13:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Centrum im. Ignacego Daszyńskiego prowadził(a) transmisję na żywo.
·
Działanie dla klimatu. Jak mówić o społeczeństwie ekologicznym
https://www.facebook.com/centrum.das...92772672341636


Działanie dla klimatu. Jak mówić o społeczeństwie ekologicznym i sprawiedliwym.

Wydarzenie Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau i Anity Sowińskiej
Publiczne · Każdy na Facebooku lub poza nim
Zespół Parlamentarny ds. Zielonego Ładu dla Polski, Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Centrum im. Ignacego Daszyńskiego zapraszają do udziału w dyskusji wokół publikacji pt. „Działanie dla klimatu. Jak mówić o społeczeństwie ekologicznym i sprawiedliwym”

Powitanie i wstęp:
Anita Sowińska (Nowa Lewica), przewodnicząca Zespołu Parlamentarnego ds. Zielonego Ładu dla Polski

Wystąpienia:
„Zarządzanie zmianą i komunikacja. Jak mówić o klimacie, aby osiągnąć zamierzony efekt w Polsce?”
Anita Sowińska (Nowa Lewica), przewodnicząca Zespołu Parlamentarnego ds. Zielonego Ładu dla Polski

„Działanie dla klimatu. Jak mówić o społeczeństwie ekologicznym i sprawiedliwym”
Matthias Jobelius, kierownik referatu Unia Europejska/Ameryka Północna w centrali Fundacji im. Friedricha Eberta w Berlinie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10225  
Nieprzeczytane 24-10-2021, 13:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Jak Matczak z Zandbergiem sobie pyskowali
https://hartman.blog.polityka.pl/202...dRWyup9hPdljpc


Jak prof. Marcin Matczak z posłem Adrianem Zandbergiem nawtykali sobie przez Twittera, można sobie przeczytać dzięki łaskawości Onetu.

Awantura zaczęła się od opublikowanej przez „Politykę” (w tekście R. Kalukina „Tata Maty”) wypowiedzi prof. Matczaka: „Wątpię, aby tacy ludzie (młodzi o lewicowych poglądach – przyp. red.) byli gotowi pracować po 16 godzin na dobę, żeby osiągnąć sukces”. Potem ponowie potargali się trochę po szczękach na Twitterze (jak wyżej). Na tym jednak nie koniec. Pełny wyraz swojej filozofii ciężkiej pracy, dochodzenia do milionów od pucybuta i pogardy dla leniwych lewaków, którzy po ośmiu godzinach pracy chcą leżeć do góry brzuchami, zarabiając przy tym tyle co wypruwający sobie żyły ludzie czynu, dał Matczak w opublikowanym w „Wolnej Sobocie” 23 października felietonie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10226  
Nieprzeczytane 25-10-2021, 06:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE 24.10.21.
https://www.facebook.com/Sekielski/v...84192657228559


W co pogrywa Kaczyński, a w co zagra Tusk? Dlaczego Polacy nie protestują przeciwko władzy? Kto hakiem wojuje, a kto od haków zginie? - podsumowanie tygodnia w SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE wraz z Jakub Bierzyński i Bartek Węglarczyk

Wysłuchaj i sam pomyśl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10227  
Nieprzeczytane 26-10-2021, 08:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Matczak kontra lewica, Żakowski kontra fakty.
https://www.youtube.com/watch?v=k1snYWLvsgA


Dwie najgorętsze sprawy z ostatnich dni: słowa Jacka Żakowskiego o tym, że Polexitu nie ma i „oczywiście nie będzie” i że to Donald Tusk polaryzuje społeczeństwo oraz ostra polemika profesora Matczaka z Adrianem Zandbergiem, mają wspólny mianownik. Czy istnieje sposób, żeby kłócić się z sensem i pożytkiem dla wszystkich?

