menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6381  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 13:42
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Podobają mi się przemyślenia Ostatka, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem że "nie religie dzielą ludzi, dzieli dobro i zło". Od wieków istnieje konkurencja, a nawet walka między religiami. Złem posługuje się każda znana nam religia, bowiem każda jest wymysłem człowieka żądnego władzy i mamony.


Wlasciwie sie tu z Toba zgadzam, zauwaz tylko jedno, co sama napisalas: "Złem posługuje się każda znana nam religia, bowiem każda jest wymysłem człowieka żądnego władzy i mamony."
Tak jest w istocie, ale z tego wynika, ze najpierw bylo zlo w czlowieku i ono spowodowalo, ze wymyslil religie, ktora ... i ktora w efekcie tez powoduje podzialy miedzy ludzmi.
Punktem wyjscia jest tu zlo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6382  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 14:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Ciekawe, czyli człowiek z powodu zła tkwiącego w nim wymyślił religie?
A zapewne dzięki tkwiącego w nim dobru "wymyślił" ateizm?

A może trzeba uważniej odczytać sentencję przytoczoną przez Ostatka.
Nie religie dzielą ludzi - bo bez względu na wyznawaną religię, ludzie są tacy sami - i dobrzy i źli.
dzieli ich dobro i zło - bo wśród wyznawców każdej religii są ludzie siejący zło i tacy, którzy temu się przeciwstawiają.

A wśród błękitnookich blondynów są tylko dobrzy czy sami źli ?
A może wśród pulchnych Włoszek są tylko swarliwe jędze ?
Każdy powie, jasne że nie wszystkie pulchne Włoszki są swarliwe i nie wszyscy blondyni mają błękitne oczy i gołębie serca.
Czyli tylko oczywistą oczywistością i prawidłowością jest, że każdy ateista jest uosobieniem mądrości, dobroci oraz cnót wszelakich na czele ze skromnoscią i szacunkiem dla innych, np innych niż ateisci ?
O tak, liczne tego przykłady rzucają się w oczy szczegolnie na tym wątku.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6383  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 15:47
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ciekawe, czyli człowiek z powodu zła tkwiącego w nim wymyślił religie?
A zapewne dzięki tkwiącego w nim dobru "wymyślił" ateizm?

A może trzeba uważniej odczytać sentencję przytoczoną przez Ostatka.
Nie religie dzielą ludzi - bo bez względu na wyznawaną religię, ludzie są tacy sami - i dobrzy i źli.
dzieli ich dobro i zło - bo wśród wyznawców każdej religii są ludzie siejący zło i tacy, którzy temu się przeciwstawiają.

A wśród błękitnookich blondynów są tylko dobrzy czy sami źli ?
A może wśród pulchnych Włoszek są tylko swarliwe jędze ?
Każdy powie, jasne że nie wszystkie pulchne Włoszki są swarliwe i nie wszyscy blondyni mają błękitne oczy i gołębie serca.
Czyli tylko oczywistą oczywistością i prawidłowością jest, że każdy ateista jest uosobieniem mądrości, dobroci oraz cnót wszelakich na czele ze skromnoscią i szacunkiem dla innych, np innych niż ateisci ?
O tak, liczne tego przykłady rzucają się w oczy szczegolnie na tym wątku.


Nie tylko religie.
Wystarczy zauwazyc, ile zlych rzeczy dzieje sie w swiecie, a to wszystko jest wymyslem i tworem czlowieka.
Jesli ateizm to odrzucenie tezy o istnieniu boga/bogów, to tez nalezy to przypisac czlowiekowi, chyba, ze masz na ten temat inna wiedze.

Mysle, ze przede wszystkim to Ty powinnas uwazniej przeczytac nasze posty, bo nikt tu nigdzie nie pisal, ze wszyscy ateisci sa cacy, a wszyscy chrzescianie sa be, wiec tym bardziej nie rozumiem do czego maja sie niby odnoscic Twoje ironiczne przyklady.


