menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 25-06-2010, 13:12
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Aby móc sprzedawać dopalacze nie trzeba żadnych zezwoleń - by otworzyć sklep, wystarczy zarejestrować działalność gospodarczą, która dotyczy handlu środkami spożywczymi czy artykułami kolekcjonerskimi. Sklepy te lokuje się w pobliżu szkół!!!
W Nowym Targu, walka z dopalaczami polega na wypowiadaniu umowy najmu sklepom, które taki handel prowadzą.
Punktów sprzedaży przybyło w ostatnim roku i mamy ich w kraju już aż 500 - twierdzi rzecznik rządu Paweł Graś.

Myślę, że konieczna jest także zmiana ustawy, aby karać i całkowicie zabronić handlu wszelkimi środkami odurzającymi.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 25-06-2010, 13:19
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Myślę, że konieczna jest także zmiana ustawy, aby karać i całkowicie zabronić handlu wszelkimi środkami odurzającymi.
Tak tak zakazać zabronić najlepiej zabronić wszystkiego wprowadzić koncesje na wszystko.
Czy już naprawdę wszystko musi być kontrolowane do tej pory wszyscy byli ciekawi co robimy pod kołdrą zresztą do dzisiaj KK interesuje się tylko tą sprawą , ale coraz częściej słyszę o chęci kontrolowania i zakazywania wszystkiego.Jak ktoś się chce "dopalić" to niech to zrobi nawet na śmierć jego wybór.Gość ktory sięga po takie środki robi to świadomie i jego strata jest w tej sytuacji żadna dla społeczeństwa jeden dureń mniej do przekazywania genów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 25-06-2010, 13:40
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Araad - jest takie powiedzenie:"okazja jest matką grzechu".
Wiem, że nie lubisz określeń religijnych - można to inaczej określić, ale oddaje sens tego co chcę wyjaśnić.
Gdyby nie było zakazów, no nie wiem czy by istniała normalna ludzkość. Trzeba czuwać nad słabościami naszymi, każdego z nas ...!!!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 25-06-2010, 13:42
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

O matko.Miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 25-06-2010, 13:50
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Lubię z Tobą rozmawiać - dużo dobrego dla Ciebie.
Nie jestem kaznodzieją, ale mimo wszystko trzeba patrzeć na życie trzeźwo, bez ulegania różnym modom.Bo teraz wszystko wolno, a do rozumu dochodzi się po różnych tragediach. Czasami jest za późno.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 26-06-2010, 23:31
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Granice tolerancji... Jest wiele osób, które mają za złe każdą krytyczną wypowiedź na temat KK czy kleru.
Jestem b. ciekawy, jak ustosunkują się do poniższej wypowiedzi.

http://www.youtube.com/watch?v=5D9SgAVjRq0


Nie spodziewam się komentarza, ot tradycyjnie dla tej instytucji sprawę zmiecie się pod dywan.
Tylko czemu mam dziwne skojarzenia z faszyzmem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 08:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał and1951
Jest wiele osób, które mają za złe każdą krytyczną wypowiedź na temat KK czy kleru.
Jestem b. ciekawy, jak ustosunkują się do poniższej wypowiedzi.

http://www.youtube.com/watch?v=5D9SgAVjRq0


Nie spodziewam się komentarza, ot tradycyjnie dla tej instytucji sprawę zmiecie się pod dywan.
Tylko czemu mam dziwne skojarzenia z faszyzmem?

Ten link podał arrad na wątku "Czarny rozbiór Polski", post # 96 i tam są komentarze, niektóre powiedziałabym horrorystyczno-humorystyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 10:00
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Napisał and1951
Granice tolerancji... Jest wiele osób, które mają za złe każdą krytyczną wypowiedź na temat KK czy kleru.
?

A wymień chociaż jedną.

Trafiłeś jak pestką czereśni , babci w oko.

Wszystkim to zwisa i powiewa. Osoby głęboko wierzące poszły sobie, więc nic się nie dzieje.

