menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116621  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 10:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

No i proszę jaki śliczny ....CHRZANOWSKI w ubranku akademika
Cytat:
Jak czytamy w innych fragmentach prezentacji, były szef KNF uczył studentów, że korupcja to "jeden ze współczesnych problemów polskiej gospodarki", a jej źródłem jest "przekazanie przez państwo monopolu władzy urzędnikowi czy politykowi".


Korupcja jest patologią społeczną, czyli takim zachowaniem instytucji, czy też jakiegoś elementu systemu społecznego, który stoi w sprzeczności ze światopoglądem i systemem wartości akceptowanymi w danej społeczności

jak pokazują przykłady z natury PiSu wzięte, to akurat sprzeczności między systemem wartości obowiązującym w PiSie od poczęcia a korupcją nie widać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116622  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 10:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

i taki do kawki numerek sądowy z KRYCHĄ P. w roli GWIAZDY:

Cytat:

Sprawa, którą Jerzemu Owsiakowi wytoczyła Krystyna Pawłowicz, dotyczy konkursu, jaki w 2014 roku w internecie zorganizował twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chodziło o to, aby rozszyfrować skrót "RWKPWK".

Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości

konkurs ma związek ze stroną "Ruch Wypier... Krystyny Pawłowicz w Kosmos",
która notorycznie ją obraża.

Zdaniem posłanki Krystyny Pawłowicz Jerzy Owsiak zainspirował powstanie strony, która ją obraża.

- Strona zawiera skrajnie wulgarne, obraźliwe, sprowadzające mnie do poziomu ohydnego zwierzęcia i odczłowieczające mnie wpisy, fotomontaże i zdjęcia. (...) Ta strona obraża godność człowieka,
jestem osobą wierzącą i to poniewieranie mnie jest dla mnie niezwykle bolesne, a te fotomontaże powielane przez osoby niezorientowane podważają moją wiarygodność jako pracownika naukowego i posła. Ciężko pracowałam na swój wizerunek, który trwale niszczy pan Owsiak,
który ma jakąś fobię na moim punkcie - powiedziała w sądzie Krystyna Pawłowicz.

Cytat:
Pani Pawłowicz założyła mi sprawę o coś, czego nie dokonałem. Nie jestem założycielem tej strony, nie jestem autorem. To można sprawdzić w ciągu sekundy - powiedział w sądzie Jerzy Owsiak.


ja jedynie mogę potwierdzić, że Krycha P ciężko zapracowała na swój wizerunek

I Krycha w kosmosie? był już Hermaszewski ale dawno.

A Krycha ? Byłaby pierwszą Krychą nadwiślańską i mogłaby sławić z nieb PiS i KACZYŃSKIEGO jak jak jak TIRIESZKOWA sojuz i partię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116623  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
i taki do kawki numerek sądowy z KRYCHĄ P. w roli GWIAZDY:

ja jedynie mogę potwierdzić, że Krycha P ciężko zapracowała na swój wizerunek

I tak wcześniej czy później wyląduje na łóżku Owsiaka......z serduszkiem a potem już tylko......urna. Taka kolej rzeczy w obecnej rzeczywistości, no chyba, że wniebowstąpienie z ciałem i ubiorem. Ale tego Bogu nie życzę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116624  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I znów Ziobro dostał wyrokiem w dziób
Cytat:
Cytat:

Tożsamość sędziów, którzy udzielili poparcia kandydatom do nowej Krajowej Rady Sądownictwa jest informacją publiczną - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

W wyroku z 26 października 2018 r. WSA w Warszawie (sygn. akt II SAB/Wa 260/18) zobowiązał Ministra Sprawiedliwości do ujawnienia nazwisk i stanowisk służbowych sędziów, którzy poparli kandydatów do nowej KRS w terminie 14 dni od daty doręczenia prawomocnego wyroku. W ocenie sądu, w tej sprawie tożsamość sędziów jest informacją publiczną, a ukrycie ich nazwisk to odmowa prawa do jej poznania.