PS. Trudno nie zgodzic sie ze zdaniem, ze religia to wytwór ludzkiej działalności i element kultury. I coraz bardziej mi sie wydaje, ze to nie byla i nie jest bezinteresowna dzialalnosc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6384  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 16:08
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Mimo uważnego czytania tej sentencji trudno nie dostrzec, że zależnie od wyznawanej religii, będziemy jedne i te same wartości wkładali do różnych szufladek z napisem: dobre / złe.
Nie przekreśla to rzecz jasna innych podziałów (również na dobrych i złych) w obrębie każdej z wyznawanych religii lub bezreligijności.
Podobnie jak te pulchne Włoszki (nie wszystkie na szczęście) i błękitnoocy blondyni mogą mieć różne preferencje w dziedzinie wzajemnych odczuć i określenia - piękno, brzydota będą inaczej przypisywane w każdej z tych grup.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6385  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 20:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lublinianka55 napisała-Czy chrzescianin, ktory zrobi cos zlego drugiemu chrzescianinowi, nie przyczyni sie do ich powiedzmy sklocenia ? W tym wypadku to nie religia ich dzieli, ale wlasnie zlo . Dobro i zło to przeciwstawne pojęcia etyczne które sobie zawłaszczyły religie .Nadinterpretacja " świętych ksiąg " jest przyczyną ortodoksyjnych postaw i szerzenia się terroryzmu wśród prymitywnych wiernych gdzie ofiary to też wyznawcy religii terrorysty .

Wankabor napisał -każda znana nam religia, bowiem każda jest wymysłem człowieka żądnego władzy i mamony. Uważam że w współczesnym świecie religie to zbędne obciążenie kulturowe powstałe w celu wyzyskiwania podatnych na manipulacje ludzi religijnych czyli wierzących.
Dziwię się ze taki system totalitarny w XXI wieku jeszcze się uchował ,nieomylny przywódca który po ukończeniu kadencji staje się świętym a ofiarom wyzysku wmawia się winę w manipulowanym kłamstwie o grzechu pierworodnym.Bóg w trzech częściach /Dogmat Trójcy/ jak w politeizmie do tego rzucający kamieniami na zboczu Bet-Choron .Zmiana wody w wino jak w micie o Midasie czy lewitacja.I w to ludzie w XXI wieku wierzą w naszym skansenie. Nie wierzą że człowiek pochodzi od małpy , ja też.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 18-03-2018 o 20:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6386  
Nieprzeczytane 19-03-2018, 09:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Hypatia napisała-Ciekawe, czyli człowiek z powodu zła tkwiącego w nim wymyślił religie? A zapewne dzięki tkwiącego w nim dobru "wymyślił" ateizm?
Religia powstała bo pozwalała znależć odpowiedz na egzystencjalne pytania które człowiek zadaje od wieków dając sensowne odpowiedzi na poziomie rozwoju grupy.Tworzyła więzi grupowe co zwiększało możliwości przeżycia większe od innych .Społeczności w paleolicie to ok 50 osób zbieraczy i myśliwych.

Te egzystencjalne pytania to : Jak powstał wszechświat -to co widzimy ,jaki jest sens mojej egzystencji-wątek na naszym forum sens życia jakie wywołał emocje u seniorów to co musiało się dziać w takiej jaskini w paleolicie . dlaczego piorun zabił człowieka itd .Na wszystkie te pytania prosta odpowiedz bogowie duchy siły nadprzyrodzone.

Przeciwieństwo do teizmu mamy ateizm ale by wątpić w boską sprawczość musi być wiedza .Indoktrynowani jesteśmy obecnie od przedszkola wmawia się nam że mamy ciało i ducha , piekło niebo ,życie po śmierci ma itd. Gdy zdobywamy wiedzę biologiczną zastanawiamy się jak to możliwe ze duch może mieć zmysły czucia kiedy mówiono nam że to ciało eteryczne. To jak z tym smażeniem się w smole za grzechy kiedy brak układu nerwowego.Gdzie jest to piekło i niebo ??? Jeżeli na lekcjach fizyki dowiedzieliśmy się co to jest grawitacja to co z tą lewitacją ??? itd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6387  
Nieprzeczytane 19-03-2018, 12:52
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

