menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #14621  
Nieprzeczytane 14-07-2018, 20:15
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

A ja mam na starość takie motto życiowe:


__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14622  
Nieprzeczytane 14-07-2018, 21:32
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Małgosiu ja mam na myśli
obowiązki domowe. Zawsze coś znajdziesz a ja ich unikam.
Janusz takie motto też mi odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14623  
Nieprzeczytane 14-07-2018, 22:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 691
Domyślnie

Jak minął dzień? Była kiedyś taka piosenka, chyba Krzysztof Krawczyk śpiewał... Pochmurno było, w moim mieście podobno padało cały dzień, ale tam, gdzie byłam, zaczęło padać dopiero tuż przed rozstaniem.
Nie wiem jeszcze, co myśleć o spotkaniu, muszę "puścić film" z przebiegu, pomyśleć, przemyśleć... Było nas o połowę mniej niż rok temu. niewiele ponad 20 osób, w tym osoby towarzyszące. Z mojej klasy przyjechało nas tylko czworo. Wspominaliśmy szkolne lata i poprzednie spotkania. Jest mnóstwo osób, o których nikt nic nie wie, po maturze słuch o nich zaginął.
Pstryknęłam na samym początku kilka zdjęć, bo potem rozładowała się bateria. Najważniejszy był tort z inskrypcją:
Uwaga! Zmiana kodu na 7 z przodu.



Czekamy na jedzonko:



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)

Ostatnio edytowane przez Kaima : 16-07-2018 o 07:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14624  
Nieprzeczytane 15-07-2018, 07:25
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 691
Domyślnie

Dzień dobry! Pochmurno i pewnie będzie padać. Z przyjemnością posiedzę w domu, wczorajszego towarzystwa wystarczy mi na długo.
Po cichu zostawię kawę. Miłego dnia!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14625  
Nieprzeczytane 15-07-2018, 10:37
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witaj Krysiu i wszyscy co przyjdą póżniej
U mnie ładna , słoneczna pogoda....dziś nie muszę nic gotować bo zaraz jedziemy do restauracji na "rodzinny "obiad a, że mamy dość daleko to jeszcze trochę i w drogę
Janusz zgadzam się w 100% z wklejonym przez Ciebie motto
Krysiu prowadzisz bardzo bogate życie towarzyskie, tak trzymaj
Napis na torcie super, szkoda że go wcześniej nie znałam bo z pewnością kazałabym zamieścić na urodzinowym torcie mojego małża.
Jadziu ja też interesuję się polityką ale widzę, że moje ulubione TVN 24 coraz mniej mówi o wielu sprawach które dzieją się w kraju...czyżby po sądach była kolej na media
Życzę wszystkim miłej niedzieli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14626  
Nieprzeczytane 15-07-2018, 14:16
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Witajcie niedzielnie
Za oknem deszcz od samego rana,a nawet od wczoraj.....mieliśmy zaproszenie na wieś..ale w domu lepiej.
Wczoraj wróciłam ze stolicy,tam chmury czarne tańcowały po niebie ,na chwilę przejaśniało się tylko.

Tym razem pobyt okraszony był spotkaniem z Kaimą...cudownym spotkaniem..chciało nam się razem pospacerować...pogadać...i tak właśnie było....takie spotkanie mazowszanki z północy i z mazowszanką z południa to dla nas rybka...
Kaima jest wspaniałym przewodnikiem po stolicy..dla Niej to normalna trasa spacerowa,a dla mnie to coś innego!..spojrzenie na Warszawę trochę z innej strony...Krysiula wspominała swoje czasy studiowania na UW i wiele miała do opowiedzenia ...sentymentalna podróż po Starówce,uliczkach Mariensztatu np.Krzywoprzyboczną...
zaprowadziła mnie do pomnika Baby z jajami.............itp.
Czas nam szybko zleciał,musiałam wracać po wnuki do przedszkola,a Krysia na dworzec..........
Zdjęcia się nie udały,bo ja za słabo wciskałam migawkę aparatu..i nie wyszły po prostu..a ja z nowym telefonem w ręku nawet nie umiałam odebrać rozmowy,a cóż dopiero zrobić zdjęcie!..i dlatego trzeba się kiedyś spotkać,aby naprawić błędy........