Jak mówić, żeby nas słuchano? - Prof. Jerzy Bralczyk
https://www.youtube.com/watch?v=TG4ZAGnlPOY



Wysłuchaj i sam pomyśl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10228  
Nieprzeczytane 26-10-2021, 13:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.n...89&oe=619DAABA

Robert Biedroń

O czym mówi nam ostatni sondaż IBRIS? 🤔
💜Wzrost poparcia dla @Lewica do 10,1%!
💜Nasza praca przynosi więc pozytywne efekty.
💜Nasi wspaniali wyborcy doceniają naszą nieustanna walkę o prawa człowieka, prawa socjalne, czy sprawiedliwość społeczna.
Tak trzymajmy, walczmy i idźmy do przodu, żeby mieć większy wpływ i obalić PiS! Dziękujemy za zaufanie! 💪

Sondaże wyrażają emocje elektoratu ,mogą mylić , opozycja nie może wpadać w zachwyt , "łaska pańska na pstrym koniu jeździ " .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10229  
Nieprzeczytane 27-10-2021, 07:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Live chat! Wy pytacie, ja odpowiadam!
https://www.facebook.com/Wlodzimierz...3031069027862/


Włodzimierz Czarzasty prowadził transmisję na żywo Live chat! Wy pytacie, ja odpowiadam! …
Środki europejskie do Polski , aborcja , biskup Gądecki ,uchodźcy , wybory w PO ,odpowiedzi na pytania internautów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10230  
Nieprzeczytane 27-10-2021, 07:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

��NA ŻYWO #LETSTALK! Prof. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - politolożka
https://www.youtube.com/watch?v=4GQclVUh3LQ


Kuba Wątły TV

��NA ŻYWO #LETSTALK! Prof. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - politolożka

��������https://www.zrzutka.pl/kubawatly
������ WSPOMAGAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO, PÓKI JESZCZE MOŻNA NADAWAĆ!

Wysłuchaj i sam pomyśl .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-10-2021 o 07:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10231  
Nieprzeczytane 27-10-2021, 08:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Kamila Gasiuk-Pihowicz

↪↪↪ UDOSTĘPNIJ ☝️ Panie Premierze! To nie czas na straszenie III wojną światową. To moment, aby w końcu zastosować się do wyroków TSUE i wrócić na drogę praworządności. Trzeba:
🟧1⃣ Wraz z likwidacją nielegalnej Izby Dyscyplinarnej umorzyć wszystkie postępowania i stwierdzić nieistnienie stosunków służbowych osób, które w niej orzekały. Sędziowie Tuleya i Juszczyszyn powinni natychmiast wrócić do orzekania.
🟧2⃣ Odpolitycznić Krajową Radę Sądownictwa przywracając jej skład zgodny z konstytucją. 15 z 25 członków KRS powinno być wybieranych przez środowiska sędziowskie, a nie przez parlament, któremu konstytucja gwarantuje już 6 członków.
🟧3⃣ Uchwalić nowe przepisy regulujące całościowo postępowanie dyscyplinarne tak, aby sędziowie nie byli szykanowani za wydane wyroki, stosowanie się do orzeczeń TSUE, ETPC i zadawanie pytań prejudycjalnych.
To nie jest pistolet przyłożony Polsce do głowy. To ochrona prawa polskich obywateli do niezawisłego sądu. 🇵🇱👩*⚖ Czekamy na projekty ustaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10232  
Nieprzeczytane 27-10-2021, 13:56
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu zwiastuje duże szanse dla Polski 2050 na wyprzedzenie PiS w wyborach parlamentarnych. KO natomiast sporo do tego brakuje.

- PiS - 37,7 proc. potencjalnego elektoratu, 5,9 proc. neutralnego, 56,4 proc. negatywnego;
- Polska 2050 - 32,5 proc. potencjalnego elektoratu, 9 proc. neutralnego i 58,5 proc. negatywnego;
- Koalicja Obywatelska - 25,2 proc. potencjalnego elektoratu, 9,4 proc. neutralnego i 65,5 proc. negatywnego;
- Lewica - 19,4 proc. potencjalnego elektoratu, 13,5 proc. neutralnego i 67,1 proc. negatywnego;
- Konfederacja - 16,5 proc. potencjalnego elektoratu, 9,3 proc. neutralnego i 74,3 proc. negatywnego;
- PSL - KP - 9,3 proc. potencjalnego elektoratu, 17 proc. neutralnego, 73,8 proc. negatywnego.


Powtarzam jeszcze raz seniorom - sondaże wyrażają emocje elektoratu ,mogą mylić , opozycja nie może wpadać w zachwyt , "łaska pańska na pstrym koniu jeździ " .

