menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141061  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 19:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

W sprawie konwencji stambulskiej napiszę tylko jedno na koniec, a więcej do niej nie wrócę.

Dziwię się ,że rząd Tuska podpisując tę konwencję przy sprzeciwie swego ministra sprawiedliwości, zapomniał podpisać:
-konwencję madrycka dotyczącą napadów z bronią w ręku
-konwencję mediolańska w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
-konwencję bratysławska w sprawie pedofili.

To ostatnie w świetle sopockiego burdelu w Zatoce Sztuki wydaje mi się troszkę podejrzane.
Gdyby ją podpisał nie byłoby już od roku 2012 ani jednego przypadku pedofilii, prawda?

No właśnie, nieprawda.
To są tylko świstki papieru nadające się do wyrzucenia gdy nie ma dobrego prawa krajowego.

Finito.

Jako przedstawicielka zwycięskiego elektoratu, pozdrawiam przegranych z wyjątkiem wróżbitki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141062  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 20:04
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Aleksander Twardowski na TT.

Cytat:
Rząd chce wypowiedzieć Konwencję Stambulską (antyprzemocową).
W efekcie łatwiej będzie mężowi ujść bezkarnie, jeśli złamie żonie nos „bo zupa za słona”.
A 2 tygodnie temu 50,3 % kobiet oddało głos na przedstawiciela obecnej władzy.
Ktoś ma pomysł jak dotrzeć do tych Pań?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141063  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 20:04
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Pewnie niebawem młodzież zniesie starców decydujących o ich życiu. Serdecznie im kibicuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141064  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 20:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Najczęściej tracą wolność ci co jej pragną. A garkotłuki się pławią w luksusach ustawieni na kilka pokoleń.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141065  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 20:11
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Pewnie niebawem młodzież zniesie starców decydujących o ich życiu. Serdecznie im kibicuję.

Ci pogrobowcy elit pisowskich są jeszcze bardziej pazerni na władze i pieniądze widząc jak dobrze na tym wyszli ich ojcowie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141066  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 20:22
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ci pogrobowcy elit pisowskich są jeszcze bardziej pazerni na władze i pieniądze widząc jak dobrze na tym wyszli ich ojcowie.
Nie wszyscy na szczęście są pogrobowcami elit pisowskich jeżeli można to nazywać elitą. Za komuny pogrobowcy byli w większości i mieli realną władzę i wsparcie wielkiego brata. Teraz tego brata już nie ma, chyba, że popatrują na biedaczka Orbana. Udało się obalić komunę mimo wielkiego brata z realną siłą to i uda się z byle kim. Trza "tylko" konsekwencji i samozaparcia. Teraz nasi następcy zdają egzamin tak jak my zdajemy z poziomu wychowania naszych dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141067  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 20:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Teraz nasi następcy zdają egzamin tak jak my zdajemy z poziomu wychowania naszych dzieci.

Nikomu tak jak nam nie chce się obalać tej władzy, to samo musi zdechnąć. Wtedy nie było wyboru a teraz jest, otwarte granice które dla nich wywalczyliśmy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141068  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 21:32
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nikomu tak jak nam nie chce się obalać tej władzy, to samo musi zdechnąć. Wtedy nie było wyboru a teraz jest, otwarte granice które dla nich wywalczyliśmy.
I to jest wielki sukces. A ta władza i tak sama zdechnie, zagryzie się i zadławi własnym zębem jadowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141069  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 22:24
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Gabriela Morawska-Stanecka na TT!

Cytat:
W konwencji stambulskiej nie ma mowy o tym, że chłopcy mają nosić sukienki, nie ma słowa o orientacji seksualnej i o małżeństwach tej samej płci. Nie jest napisane, że religia odpowiada za przemoc. Jest natomiast, że przemocy nie można religią uzasadniać, a to zupełnie co innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141070  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 23:01
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Sprawa Sławomira Nowaka powinna niepokoić wszystkich.
Cytat:
Co jeśli ktoś zechce użyć systemu Pegasus przeciw zwykłemu obywatelowi? Nie ma szans na skuteczną obronę, nawet jeśli padnie się ofiarą prowokacji czy nadużycia władzy.
Ta sprawa jest zatrważająca. A przynajmniej powinna być dla każdego, kto szanuje i ceni rządy prawa. W przypadku Sławomira Nowaka i Dariusza Z. po raz pierwszy mamy bowiem do czynienia z oskarżeniem o dokonanie poważnych przestępstw polityka i ważnego niegdyś oficera jednostki specjalnej wojska, które postawiono dzięki zastosowaniu nowej broni polskich służb – systemu Pegasus (tak przynajmniej twierdzi „Rzeczpospolita” na podstawie wiarygodnych informacji). Jak groźne jest to narzędzie, pisaliśmy już wcześniej. Teraz widać tego skutki.

Co może Pegasus
Użyć można go przeciw każdemu właścicielowi smartfona właściwie bez pozostawiania śladów. Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że może być stosowany bez zgód prokuratury czy sądu, także dlatego, że przecież oficjalnie polskie służby nie korzystają z tego systemu. A przede wszystkim dlatego, że w Polsce można inwigilować bez ubiegania się o taką zgodę – służby stosują różne triki, żeby ten obowiązek obejść. Najbardziej znanym jest zakwalifikowanie jako nieznanego numeru, który „wpada” w sieć podczas podsłuchiwania innego abonenta, choć doskonale wiadomo, do kogo należy. I już przez kilka dni można taki numer poddawać inwigilacji.
https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...obC6-UHs6RyC3A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141071  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 23:19
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Ewa
@EwaZamojska
Cytat:
Czy Kinga Duda już zabrała głos w sprawie przygotowań do wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej? Bo na Agatę Dudę raczej nie ma co liczyć w tej kwestii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141072  
Nieprzeczytane 25-07-2020, 23:32
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Tomasz Siemoniak na TT
Cytat:
Nawet w PRL Komendant Główny Milicji Obywatelskiej nie musiał mówić w telewizji, że największym szczęściem milicji jest minister lub sekretarz KC PZPR. PiS zepsuł państwo i służących mu ludzi absolutnie do głębi. Służby mundurowe będą latami wychodzić z tego upodlenia
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141073  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 10:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Sprawa Sławomira Nowaka powinna niepokoić wszystkich.

