menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #150501  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 16:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I to mnie się podoba.
Właściwy menel we właściwym miejscu.

Cytat:
"Założył grupę Front Antykomunistyczny, podpalił konsulat sowiecki w Krakowie, w 1989 r. okupował komitet PZPR i niszczył pomnik Lenina. W III RP popadł w uzależnienie od narkotyków i za ich produkcję siedział 5 lat w więzieniu" - tak swojego nowego dyrektora programowego przedstawia Telewizja Republika.

W 2004 roku Newelicz, jako "Chemik z Krakowa", produkował ze słomy makowej polską heroinę, za co został aresztowany i skazany. Po wyjściu z więzienia wrócił do niego ponownie - sąd odwiesił mu karę za napaść na policjanta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150502  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 16:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

taki kawałek pomysła
Cytat:
ZUS. Co najmniej 100 mln zł rocznie dopłacimy do emerytur artystów
Rząd chce objąć artystów zawodowych ubezpieczeniem społecznym. Tym, których nie będzie stać na opłacanie składek do ZUS, dołoży państwo. Ile? Od 20 do nawet 80 proc. wysokości składki. Urzędnicy twierdzą, że dopłaty te będą neutralne dla budżetu, gdyż zostaną pokryte z opłaty reprograficznej
. Innego zdania są eksperci.
Artyści to wyjątkowa grupa naszego społeczeństwa. Lubimy ich i szanujemy za ich pracę, ale czy to jest powód, by nadawać im przywileje emerytalne? – pyta retorycznie Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan i były członek rady nadzorczej ZUS.

Według Mordasewicza system dopłat do emerytur dla ludzi kultury i sztuki jest głęboko niesprawiedliwy i społecznie szkodliwy. A raz nadane jednej grupie społecznej przywileje emerytalne trudno jest później cofnąć. - Przykładem są chociażby górnicy, którym dopłacamy do emerytur aż 50 proc., czy rolnicy, którzy płacą za siebie tylko 1/5 ubezpieczenia, resztę tj. 4/5 dorzucają pozostali ubezpieczeni – wylicza Mordasewicz.

Ktoś chciałby coś dodać patrząc na stan własnej wypracowanej przez lata emerytury?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150503  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 16:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I takie myśli wymiany
Między ...chrześcijany

Cytat:
Terlikowski chce wymuszać na ludziach branie takich preparatów poprzez wprowadzanie segregacji i tzw. paszportów szczepień. Kiedyś zadeklarowany obrońca życia, dziś przeszedł na skrajnie inną pozycję, nie tylko sam akceptuje korzystanie z owoców zbrodni, ale chce zmusić wszystkich do takiej samej akceptacji

- napisała Godek.

Antyaborcyjna aktywistka zaapelowała do redaktora Terlikowskiego o opamiętanie oraz podkreśliła, że szczepionki są produkowane z martwych dzieci.

kiedyś było że dzieci przerabiano na mace, czasy się zmieniają, postęp jest i teraz maca nie w modzie, to zastąpiły ją .....szczepionki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150504  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 16:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Ktoś chciałby coś dodać patrząc na stan własnej wypracowanej przez lata emerytury?
Za takie pomysły będzie dużo mniejszy żal - z mojej strony jako elektoratu- gdy przerżną wybory. Ciekawe, kto personalnie coś takiego urodził?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150505  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 17:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A Morawiecki zamiast z Niedzielskim pleść bzdury powinien jasno w ustawie covid-owej rzec że od np maja, czy czerwca itp każdy dorosły który się nie zaszczepił koszty leczenia związane z covidem ponosi sam.

I NFZ nie płaci za taki przypadek.

To nie wyjdzie, podobnie jak za pracę GOPR miało być płacone za głupotę jak jest u naszych sąsiadów. Ludzie narażają życie swoje i swoich rodzin a płaskoziemcy się śmieją
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150506  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 17:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Orlen .... IDZIE!!!!

Cytat:
Marek Twaróg był najlepszym naczelnym 'Dziennika Zachodniego', a miałem ich w tej gazecie pięciu. Dodam tylko, że politycznym czynownikom uschną kiedyś ręce za to, co zrobili i robią z mediami w Polsce" - napisał na Twitterze Marcin Zasada.

"Jawne lekceważenie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie z 8 kwietnia 2021 r. w sprawie wstrzymania koncentracji" - napisał w komentarzu Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, nawiązując do decyzji sądu ws. wstrzymania transakcji sprzedaży grupy Polska Press państwowemu koncernowi Orlen.