Na razie widzimy że pomysł zwiększenia nakładów na wojsko kosztem obniżenia poziomu życia nie za bardzo podoba się wyborcom. Nikt nie zamiaru ginąć za Kaczyńskiego i Morawieckiego , myślę że zwolennicy III wojny światowej odejdą naturalnie w kolejnych falach pandemii razem z antyszczepionkowcami .

Jestem już zaszczepiony III dawka .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10233  
Nieprzeczytane 28-10-2021, 10:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

DwM: Nie ma żadnych powodów do satysfakcji, że instytucje UE nakładają na nas kolejne kary
https://www.youtube.com/watch?v=FvUuTG7XLRA



Szymon Hołownia

DZIEŃ W MINUTĘ 28.10.2021:
Nie ma żadnych powodów do satysfakcji, że instytucje UE nakładają na nas kolejne kary. Wręcz odwrotnie, to fatalna sytuacja, bo to my wszyscy będziemy płacić za kolejne antyunijne salwy PiS-u.
Komentarz dnia publikowany przez przedstawicieli Ruchu Polska 2050.
8.30 Michał Kobosko
#Polska2050
https://wspieraj.polska2050.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10234  
Nieprzeczytane 29-10-2021, 07:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie


Janusz Borowik Białystok
86 za * 6 wstrzymało się od głosu.
Europejska Sieć Rad Sądownictwa zrzeszająca RadybSądownicze z 20 krajów Europy wykluczyła ze swoich szeregów polityczną neo KRS.
Sądzę, że kres zbrodniczej i anarchistycznej władzy Kaczyńskiego, Ziobry i wszystkich działających wspólnie i w porozumieniu nastąpi dopiero gdy Polska zostanie wykluczona z UE, gdy zostaniemy usunięci ze strefy Schengen i gdy w końcu ta część społeczeństwa, która nie ma pojęcia jak było „za komuny” zostanie dotknięta komunizmem PiS.
Nieświadomość powoduje „tumiwisizm” i ignorancję. Połowie społeczeństwa nie przeszkadza, że z naszego budżetu każdego dnia ubędzie 1,5 mln EUR.
Przez działanie szkodników. Pasożytów. Kierujących się najniższym instynktem. Instynktem przetrwania. Bo wiedzą, że na grę fair play nie mają szans. Bo to nie ich liga.
O pieniądze, które bandyci u władzy nie dbają, każdy samorządowiec dałby się pokroić.
Niech to się w końcu skończy. Jakkolwiek. Bo „jakkolwiek” - przerwie ten obłęd.

Może wreszcie zaczniemy szanować prawo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10235  
Nieprzeczytane 29-10-2021, 07:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Późnym wieczorem w czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu "Stop LGBT" autorstwa fundacji Kai Godek, który dotyczy m.in. wprowadzenia zakazu marszów równości. Posłom przedstawił go przedstawiciel wnioskodawców Krzysztof Kasprzak, który w swoim przemówieniu porównywał homoseksualizm do nazizmu. Po jego wystąpieniu głos zabrał prowadzący obrady wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty.
Szerzej:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/czar...pienia/7h8mqr2


⛔️ KP Lewica zgłosił wniosek o odrzucenie w całości
skandalicznego projektu zmian w Prawie o zgromadzeniach czyli tzw. Ustawy "STOP LGBT" którego współautorką jest Kaja Godek.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 29-10-2021 o 07:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10236  
Nieprzeczytane 29-10-2021, 11:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

II. PYTANIA W SPRAWACH BIEŻĄCYCH 40. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

1. Posłowie Anita Czerwińska, Marek Suski i Krzysztof Tchórzewski - PiS
w sprawie zapowiadanych podwyżek dla nauczycieli
- do Ministra Edukacji i Nauki,

2. Posłowie Iwona Śledzińska-Katarasińska, Dariusz Joński i Michał Szczerba - KO
w sprawie wykorzystania grantu w wysokości 3 mln zł z Funduszu Patriotycznego przekazanego Robertowi Bąkiewiczowi - twórcy i liderowi stowarzyszeń Straż Narodowa i Marsz Niepodległości
- do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