(Post użytkownika -Atom Ateizmu FB.)
"Największym zagrożeniem dla Polski jest chrześcijaństwo. Od momentu kiedy kraje zachodniej Europy wyzwoliły się spod jarzma Watykanu , są wzorem demokracji i dobrobytu. My nadal tkwimy w średniowieczu, wierząc w urojenia i świętość stygmatów. Kiedy wiara w urojenia jest ważniejsza od człowieczeństwa, rodzą się demony,
"Wiarą ukorzyć trzeba ZMYSŁY I ROZUM SWÓJ" - w/g religii rozum nic nie znaczy.""
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6388  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 07:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Poszerzę rozważania na temat dobra i zła o poglądy prof.Jerzego Vetulaniego o art. Dekalog o pasa w górę http://docplayer.pl/19272345-Dekalog...-vetulani.html który był załącznikiem do literatury załączonej w cyklu wykładów Neurobiologia i życie .

W tym temacie też warte przeczytania jest Dekalog od pasa w górę [cz.1] Skąd bierze się moralność Jacka Żelka
http://jzelek.pl/dekalog-od-pasa-w-g...sie-moralnosc/ . Jacek Żelek o sobie : od kilkunastu lat mieszkam w Krakowie. Skończyłem Uniwersytet Papieski na Wydziale Teologicznym. Od kilku lat zajmuję się tworzeniem pozytywnych treści w Internecie. Pozostaję bardziej w cieniu… Odpowiadam za prowadzenie, marketing i odpowiedni PR strony PSPO, którą niegdyś założyłem (http://www.ps-po.pl), dotyczącą duchowości benedyktyńskiej.

Dwa poglądy ateistyczny bo za taki światopogląd uważał za słuszny prof.Jerzy Vetulani i teistyczny Jacka Żelka z PSPO Duchowość Benedyktyńska

Zawsze zwracam uwagę że poglądy nasze oparte są o wiedzę i realia czasu w którym żyjemy . Nasz mózg wyewoluował i mamy możliwości dostosowania się do czasu w którym żyjemy.Neuronauki dzięki nowym urządzeniom badawczym pozwalają na badanie mózgu w sposób nie inwazyjny a fMRI to nie ostatnie urządzenie które wymyślił człowiek w nieinwazyjnym badaniu mózgu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6389  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 11:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nauka uwalnia człowieka od lęku przed bogami./Tytus Lukrecjusz/.
Jaki z tego wniosek ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6390  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 17:24
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK

Cytat:
Napisał wankabor
(Post użytkownika -Atom Ateizmu FB.)
"Największym zagrożeniem dla Polski jest chrześcijaństwo. Od momentu kiedy kraje zachodniej Europy wyzwoliły się spod jarzma Watykanu , są wzorem demokracji i dobrobytu. My nadal tkwimy w średniowieczu, wierząc w urojenia i świętość stygmatów. Kiedy wiara w urojenia jest ważniejsza od człowieczeństwa, rodzą się demony,
"Wiarą ukorzyć trzeba ZMYSŁY I ROZUM SWÓJ" - w/g religii rozum nic nie znaczy.""


Sentencje, ktore zamieszczasz w tym watku, to naprawde niewiele zdan, ale ogrom tresci i wyrazaja dokladnie to, co sama chcialabym powiedziec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6391  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 20:49
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Sentencje, ktore zamieszczasz w tym watku, to naprawde niewiele zdan, ale ogrom tresci i wyrazaja dokladnie to, co sama chcialabym powiedziec.

Przeglądam tu na KS wątki i przerażają mnie zainteresowania seniorów, ludzi którzy wiele przeżyli w różnych okrasach naszych dziejów., a najwięcej tematów to: humor i zabawa, " kwiatuszki -pierduszki" , mnóstwo anonimowych założycieli beznadziejnych wątków. Psychicznie nie mogę "strawić" tu panującej dewocji. Problemów w kraju ogromnie wiele, ale tu cisza. Jeszcze na dodatek działa cenzura, niewygodne czy niewłaściwe posty kasuje się. Facebook tętni życiem. "Podkradam" więc tam ciekawsze posty i przenoszę je tu do KS. Czyżby seniorów nie interesowały bieżące wydarzenia? Odnoszę wrażenie, że łatwiej jest ogłupić ludzi niż przekonać ich , że zostali ogłupieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6392  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 09:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Marta Kaczyńska wkrótce wyjdzie za mąż
dzisiaj 06:35
FACEBOOK | 424
TWITTER | 0
E-MAIL
28 SKOMENTUJ
Marta Kaczyńska znów stanie na ślubnym kobiercu. Wybrankiem córki Lecha Kaczyńskiego jest Piotr, znany biznesmen. "Nie będzie to jednak typowy ślub" - czytamy na stronie "Faktu".
Bratanica Jarosława Kaczyńskiego była już dwukrotnie żonata. Z Piotrem Smuniewskim, potem z Marcinem Dubieneckim. - Dostała już decyzję o stwierdzeniu nieważności jej małżeństwa z Piotrem - mówi w rozmowie z dziennikiem informator zbliżony do rodziny Kaczyńskich, który dodaje, że Marta Kaczyńska "chciała mieć czystą kartę i móc przyjmować komunię świętą".