To nie są dobre czasy dla Ziobry.... co go gdzieś pokazują to ma lica bardziej czerwone. Chyba z nerw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116625  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
I tak wcześniej czy później wyląduje na łóżku Owsiaka......z serduszkiem a potem już tylko......urna. Taka kolej rzeczy w obecnej rzeczywistości, no chyba, że wniebowstąpienie z ciałem i ubiorem. Ale tego Bogu nie życzę.

ale przyznaj, że sam pomysł tego rucha wspaniały
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116626  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Mateusz Morawiecki nie jest jedyną osobą w swojej rodzinie, która wplątała się w poważną aferę. Okazuje się, że bój o polityczne stołki postanowiła stoczyć również jego siostra – Anna Morawiecka. Kobieta przegrała walkę o stanowisko burmistrza w Obornikach Śląskich, postanowiła więc poradzić sobie inaczej. Przez korupcję.

Więcej informacji: https://pikio.pl/mateusz-morawiecki-...Lv7O0LfGpzpO4g

Dam ogłoszenie poznam uczciwego pisowca
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116627  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

intelektualista w Policji.

Cytat:
Nowy zastępca Komendanta Głównego Policji jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Służbę w policji rozpoczął w 1991 r. w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej. Wiedzę i doświadczenie zdobywał służąc w pionie prewencji.

kurde! jak się to kiedyś nazywało?
ale u Joja jak znalazł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116628  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:39
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

znowu próba obalenia legalnego rządu PiS?

Cytat:
Korupcyjna propozycja: stołek w spółce za oddanie starostwa siostrze premiera Morawieckiego
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7...jabHAjPaaxhaMA

Cytat:
Na jaw wyszła kolejna afera. Siostra premiera nie miała zamiaru godzić się ze swoją porażką w wyborach samorządowych. Postanowiła objąć fotel starosty, nawet, jeśli wiązałoby się to z przekrętami i korupcją. O całej sprawie poinformował jeden z radnych, który zgłosił się do redakcji „Nowej Gazety Trzebnickiej”. Zawiadomił on o tym, że do radnej Małgorzaty Matusiak z propozycją przyszedł ktoś, kto działał w ramach komitetu wyborczego Anny Morawieckiej. Był to dyrektor jednej z placówek podległych sejmikowi.
W imieniu komitetu wyborczego pani Anny Morawieckiej, siostry Premiera Morawieckiego, złożyła jej następującą propozycję: pani Matusiak rezygnuje z ubiegania się o funkcję Starosty Trzebnickiego i poprze w głosowaniu na funkcję Starosty Trzebnickiego kandydaturę pani Anny Morawieckiej. W zamian za takie głosowanie pani Małgorzata Matusiak będzie mogła objąć do wyboru następujące płatne funkcje: 1) Prezesa Zarządu Spółki Stawy Milickie SA albo 2) Wiceprezesa Zarządu KGHM Polska Miedź SA. – można przeczytać na łamach „Nowej Gazety Trzebnickiej”.

Więcej informacji: https://pikio.pl/mateusz-morawiecki-...Pku8hgBmpm6JwM
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116629  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
znowu próba obalenia legalnego rządu PiS?
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7...jabHAjPaaxhaMA

Zapiszę pośmiertne górniczą emeryturę uczciwemu pisowcowi.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116630  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 11:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Jarosław II]
Cytat:
Mateusz Morawiecki nie jest jedyną osobą w swojej rodzinie, która wplątała się w poważną aferę. Okazuje się, że bój o polityczne stołki postanowiła stoczyć również jego siostra – Anna Morawiecka. Kobieta przegrała walkę o stanowisko burmistrza w Obornikach Śląskich, postanowiła więc poradzić sobie inaczej. Przez korupcję.


I jak tu nie współczuć takiemu KACZYŃSKIEMU co wygrzebie ze śmietnika jakiś wynalazek to wpada w szambo. Wynalazł DUDE, to widać, słychać i czuć maliznę.
Wynalazł Ziobra to ma bajzel i już był w ekstazie, że jest superSzydło i znowu beka z SUKCESEM i musiał wymienić na ferrari typu MORAWIECKIE w pakiecie
I co ma? stary z ruskami knuje, młody robokop bankowe numery klepał i klepie i to nie sam.

takie z nich plemię
nie bite w ciemię

Cytat:
Dam ogłoszenie poznam uczciwego pisowca
polecam Krychę P. zanim nie poleci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116631  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 12:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

o ustawie lex Chrzanowski:

Cytat:
Dlatego, według Biura Legislacyjnego Senatu ustawa może naruszać Konstytucję RP.