Bida, jednym słowem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 20:36
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A wymień

Trafiłeś


Lilu, piszesz o mnie a mogła byś byś napisać, co sądzisz o wypowiedzi tego przezacnego kapłana z filmiku.
Jestem naprawdę ciekawy Twojego komentarza (ale przyznaję się: wątpię, czy coś o nim napiszesz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 21:45
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Napisał and1951
Lilu, piszesz o mnie a mogła byś byś napisać, co sądzisz o wypowiedzi tego przezacnego kapłana z filmiku.
Jestem naprawdę ciekawy Twojego komentarza (ale przyznaję się: wątpię, czy coś o nim napiszesz)

Zgadzam się z Tobą.
Nie napiszę, bo filmiku nie oglądałam.
Ostatni mój obejrzany film o kapłanie, był 'Ptaki ciernistych krzewów'.
Na głowę upadłam? Księży mam na filmach oglądać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 22:01
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Lilu to ty gorąca zwolenniczka romansów. Oj, jak on ją kochał w tym serialu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 22:49
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Lilu to ty gorąca zwolenniczka romansów. Oj, jak on ją kochał w tym serialu.

Troszkę się rozczarowałam, że w 'cywilu' był gejem.
Znaczy Richard Chamberlain.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 27-06-2010, 22:50
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Na głowę upadłam? Księży mam na filmach oglądać?

Nawet tak przystojnych jak Chamberlain czy inny DiCaprio?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 10-07-2010, 14:54
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Paweł Kukiz - "W dorosłym życiu dziecko będzie miało wybór: również w kwestii swojej seksualności.Ale w dzieciństwie musi mieć wzorce obu płci."

Andrzej Zoll - "Sprzeciwiam się roszczeniom homoseksualistów, którzy chcieliby być traktowani jak rodzina. Rodzina to mężczyzna i kobieta."
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 10-07-2010, 17:53
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Więc jak z tymi marszami? Słuszne czy nie?
A może obrażają odczucia, chociażby estetyczne, innych?!!!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 10-07-2010, 18:45
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Więc jak z tymi marszami? Słuszne czy nie?
A może obrażają odczucia, chociażby estetyczne, innych?!!!

Powiem tak Danusiu.Mnie osobiscie to nie razi,ale nie oglądam i nie uczesniczę w takich marszach,bo jak na razie w moim miescie nie trafiłam na taki marsz.Wiem,ze Ci ludzie są i chcą życ jak inni.Czasami spotykam na ulicy pary gejowskie/mieszkam w miejscowosci turystycznej/i jakos mnie nie razi ich zachowanie.Traktuję ich jak normalne pary.Pozdrawiam cieplutko
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 12-07-2010, 16:01
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Andrzej Zoll - "Sprzeciwiam się roszczeniom homoseksualistów, którzy chcieliby być traktowani jak rodzina. Rodzina to mężczyzna i kobieta."

Już pierwszy lepszy Arab nie zgodzi się z tą opinią. W różnych kulturach mogą być różne modele rodziny i jak uznać który jest najlepszy?
Jeżeli chodzi o tradycje chrześcijańskie, to zdaje się niektórzy biblijni prorocy mieli na temat modelu rodziny zdanie cokolwiek odmienne.

Jeszcze jedno.
NutaDo napisała, cytuję:
Więc jak z tymi marszami? Słuszne czy nie?
A może obrażają odczucia, chociażby estetyczne, innych?!!!

Nie wiem, jakie odczucia estetyczne może obrażać w/w marsz, ale czytając (od początku mojego pobytu na KSC) Twoje wypowiedzi na temat muzyki, jestem przekonany, że o wiele bardziej przeciętnego słuchacza, a tym bardziej Ciebie, muszą razić pienia uczestniczek pierwszej lepszej procesji.

Uczestnicy wspomnianych marszów nie mają zamiaru krzywdzić nikogo, a już nie dlatego, że ktoś jest inny.
Tymczasem przeciwnicy, niepomni zasad wyznawanej wiary, która każe miłować bliźniego, ustami kapłana, który powinien być tej miłości wzorem i przewodnikiem, nawołuje do palenia na stosie?! W XXI wieku?! W podobno nowoczesnym, europejskim kraju?
Jestem b. ciekawy Twojej opinii (jeśli będzie)na temat wypowiedzi tego księdza.
Na wszelki wypadek przypominam ten film:


http://www.youtube.com/watch?v=5D9SgAVjRq0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 12-07-2010, 18:17
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