Odpowiedź z Cytowaniem
  #14627  
Nieprzeczytane 15-07-2018, 19:14
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 153
Domyślnie

Witajcie kochani.
Marto miałaś cudowne spotkanie z Krysią, zazdroszczę.
Ja ostatnio mocno zakotwiczyłam się w domu, tak nieraz bywa. W domu tak jak Małgosia ciągle coś robię, gotuję, zaprawiam dodatkowo jeszcze opieka nad wnukami.
Mam nadzieję, że Kajtek jutro pojdzie do przedszkola a to bo z nimi to sajgon w domu. Każdy z nIch z Osobna jest grzeczny ale razem to........
Porobiłam trochę zdjęć bo tylko to mnie może cieszyć choć ogródek zaniedbany z braku czasu i sił





i moj maluszek po powrocie z ogródka do domu

__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14628  
Nieprzeczytane 15-07-2018, 20:58
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Grażynko, Kajtek śliczności....musiał być bardzo zmęczony, że zasnął w takiej pozycji
Marta myślę, że następnym razem spotkamy się w Warszawie w większym gronie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14629  
Nieprzeczytane 15-07-2018, 21:27
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 691
Domyślnie

Grażynko, ogród masz śliczności, taki naturalny, swojski, pełen różnych zakątków. Nie dziwię się Kajtkowi, że wraca zhasany i zasypia w niewiarygodnej pozycji.
Cały dzień był pochmurny i deszczowy, była nawet burza. Nie chciało mi się wychodzić - dla urozmaicenia zrobiłam kartkę na imieniny kuzynki.



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14630  
Nieprzeczytane 16-07-2018, 07:09
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 691
Domyślnie

Dzień dobry! Już chyba koniec deszczu, bo w nocy nie padało i chmury teraz niedeszczowe, chociaż zakrywają całe niebo. Nie wiem jeszcze, czym się zajmę, ale mam wielką ochotę na rower.
Najpierw jednak kawa - zapraszam!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14631  
Nieprzeczytane 16-07-2018, 09:43
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witam wszystkich miłośników tego wątku
U mnie od rana chłodno a szaro-bure chmury krążą po niebie ...czy będzie padać ? zobaczymy w ciągu dnia
Krysiu, kartka śliczna, masz zdolności.
Mirka - Dziewiątka robi tego bardzo dużo i często pokazuje na fb.....podziwiam Was za cierpliwość do tej bardzo precyzyjnej pracy
Jest chłodno i najchętniej posiedziałabym w domu , niestety nie chcem ale muszem jechać do miasta
Grażynko Twój ogród wygląda jak z bajki
Pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14632  
Nieprzeczytane 16-07-2018, 09:45
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 447
Domyślnie

dzień dobry Krysiu,dzień dobry moi mili

trochę kolorów,tańca, śpiewu za sprawą artystów którzy umilali nam niedzielne popołudnie przynoszę,najpierw parada ulicami potem występy w amfiteatrze

i zyczę miłego dnia














Odpowiedź z Cytowaniem
  #14633  
Nieprzeczytane 16-07-2018, 09:53
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 447
Domyślnie











Odpowiedź z Cytowaniem
  #14634  
Nieprzeczytane 16-07-2018, 10:22
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witam

Szczerze mówiąc nie jestem miłośnikiem folkloru, ale ten kolorowy pochód nawet mi się podoba.

Pozdrowienia
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14635  
Nieprzeczytane 16-07-2018, 20:45
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witam wieczorkiem
Dzisiaj u mnie popadało za wszystkie czasy. Szkoda, że cały tydzień ma być mokry, dzieci mają wakacje i z powodu kiepskiej pogody swój wolny czas zamiast spędzać na dworze siedzą przy komputerach
Eniu zdjęcia bardzo ładne. Myślę, że to działo się w Miechowie. W Twoim miasteczku dużo się dzieje.
Janusz pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14636  
Nieprzeczytane 16-07-2018, 20:47
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Dobry wieczór minął dzień bardzo szybko.
U mnie co chwila z nieba leciała ściana deszczu.
A ja jak na złość miałam kilka spraw do załatwienia.
Między innymi wizyta lekarska.
Oczywiście buty i żakiet miałam mokre.

