menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2021  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 10:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
ja taka sytuację zastaję po nocy...
Malwinko, nie piszesz, czy ustępują objawy porażenne. Czy nadal ma problemy z zachowaniem równowagi, czy staje na tylne nogi.
Problem może tu właśnie tkwić. Jeśli nie może stanąć, jak ma zrobić, co ma do zrobienia? Może być też tak, jak pisze Bronczyk-Halinka(?). To wszystko powinien powiedzieć Ci weterynarz.
Nie wiem, co ja bym zrobiła na Twoim miejscu. Na pewno podjęłabym decyzję po wyciągnięciu wszystkich informacji z weterynarza.
Wiem jedno - zwierzęta nie bywają złośliwe, ich mózg nie działa jak ludzki.
I drugie - dla Twego kota taka sytuacja jest bardzo trudna, bo instynkt mu mówi co innego niż widać po efektach. I tak jak Helenka - współczuję Ci, ale bardziej żal mi kota. On nie może nic na to poradzić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2022  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 11:49
gosia182's Avatar
gosia182 gosia182 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 8
Domyślnie

Widzę, że Kociarzy jest bardzo dużo Ja też mam dwie kotki: matkę i córkę, więc muszę je pokazać Tylko jak to zrobić???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2023  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 11:50
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Malwinko do tablicy. Kilka pytań.
Ile razy dziennie załatwia się kot? Jak jest z sikaniem? Czy też sika gdzie popadnie. Dokładnie wymień co dajesz mu do jedzenia. Czy on się myje?
Być może błąd tkwi w diecie. Naprawdę nie przypuszczam, aby weterynarz zignorował nietrzymanie kału u leczonego kota. Jest jeszcze możliwość zatrucia np. wlazł w garażu na plamę ze smaru lub czegoś tam i potem liżąc futro dostarczył ten smar do przewodu pokarmowego.
Gosiu182 poczytaj sobie porady komputerowe na forum i tam znajdziesz odpowiedź. Możesz też wpisać problem w wyszukiwarkę i ona znajdzie strony, na których jest krok po kroku opisane jak to zrobić.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2024  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 16:27
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziś w po nocy było w dwóch kuwetach po jednej i dwie kupki obok.....potem na dworze kot leżac sobie wyprózniał sie na zradko na moich oczach....sika czasem na dworze, zawsze do kuwety,daję saszetkę kiticat rano jedną, potem sucha karmę dostepną cały czas(dzienno-nocnie wychodzi 20dkg), woda na okragło,kot generalnie nie myje się, czasem wylizuje odbyt, raz widziałam jak mył twarz, ale futerka nie.....nie ma mozliwości smaru, plamy, zatrucia....
objawy pourazowe jeszcze są....ale coraz mniejsze..chodzi zdecydowanie na czterech nogach, ale niechetnie..muszę go wyciagac na dwór..jak juz jest to chodzi..wraca do garażu.....
Ja go nie podejrzewam o złośliwośc, nie....ja go chce zrozumiec....CZy kota mozna kąpac i jak to zorganizowac?nie teraz, ale za pare dni, po czwartym zastzrykau na świerzbowca..podobno nie bezdie juz zarażał...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2025  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 17:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moze byc to jeszcze po urazie rdzenia kregowego- to niekontrolowane wypróznianie-ale jezeli jest biegunka to cos nie tak z jedzeniem.Moja koteczka sikala z krwia na podlogę- jest bardzo czysta i mysle , że dawala znak , ze cos nie tak- po Furaginie tylko do kuwety...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2026  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 19:26
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Być może kot ma biegunkę po tym kiticacie. Sporo kotów tego jedzenia nie toleruje. Jaka sucha karma? To też ważne. Dwadzieścia deko suchej karmy to porcja dla słonia, no może słonika, ale dla kota bardzo dużo. Nie wiem po co chcesz go kąpać. To chore stworzonko , a ty mu jeszcze szykujesz horror. Stanowczo odradzam kąpiel. Jeszcze go osłabisz i jakiegoś zapalenia płuc dostanie. Po tych rzadkich stolcach to można mu pupę wycierać chusteczkami higienicznymi dla dzieci i będzie miał tam czysto. Jeśli odbyt jest mocno zaczerwieniony to wysmarować najlepiej Sudokremem. Na siłę nie wyciągaj z garażu. Zechce to wyjdzie. Najwyżej otwórz drzwi. Z tego co piszesz najbardziej prawdopodobna jest biegunka związana z błędami dietetycznymi.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2027  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 19:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Przed chwilą "złapałam" go jak on to robi....otóz pzrednimi łapami drapie w kuwecie szykując sie do defekacji a ponieważ tył ma poza kuweta fajda poza....postanowiłam podac mu ludzki lek przeciwbiegunkowy laremid...zobaczymy...no pisałyście,z ę kot musi miec cały zdien coś w miseczce, więc wsypuje mu duża porcję suchej karmy..a on to je pzrez cały zdien i noc..dawkując sobie....nie zjada od razu...pochrupuje.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2028  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 20:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja dawałam Nifuroxazyd-kotkowi daje sucha karme-ROYAL CANIN. wydaje mi sie , że koteczek ma słabe tylne łapki- ale co robic - to nie wiem- zaraz zadzwonie do córki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2029  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 20:28
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziekuję i czekam Kochana moja....cos sie nie sprawdzam jako kocia mama....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2030  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 21:51
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 012
Domyślnie