Czyli .....czyścimy złogi OBAJTKIEM...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150507  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 17:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
To nie wyjdzie, podobnie jak za pracę GOPR miało być płacone za głupotę jak jest u naszych sąsiadów. Ludzie narażają życie swoje i swoich rodzin a płaskoziemcy się śmieją

Jarku!
Przecie w PiSlandii wiele rzeczy nie wychodzi ....
Z GOPRem jest /mogłoby być/ łatwiej, bo wystarczy, żeby GOPR miał udział w obowiązkowych funduszach z ....biletów wstępu na obszar gdzie urzęduje.
I części z ubezpieczenia tych wybitnych debili, których sciąga z gór w czasie kiedy szlaki są zamknięte.

Tylko co to Glińskiego obchodzi... dopiero jak śmigłowiec nie ma paliwa to jest jakis wrzask...

Wypadki spowodowane przez zdarzenia nagłe /piorun z jasnego nieba/ pokrywać można z NFZ-u, ale debilizmy to już powinny być ubezpieczane osobno.

I chyba czas, żeby to GOPR zamykał szlaki a jak łamiesz zakaz to za akcję płać... Chcesz się wspinać to wykupuj extra ubezpieczenie... chcesz włazić w jaskinie to podobnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150508  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 21:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

I trzeba będzie egzorcyzmy odprawić.

OnetWiadomościTylko w Onecie
Ujawniamy końcowy raport NIK: wybory kopertowe – nielegalne. Premier i szef jego kancelarii z najcięższymi zarzutami

Najwyższa Izba Kontroli wykazuje w raporcie końcowym, że organizacja niedoszłych wyborów kopertowych z maja 2020 r., odbyła się bezprawnie, a instytucje zaangażowane w te „wybory” wielokrotnie złamały prawo. Zebrane przez kontrolerów dowody i dokumenty najbardziej obciążają samego premiera i szefa jego kancelarii.


Człapiąca obrzydliwość cudzymi rękami pozbył się miękiszona.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150509  
Nieprzeczytane 29-04-2021, 22:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Bzdura. Der Onet i wszystko jasne.
Wnioski pokontrolne nad wyraz łagodne, tylko trzeba je przeczytać.
Zalecenia na przyszłość, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150510  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 08:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
I trzeba będzie egzorcyzmy odprawić.

OnetWiadomościTylko w Onecie
Ujawniamy końcowy raport NIK: wybory kopertowe – nielegalne. Premier i szef jego kancelarii z najcięższymi zarzutami

Najwyższa Izba Kontroli wykazuje w raporcie końcowym, że organizacja niedoszłych wyborów kopertowych z maja 2020 r., odbyła się bezprawnie, a instytucje zaangażowane w te „wybory” wielokrotnie złamały prawo. Zebrane przez kontrolerów dowody i dokumenty najbardziej obciążają samego premiera i szefa jego kancelarii.


Człapiąca obrzydliwość cudzymi rękami pozbył się miękiszona.

Jak już wspominałem SASIN cwanie żadnych kwitów nie podpisał i w tem względzie jest .....czyściutki

Ale jest ciekawostką przyrodniczą, że jeszcze niedawno najwyżsi funkcjonariusze tzw LEWICY za MORAWIECKIM wołali "BĘDZIESZ SIEDZIAŁ."
A potem z nim .....siedli.

no i zobaczymy co się z tego wyszponci Czy znajdzie się jakiś PROKURATOR od Ziobry, który sporządzi jakieś bumagi do sądu.
To jest mało prawdopodobne, że Ziobro da rozkaz, ale ....nie niemożliwe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150511  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 08:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Przyzwolenie od elektoratu jest, można kraść, bo tamci też kradli. Kradli i donosili od Piasta Kołodzieja, taka natura Polan. Najlepiej to widać było w czasie wojny i teraz w pandemii, zawsze okradali swoich.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150512  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 09:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Albo mi się zdaje, albo Czarzastemu z LEWICY popuszczają nerwy i leci....

Cytat:
Włodzimierz Czarzasty o porozumieniu Lewicy z PiS: Za 2 lata będziemy wydawali te pieniądze
We wtorek przedstawiciele Lewicy spotkali się premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami klubu PiS, aby dojść do porozumienia w sprawie Funduszu Odbudowy.

Spotkanie wywołało krytyczne komentarze ze strony klubów opozycyjnych, co skomentował z kolei Włodzimierz Czarzasty.
- Jak ktoś tego nie rozumie, jest c**ą, nie politykiem - kwitował.

Może niejaki MILLER z LEWICY jest c**ą ale jakby .... zdrowszą i wirusa PiSowskiego nie złapał.

No i te zapowiedzi, że tenże Czarzasty będzie wydawał ten unijny szmal są chyba niezbyt poważne.... Chyba, że za zasługi KACZYŃSKI wpisze go na listy wyborcze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150513  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 09:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przyzwolenie od elektoratu jest, można kraść, bo tamci też kradli. Kradli i donosili od Piasta Kołodzieja, taka natura Polan. Najlepiej to widać było w czasie wojny i teraz w pandemii, zawsze okradali swoich.