Krysiu ładne karteczki,zawsze zazdrościłam manualnych zdolności.A do tego tyle precyzji i cierpliwości.Moje rysunki i wycinanki podobały się tylko
wnusi jak była mała.
Eniu W Łodzi było i jest Studium Języka Polskiego dla obcokrajowców i pamietam jak na !-szego Maja duża grupa młodziezy maszerowała w swoich regionalnych strojach przy dźwiękach muzyki.
Jadziu już też mam dość
tego deszczu,czyżby to był koniec lata?
Janusz
Wszystkim życze udanego wieczoru.
A ja teraz będę oglądać polski serial "Kobiety Mafii"
mocny,męski serial ,ale mi sie podoba.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #14637  
Nieprzeczytane 17-07-2018, 07:17
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 691
Domyślnie

Dzień dobry! Wczoraj rano myślałam, że wreszcie wybiorę się na rower. Nawet już wyszłam z domu, ale wróciłam, bo zaczęło kropić. I z przerwami kropi do teraz. Wyjdę na zakupy i do biblioteki, a potem zajmę się szufladą z przyprawami.
Dziękuję za pochwały kartki. Mnie też podobała się i robię drugą taką, lecz w innej kolorystyce - ciemnoniebiesko-złoto-białą. Zwykle nie dubluję pomysłów, wymyślam dla każdego adresata, ale mojej koleżance Marii sierpniowej ta też się podoba.
Na kawę zapraszam!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14638  
Nieprzeczytane 17-07-2018, 08:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 691
Domyślnie

Eniu, Twoje miasto tętni życiem. Często piszesz o imprezach, uroczystościach, spotkaniach... Przyjeżdżają do Was goście z całego świata, macie możliwość na żywo zobaczyć inną kulturę, obyczaje, pewnie i spotkać się z artystami. Moje miasto jest pod tym względem zaniedbane, brak nam chętnych ludzi do takiej pracy. Młodzi jeżdżą na rozrywkę do Warszawy, a starszym po prostu jest dobrze jak jest.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14639  
Nieprzeczytane 17-07-2018, 09:21
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 447
Domyślnie

dzień dobry moi mili ,witaj Krysiu
tak Krysiu miasteczko wprawdzie małe ,co niektórzy narzekają że im sie tutaj nudzi,ale na brak atrakcji narzekać nie możemy.
Wszystko za sprawą bardzo zaangażowanego burmistrza miasta i jego ekipy wszelkie inicjatywy społeczne sa natychmiast wychwytywane następnie wspierane.
Dzieci w domu kultury mają wiele sekcji w których realizują swoje zainteresowania i pasje,młodzi działają w klubach sportowych a seniorzy to już prim wiodą .Powstało kilka zespołów: tanecznych ,teatralnych ,pieśni klasycznych, gospel .Zw.Emerytów organizuje w sezonie kilkanaście wycieczek krajoznawczych .A miasto ze swej strony wciąż zaprasza różne zespoły ,artystów z opery,teatrów organizuje różne festiwale Przepiękna galeria w podziemiach klasztoru wciąż zadziwia nowymi wernisażami ,organizuje plenery malarskie w terenie ,w dworku Zacisze możemy spotkać się z artystami i posłuchać koncertów ,a także zwyczajnie pobiwakować Tylko brać ,uczestniczyć i cieszyć się chwilą.
Powoli zaczynam korzystać z oferty ,miałam długą przerwę teraz z podziwem odkrywam nową kartę mojego miasteczka,kiedyś nieco uśpionego .
Na jutro mam zaproszenie na wyjazdowe spotkania seniorów od tzw.serca zobaczę jak wygląda praca Rady Seniorów .
W dużych miastach masz wszystko podane na tzw.tacy tu musisz sama się zorganizować i może dlatego to tak cieszy .
A efekt sami widzicie pstrykam co widzę i dzielę się z Wami wrażeniami mniej lub bardziej udanie.Chyba trochę przynudzam już kończę

Pozdrawiam ,miłego dnia zyczę wszystkim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14640  
Nieprzeczytane 17-07-2018, 20:49
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Witam wszystkich brrrrr
pogoda okropna,więc nic sie nie chce.
Byłam dzis w bibliotece,później wpadłam do siostry meża na kawke,troszkę poplotkowałysmy oczywiscie mała dyskusja polityczna musiała być i tak dzień do obiadu zleciał
A popołudnie towarzyszyłam mężowi.
Choć mam troszkę domowych obowiązków,ale odkładam je na później.
Eniu podziwiam władze waszego miasteczka,ale przede wszystkim są odbiorcy
tych imprez.Ludziom po prostu się chce.
Bo w tych dużych miastach każdy sobie rzepke skrobie.
Jak czytam regionalne gazety to też wiele rzeczy sie dzieje,ale zainteresowanie jest małe.
Słyszałam,że w jednym z łódzkich parków w każdą niedzielę odbywa sie koncert muzyki klasycznej,ale
ludzi jest mało.Nie wiem gdzie tkwi przyczyna.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciekawego wieczorku zyczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.