"Przepisy opiniowanej ustawy, które znalazły się w niej w wyniku przyjęcia poprawek pochodzących z II czytania w Sejmie i które nie pozostają w związku przedmiotowym z pierwotnym przedłożeniem, mogą się spotkać z zarzutem naruszenia art. 118 ust. 1 oraz art. 119 ust. 1 Konstytucji RP"

- podkreślono.

to kolejny raz kiedy okazuje się że opinie Biura LEGISLACYJNEGO SENATU, a wcześniej SEJMU PiSmafia ma głębko w ........ co widać słychać i czuć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116632  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 13:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Super

Cytat:
Napisał amelia
znowu próba obalenia legalnego rządu PiS?


http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7...jabHAjPaaxhaMA


Amelciu kochana, czemuż ach czemuż, milczysz jak grób
w otoczeniu dwóch grobowców- kumpli?
Co tam grobowce! toż to piramidy / hipokryzji/
większe niż te Cheopsa i Chefrena zusammen do kupki?

Tacy tropiciele faszyzmu!
Sokole Oka wśród nawały narodowego socjalizmu
nic nie piszą o hajlowaniu TVNowca?
Jak teraz oglądać Szkiełko Kontaktowe, no jak?


TAK TVN OBCHODZI URODZINY HITLERA.

https://nczas.com/wp-content/uploads...ista_nczas.jpg

Wypieprzać z Polski!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116633  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 13:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Sytuacja z hitlerowcem z TVN jest bardzo rozwojowa.
Ano zobaczymy.
Jak się ma do tego to wycie o narodowcach na Marszu?

Hajlujący pracownik TVN..
Sikający w gacie dygnitarz UE.
Europosłanka PO broniąca niemieckiego urzędu,który zabiera dzieci.
Holenderski przygłup nazywający kilkadziesiąt tysięcy Polaków faszystami.
Tusk wymyślający POLAKOM od bolszewików.

Lokatorzy chlewu.

''Strzeżcie się agentur''....kto to powiedział?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116634  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 14:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
- Oświadczam, że nie zamierzam ubiegać się o stanowisko starosty powiatu trzebnickiego. Oświadczam, że wskazanej w artykułach radnej powiatowej nie znam, w związku z tym zarzuty obu gazet pod moim adresem są kompletnie absurdalne. Z gazetami, które kłamią na mój temat spotkam się w sądzie - podkreśliła Morawiecka.

I po to są .....SĄDY niezależne, żeby rozstrzygać po poszła baba do .... lekarza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116635  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 15:07
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

I po co? za późno, dokumenty zabrał nadlatujący rakietą kosmiczną z Singapuru pryszczaty Chrzanowski.
"Posłowie .Nowoczesnej i PO: Paulina Henning-Kloska, Marta Golbik i Jarosław Urbaniak weszli do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego z poselską interwencją."
https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2421519.html
Może mi ktoś z uczonych na KSC wytłumaczy na czym polegał przekręt w sprawie Czarneckiego. Jakaś sejmowa ustawka się pojawiła obligująca wyłącznie jego bank. Musiał wyłożyć chyba miliard na zaspokojenie ustawki i wtedy dostał sympatyczna propozycję, dasz 40 dużych baniek to ustawkę może się cofnie i nie będziemy cię nękać. Do tego jakiś, znany tutejszym Bierecki chciał wsadzić do jego banku 70 milionów, a Czarnecki nie chciał wsadu. Nic już nie rozumiem, musiał dofinansować swój bank a nie chciał wsadu. Chory jakiś???? A miał być bank za złotówkę, po cofnięciu ustawki dywidendy byłyby sowite.
A tak na serio jeżeli PiS z tego wyjdzie obronna ręką no to cóż opozycja jest warta tego co ją a przede wszystkim nas spotyka .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116636  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 15:46
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Pan Bierecki nie zgadza się na odlożenie procedowania tej poprawki, ciekawe jaki ma interes?
"Przypomnijmy, że jedna z przyjętych w Sejmie z inicjatywy PiS poprawek zakłada między innymi, że w razie obniżenia sumy funduszy własnych banku, poniżej wymaganego w Prawie bankowym poziomu, albo powstania niebezpieczeństwa takiego obniżenia Komisja Nadzoru Finansowego "może podjąć decyzję o przejęciu banku przez inny bank za zgodą banku przejmującego", jeżeli nie zagrozi to bezpieczeństwu środków gromadzonych na rachunkach w banku przejmującym, obniżeniem funduszy własnych banku przejmującego poniżej wymaganego prawem poziomu, ani nie stworzy takiego niebezpieczeństwa.
Decyzja KNF "może zawierać warunki i terminy przejęcia banku przez inny bank".
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/afera...8OzEpOLacFLbfI
Oczywiście to pan Bierecki zadecyduje, czy powstaje niebezpieczeństwo
Skarpety też będą przejmować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116637  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 15:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
.....
A tak na serio jeżeli PiS z tego wyjdzie obronna ręką no to cóż opozycja jest warta tego co ją a przede wszystkim nas spotyka .