And1951 - proszę nie oceniaj bez sprawdzenia.
Na wątku "dobre wieści" wypowiedziałam się na temat tego filmiku - # 428.
Jeszcze raz podkreślam to nie jest ksiądz Kościoła rzymsko-katolickiego.Jego nawoływania nie są godne powtarzania.
Śpiewy w procesjach i nie tylko, to rzeczywiście rażące ucho wykonania.Wiele zależy od organisty - a z tym też nie jest najlepiej.Powstają szkoły organistowskie więc będą wykształceni młodzi organiści.
No ktoś powiedział, że ludzie modlą się tym sposobem /śpiewem/ jak potrafią.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 12-07-2010, 18:29
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Ąnielko - mnie tylko męczy pytanie, dlaczego chcą to manifestować? Ja rozumiem i nie potępiam, przecież to nie powinien być temat dyskusji. Są inni, więc cóż nam do tego.
Lekarze uważają, że chętny może się leczyć.
Serdecznie Cię pozdrawiam.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 12-07-2010, 23:49
and1951's Avatar
and1951 and1951 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: łódzkie
Posty: 3 867
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź, na którą, przyznam - nie bardzo liczyłem

[quote=nutaDo]And1951 - proszę nie oceniaj bez sprawdzenia.
Na wątku "dobre wieści" wypowiedziałam się na temat tego filmiku - # 428.]

Nie oceniam, tylko pytam.
Sprawdziłem, cytuję:
Ktoś na You Tube zidentyfikował tego "księdza", okreslił go jako sedewakantystę.
"Sedewakantyści oskarżają Kościół posoborowy,że głosi on herezję modernizmu, potępioną przez św. Piusa X."

W/g wikipedii:
"Sedewakantyzm jest jednym z ruchów, który powstał na skutek niezgody części duchowieństwa katolickiego na postanowienia Soboru Watykańskiego II. "
- czyli są to duchowni, którzy nie zgadzają się z niewielkimi zresztą próbami reform w KK i nie wiem, czy KK oficjalnie ich ze swego grona wykluczył.
Piszesz też, że "ktoś" go zidentyfikował. Bez sprawdzenia.
Niezależnie od tego, kim jest facet w sutannie i koloratce, skutecznie udający księdza (czy to nie jest karalne, udawać kogoś, kim się nie jest?), nie poznałem Twojej opinii o jego wypowiedzi.


Napisałaś:No ktoś powiedział, że ludzie modlą się tym sposobem /śpiewem/ jak potrafią.

-"kto śpiewa, podwójnie się modli"- (chyba św. Augustyn). Rzeczywiście, natura (lub Bóg), jak kto woli, obdarzyła niektórych umiejętnością śpiewu a innych - odbioru tegoż, ale osobiście bym wolał, żeby niektórzy modlili się po cichu.

Jeszcze jeden cytat:
nutaDo Ąnielko - mnie tylko męczy pytanie, dlaczego chcą to manifestować? ...
Lekarze uważają, że chętny może się leczyć.

w/g wikipedii:

. W 1987 odrzucono tę kategorię jako samodzielną jednostkę chorobową i obecnie znajduje się w zbiorczej kategorii innych zaburzeń seksualnych[45][46][47].


W oświadczeniu[2] Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego czytamy, że decyzja o usunięciu homoseksualności z listy chorób nie była wynikiem działalności tzw. lobby homoseksualnego[48], lecz bazowała na wielu obiektywnych i dobrze zaplanowanych badaniach naukowych, a przekonanie o patologicznym charakterze homoseksualności jest przejawem antyspołecznych uprzedzeń.

Psychologowie, psychiatrzy i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu, że homoseksualność nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym. Ponad 35 lat obiektywnych, dobrze zaprojektowanych badań naukowych wykazało, że homoseksualność, sama w sobie, nie wiąże się z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi czy społecznymi problemami. Homoseksualność niegdyś była uważana za chorobę, ponieważ specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym i społeczeństwo dysponowali nierzetelnymi, opartymi na uprzedzeniach, informacjami.

W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne uwzględniając nowe, lepiej zaprojektowane badania, usunęło homoseksualność z listy zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Dwa lata później, Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne podjęło uchwałę popierającą to usunięcie.
Od ponad 25 lat oba stowarzyszenia apelują do wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego o pomoc w usunięciu piętna choroby psychicznej, którą niektórzy ludzie nadal łączą z orientacją homoseksualną.

— Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne[2]

Widać tylko niektórzy lekarze(?) uważają, że można to leczyć.

ostatni cytat z wikipedii:
przekonanie o patologicznym charakterze homoseksualności jest przejawem antyspołecznych uprzedzeń.
- oto odpowiedź, dlaczego manifestują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.