Malwino kiedyś byłam zmuszona wykąpać małe kotki, bo miały okropne pchły (kocica nie wylizywała ich, a nawet stroniła, pewnie dla tego,żeby się sama nie zapchliła) To było z 30 lat temu i jedynie wtedy zaczęły być dostępne u nas szampony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2031  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 22:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Czekac- na odleglosc kiepska diagnoza...Ewentualnie, jak złapiesz ja w czasie...sprobuj tylne łapki przesunac do kuwety-ja jeszcze dałabym sterydy-ale to musi juz weterynarz- bom konował wprawdzie- ale jak mowi moja mlodsza wnuczka - od czlowieków...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2032  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 22:31
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Malwinko, podpisuję się pod tym, co napisała Bronczyk. Nie należy dodawać kotu stresu w postaci kąpieli. Jaki zresztą miałaby to cel?
A problemy z wydalaniem są i z powodu reakcji na karmę (może przyzwyczajony jest do innej np.), i z powodu jego niepełnosprawności.
I jeszcze sprawa wyprowadzania na zewnątrz. Po co go zmuszasz do wychodzenia z pomieszczenia? Jeśli sam nie przejawia ochoty - ma powody.
Zaufaj jego instynktowi.


Pamiro, pcheł nie zwalczałabym kąpielą. Są do tego różne preparaty.
Oczywiście, można koty kąpać, ale... Codzienne szczotkowanie na ogół wystarcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2033  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 22:42
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 012
Domyślnie

Alsko teraz to ja wiem, ale wtedy 30 parę lat temu to nasz jedyny weterynarz drobnymi zwierzętami się nie interesował. Stosowano ogólnie azotoks, a to wiadomo... Kotki zniosły kąpiel b dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2034  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 08:26
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Mój kocur wczoraj, ot po prostu wyszedł i nie wrócił...otworzylismy garaz jak codziennie zreszta...nie było mnie ze 20 mimut jak go widziałam.....po powrocie moim,juz go nie było...szukalismy, wołalismy...nic...zostawiłam picie, jedzenie,posłanie na zewnątrz..zjedzone, ale mąż twierdzi, ze to inne koty pewnie....
Najbardziej mi zal, ze on miał byc zdrowy, poszedł sobie taki niedolecznony, biedny z biegunką, swierzbem,kuawizną....straszne mam wyrzuty sumienia..nie tak miało byc...i wogóle dlaczego, jak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2035  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 11:55
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 856
Domyślnie

Trudno Malwinko, nic na to nie poradzisz... a może jeszcze wróci? Może schował się gdzieś w krzakach?
Kiedyś nasz kotek tak robił.
Teraz jeszcze nasz Kacperek, znaleziony chory i wygłodzony,
obok cmentarza, teraz wrócił do formy i ma się świetnie

..............................
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2036  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 12:46
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Malunko Kacperek jest śliczny i widać,że szczęśliwy.
Malwinkoszkoda,tyle serca i pieniędzy włożyłaś w odratowanie kotka.Może on ma zaburzona orientację w terenie,po tym co przeszedł wszystko jest możliwe,ale co ma być to będzie.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2037  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 14:13
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

chodzimy, patzrymy, wołąmy..mój maż zabawił sie w Holmesa i znalazł....kotek jakims cudem dostał sie na murek (co ze stanu zdrowia było w zasadzie niemozliwe)zrobił prawie zdrową kupkę w lewkoniach, zakopał w liliach w poblizu wykopując jedną lilie..i zniknął....strasznie mi zle z tym, ze niedoleczony odzsedł.....cieszyłąbym sie gdyby tak zrobił będąc zdrowym..a tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2038  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 17:43
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Malwinko, śledzę od kilku dni ten wątek i mam wielki szacunek do ciebie, dla twego serca.Rozumiem cie, ale nie martw sie na zapas, może jeszcze ten kociak wróci, moja kotka nieraz znika nawet na dwa dni i zawsze wraca. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2039  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 17:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

K O C U R W R ó C I I I I ł.........OD WCZORAJ PO POŁUDNIU GO NIE BYŁO...tak Jak Nagle Zniknął, Tak Nagle Sie Pojawił...oj Boze Co Ja Z Nim Mam.....i Teraz...otwierac Drzwi, Czy Trzymac Do Czasu Wyzdrowienia Zamkniętego Kocura....jeszcze Nie Wiem , Co Z Kupą...pzremyciłam Znów Lekarstwo ..zobaczymy....
Oj Cha-go, Ile On Mnie Zdrowia Kosztuje.......jutro Na Zastzryk Czwarty Na Swierzbowca.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2040  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 18:05
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Co Ja Z Nim Mam...
Jak to co? To proste, masz chore zwierzę.
Jeśli jutro zastrzyk, ja bym nie ryzykowała ponownego zniknięcia np. tuż przed wizytą u lekarza.
Poza tym... Mówisz, że cieszyłoby Cię, gdyby zdrowy sobie poszedł. A nie lepiej poszukać mu domu? Ja wiem, to jest trudne, ale spróbować można. Jednak dla kota po przejściach lepszy byłby dom od tułaczki w niewiadome.



Pamiro, domyśliłam się, że to było dawno temu. Chciałam przestrzec Malwinkę, a tak mi się dziwnie napisało Pośpiech, real ciągnący za kiecę i już wychodzi nie to, co by się chciało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.