"Fakt" podaje, że ceremonia będzie skromna i będzie to tzw. ślub jednostronny. jcy jedyny To oznacza, że tylko Marta Kaczyńska wypowie na koniec przysięgi małżeńskiej słowa: "Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, w Trói wszyscy święci".
Wybranka bratanicy poznał już Jarosław Kaczyński. Do spotkania prezesa PiS z Piotrem i jego trójką dzieci z pierwszego małżeństwa doszło w święta bożego narodzenia. Więcej na stronie "Faktu".


Wankaborze jak nie umieścić takiej wiadomości budującej serca wierzącym i praktykującym .To nie żadne " kwiatuszki-pierduszki " a informacje z salonów Warszawy i tych którzy wskazują nam narodowi jak postępować by być zgodnymi z wyznawanymi wartościami. 90% wyznawców w Polsce wyznaje jedną słuszną wiarę.
Nawet napisać nie potrafią ???Marta miała już dwie żony?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6393  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 10:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Przecie cytujesz Der Fakt,
waszego niemiecko- lewackiego szmatławca,
to i nie dziwota, że ciemna masa ma trudności z językiem.
A czy ta wieść nie jest czasem w kategorii kwiatuszków- pierduszków,
które tak potępia przeintelektualizowana Wandeczka?

Zaczynam rozumieć władze egipskie.
https://ndie.pl/egipt-zamierza-zdele...e-surowe-kary/
Podobno karą ma być nauka fruwania z wysokości 10- go piętra. Nie żebym była ''za'', ale pycha bijąca na przykład z postów Wandeczki,
warta jest grzywny.
Czyż ona jest naprawdę mądrzejsza, lepsza, szlachetniejsza niż te pogardzane panie z ''kwiatuszków''?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6394  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 11:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Marta Kaczyńska wkrótce wyjdzie za mąż.

Wankaborze jak nie umieścić takiej wiadomości budującej serca wierzącym i praktykującym .To nie żadne " kwiatuszki-pierduszki " a informacje z salonów Warszawy i tych którzy wskazują nam narodowi jak postępować by być zgodnymi z wyznawanymi wartościami. 90% wyznawców w Polsce wyznaje jedną słuszną wiarę.
Nawet napisać nie potrafią ???Marta miała już dwie żony?
To jest bardzo ważna wiadomość , prawie na skalę światową. Co na to powiedzą nasze seniorki - katoliczki.

Dziś przeczytałam też inną ważna wiadomość o skali światowej. Otóż, jak meksykański ksiądz bigamista i pedofil, który gwałcił własne dzieci wkradł się w łaski Jana Pawła II. Ten groźny przestępca maskował się przed całym światem i uczynił się niemal nietykalnym -włoska dziennikarka Franca Giansoldati opowiedziała w książce "Demon w Watykanie. Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela" . W jednym życiu miał żonę i dzieci; w drugim - żonę i kolejne dzieci; w trzecim życiu był pedofilem i wykorzystywał seksualnie nawet własnych synów. A w czwartym , który znał cały świat o. Marciel Maciel Degollado był szanowanym księdzem i przyjacielem Jana Pawła II. Dziś można zapoznać się z całą przestępczą działalnością tego księdza oszusta i maniaka seksualnego. Ilu jest jeszcze takich księży? Ogrom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6395  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 12:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lila napisała -Przecie cytujesz Der Fakt ?? Jest globalizacja a kapitał nie ma ojczyzny, Der , The przed nazwą gazety nie ma znaczenia. Fakt Jest najpoczytniejszą gazetą w Polsce . Dla ciebie najważniejsza jest ortografia a nie widzisz śmieszności w podkreślania w pokazywaniu swojej katolickości i na każdym kroku hipokryzja arogancja urasta do cnoty.