3. Posłowie Krzysztof Gawkowski, Magdalena Biejat, Katarzyna Kotula, Marek Rutka, Robert Obaz, Paweł Krutul, Karolina Pawliczak, Monika Falej, Dariusz Wieczorek, Tadeusz Tomaszewski, Jan Szopiński, Rafał Adamczyk, Anita Kucharska-Dziedzic, Wiesław Buż i Wanda Nowicka - Lewica
w sprawie działań rządu na rzecz zapobiegania wzrostowi ubóstwa, w tym wśród osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, w kontekście raportu Poverty Watch i zmian w budżecie na 2022 r.
- do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej,

4. Posłowie Mieczysław Kasprzak i Jarosław Rzepa - KP
w sprawie likwidacji wydziałów zamiejscowych sądów rejonowych
- do Ministra Sprawiedliwości,

5. Posłowie Grzegorz Matusiak, Marek Wesoły, Krzysztof Janusz Kozik, Robert Warwas, Grzegorz Gaża, Andrzej Gawron i Grzegorz Lorek - PiS
w sprawie powodów braku węgla opałowego na rynku detalicznym *
- do Ministra Aktywów Państwowych,

6. Posłowie Waldy Dzikowski, Jakub Rutnicki, Piotr Adamowicz, Tadeusz Aziewicz, Jerzy Borowczak, Piotr Borys, Małgorzata Chmiel, Zofia Czernow, Magdalena Filiks, Rafał Grupiński, Jerzy Hardie-Douglas, Marek Hok, Maria Małgorzata Janyska, Michał Jaros, Joanna Jaśkowiak, Zbigniew Konwiński, Robert Kropiwnicki, Henryka Krzywonos-Strycharska, Artur Łącki, Arkadiusz Marchewka, Krzysztof Mieszkowski, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Grzegorz Napieralski, Sławomir Neumann, Sławomir Nitras, Barbara Nowacka, Tomasz Piotr Nowak, Sławomir Jan Piechota, Kazimierz Plocke, Agnieszka Pomaska, Grzegorz Rusiecki, Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak, Franciszek Sterczewski, Adam Szłapka, Małgorzata Tracz, Jarosław Urbaniak, Jarosław Wałęsa, Monika Wielichowska, Mariusz Witczak i Piotr Benedykt Zientarski - KO
w sprawie zagrożenia ubóstwem i wykluczeniem energetycznym mieszkańców kilkudziesięciu gmin w Polsce, spowodowanego praktykami monopolistycznymi PGNiG, niezrozumiałymi relacjami z prywatnymi dystrybutorami na rynku gazu zaazotowanego i drastycznym wzrostem ceny tego gazu *
- do Ministra Aktywów Państwowych,

7. Posłowie Jarosław Gonciarz, Wojciech Szarama i Bożena Borys-Szopa - PiS
w sprawie zmiany przepisów w zakresie wprowadzenia i odwołania czasu letniego
- do Ministra Rozwoju i Technologii,

8. Posłowie Lidia Burzyńska, Joanna Borowiak, Anna Milczanowska, Elżbieta Duda i Mariusz Trepka - PiS
w sprawie spadku poziomu bezrobocia i wprowadzenia mobilnej aplikacji dla osób poszukujących pracy
- do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej,

9. Posłowie Anna Dąbrowska-Banaszek, Beata Strzałka i Teresa Glenc - PiS
w sprawie centrum integracji społecznej i kubów integracji społecznej - aktualne zestawienia, zakresy działań, planowane zmiany
- do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej,

10. Posłowie Sławomir Nitras, Arkadiusz Marchewka, Magdalena Filiks, Jerzy Hardie-Douglas, Marek Hok, Artur Łącki, Grzegorz Napieralski i Piotr Benedykt Zientarski - KO
w sprawie wykluczenia komunikacyjnego Pomorza Zachodniego
- do Ministra Infrastruktury,

11. Posłowie Waldemar Andzel, Barbara Bartuś, Ryszard Terlecki i Jacek Osuch - PiS
w sprawie rozbudowy odcinka autostrady A4 w Krakowie
- do Ministra Infrastruktury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10237  
Nieprzeczytane 29-10-2021, 11:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie


na 40. posiedzeniu Sejmu


Przybliżony czas godz. 15:45 – 17:45 - Głosowania, w tym:

- Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosków o uzupełnienie porządku dziennego o punkty:

- Informacja Prezesa Rady Ministrów w sprawie stanu negocjacji z Republiką Czeską w kontekście postępowania Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Kopalni Węgla Brunatnego Turów

- Informacja Prezesa Rady Ministrów o skali nepotyzmu w spółkach skarbu państwa

- Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy Stop segregacji sanitarnej

- Informacja Ministra Obrony Narodowej w sprawie przymuszania żołnierzy Wojska Polskiego do udziału w eksperymencie medycznym zwanym szczepieniami przeciwko COVID-19 i praktykowanej bezprawnej, niekonstytucyjnej, nieregulaminowej dyskryminacji niezaszczepionych

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o chorobach zawodowych wywołanych COVID-19 u osób wykonujących zawody w systemie ochrony zdrowia

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych oraz ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny wykonawczy (druk nr 918)

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o uchyleniu ustawy o Radzie Mediów Narodowych

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (druk nr 919)

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o związku metropolitalnym w województwie pomorskim (druk nr 646)

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny (druk nr 582)

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego (druk nr 580)

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 436)

- Pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 1226)

- Sprawozdanie Komisji o senackim projekcie ustawy o wyrównywaniu szkód majątkowych wynikających z ograniczeń, nakazów lub zakazów dotyczących działalności gospodarczej wprowadzonych w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii wywołanych zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (druki nr 1019 i 1217)

- Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1711 i ) (pkt 19)

- Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1712 i ) (pkt 20)

- Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1710 i ) (pkt 21)

- Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego (druki nr i ) (pkt 22) - punkt bezprzedmiotowy w związku z niezgłoszeniem poprawek przez Senat

- Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o sporcie (druki nr i ) (pkt 23) - punkt bezprzedmiotowy w związku z niezgłoszeniem poprawek przez Senat

- Sprawozdanie Komisji uchwale Senatu w sprawie ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej (druki nr 1687 i 1709) (pkt 24)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10238  
Nieprzeczytane 29-10-2021, 13:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

"Poseł PiS Piotr Kaleta, uzasadniając poparcie dla ustawy obywatelskiej Stop LGBT Kai Godek, pokazał z mównicy sejmowej zdjęcie trzech mężczyzn z wielkimi dildami na antyszczpionkowym proteście w USA. Okazało się, że to fotomontaż. W rzeczywistości mężczyźni trzymali broń."

I na takich durnych posłów dużo ludzi głosowało.

https://external.fktw5-1.fna.fbcdn.n...G0pM4MSHwzZ4GP
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10239  
Nieprzeczytane 29-10-2021, 13:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Małgorzata Prokop-Paczkowska - posłanka na Sejm RP jest w miejscowości Warszawa.

Coraz drożej❗
Ceny drobiu, warzyw, energii, paliwa niestety będą nadal rosły. Nie będą to podwyżki z miesiąca na miesiąc ale ceny będą mocno rosnąć z tygodnia za tydzień.
Za olej, drób... zapłacimy dużo więcej już dziś.
Drożyzna to również, albo przede wszystkim #WinaPiS , wina słabej polityki tego rządu. Jego zachłanności i niegospodarności. Nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej i oczekujmy, żądajmy od nich konkretnych decyzji i wzięcia odpowiedzialności.
#PiS robi zbyt dużo szkód, działa na szkodę nie biorąc przy tym żadnej odpowiedzialności. #Dość
Na pytanie redaktora o drożejące paliwo posłanka PiSu powiedziała, że drożyzna dotyka szczególnie posłów, którzy tankują i dojeżdżają do Sejmu. Wstyd.
Żenada, zapomniała, że tankuje za pieniądze obywateli. Nie pomyślała, że drożyzna dotyka w szczególności zwykłych Polaków ciężko pracujących. Tak odlatuje PiS❗
#MPPwDziałaniu Wiosna Biedronia Lewica
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10240  
Nieprzeczytane 29-10-2021, 13:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.n...08&oe=6181791C

W tym roku kolędy nie będzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe badania nadzieją dla chorych na astmę - komentarze Mar-Basia Ogólny 0 14-04-2017 20:18
Polecamy naszą nową ofertę dla seniora na rok 2016! wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 11-12-2015 15:17
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 01:16
Odwrócony kredyt hipoteczny nadzieją dla baby boomers - komentarze gatelin Ogólny 4 05-11-2008 14:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.