Jarku!
Bo swoich łatwiej i przyjemniej.... szczególnie kiedy są /ci swoi/ na tyle tępi, że się nie zorientują.

Co zaś do Polan, to zauważ, że jednak zwycięsko kilka innych niePolan do kupy cuzamen zagonili.
A z Piastami? .....kurde!
Z taką mieszanką wielonarodową, to żaden prawdziwy i czysty rasowo patryjot polski /typu Winnicki czy inny Bosak/ do RUCHU NARODOWEGO by nie zapisał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150514  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 09:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przyzwolenie od elektoratu jest, można kraść, bo tamci też kradli. Kradli i donosili od Piasta Kołodzieja, taka natura Polan. Najlepiej to widać było w czasie wojny i teraz w pandemii, zawsze okradali swoich.
Sugerujesz ,że ja jako elektorat pisowski jestem głupsza od ciebie?
Daj spokój nikt to nie uwierzy.
Natomiast wniosek, że wszyscy kradną nie napawa nadzieją.

Kolega powyżej zamieścił wypowiedź Czarzastego, która mnie wczoraj powaliła na kolana.
MY BĘDZIEMY WYDAWALI TE PIENIĄDZE.
Lewica w pigułce.
Nie będziemy nadzorowali wydatków, tylko wydawali.

Czarzasty, zanim ktoś cię dopuści do tej kasy, to piekło zamarznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150515  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 09:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Taka mała uwaga dla koleżeństwa szczepionego.
Generalnie jest mi wszystko jedno czy zachorujecie czy nie, niemniej odnotowuję info z pierwszej ręki;
- na C19 leżą osoby po podwójnej dawce.
Jaki wniosek?
Uważajcie tak jak przedtem.

Ostatnio edytowane przez Lila : 30-04-2021 o 09:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150516  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 09:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Obajtek wywalił na zbitą twarz naczelnego DZ, zwolennika RAŚ i idei oderwania Śląska od Polski.
Wśród totalnych smuteczek.
Ojej niemieckie interesy przestały być reprezentowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150517  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 12:09
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Moze ktos, jak Pani Joanna, oglosi wszem, wobec i kazdemu z osobna koniec totalsow?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150518  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 13:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Taki News;
- dzisiaj swoją misję w Polska Press zakończyli naczelni na Śląsku ; w Krakowie i w Rzeszowie .
Ktoś tu pisał o zablokowaniu kupna Polski Press przez Bodnara? Przecież mówiłam jak dzieciom, że umowy kupna między państwową spółka a prywatnym inwestorem po przelaniu pieniędzy,
nie można na pstryk bodnarowskich palców sobie unieważnić,
toście mi nie wierzyli. Więcej wiary we mnie Kochani Koledzy i Niemniej Kochane Koleżanki.
Co jest najlepsze w tym wszystkim?
To, że Orlen ma w Niemczech już 600 popularnych stacji i za germańskie pieniądze odzyskuje od nich polskie media.

Mam nadzieję, że to początek, bo taki Dziennik Zachodni to za rok już by po niemiecku drukował.
Zwrot dyrekcji Polska Press'' Panom już dziękujemy'' nabiera zupełnie nowego i optymistycznego wydźwięku.
Strajk Kobiet ma na to bardziej wyuzdane określenie,
zgodne z elitarnym pochodzeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150519  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 13:36
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Po dwóch szczepieniach i ciężkiej operacji czuje się świetnie, zaczynam samodzielnie chodzić.
Matka Ziemia czeka na zmniejszenie pogłowia gatunku homo sapiens, który niszczy wszystko, super, że gatunek sam się, powiedzmy, liczebnie ogranicza i nawet na szczepionki dla mądrych inaczej nie trzeba wydawać kasy. Miłej, słonecznej majówki. Ciekawa jestem czy czeremcha mi już zakwitła. Spróbuje sama poprowadzić samochód.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150520  
Nieprzeczytane 30-04-2021, 13:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Ale w związku z czym ta epistoła?
Martwisz się o taką jak ja samobójczynię,
czy jednak męczy cię pochopna decyzja?

Mieszkasz w blokach, masz prawo się bać i przyjąć szczepionkę i - jak piszą niektórzy wirusolodzy- uwolnić Matkę Ziemię ( co oni tam wiedzą).
Ja prowadzę mój prezent na okrągłą rocznicę ślubu cały czas i bez szczepionki. Podobno bardzo dynamicznie, może właśnie dlatego?
I się nie chwalę.


PS. nie dla mnie to jest. Mam pecha.
https://childrenshealthdefense.org/d...ovid-vaccines/

Ostatnio edytowane przez Lila : 30-04-2021 o 13:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.