Straszysz szariatem ateistów , Wandę za cytaty czy nie prościej pomodlić się do swojego boga by nas po prostu uciszyć .Wanda umieszcza cytaty , czy mamy przyczepiać się do ich autorów i niszczyć ich pomniki i wyrzucać z grobu bo się niektórym Polakom nie podoba.??

21 marca pierwszy dzień wiosny ONET wszedł do internetu https://vod.pl/programy-onetu/onet-r...2103/h3c1ren#0 na wejściu Eliza Michalik i piątkowy protest kobiet , który ja osobiście popieram bo nie można kobietom ograniczać praw . Nie chodzi o to , jakie ktoś ma poglądy ,chodzi o to by nie zmuszać do tych poglądów innych . Przecież wykorzystanie prawa stanowionego do przestrzegania praw wiary przez wierzących świadczy o słabości Boga .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6396  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 12:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Czego nie wie o FB jego wielbicielka Wandeczka
a także spore grono jego użytkowników.
Korespondencja na facebooku NIE JEST PRYWATNA.
Należy do korporacji z USA, która nie jest szczelna.
Ponadto na życzenie przekazuje jej treść służbom, także w PL,
co ostatnio ma miejsce coraz częściej.
Zdziwko niemożebne bywa.
Stąd masowe opuszczanie FB przez młodych ludzi. Staruszki mają niesłychane wyobrażenie o wolności plucia na wszystko
oraz braku cenzury.
Błąd ogromny. Od lat było wiadomo że człowiek jest dobrowolnym produktem,
nie klientem dla Facebooka.
Kto to używał i o tym nie wiedział,
sam sobie jest winny jeśli teraz przeżywa traumę.

PS. Wacławie, nikogo nie straszę. Ateiści są mi obojętni jak kupa topniejącego śniegu,
mniej więcej jak niektórzy nieateiści.
Kapitał wbrew temu co piszesz, ma narodowość.
Niemniej jest wolność, możesz zachwycać się plotami z Der Faktu na poziomie Kleparza z kwiatuszkami- pierduszkami.
Mnie to wisi, mój kochany Waciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6397  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 14:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lilu Wankabor to co napisał na tym portalu nie czyta Pluta Hypatię i Ciebie stąd wszelkie komentarze tych trzech osób dotyczące Wankabora trafiają w pustkę.
Sieć jest pod obserwacją i filtrowana - pisze Lila , dobrze że tak się dzieje bo można wyłapać wszelkich psycholi wierzących i niewierzących. Wszyscy normalni używają sieci i nie robią z tego problemów.
Staruszki mają niesłychane wyobrażenie o wolności plucia na wszystko- Pisze Lila .Nie podoba ci się brak cenzury , to to napisz petycję i zbierz podpisy i wyślij do Sejmu. Możesz też wystąpić na drogę sądową zn swoimi koleżankami i kolegami którzy poczuli się urażeni. Przestań straszyć wszystkim powszechną inwigilacją bo naprawdę " jest mi to obojętne jak kupa topniejącego śniegu" .
Ateiści są mi obojętni -pisze Lila A jednak cię poruszył los ateistów w Egipcie.
Niemniej jest wolność, możesz zachwycać się plotami z Der Faktu-pisze Lila.Cieszymy się wolnością , puki ją mamy Ploty , bo dotyczą siostrzenicy Kaczyńskiego właściciela Polski ???? bo bratanica jego potrzebuje skonsumować "andruta" w świetle fleszy.???????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6398  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 17:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Hypatia też doszła do tego grona?
chyba zapłacze się na śmierć ze śmiechu?
To kogo czyta szanowna Wandusia? kwiatuszki pierduszki?
I po co to udawać niby mądrzejszą?