Maju!
Opozycja parlamentarna może tyle ile jej prawo i regulaminy sejmowe pozwalają o czym się generalnie zapomina.

Ta pozaparlamentarna wbrew pozorom może więcej.
O czym świadczą manify różnego rodzaju.

Tak, że niech każda opozycja robi swoje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116638  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 15:50
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Poszedł się tylko wysikać???? Dobrze, że pozwolił wejść agentom bo przecież mógł na zbity pysk wywalić.
"Agenci weszli do siedziby KNF dopiero po godzinie 13.00, gdy Marek Chrzanowski opuścił już budynek."
https://www.rp.pl/Polityka/181119651...35mjPcwXJc8hB0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116639  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 15:51
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Maju!
Opozycja parlamentarna może tyle ile jej prawo i regulaminy sejmowe pozwalają o czym się generalnie zapomina.

Ta pozaparlamentarna wbrew pozorom może więcej.
O czym świadczą manify różnego rodzaju.

Tak, że niech każda opozycja robi swoje.
Ta poza parlamentarna to ostatnia nasza nadzieja, ale fakt, że dużo może.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116640  
Nieprzeczytane 16-11-2018, 16:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Poszedł się tylko wysikać???? Dobrze, że pozwolił wejść agentom bo przecież mógł na zbity pysk wywalić.
"Agenci weszli do siedziby KNF dopiero po godzinie 13.00, gdy Marek Chrzanowski opuścił już budynek."
]

Maju!
Już z Jarkiem doszliśmy do słusznego wniosku, że sik sikiem ale facet musiał dostać czas od bossów na to, żeby zlikwidować dane dobrodziejów, którzy nim sterowali.
Przecież i bez tego 'zniknietego" wiadomo kto go wrzucał i jego kolegę Kowalczyka do biznesu.
I spójrz jak ślicznie teraz te kartofle sobie podrzucają:
Cytat:
"Gazeta Wyborcza" napisała, że były już przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski chciał, aby miliarder Leszek Czarnecki zatrudnił w jednym ze swoich banków prawnika Grzegorza Kowalczyka i dał mu wynagrodzenie na poziomie 40 mln zł.

W lutym 2017 r. Kowalczyk został powołany do rady nadzorczej warszawskiej giełdy, czyli do Rady Giełdy.

Formalnie zgłosił go na to stanowisko bank PKO BP, kierowany przez Zbigniewa Jagiełłę. PKO BP przesłało oświadczenie, z którego wynika, że bank rzeczywiście zgłosił do rady Kowalczyka, ale wybrano go głosami Skarbu Państwa.


Wtedy tymi głosami dysponowało dawne Ministerstwo Rozwoju kierowane przez Morawieckiego.


A taki MORAWIECKI jeszcze NIEDAWNO był rozmowny i to po wsiach i zagrodach, i piniondzorem sypał, a tera udaje że go nima.
prund mu odcięło? Cyco?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.