Jest jednak coś co mnie cieszy, to, że następna władza nie omieszka stosować jej przeciw pisbolszewii a ludzie którzy to obsługują przejdą na właściwą stronę z "kupą" wiedzy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141074  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 11:26
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Wyjście z konwencji stambulskiej będzie oznaczało, że można prać kobiety - lać po pysku i łamać im żebra, ale po katolicku!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141075  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 11:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Czyli od roku 2012 bicie kobiet było jakoś szczególnie karane?
jeśli chcesz być wiarygodna podaj jakiś przykład a także oświeć niekumatych w jaki sposób zmieni się polskie prawo po odrzuceniu tej konwencji.

jak znam życie nie podasz ani jednego przykładu kobiety która by ocalała od pobicia na skutek tej konwencji.

Ciekawe poczytam później o tych ocalałych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141076  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 11:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Ewa
@EwaZamojska
Kto to jest Ewa Zamojska, bo nie znam osobistości?
I co ją obchodzi Kinga Duda? Nie ma swojej córki?
A może ma jakiegoś gamonia i zazdrości?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141077  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 11:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
I to jest wielki sukces. A ta władza i tak sama zdechnie, zagryzie się i zadławi własnym zębem jadowym.
Tak jak zagryzła się Platforma i SLD.
Myślałam, że to przez błędy w polityce a okazuje się że to zęby jadowe.

...
Nie rozumiem jak można tak długo trawić przegraną.
Na całym świecie jest normalne ,że władza co jakiś czas się zmienia. U nas są tacy co traktują to jako sprawę życia i śmierci, a obojętnie czy PiS jest u władzy, czy inna partia, słońce świeci tak samo.
Jeśli się tego nie czuje, skraca się samemu sobie życie, albo traci urodę przez zmarszczki mimiczne typu marionetki.
Uczucia w tym nienawiść i złość a także poczucie bezradności, w starszym wieku wychodzą na twarz.
Przykładem Tusk Donald, starzejący się w tempie kosmicznym.

Od dawna dostrzegam dobrodziejstwo posiadania różnych opcji politycznych w rodzinie.
Ma to dobre strony. Trudno mi nienawidzić, skoro kocham.

Życzę słoneczka i uśmiechu.
U mnie na Jurze kolejny piękny dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141078  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 12:04
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czyli od roku 2012 bicie kobiet było jakoś szczególnie karane?
jeśli chcesz być wiarygodna podaj jakiś przykład a także oświeć niekumatych w jaki sposób zmieni się polskie prawo po odrzuceniu tej konwencji.

jak znam życie nie podasz ani jednego przykładu kobiety która by ocalała od pobicia na skutek tej konwencji.

Ciekawe poczytam później o tych ocalałych.
Wiele kobiet nie wiedziało o istnieniu tej konwencji! Teraz już wiedzą!
Może nie będzie już takiego toku myślenia i bezradności!
PiS sprawił, że kobiety stają się mądrzejsze i będą wiedziały jak się bronić!

„Działo się to na niewielkiej wsi, w dawnym woj. Kaliskim,
zabitej dechami dziurze oddalonej od najbliższego miasta o 40 km. Była niedziela, piękny letni dzień. Pewna wielodzietna rodzina wybrała się do kościoła, po mszy, żona z dziećmi poszła do domu, a szanowny małżonek do wiejskiej knajpy. Po kilkugodzinnej biesiadzie, powrócił do domu i …. on jej nie zbił, on ją skatował. Nie było mowy o wezwaniu policji czy pogotowia, najbliższy telefon był we wsi oddalonej o kilka kilometrów, po za tym „tradycyjny” światopogląd tubylców nie pozwalał na takie „odchyły”. Kobieta, udała się do proboszcza i …. wielebny najpierw przestrzegł ją przed samym myśleniem o rozwodzie, a później dał do zrozumienia, że źle służy mężowi. Katowanie powtórzyło się jeszcze kilka razy, były również wizyty u wielebnego. Obiecał modlitwę. Kobieta, całkowicie osamotniona powiesiła się na samotnym drzewie, w środku pola. Nie pomógł jej nikt, a modlitwy chyba nie zostały wysłuchane.”
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141079  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 14:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Co mi łzawe kawałki z czasów PRL dajesz?
Napisałam wyraźnie o jaki przykład mi chodzi.



Sprawa podpisania tej konwencji była głośna poprzez sprzeciw w samym rządzie .

PS. Nie znajdziesz bo nie ma takiego przykładu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #141080  
Nieprzeczytane 26-07-2020, 14:45
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Podałam taki przykład, bo bardzo wiele kobiet myśli tak jak, to zostało opisane w "Konopielce".
Mam nadzieję, że zapoznają się ze swoimi prawami dzięki wyciągnięciu na wierzch konwencji!
Czekasz na przykład, to ja ze swojego otoczenia nie znam, ale teraz przemoc domowa, której doświadczają kobiety sprawi, iż będą wiedziały gdzie się zgłosić!
No chyba, że w Sejmie podejmą ustawę, że pierwsze walnięcie w twarz i pierwsze złamanie żeber, to nie przemoc!
https://www.facebook.com/11263767043...5NjYzODU2NDg1/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.