Waciu jeszcze raz i powoli, tylko czytaj od lewej do prawej.
Być może jesteś przyzwyczajony odwrotnie,
ale się postaraj.
Nikogo nie straszę, to Słowianka Wanda trzeszczała na adminkę, że TU jest cenzura,
więc piszę że owszem, jest ale wszędzie.
A głodnemu chleb na myśli
Cytat:
bratanica jego potrzebuje skonsumować "andruta" w świetle fleszy
..ty też konsumujesz publicznie wiagrę,
bo ciągle o tym piszesz, i ktoś ci ma za złe?
Młodość ma swoje prawa, a starość ze wspomagaczem niech nie zazdrości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6399  
Nieprzeczytane 21-03-2018, 18:58
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A czy ta wieść nie jest czasem w kategorii kwiatuszków- pierduszków,
które tak potępia przeintelektualizowana Wandeczka?

Zaczynam rozumieć władze egipskie.
https://ndie.pl/egipt-zamierza-zdele...e-surowe-kary/
Podobno karą ma być nauka fruwania z wysokości 10- go piętra. Nie żebym była ''za'', ale pycha bijąca na przykład z postów Wandeczki,
warta jest grzywny.
Czyż ona jest naprawdę mądrzejsza, lepsza, szlachetniejsza niż te pogardzane panie z ''kwiatuszków''?


Czy jest lepsza, tego nie wiem, mam w tym temacie stanowczo za malo danych, by taki wniosek wysnuc, ale ze madrzejsza, to widac na kazdym kroku i co do tego nie mam zadnych watpliwosci.

Odnosnie zas pychy, to porownaj prosze tresc swoich postow i jej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6400  
Nieprzeczytane 22-03-2018, 08:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Waciu jeszcze raz i powoli, tylko czytaj od lewej do prawej.
Być może jesteś przyzwyczajony odwrotnie,ale się postaraj.
-Lila napisała . Myślę że nawiązała do nadchodzącego święta Purim
Purim to święto, którego podstawowym motywem jest ukrywanie, zatajanie. Na wielu poziomach. Rozpoczynając od imienia bohaterki wydarzeń – Estery. Jej prawdziwe imię to Hadasa. Ester jest imieniem ukrywającym jej pochodzenie: rdzeń samech taw resz w jej imieniu oznacza w hebrajskim „ukryta/ukryty”. W Dewarim (31, 18) Bóg mówi: „Ukryję całkiem (hastir astir) Moją twarz”. Rabini interpretujący Księgę Estery odczytywali ukryty sens imienia Estery jako sugestię, że Bóg działał tu z ukrycia. Prócz tego Ester jest naprawdę ukryta: tylko Mordechaj wie, kim ona jest. Nie wie tego, oczywiście, ani Haman, ani król Achaszwerosz. W Megilat Ester (2, 20) czytamy: Ejn Ester magedet moledeta („Estera nie ujawniła swojego pochodzenia”). I – tak jak jej narodowość i religia – nic z tego, co się ostatecznie wydarzy, nie jest ujawnione do ostatniego momentu.

Specjalistką od religioznawstwa jest Ostatek stąd link do strony https://zapiskinaskrawkudysku.wordpr...i-na-s…/ bo to święto związane jest z wiosną i warto coś na ten temat więcej wiedzieć szerzej .Chrześcijaństwo jak twierdzą antropolodzy religijni początkowo , było sektą Judaizmu a rozpowszechniając się potem przy wsparciu Cesarstwa Rzymskiego stało się religią powszechną z bogatym sacrum z rozbudowanymi symbolami.

Nieraz na spotkaniach w których uczestniczę , ktoś porusza kwestię żydowska śmieję się z jego antysemickich poglądów , mówiąc że nie lubi żydów a się do nich modli. i wkłada swoje skryte życzenia zapisane na kartce w szczeliny w ścianie płaczu jak jest w Jerozolimie . Uzus żydowski zapisany w naszej podświadomości jest trwały mnie to nie dziwi.
Judaizm nie jest religią globalizmu z swoimi ograniczeniami co do konwertytów . Chrześcijaństwo jest natomiast religią która oferuje lepsze życie po śmierci a nie doczesne ,stąd popularna wśród biedoty i niewolników.Bogaty zawsze może kupić odpust . i sprawę załatwić z tymi co reprezentują Boga na ziemi .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.